پرداخت ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۱۲ سال

پرداخت ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در ۱۲ سال

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اعلام کرد: در ۱۲ سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

یکشنبه 1 تیر 1399 ساعت 7:57

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، مرتضی اکبری در آیین رونمایی از بیمه بازسازی و تجهیز ۵۰۰ هزار خانه روستایی در مقابل با حوادث و بلایای طبیعی در بانک قرض الحسنه مهر ایران، درباره اقدامات انجام شده اظهار داشت: این بانک در سال ۸۶ با همکاری و سرمایه گذاری ۱۰ بانک دولتی و خصوصی با سرمایه هزار و پانصد میلیون تومان تاسیس شد.

وی افزود: در ۱۲ سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است. همچنین نسبت معوقات بانک نیز حدود ۰/۵ درصد است که از استاندارد بین المللی نیز پایین تر است که نشان از تاثیر سنت قرض الحسنه دارد.

به گفته مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران، سال گذشته دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر و امسال نیز برنامه ریزی شده تا ۳ میلیون نفر از تسهیلات بانک برخوردار شوند. همانطور که می دانید، جذب منابع قرض الحسنه بسیار دشوار است و ترغیب مردم برای سرمایه گذاری در این بانک بسیار سخت است و نگاه ها به این بانک نسبت به سایر بانک ها متفاوت است.

اکبری با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹ میلیون نفر از مردم در این بانک حساب دارند که ۷ میلیون نفر از تسهیلات بانک بهره مند شده اند، گفت: امسال نیز با رویکردی که داریم به ۳ میلیون نفر در حوزه های مختلف بین دو تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد. در دو سال گذشته نیز براساس سیاست هیات مدیره بانک تسهیلات به سمت اشتغال‌هایی خُرد، تولید حمایت از کسب و کارهای موجود و شرکت های دانش بنیان هدایت شده است.

وی با تاکید بر روند رو به رشد بهره وری نیروی انسانی در بانک، تصریح کرد: مجموعه بانک در تلاش هستند تا بانکداری الکترونیک در بانک اجرایی شود. زیرا رویکرد ما در سال گذشته و در سال جاری افتتاح حساب و احراز هویت الکترونیک است که اتفاق بسیار مثبتی بود و با توجه به شیوع ویروس کرونا نیز سرعت بیشتری یافت. در سال ۹۹ نیز با رونق بازار سرمایه و احراز هویت سجام موجب افزایش مراجعه مردم شد که با اتصال سامانه بانک به شرکت سپرده گذاری و سازمان بورس، موجب شد تا احراز هویت آنلاین از سوی بانک برای متقاضیان انجام شود.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: در تلاش هستیم تا تسهیلات نیز به صورت الکترونیکی پرداخت شود که یکی از موضوعات مهم موضوع ضمانت بوده که در تلاش هستیم با فراهم کردن زیرساخت های لازم تا ۳ ماه آینده عملیاتی شود.

همچنین در تلاش هستیم تا سه خدمت بورس، بانک و بیمه را به صورت یک بستر الکترونیک به مشتریان بانک ارائه کنیم. وی ادامه داد: بانک از ابتدای فعالیت به عنوان یک بانک اجتماعی شناخته شده و رویکرد هیات مدیره بانک نیز حضور پررنگ در زمینه مسئولیت های اجتماعی است که از اشتغال های روستایی آغاز شد و خود ۶۰ هزار طرح در روستاها برعهده گرفتیم تا تسهیلات از سوی بانک پرداخت شود و خود ۳۵ تا ۴۰ هزار فقره پرداخت شده و حدود۲۸۰ هزار فقره تسهیلات با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت شده و موضوع بعدی به سازی خانه های روستایی بود که در حال انجام است.

به گفته اکبری، همچنین با توجه به بلایای طبیعی در سال گذشته و امسال، در جهت خدمت رسانی و برندسازی بانک با وجوه اداره شده دولتی از طریق کانال بانک از طریق کارمزد آن بیمه خانه های روستایی انجام خواهد شد اما این اقدام زمان بر بود و هیات مدیره بر این شد تا ۳ استان سیستان بلوچستان، ایلام و خراسان جنوبی برای اجرای این طرح و بیمه خانه های روستایی انتخاب شد. اقدام ارزشمندی است که برای اولین بار در کشور اجرا شده و موجب امنیت اقتصادی آسیب دیدگان خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: یکی از ایراداتی که به سیستم بانکی گرفته می شود، دریافت جریمه دیرکرد است که از سوی مراجع نیز مورد انتقاد و اعتراض بوده اس اما بر اساس بررسی که از سوی بانک انجام شد، در بانک های اسلامی جریمه دیرکرد دریافت می‌شود اما برای کارهای عام المنفعه هزینه می شود. دریافت وجه التزام اجرای عدالت است بین افرادی خوش قول و مشتریانی که تسهیلات خود را به موقع پرداخت نمی کنند که اگر در جهت اقدامات عام المنفعه هزینه شود بی شک نتایج خوبی در پی خواهد داشت و ما نیز در نظر داریم تا در هیات مدیره مطرح و در صورت موافقت در راستای مسئولیت اجتماعی و فعالیت های عام المنفعه هزینه شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 35

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 39

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 41

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 27

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 24

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 25

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 22

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 23

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 25

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 23

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 11

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 25

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 27

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 20

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 39

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 33

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 25

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 28

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 23

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 10