پرداخت ۱۸۸۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به دانشجویان

پرداخت ۱۸۸۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به دانشجویان

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در راستای حمایت از آموزش عالی و در چارچوب تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها، تا کنون ۷۶هزار و ۶۵۰ فقره تسهیلات به ارزش ۱۸۸۵ میلیارد ریال به دانشجویان پرداخت کرده است.

یکشنبه 11 آبان 1399 ساعت 12:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک مهر ایران، هزینه‌های دوره دانشجویی فرزندان دغدغه بسیاری از خانواده‌هاست؛ به‌ویژه در سال‌های اخیر که تورم باعث شده قدرت خرید خانوارها بیش از پیش کاهش یابد. علاوه بر هزینه‌هایی همچون سکونت، رفت‌وآمد، خرید اقلام آموزشی و... اغلب دانشجویان کشور برای تحصیل در دانشگاه شهریه پرداخت می‌کنند. دانشجویان دانشگاه‌های آزاد اسلامی، غیرانتفاعی، پیام نور و همچنین دانشجویان شبانه دانشگاه‌های سراسری ملزم به پرداخت شهریه هستند که این مورد نیز به هزینه‌هایی که پیش‌تر گفته شد، افزوده می‌شود.

نکته دیگر اینکه دانشجویان در زمان تحصیل خود امکان زیادی برای فعالیت شغلی و درآمدزایی ندارند؛ زیرا بخش عمده وقت آن‌ها به آموزش و پژوهش می‌گذرد. به‌عبارتی درباره قشری صحبت می‌کنیم که هنوز وارد بازار کار نشده و درآمدی ندارد، اما تحصیلش هزینه‌هایی را برای خانوار ایجاد می‌کند.

در شرایطی که بسیاری از خانوارها برای پرداخت هزینه‌های روتین خود نیز با دشواری‌هایی روبرو هستند، پرداخت هزینه‌ای قابل توجه برای تحصیل فرزندان در مراکز آموزش عالی می‌تواند آن‌ها را با مشکلاتی روبرو کند. اگر هم بنا باشد خود دانشجو وارد بازار کار شود، هم احتمال ضربه خوردن به تحصیل وی وجود دارد و هم اینکه احتمالاً نمی‌تواند تمام هزینه‌های تحصیل خود را پوشش دهد؛ زیرا مشاغلی که دانشجویان امکان کار در آن‌ها را دارند، عمدتاً مشاغل پاره‌وقتی هستند که دستمزد زیادی ندارند. افزون بر این، حمایت از دانشجویان می‌تواند به‌طور غیرمستقیم بر پیشرفت علمی کشور نیز اثرگذار باشد.

بانک مهر ایران با عنایت به مواردی که گفته شد، تسهیلاتی را برای دانشجویان در نظر گرفته تا ضمن پرداخت بخشی از هزینه‌های تحصیل خود بتوانند با آرامش خاطر دوران دانشگاه خود را پشت سر بگذارند. با دریافت این تسهیلات از بانک مهر ایران، در حقیقت باری هم از روی دوش خانواده‌های دانشجویان برداشته می‌شود. گفتنی است از آنجا که بانک مهر ایران، یک بانک تخصصی قرض‌الحسنه است، تمام تسهیلات پرداخت شده از سوی این بانک بدون سود و تنها مشمول دریافت کارمزد حداکثر ۴ درصدی است.

بانک مهر ایران در همکاری با نهادهای مختلف دانشگاهی تسهیلات مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. در این راستا بانک مهر ایران تا کنون در قالب تفاهم‌نامه با صندوق رفاه دانشجویی ۶۷هزار فقره تسهیلات به ارزش ۹۱۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. همچنین این بانک در چارچوب تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ پیام نور ۲۳۰۰ فقره تسهیلات به ارزش ۷۵ میلیارد ریال و دانشگاه آزاد اسلامی ۷۳۵۰ فقره تسهیلات به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. مجموع تسهیلاتی که بانک مهر ایران تا کنون در چارچوب تفاهم‌نامه با این نهادهای پرداخت کرده به ۷۶هزار و ۶۵۰ فقره به ارزش ۱۸۸۵ میلیارد ریال می‌رسد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 9

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 9

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 6

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 7

بانک سپه از تمام ظرفیت‌هایش در اجرای پروژه بید بلند استفاده کرد

مدیرعامل بانک سپه در آیین بهره‌برداری از پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: این بانک برای عملیاتی کردن پروژه پالایش گاز بیدبلند و رفع مشکلات مربوط به حوزه ارتباطات بین‌المللی از تمام ظرفیت‌هایش استفاده کرد.

 • 10

استفاده از تمام ظرفیت‌های بانک سپه در اجرای پروژه بید بلند

بزرگ‌ترین طرح غرب آسیا و سومین ابر پروژه جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با تشکیل کنسرسیوم بانک‌ها و عاملیت بانک سپه از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی تأمین مالی و توسط رئیس محترم جمهوری افتتاح شد.

 • 8

اطلاعیه بانک سرمایه در خصوص اصلاحات قانون جدید صدور چک

پیرو اطلاعیه قبلی بانک سرمایه در خصوص اصلاح قانون صدور چک، آخرین اصلاحات قانون جدید چک مربوط به سال ۱۳۹۹، از سوی بانک مرکزی اعلام شده و از تاریخ ۲۰ آذر سال جاری در شبکه بانکی کشور عملیاتی شده است.

 • 8

ایجاد ۱۰۰۰ فرصت شغلی با اجرای طرح‌های توسعه فولاد بناب

مدیرعامل مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای این مجتمع، حداقل یک هزار فرصت شغلی در سال‌های پیش رو برای نیروهای بومی ایجاد خواهد شد.

 • 2

سناریوهای مختلف مجلس برای افزایش یارانه نقدی

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به سناریوهای مجلس برای افزایش یارانه نقدی، گفت: افزایش یارانه نقدی در ابتدا ممکن است افزایش قیمتی در برخی از کالاها ایجاد کند، اما در میان‌مدت این افزایش کنترل می‌شود.

 • 6

روابط عمومی، نقش مهمی در تحقق اهداف سازمانی دارد

در شرایط کنونی نقش روابط عمومی سازمان ها در انعکاس فعالیت ها و تحقق اهداف سازمانی، بسیار مهم و حیاتی است.

 • 9

تامین مالی ۴۰۰ میلیون دلاری در پروژه ملی پالایش گاز بید بلند

در مراسم آغاز بهره برداری از طرح عظیم پالایشگاه گاز بیدبلند، از تلاش بانک ها و بانک پارسیان در تامین مالی این پروژه قدردانی شد.

 • 9

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال ۹۹

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ۹ماهه نخست سال جاری در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط،ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه اعطایی ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی منتشر شد.

 • 6

حمایت ۲۴۰ میلیاردی بانک کشاورزی از مجتمع تولید خوراک دام و طیور

یکی از بزرگترین مجتمع های تولید خوراک دام وطیور جنوب‌غربی کشور با حمایت و مشارکت۲۴۰ میلیاردریالی بانک کشاورزی  در زمینی به مساحت۴هکتار و باظرفیت۱۰هزارتن خشکاندن و بوجاری محصولات بناشده است

 • 7

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 22

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 24

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 23

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 7

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 23

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 14

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 11