هزینه پیامک بانک‌ها به عهده مشتریان است

هزینه پیامک بانک‌ها به عهده مشتریان است

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: طبق قرارداد قرض الحسنه، هزینه کلیه خدمات از جمله سامانه پیامک بر عهده مشتریان است.

دوشنبه 11 شهریور 1398 ساعت 20:6

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه نوبت عصر روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال منصور مرادی نماینده مردم مریوان از وزیر اقتصاد در مورد دلیل عدم اطلاع رسانی قبلی به مشتریان بانک ها مبنی بر فعال سازی سامانه ارسال پیامک و برداشت کارمزد بدون اجازه مشتریان، در دستور کار قرار گرفت.

فرهاد دژپسند در این خصوص، گفت: دریافت هزینه پیامک به موجب قراردادی است که بین مشتری و بانک منعقد می شود. مشتریان سرویس های مورد نیاز خود را به بانک اعلام کرده و هزینه اشتراک می پردازند و با امضای قرارداد قبول می کنند که هزینه استفاده از این سرویس ها از قبضشان کم شود.

منصور مرادی نماینده مریوان اظهار داشت: بانک ها باید براساس خدمات داده شده این مبلغ را از حساب مشتریان کم کنند اما برخی بانک ها مانند بانک شهر و قرض الحسنه ایرانیان از حساب مشتریان سالانه ۱۰ هزار تومان برمی دارند در حالی که برخی از این مشتریان سالانه حتی یک گردش حساب هم ندارند.

در ادامه جلسه، فرهاد دژپسند گفت: خدماتی که بانک ها به مشتریان ارائه می دهند خدمات اضافی است که برای رفاه حال مشتریان ارائه می شود و بدیهی است که بانک ها برای پوشش این خدمات، تأمین مالی شوند.

وی ادامه داد: بهترین راه برای تأمین اعتبار این هزینه ها این است که کسانی که این سرویس ها را دریافت می کنند هزینه آن را پرداخت کنند. به همین دلیل بانک ها قراردادی را در قالب فرم قرض الحسنه به مشتریان ارائه می کنند که در آن قرارداد سوال می شود که مشتری گرامی کدام خدمات را نیاز دارید و در مقابل ارائه خدمات، هزینه دریافت می شود.

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در این فرم اعلام شده هزینه کلیه خدمات به عهده مشتری است.

دژپسند تصریح کرد: طبق مستندات موجود، موردی در این خصوص یافت نشده که تخلفی از سوی بانک ها رخ داده باشد.

در ادامه، منصور مرادی تأکید کرد: بانک ها از حساب هایی که گردش مالی ندارند و هیچ پیامکی به آنها ارسال نمی شود مبلغی را دریافت می کند که غیر قانونی می باشد.

به گزارش مهر، طبق آئین نامه داخلی مجلس، وزیر به میزان ۱۵ دقیقه و نماینده به میزان ۱۵ دقیقه زمان دارد تا مطالب خود را بیان کند اما در این سوال و جواب، روی هم رفته منصور مرادی و فرهاد دژپسند ۱۵ دقیقه صحبت کردند.

در پایان منصور مرادی اعلام کرد: از پاسخ های وزیر اقتصاد قانع نشده و نمایندگان با ۶۶ رأی موافق، ۱۱۰رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر در مجلس اعلام کردند که از پاسخ های وزیر قانع نشدند.

به گزارش مهر، هفته گذشته پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی از سوی قوه قضائیه دستگیر شد. این در حالی است که فرهاد دژپسند در جلسه رأی اعتماد وعده داده بود که این مدیر متخلف را برکنار می کند اما به وعده  خود عمل نکرد.

کد خبر 4709255

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

اعطای دسته چک به دارندگان چک برگشتی ممنوع است

بر اساس جزییات تازه از قانون جدید صدور چک، دارندگان چک برگشتی علاوه بر محرومیت از دریافت دسته چک جدید، از طیف گسترده‌ای از خدمات در شبکه بانکی محروم خواهند بود.

 • 9

کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۸۳۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۰۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۹۴ واحد رسید.

 • 22

بازدید اعضای هیات مدیره بانک ملی از اداره کل مدیریت ریسک

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران از اداره کل مدیریت ریسک بازدید و با همکاران این اداره کل دیدار و گفت و گو کردند.

 • 22

رشد ۱۴۲ درصدی گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن

عضو هیأت مدیره بانک صنعت و معدن اعلام کرد: میزان گشایش اعتبارات اسنادی ریالی در بانک صنعت و معدن در ۱۰ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۲ درصد افزایش داشته است.

