هیچ گاه برای بهره برداری از اختیاراتم در راستای تحقق اقدامات عام المنفعه مواخذه نشدم

هیچ گاه برای بهره برداری از اختیاراتم در راستای تحقق اقدامات عام المنفعه مواخذه نشدم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: به اذعان بسیاری از کارشناسان، اکنون البرز بر پایه علمی ریل گذاری شده و اداره می شود بنابراین از سیستم یکپارچه بانکی استان انتظار می رود در این مسیر بیش از پیش همراه باشند.

سه شنبه 18 تیر 1398 ساعت 19:37

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از خبرگذاری برنا 

به گزارش خبرگزاری برنا،شهبازی در جلسه شورای هماهنگی بانک ها که روز سه شنبه به میزبانی بانک ملی بعنوان دبیر این شورا برگزار شد، با اشاره به اینکه جای خرسندی دارد که جلب توجه مسئولان ملی به استان استراتژیک و راهبردی البرز، ثمربخش بوده، افزود: اکنون در حوزه های مختلف استان شاهد اثرات و ثمرات توجهات ملی به البرز هستیم و به لطف خدا توفیقات ارزشمندی را در سایه همدلی و اتحاد مجموعه استان کسب کرده ایم.
*رشد 70 درصدی صادرات البرز نشان از پویایی تولید و صنعت استان دارد
وی ادامه داد: در 3 ماهه اول سال 98 شاهد رشد 70 درصدی صادرات نسبت به مدت مشابه سال 97 از البرز به نقاط مختلف جهان مانند کشورهای اروپایی و آسیای میانه بوده ایم.
شهبازی گفت: علی رغم شرایط موجود و توطئه های دشمنان که معیشت و اقتصاد مردم را نشانه گرفته اند، تولید البرز با سرعت در حال پیشرفت است و طی تعاملی که با بخش خصوصی در راستای رفع موانع آنها داشتیم، کمترین تنش ها را در حوزه کارگری و کارفرمایی شاهد بودیم.
وی افزود: از دیگر توفیقات ارزشمند البرز رشد 14 درصدی اعتبارات عمرانی را برای نخستین بار در تاریخ استان شاهد بودیم که بر این اساس جزو 3 استان برتر کشور قرار گرفتیم.
*بستر سرمایه گذاری در البرز امن، پربازده و مهیا است
استاندار البرز اضافه کرد: توفیق یافتیم توجه مسئولان ملی را به زیرساخت های ضعیف البرز مهاجرپذیر و متراکم جلب کنیم و اعتبارات عمرانی البرز را از این جهت در زمره استان های محروم کشور دنبال کردیم.
وی با اشاره به اینکه به جد برای بسترسازی توسعه سرمایه گذاری البرز وارد عمل شده ایم، گفت: سال گذشته با جذب 202 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی، البرز در جایگاه سوم کشور قرار گرفت که البته 100 میلیون دلار از این سرمایه گذاری در اسفند ماه 97 محقق شد.
شهبازی افزود: البرز ظرفیت های کم نظیری در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی، های تک، گردشگری و... دارد که با توجه به مزیت های موجود باید تدابیر لازم را در جهت بهره برداری حداکثری از این امکانات برای تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید و کاهش نرخ بیکاری و به تبع آن رشد اقتصادی داشته باشیم.
*به اذعان کارشناسان، البرز اکنون بر پایه علمی ریل گذاری شده و اداره می شود
وی عنوان کرد: به اذعان بسیاری از کارشناسان، اکنون البرز بر پایه علمی ریل گذاری شده و اداره می شود بنابراین از سیستم یکپارچه بانکی استان انتظار می رود در این مسیر بیش از پیش همراه باشند.
استاندار البرز گفت: افراد صالح و پویایی در نظام بانکی استان و دستگاه های اجرایی حضور دارند که می توانند با اقدامات خود راه گشا و کارگشا باشند.
وی افزود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بسیار کارسازی و راهگشا بوده چراکه در بازدیدهای میدانی و نظارت های صورت گرفته روند این امر را به شکل محسوسی شاهد هستیم.
*رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتری را به جد دنبال می کنیم تا زمینه ساز تحول بزرگی در البرز باشیم
شهبازی خاطرنشان کرد: در سفری که در آینده نزدیک، معاون اول رییس جمهور به البرز خواهند داشت، چندین طرح بزرگ با اعتباری بیش از هزار و 500 میلیارد تومان آماده بهره برداری و کلنگ زنی هستند که نشان از پویایی البرز دارد و با توجه به مسیر و ریل گذاری علمی صورت گرفته اگر بانک یا دستگاهی همراه نباشد به طور قطع خلا وجودش به شدت محسوس خواهد بود.
وی روند رفع محدودیت شعاع 120 کیلومتری را مورد اشاره قرار داد و گفت: با جدیت بدنبال تحقق این امر هستیم در صورتی که این امر اجرایی شود به اذعان کارشناسان شاهد تحولات بزرگی خواهیم بود.
استاندار البرز به افتتاح رسمی اولین شهرک تخصصی دارویی کشور در البرز اشاره کرد و افزود: اولین شهرک گلخانه ای البرز نیز به مرحله اجرا رسید.
*هیچ گاه برای بهره برداری از اختیاراتم در راستای تحقق اقدامات عام المنفعه مواخذه نشدم
وی ادامه داد: البرز آخرین استان کشور است و علی رغم اینکه میزبانی مهاجران سراسر کشور را به عهده دارد، از کمترین زیرساخت ها برخوردار است از این رو باید امکانات، منابع، اعتبارات و تسهیلات موجود و مصوب را با برنامه ریزی دقیق در بهترین نقطه صرف کنیم.
شهبازی گفت: در طول عمر مسئولیتم هر کجا که برای گسترش اقدامات عام المنفعه از اختیاراتم بهره بردم، هرگز مورد مواخذه قرار نگرفتم، بنابراین انتظار می رود مسئولان بانک ها نیز از نهایت اختیارات خود در راستا پیشرفت و توسعه کشور استفاده کنند.
*تمامی استان های کشور باید از ظرفیت های خود برای مانایی جمعیت استفاده کنند
وی افزود: تمامی استان های کشور در راستای توسعه متوازن باید از ظرفیت های خود برای مانایی جمعیت بهره ببرند تا مسئولیت مضاعفی به سایر استان های فعال ایجاد نشود.
استاندار البرز اضافه کرد: مدل توزیع اعتبارات البرز در چارچوب قوانین تغییر کرد و اکنون با محوریت محرومیت زدایی از مناطق کمتر برخوردار هزینه خواهد شد.
*ستاد مطالبات بانک ها در البرز فعال شود
وی با تاکید بر ضرورت حفظ کرامت و جایگاه بانک ها، گفت: همانطور که از بانک ها انتظار همراهی و مساعدت داریم، باید ستاد مطالبات بانک ها نیز در استان فعال شود.
شهبازی افزود: برای توسعه و آبادانی کشور، راهی جز اتحاد نداریم که خدا برای این انسجام، اتحاد و همدلی حاکم در البرز به تبع از منویات مقام معظم رهبری و الگوی کشوری، حاکم است.

 

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 30

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 30

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 14

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 58

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 34

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 64

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 50

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 52

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 59

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 27

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 26

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 32

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 44

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 43

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 35

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 34

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 23

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 31

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 52

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 32