همه چیز درباره سرویس USSD به پرداخت ملت

همه چیز درباره سرویس USSD به پرداخت ملت

بینا:این روزها با گسترش تبلیغات و فرهنگ‌سازی‌هایی که برای افزایش استفاده مردم از خدمات بانکداری الکترونیک و پرداخت الکترونیک شده است هر روز از طرفی شاهد استفاده بیشتر مردم از این سرویس‌ها و از طرف دیگر شاهد افزایش روی آوردن بانک‌ها، شرکت‌های پرداخت الکترونیک و سازمان‌های بزرگ برای به کارگیری از این سرویس‌ها هستیم.

یکی از محبوب‎ترین سرویس‌های موجود روی بستر موبایل، استفاده از کدهای یواِس‌اِس‌دی (USSD) است. کدهایی که استفاده از آن‌ها در عین سادگی و دسترس‌پذیری، برای کاربر نهایی در حال حاضر بدون هزینه است. آخرین مهمان ناخوانده این کدها، کد USSD شرکت به پرداخت ملت است با کد #۷۴۱*. البته ناگفته نماند بانک ملت خودش نیز یک کد USSD اختصاصی (#۷۱۲*) دارد. شاید این کار به پرداخت در نگاه اول کمی عجیب به نظر بیاید اما با توجه به اینکه شرکت‌های پرداخت الکترونیک سعی دارند خود را از بانک‌ها جدا کنند و هویتی مستقل داشته باشند کار منطقی است.

741-Behpardakht-USSD-way2pay-93-07-08.

سرویس USSD به پرداخت ملت چیست؟

سرویس USSD به پرداخت ملت که با کد #۷۴۱* قابل استافده است خدمتی از شرکت به پرداخت ملت – وابسته به بانک ملت – که با شعار «رمز کارگشا» سرویس‌های پرداختی مختلفی را بر بستر یو‌اس‌اس‌دی رایگان به کاربران ارائه می‌دهد.

741-Behpardakht-USSD-index-Users-way2pay-93-07-08

.

خدمات #۷۴۱*

 • خرید شارژ آنی
 • دریافت مانده موجودی تمام کارت‌های بانکی عضو شتاب
 • خرید شارژ کارت اعتباری
 • پرداخت قبوض

741-Behpardakht-USSD-index-Users-way2pay-93-07-08b

 

علاوه بر این خدمات اصلی، کاربران می‌توانند از خدمات دیگری بهره‌مند شوند؛ همچون کمک به موسسه‌های خیریه، اطلاع از گردش پایانه، اطلاع از گردش پایانه موبایل و تراکنش‌های کارت‌های خود مطلع شوند که البته برخی از این سرویس‌ها هنوز در دسترس نیست و به زودی راه اندازی می‌شوند.

741-Behpardakht-USSD-1-way2pay-93-07-08

.

چگونه با سرویس #۷۴۱* شارژ دریافت کنیم؟

با شماره‌گیری #۷۴۱*، انتخاب گزینه (۱) و واردکردن شماره کارت بانکی و رمز دوم آن، میزان دلخواه شارژ خود را انتخاب کنید.

.

چگونه با سرویس #۷۴۱* مانده حساب بگیریم؟

با شماره‌گیری #۷۴۱*، انتخاب گزینه (۲) و واردکردن شماره کارت بانکی و رمز دوم آن، از مانده حساب خود مطلع شوید. البته دقت کنید که دریافت مانده حساب از این طریق ۱۲۰ تومان برای شما هزینه خواهد داشت.

.

چگونه با سرویس #۷۴۱* خرید کنیم؟

با شماره‌گیری #۷۴۱*، انتخاب گزینه (۳) و واردکردن شماره پایانه خرید، می‌توانید اقدام به خرید نمایید. در این شیوه شما به جای کارت کشیدن در دستگاه کارتخوان، شماره پایانه مورد نظر را وارد می‌کنید، نام فروشگاه به شما نشان داده می‌شود؛ در صورت تایید مبلغ خرید و سپس اطلاعات کارتتان را وارد می‌کنید.

.

چگونه با سرویس #۷۴۱* قبوض را پرداخت کنیم؟

با شماره‌گیری #۷۴۱*، انتخاب گزینه (۴) و واردکردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، و سپس وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود می‌توانید قبوض خود را پرداخت کنید.

741-Behpardakht-USSD-index-Users-way2pay-93-07-08a

.

نکته: برای استفاده از سرویس‌های یو‌اس‌اس‌دی بهتر است از اعداد انگلیسی برای ارسال گزینه مورد نظر استفاده کنید تا با خطا مواجه نشوید. اگر اطلاعات بیشتر درباره کد یواِس‌اِس‌دی به پرداخت ملت می‌خواهید می‌توانید نگاهی بندازید به سایت www.i741.ir که مختص این کد است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه کدهای USSD می‌توانید مطلب «USSD چیست؟ به همراه لیست تمام کدهای ussd و توضیحاتی درباره آنها» را در سایت راه پرداخت مشاهده کنید تا علاوه بر اطلاعات بیشتر لیست تمام کدهای USSD دیگر بانک‌ها و شرکت‌ها را مشاهده کنید.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 301

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 91

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 289

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 324

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 285

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 120

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 119

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 118

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 124

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 133

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 115

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 104

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 105

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 101

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 116

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 125

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 110

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 109

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 108

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 108