هر یک کیلومتر مترو ۸۵ میلیون یورو!

هر یک کیلومتر مترو ۸۵ میلیون یورو!

مدیرعامل یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بانک شهر از هزینه ۸۰ میلیون یورویی ساخت و تجهیز هر کیلومتر از مترو خبر داد.

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 20:36

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، ملاصالحی در نشستی خبری با بیان اینکه دلیل ایجاد بانک شهر، خدمت‌رسانی به خدمات کلان‌شهرها بود، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از تسهیلات متروی تهران مرهون خدمات این بانک است.

وی با اشاره به طلب مالی بانک شهر از شهرداری‌ها، ادامه داد: به این ترتیب بخش عمده‌ای از معوقات بانکی مربوط به شهرداری‌هاست که در نهایت وصول می‌شود و در واقع افرادی نیستند که وام‌های کلان گرفته باشند و پس ندهند.

او با اشاره به پروژه‌های این شرکت در کلان‌شهرهای ایران، گفت: ما پروژه‌هایی در شیراز، تبریز، قزوین، اصفهان و ... داریم، اما با توجه به افزایش قیمت‌ها امکان توسعه مترو با این شرایط وجود ندارد.

ملاصالحی با بیان اینکه هزینه ساخت تونل و تجهیز هر کیلومتر مترو حدود ۸۰ میلیون یورو است، اظهار کرد: شهرداری‌ها در مقطعی از ما تسهیلات گرفتند و کار را به سرعت جلو بردند که در آن زمان قیمت‌ها به این اندازه بالا نبود، اما در شرایط فعلی پیش‌برد پروژه‌های مترو دشوار است.

وی با اشاره به پروژه‌های جدید شهری، ادامه داد: در حال حاضر بحث تراموا را در کیش، شیراز و کرمانشاه را داریم که قیمت تمام‌شده آن حدود یک ششم مترو می‌شود و از سوی دیگر در مددت کمی هم به جواب می‌رسیم، چراکه دانش فنی آن نیز نسبت به مترو بسیار ساده‌تر است.

وی درباره پیشبرد پروژه‌ متروی تهران نیز، گفت: درباره ساخت ادامه خط شش و هفت متروی تهران با شهرداری صحبتی شده که تسهیلاتی را که می‌خواهیم بدهیم به صورت بخش به بخش ارائه کنیم تا در نهایت بتوانیم در یک برنامه‌ زمان‌بندی ۳۳ کیلومتر باقی‌مانده از خط شش متروی تهران را تکمیل کنیم.

ملاصالحی ابراز امیدواری کرد که ادامه خط شش و هفت متروی تهران تا پایان سال جاری یا حداکثر اواسط سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: در حال حاضر موضوع مهم‌تر از ساخت خطوط افزودن به ناوگان ریلی متروی تهران است، چراکه با وجود این خطوط مترو کمبود ۱۰۰۰ واگن در مترو احساس می‌شود و شهرداری برای اینکه بتواند حجم سفر ریلی را افزایش دهد، لزومی به توسعه خطوط مترو ندارد، بلکه باید نسبت به تجهیز واگن اقدام کند.

او با بیان اینکه افزایش قیمت و معضل تبادلات بانکی مشکلاتی را برای ما ایجاد کرده است، گفت: اخیرا فروش اوراق مشارکت به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای حمل‌ونقل در شورای شهر به تصویب رسیده و که ۲۰۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به متروی تهران است که این موضوع برای ساخت خط شش و هفت و تکمیل خطوط سه و چهار مترو است.

ملاصالحی با اشاره به افزایش قیمت ساخت خطوط مترو، گفت: در سال ۱۳۹۶ قیمت ساخت مترو بر اساس فهرست‌بهای سال ۱۳۹۳ بود که در آن زمان قیمت ساخت یک ایستگاه مترو ۶۵ تا ۷۰ میلیارد تومان بود، اما بر اساس فهرست‌بهای جدید، هزینه ساخت هر ایستگاه، حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7