 • 23

تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال

رئیس کل گمرک ایران از تجارت ۵۹ میلیارد دلاری ایران در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: سیر تجارت ایران در شرایط تحریم صعودی است.

 • 20

عملکرد نماگرهای پست‌بانک، بیانگر تضمین سودآوری آن در سال جاری است

مدیرعامل پست بانک گفت: عملکرد مناسب نماگرها نشان‌دهنده وضعیت مالی مطلوب و تضمین سودآوری بانک در سالجاری است که نتیجه اهتمام کارکنان و کارگزاران و استفاده بهینه از ظرفیت باجه‌های بانکی روستایی است.

 • 19

نرخ حق الوکاله بانک سپه برای سال ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد

با مصوبه هیئت عامل و هیئت مدیره نرخ حق‌الوکاله بکارگیری سپرده‌های سرمایه گذاری مدت‌دار بانک سپه در سال مالی ۱۴۰۰ سه درصد تعیین شد.

 • 16

بانک رفاه کارگران قدرت خرید بازنشستگان را افزایش می‌دهد

بانک رفاه کارگران در ایفای مسئولیت قانونی و حرفه‌ای خود از بهبود معیشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در سراسر ایران حمایت می‌کند.

 • 35

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذی نفع اعلام شد

فرایند استعلام و تایید دریافت چک توسط ذینفع بر اساس قانون جدید صدور چک، اعلام شد.

 • 31

افزایش ۱۲۸۶ واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۸۶ واحدی معادل ۰.۱۰ درصد به یک میلیون و ۲۳۵ هزار و ۸۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۹۵ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۰۲ واحد رسید.

 • 29

مشارکت بانک توسعه تعاون در نخستین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای

نخستین جلسه دبیرخانه اولین جشنواره فیلم ۱۲۰ ثانیه‌ای با موضوع تعاون و همدلی با همکاری بانک توسعه تعاون برگزار شد.

 • 25

افزایش ۵۴ درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن

مدیرعامل بانک صنعت و معدن عنوان داشت: مجموع تسهیلات اعطایی بانک صنعت و معدن به واحدهای تولیدی در ۱۰ ماه نخست سال ۹۹ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

 • 26

پرداخت بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیاردریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

به منظور ترویج سنت حسنه ازدواج جوانان، بانک رفاه کارگران تا پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۰ هزار و ۷۰۲ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه پرداخت کرده است.

 • 21

نرخ حق‌الوکاله بانک توسعه صادرات ایران اعلام شد

هیات مدیره بانک توسعه صادرات ایران نرخ حق الوکاله به کارگیری سپرده های سرمایه گذاری برای سال مالی ۱۳۹۹ را معادل ۲.۵ درصد مصوب کرد.

 • 23

مهمترین عامل نوسان نرخ ارز، انتظارات بازار است

کارشناس ارشد پولی و بانکی می‌گوید به صورت بنیادی تغییر خاصی در بازار ارز به وجود نیامده و مهم ترین عامل نوسان نرخ ارز تنها به دلیل انتظارات بازار است و اتفاق خاصی در عرضه و تقاضا به وجود نیامده است.

 • 25

تثبیت اشتغال ۹۱ هزار نفر با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت تا پایان دی‌ماه امسال، با اعطای ۴۱ هزارو۲۷۱ فقره تسهیلات جمعا به‌مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال به صاحبان کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع کرونا اشتغال ۹۱ هزار و ۹۱۲ نفر را تثبیت کرد.

 • 22

تأمین سرمایه در گردش طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی

رئیس هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون از تأمین سرمایه در گردش پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای خراسان جنوبی توسط این بانک خبر داد.

 • 31

پرداخت بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک توسعه تعاون

معاون امور استان‌ها و بازاریابی بانک توسعه تعاون، گفت: بانک در ۹ ماهه نخست سال بیش از ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد.

 • 25

ادامه روند صعودی شاخص کل بورس در کانال یک میلیون و ۲۰۰

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۲۵۷۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد به یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۶۴۳ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۴۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۲۹۷ واحد رسید.

 • 34

همه برای تعادل بازار ارز در چارچوب سیاست‌های بانک مرکزی کمک کنند

رییس جمهور گفت: همه باید کمک کنند که بازارهای حساس نظیر ارز در چارچوب سیاست‌هایی که بانک مرکزی اعمال می‌کند، مدیریت و به تعادل برسد.

 • 33