پرداخت تسهیلات در همه بانک‌ها الکترونیک می‌شود

پرداخت تسهیلات در همه بانک‌ها الکترونیک می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به پرداخت تسهیلات الکترونیک مقابله با آثار اقتصادی ‌کرونا در بانک ملی گفت: در حال پیگیری هستیم که تمامی تسهیلات در تمامی بانک‌ها به صورت الکترونیک پرداخت شود.

چهارشنبه 8 مرداد 1399 ساعت 10:3

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، فرهاد دژپسند در مراسم رونمایی از نسخه الکترونیکی سفته و تسهیلات و اعتبارات دیجیتال اظهار داشت: بحث اسناد الکترونیکی تجارت و سفته و برات الکترونیک از اهداف مهمی است که از اوایل دهه ۸۰ در راستای بحث اقتصاد هوشمند مورد توجه بود.

وی با بیان اینکه اقدامات زیادی از آن زمان انجام شده است، افزود: بورس بانک، بیمه، مالیات و... باید هوشمند شوند تا زمینه تحقق اقتصاد هوشمند فراهم شود. دژپسند با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث تسریع در این فرایند شد تصریح کرد: ۱۵۸ هزار بنگاه اقتصادی به واسطه اعطای تسهیلات الکترونیک از مراجعه حضوری به نظام بانکی معاف می شوند، که در کنار این مسائلی چون کاهش تقاضا برای سفر، استفاده بهینه از تمام منابع و صرفه‌جویی به دلیل حذف کاغذ را در پی خواهد داشت. همچنین موجب جابجایی مشاغل و تغییر شغل‌ها به سمت استفاده بیشتر از نیروی ذهن می‌شود.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: ارائه تسهیلات تمام الکترونیک اکنون در بانک ملی انجام شده و پیگیری می‌کنیم که برای کل تسهیلات در همه بانک‌ها این کار انجام شود و مسائلی مانند افتتاح حساب، درخواست اعتبار و ...بدون مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها انجام شود.

وی با اشاره به بحث احراز هویت الکترونیکی گفت: این کار را در بورس انجام دادیم و احراز هویت الکترونیک به واسطه اختیاری که مقام معظم رهبری به شورای بورس دادند فقط برای سهام عدالت انجام شد که در حال پیگیری هستیم تا برای بقیه موارد نیز انجام شود.

دژپسند با تاکید بر اینکه فعال اقتصادی باید احساس کند که در پیگیری امور نیاز ندارد که به کرات به بانک مراجعه کند و امور تسهیل شده است، یادآور شد: حدود ۱۰۰ نفر از کارکنان بانک‌ها به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در چند ماه گذشته از میان ما رفتند که اگر این فضا پیش از این طراحی می‌شد چنین داغی را نمی‌دیدم.

وی با بیان اینکه فواید این کار محدود به یک رشته مانند برات و سفته و چک نیست و پلتفرم‌ها را تغییر می‌دهد، گفت: سرعت در تامین مالی بنگاه‌ها موجب می شود که فضای کسب و کار بهبود یابد و این امر نیز خود منجر به افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در کشور می‌شود.

دژپسند با تأکید بر اینکه باید به سمت بورس هوشمند و بانکداری هوشمند برویم ادامه داد: البته برخی بانک‌ها هنوز کربنکینگ را تجربه نکرده‌اند و ما باید به سمت بانکداری دیجیتال حرکت کنیم و پس از آن به سمت بانکداری هوشمند گام برداریم و بحث‌هایی مانند بیمه را نیز به این پلتفرم اضافه کرده و دامنه نفوذ آن را زیاد کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم رشد اقتصادی را افزایش دهیم باید سرمایه‌گذاری و سهولت در تامین مالی را پیگیری کنیم و همچنین نرخ بهره‌برداری از ظرفیت تولید را افزایش دهیم که برای بالابردن این نرخ مواردی چون تامین مالی، تامین نهاده‌ها و بازار فروش اهمیت زیادی دلرند که همه اینها به محیط اقتصادی برمی‌گردد و اگر محیط هوشمند داشته باشیم، انجام خواهد شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

آغاز رسمی معاملات شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس

بورس اوراق بهادار تهران از پذیرش و درج نماد شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان جنوبی خبر داد و اعلام کرد : با این اتفاق معاملات این شرکت ها در بورس تهران از فردا یکشنبه ۱۹ مرداد ماه رسما آغاز می شود.

