پرداخت ۱۸۸۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به دانشجویان

پرداخت ۱۸۸۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به دانشجویان

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از آموزش عالی و در چارچوب تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها، تا کنون ۷۶هزار و ۶۵۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱۸۸۵ میلیارد ریال به دانشجویان پرداخت کرده است.

جمعه 16 آبان 1399 ساعت 13:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، هزینه‌های دوره دانشجویی فرزندان دغدغه بسیاری از خانواده‌هاست؛ به‌ویژه در سال‌های اخیر که تورم باعث شده قدرت خرید خانوارها بیش از پیش کاهش یابد. علاوه بر هزینه‌هایی همچون سکونت، رفت‌وآمد، خرید اقلام آموزشی و... اغلب دانشجویان کشور برای تحصیل در دانشگاه شهریه پرداخت می‌کنند. دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، غیرانتفاعی، پیام نور و همچنین دانشجویان شبانه دانشگاه‌های سراسری ملزم به پرداخت شهریه هستند که این مورد نیز به هزینه‌هایی که پیش‌تر گفته شد، افزوده می‌شود.

نکته دیگر اینکه دانشجویان در زمان تحصیل خود امکان زیادی برای فعالیت شغلی و درآمدزایی ندارند؛ زیرا بخش عمده وقت آن‌ها به آموزش و پژوهش می‌گذرد. به‌عبارتی درباره قشری صحبت می‌کنیم که هنوز وارد بازار کار نشده و درآمدی ندارد، اما تحصیلش هزینه‌هایی را برای خانوار ایجاد می‌کند.

در شرایطی که بسیاری از خانوارها برای پرداخت هزینه‌های روتین خود نیز با دشواری‌هایی روبرو هستند، پرداخت هزینه‌ای قابل توجه برای تحصیل فرزندان در مراکز آموزش عالی می‌تواند آن‌ها را با مشکلاتی روبرو کند. اگر هم بنا باشد خود دانشجو وارد بازار کار شود، هم احتمال ضربه خوردن به تحصیل وی وجود دارد و هم اینکه احتمالاً نمی‌تواند تمام هزینه‌های تحصیل خود را پوشش دهد؛ زیرا مشاغلی که دانشجویان امکان کار در آن‌ها را دارند، عمدتاً مشاغل پاره‌وقتی هستند که دستمزد زیادی ندارند. افزون بر این، حمایت از دانشجویان می‌تواند به‌طور غیرمستقیم بر پیشرفت علمی کشور نیز اثرگذار باشد.

بانک مهر ایران با عنایت به مواردی که گفته شد، تسهیلاتی را برای دانشجویان در نظر گرفته تا ضمن پرداخت بخشی از هزینه‌های تحصیل خود بتوانند با آرامش خاطر دوران دانشگاه خود را پشت سر بگذارند. با دریافت این تسهیلات از بانک مهر ایران، در حقیقت باری هم از روی دوش خانواده‌های دانشجویان برداشته می‌شود. گفتنی است از آنجا که بانک مهر ایران، یک بانک تخصصی قرض‌الحسنه است، تمام تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک بدون سود و تنها مشمول دریافت کارمزد حداکثر ۴ درصدی است.

بانک مهر ایران در همکاری با نهادهای مختلف دانشگاهی تسهیلات مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. در این راستا بانک مهر ایران تا کنون در قالب تفاهم‌نامه با صندوق رفاه دانشجویی ۶۷هزار فقره تسهیلات به ارزش ۹۱۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. همچنین این بانک در چارچوب تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ پیام نور ۲۳۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۷۵ میلیارد ریال و دانشگاه آزاد اسلامی ۷۳۵۰ فقره تسهیلات به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. مجموع تسهیلاتی که بانک مهر ایران تا کنون در چارچوب تفاهم‌نامه با این نهادهای پرداخت کرده به ۷۶هزار و ۶۵۰ فقره به ارزش ۱۸۸۵ میلیارد ریال می‌رسد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

جلوگیری از نرخ‌گذاری در کانال‌های غیررسمی ارز

عضو کمیسیون بودجه و بودجه مجلس با اشاره به اقدامات بانک مرکزی که مانع از رشد حباب گونه ارز شده است، گفت:‌ باید جلوی نرخ‌گذاری در کانال‌های غیررسمی گرفته شود.

 • 5

جذب ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه توسط مناطق آزاد

معاون اقتصادی دبیر شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی گفت: سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه توسط مناطق آزاد جذب شد.

 • 5

افزایش واحدهای صنعتی مناطق آزاد به ۲۲۰۰ واحد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: از ابتدای دولت تدبیر و امید تعداد واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی از هزار واحد به دو هزار و ۲۰۰ واحد رسیده است.

