پرداخت تسهیلات در همه بانک‌ها الکترونیک می‌شود

پرداخت تسهیلات در همه بانک‌ها الکترونیک می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به پرداخت تسهیلات الکترونیک مقابله با آثار اقتصادی ‌کرونا در بانک ملی گفت: در حال پیگیری هستیم که تمامی تسهیلات در تمامی بانک‌ها به صورت الکترونیک پرداخت شود.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 10:3

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال اظهار داشت: بحث اسناد الکترونیکی تجارت و سفته و برات الکترونیک از اهداف مهمی است که از اوایل دهه ۸۰ در راستای بحث اقتصاد هوشمند مورد توجه بود.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی از آن زمان انجام شده است، افزود: بورس بانک، بیمه، مالیات و... باید هوشمند شوند تا زمینه تحقق اقتصاد هوشمند فراهم شود. دژپسند با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث تسریع در این فرایند شد تصریح کرد: ۱۵۸ هزار بنگاه اقتصادی به واسطه اعطای تسهیلات الکترونیک از مراجعه حضوری به نظام بانکی معاف می شوند، که در کنار این مسائلی چون کاهش تقاضا برای سفر، استفاده بهینه از تمام منابع و صرفه‌جویی به دلیل حذف کاغذ را در پی خواهد داشت. همچنین موجب جابجایی مشاغل و تغییر شغل‌ها به سمت استفاده بیشتر از نیروی ذهن می‌شود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: ارائه تسهیلات تمام الکترونیک اکنون در بانک ملی انجام شده و پیگیری می‌کنیم که برای کل تسهیلات در همه بانک‌ها این کار انجام شود و مسائلی مانند افتتاح حساب، درخواست اعتبار و ...بدون مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها انجام شود.

وی با اشاره به بحث احراز هویت الکترونیکی گفت: این کار را در بورس انجام دادیم و احراز هویت الکترونیک به واسطه اختیاری که مقام معظم رهبری به شورای بورس دادند فقط برای سهام عدالت انجام شد که در حال پیگیری هستیم تا برای بقیه موارد نیز انجام شود.

دژپسند با تاکید بر اینکه فعال اقتصادی باید احساس کند که در پیگیری امور نیاز ندارد که به کرات به بانک مراجعه کند و امور تسهیل شده است، یادآور شد: حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان بانک‌ها به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در چند ماه گذشته از میان ما رفتند که اگر این فضا پیش از این طراحی می‌شد چنین داغی را نمی‌دیدم.

وی با بیان اینکه فواید این کار محدود به یک رشته مانند برات و سفته و چک نیست و پلتفرم‌ها را تغییر می‌دهد، گفت: سرعت در تامین مالی بنگاه‌ها موجب می شود که فضای کسب و کار بهبود یابد و این امر نیز خود منجر به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در کشور می‌شود.

دژپسند با تأکید بر اینکه باید به سمت بورس هوشمند و بانکداری هوشمند برویم ادامه داد: البته برخی بانک‌ها هنوز کربنکینگ را تجربه نکرده‌اند و ما باید به سمت بانکداری دیجیتال حرکت کنیم و پس از آن به سمت بانکداری هوشمند گام برداریم و بحث‌هایی مانند بیمه را نیز به این پلتفرم اضافه کرده و دامنه نفوذ آن را زیاد کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم رشد اقتصادی را افزایش دهیم باید سرمایه‌گذاری و سهولت در تامین مالی را پیگیری کنیم و همچنین نرخ بهره‌برداری از ظرفیت تولید را افزایش دهیم که برای بالابردن این نرخ مواردی چون تامین مالی، تامین نهاده‌ها و بازار فروش اهمیت زیادی دلرند که همه اینها به محیط اقتصادی برمی‌گردد و اگر محیط هوشمند داشته باشیم، انجام خواهد شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی طرح «دست به نقد» بانک گردشگری

بر اساس طرح "دست به نقد" بانک گردشگری، صاحبان کسب و کارهای کوچک و متوسط می‌توانند از تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی بانک بهره مند شوند.

 • 6

آغاز مرحله دوم و اعلام اسامی برندگان مرحله نخست طرح «پایش ۱۴۰۰»

پس از اجرای موفقیت آمیز نخستین مرحله طرح «پایش ۱۴۰۰» با هدف نظرسنجی گسترده از مشتریان بانک ملی ایران، دومین مرحله این طرح از فردا آغاز می شود.

 • 5

اعطای دسته چک به دارندگان چک برگشتی ممنوع است

بر اساس جزییات تازه از قانون جدید صدور چک، دارندگان چک برگشتی علاوه بر محرومیت از دریافت دسته چک جدید، از طیف گسترده‌ای از خدمات در شبکه بانکی محروم خواهند بود.

 • 12

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 26

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 27

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 27

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 23

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 22

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 20

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 36

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 32

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 31

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 26

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 26

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 21

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 23

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 25

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 22

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25