پرداخت ۶۵.۵ درصد از اعتبارات ابلاغی به سیل زدگان کشور

پرداخت ۶۵.۵ درصد از اعتبارات ابلاغی به سیل زدگان کشور

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از پرداخت ۶۵.۵ درصد از اعتبار ابلاغی برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه ۹۸ خبر داد.

سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 15:45

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، رضا صالحی شهرابی، سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با تاکید بر آنکه طی ماه های گذشته بانک عامل بخش مسکن در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان سیل اخیر کشور پیشرو بوده است، به پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا، گفت: این بانک در جهت حمایت از هموطنان آسیب دیده در جریان این سیل با آمادگی کامل شعب ۲۱ استان کشور تلاش کرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اقدام کند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات در سه قالب شامل ساخت، بازسازی و کمک هزینه خرید لوازم منزل پرداخت می شود، افزود: مطابق با دستورالعمل در حال اجرا، تاکنون ۴۵۰ میلیارد تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه از سوی بانک مسکن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: از مجموع اعتبار ابلاغی تاکنون ۲۹۵ میلیارد و ۲۷۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معادل ۶۵.۵ درصد به شکل انواع تسهیلات مذکور به متقاضیان در ۲۱ استان آسیب دیده کشور اعطا شده است.

صالحی در عین حال به میزان تسهیلات پرداخت شده به استان های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: اعتبار ابلاغی با توجه به سطوح مختلف خسارت و آسیب وارده به استان های مختلف تخصیص پیدا کرده است. به طوری که از میان استان های مختلف، استان لرستان با توجه به سطح خسارات وارده بیشترین اعتبار ابلاغی معادل ۱۴۴ میلیارد و ۲۵ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است.

وی به کارنامه عملکرد بانک مسکن در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان ناشی از سیل فروردین ماه تا تاریخ ۴ شهریور ماه اشاره و اظهار کرد: از میان ۲۱ استان، استان های لرستان، گلستان، خوزستان، همدان و مرکزی بیشترین میزان تسهیلات پرداختی به متقاضیان را داشته اند.

وی اضافه کرد: تاکنون شعب بانک مسکن در استان لرستان رقمی معادل ۱۰۰ میلیارد و ۷۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، در استان گلستان رقمی معادل ۶۰ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان، در استان خوزستان رقمی معادل ۳۱ میلیارد و۸۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، در استان همدان رقمی معادل ۲۳ میلیارد و ۲۳۴ میلیون تومان و در استان مرکزی رقمی معادل ۱۲ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به آسیب دیدگان پرداخت کرده اند.

سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن سرعت تسهیلات دهی به آسیب دیدگان ناشی از سیل طی چندماه گذشته را به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای بانک مسکن عنوان کرد و گفت: با توجه به آخرین مذاکرات انجام شده با بانک مرکزی، احتمال آنکه بودجه تخصیص یافته به استان های آسیب دیده برای جبران خسارت های وارده ناشی از سیل افزایش پیدا کند وجود دارد.

وی در پایان تصریح کرد: در سبد تسهیلاتی ویژه هموطنان سیل زده چهار نوع تسهیلات شامل تسهیلات مسکن روستایی تا سقف ۴۰ میلیون تومان، تسهیلات مسکن شهری تا سقف ۵۰ میلیون تومان، تسهیلات تعمیرات مسکن با رقمی معامل ۱۵ میلیون تومان و تسهیلات معیشتی که با سقف شناور پیش بینی شده است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 66

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 69

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 76

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 71

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 51

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 62

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 53

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 65

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 66

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 59

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 61

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 59

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 64

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 61

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 59

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 62

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 103

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 67

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 62

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 68