 • 37

پیام تبریک مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت عید سعید غدیرخم

مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت عید غدیرخم پیام تبریکی صادر کرد.

 • 35

تغییر ساعت معاملات بورس تهران

مدیرعامل بورس تهران اعلام کرد : از هفته آینده، معاملات بورس در دو زمان مشخص انجام می‌شود.

 • 33

ریزش سراسری بورس های اروپایی

برخلاف شاخص های آمریکایی، شاخص های بورسی مهم اروپا یکدست قرمز شدند.

 • 43

بانک سامان به مجمع می رود

بانک سامان زمان برگزاری عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام خود را اعلام کرد.

 • 51

پروژه تکمیل اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تکمیل می شود

مدیریت شعب استان یزد در تکمیل پروژه ساختمان اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان مشارکت کرد.

 • 38

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر

اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، در پیامی فرا رسیدن عید سعید غدیر و آغاز امامت و ولایت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) را تبریک گفت.

 • 42

کاهش آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور

رئیس کل گمرک ایران گفت: با بررسی آمار تجارت خارجی کشور می‌توان گفت، آثار بیماری کرونا بر تجارت خارجی کشور در حال کمرنگ شدن است.

 • 37

انجام تشریفات گمرکی باصحت سنجی اطلاعات با کد رهگیری بانک

سخنگوی گمرک سازوکار جدید برای حل مشکل ترخیص کالاها به ویژه کالاهای فسادپذیر، در برهه زمانی که سرویس استعلام ثبت سفارش وزارت صمت دچار مشکلاتی شده را تشریح کرد.

 • 35

لیزینگ کارآفرین هم بورسی شد

با همت وتلاش مدیران شرکت لیزینگ کارآفرین، این شرکت مجوز ورود به بورس را دریافت کرد.

 • 25

الزام بانک ها به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، طی بخشنامه ای، بانک های دولتی را موظف کرد، اطلاع رسانی لازم را در مورد پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه صدور کارت اعتباری انجام دهند.

 • 36

مرکز عملیات امنیت (SOC) و احراز هویت چند عاملی رونمایی می شود

با توجه به ضرورت ارتقاء سطح امنیت اطلاعات در بازار سرمایه و حفاظت از منافع و اطلاعات سرمایه‌گذاران و مخاطبان بازار سرمایه جلسه‌ای دراین خصوص تشکیل شد.

 • 7

بانک تجارت از زیان به سود رسید

بانک تجارت در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۰ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که زیان هر سهم ۲۵ اعلام شده بود، از سودسازی در هر سهم حکایت دارد.

 • 34

توقف ۴ نماد بانکی در بورس/ ۴۰ نماد ممنوع المعامله هستند

انتشار آخرین لیست نمادهای متوقف شده در تالار شیشه ای از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می دهد که در میان ۴۴ نماد متوقف شده، ۴ نماد بانکی نیز حضور دارد.

 • 27

سهام ۴ شرکت دولتی واگذار می شود

سازمان خصوصی‌سازی بلوک‌های ۱۵ درصدی سهام شرکت‌های پالایش نفت بندرعباس، تهران و اصفهان و نیز بلوک ۱۲.۳۱درصدی شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را واگذار می کند.

 • 23

با نرخ ترجیحی به مرغداران برای احیاء و توسعه مرغ لاین آرین

بانک کشاورزی با هدف حمایت از طرح احیا و توسعه مرغ بومی نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیهی به این مرغداران پرداخت می کند.

 • 24

تثبیت شاخص بورس در کانال ۲ میلیون واحدی

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۳۹۰۰۰ واحدی در کانال دو میلیون واحدی تثبیت شد و به ۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۱۸۶ واحد رسید.

 • 34

پرداخت روزانه ۳میلیارد ریال تسهیلات رفع احتیاجات ضروری دربانک ملی

بانک ملی ایران روزانه بیش از سه میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه رفع احتیاجات ضروری از محل منابع قرض‌الحسنه خود در چهار ماه نخست امسال به متقاضیان پرداخت کرده است.

 • 38

جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام بانک سینا

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه ۸.۹۹ درصدی سهام شرکت بانک سینا به صورت عمده «غیر مدیریتی» را اعلام کرد.

 • 40

رئیس جدید اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام معارفه شد

مراسم تودیع و معارفه رییس اداره امور شعب بانک ملی در استان ایلام با حضور مدیر امور شعب منطقه یک کشور، رئیس اداره کل سرمایه انسانی و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام برگزار شد.

 • 36