 • 18

برنامه بانک مرکزی برای تقویت ارزش پول ملی

دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی نوشت: بانک مرکزی در طول دو سال و نیم گذشته تلاش کرده است با برنامه و تدبیر، تمام توان خود را برای تقویت ارزش پول ملی بکار بگیرد.» 

 • 26

جشنواره انتخاب نام مناسب برای محصولات و شرکت تابعه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران به منظور انتخاب نام مناسب برای برخی محصولات خود و یکی از شرکت های تابعه، از صاحب نظران دعوت به مشارکت می کند.

 • 27

مشارکت بانک کشاورزی در تامین مالی سدگرین نهاوند

بانک های کشاورزی ، صادرات و تجارت با امضای تفاهم نامه ای برای تامین مالی ۱۷۲۲ میلیارد ریالی پروژه تکمیل سد مخزنی گرین در شهرستان نهاوند استان همدان با عاملیت بانک کشاورزی همکاری خواهند کرد.

 • 30

ساخت شناورصیادی فانوس ماهیان

بانک کشاورزی استان بوشهر در راستای حمایت از بخش شیلات ، با پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ساخت کشتی صیادی فانوس ماهیان ،بار دیگر به توسعه فعالیت های صید و صیادی کمک کرد.

 • 25

کاهش ۴۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۴۳۰۴۳ واحدی معادل ۳.۵۰ درصد به یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۷۹۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۴۶۱  واحدی به ۱۷ هزار و ۸۵۹  واحد رسید.

 • 14

دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک

بانک رفاه کارگران دستورالعمل اجرایی ماده (۶) اصلاحی قانون صدور چک و مهلت اجرای برخی از موارد آن را ابلاغ کرد.

 • 17

انتشار اوراق بهادار مالزی مبتنی بر فناوری بلاکچین

بورس اوراق بهادار مالزی قصد انتشار اوراق براساس روش اثبات مفهوم (POC) مبتنی بر فناوری زنجیره بلوک (بلاکچین) را دارد.

 • 13

فناوری‌های نوین حوزه مالی، ضرورت نظام بانکی است

مدیرعامل بانک رفاه گفت: امروزه فناوری اطلاعات و فناوری های نوین حوزه مالی و پرداخت، یکی از ضرورت های صنعت بانکی است که باید مورد توجه ویژه‌ای قرار گیرد.

 • 20

برندگان خوش شانس طرح «امید رفاه» بانک رفاه کارگران معرفی شدند

مراسم اولین دوره قرعه کشی طرح" امید رفاه" بانک رفاه کارگران با حضور مدیر عامل، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک برگزار و اسامی نفرات برتر اعلام شد.

 • 14

آغاز فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه عام در بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه‌گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 16

اسامی برندگان قرعه کشی "طرح امتیازی راه رفاه" بانک رفاه کارگران

مراسم قرعه کشی جوایز دوره نخست "طرح امتیازی راه رفاه" باشگاه مشتریان بانک رفاه کارگران برگزار و اسامی برندگان اعلام شد.

 • 35

حمایت بانک ملی ایران از دانش آموزان مناطق کم برخوردار

در راستای حمایت از دانش آموزان مناطق کم برخوردار تعداد ۲۰۰ دستگاه تبلت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت این استان اهداء شد.

 • 19

اخذ گواهینامه ایزو۱۰۰۱۵ و۲۹۹۹۳ توسط اداره کل آموزش بانک ملی ایران

اداره کل آموزش بانک ملی ایران موفق به دریافت گواهینامه های استاندارد ایزو ۱۰۰۱۵ و ایزو ۲۹۹۹۳ شد.

 • 26

حمایت تخصصی ۴۵۴ هزار میلیاردی بانک کشاورزی از بخش کشاورزی

بانک کشاورزی در سال ۱۳۹۹ تا ابتدای دی ماه ۴۵۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات معادل ۸۸.۵ درصد از کل تسهیلات پرداختی خود را به صورت تخصصی به فعالان بخش کشاورزی پرداخت کرده است.

 • 18

رتبه برتر بانک کشاورزی در تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده کشور

بانک کشاورزی بر اساس تحلیل و آنالیز حجم عظیمی از محتوای علمی و دانشگاهی کشور، از نظر تعداد مقالات پژوهشی نوشته شده یکی از رتبه های برتر نظام بانکی کشور را به خود اختصاص داده است.

 • 17

ادامه روند سقوط شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۰۸۴۳ واحدی معادل ۲.۴۵ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۸۱ واحدی به ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحد رسید.

 • 16

در سایت بانک ملی ایران پاسخگوی شما هستیم

صفحه پاسخ به سوالات متداول سایت بانک ملی ایران به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهد.

 • 27