نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی تقویت می شود

نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی تقویت می شود

تهران-ایرنا-عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری متحول، دگرگون و تقویت می شود.

دوشنبه 26 فروردین 1398 ساعت 13:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

علی اکبر کریمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره اصلاح ساختار نظام بانکی کشور، گفت: اصلاح ساختار نظام بانکی به دلیل آن که طرح بسیار مفصلی است بنا شد که در سه بخش در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بررسی شود، بخش اول مربوط به قانون بانک مرکزی بود که سال گذشته بررسی آن در کمیسیون اقتصادی به پایان رسید.
وی با بیان این که این طرح با عنوان اصلاح قانون بانک مرکزی در نوبت بررسی صحن علنی مجلس قرار دارد، اظهار داشت: بر اساس این طرح کلیه قوانین و مقرراتی که ناظر بر فعالیت بانک مرکزی است در قالب جدید تهیه و تصویب می شود و مبنای عمل بانک مرکزی قرار می گیرد، نحوه اعمال نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی نیز در این طرح تعیین شده است.
نماینده مردم اراک در مجلس افزود: بر اساس این طرح، اختیارات ویژه‌ای به بانک مرکزی برای نظارت بر بانک‌ها داده شده و همچنین نقش شورای فقهی که بر عملکرد بانک مرکزی نظارت دارد پر رنگ‌تر از گذشته است.
وی تصریح کرد: بر این اساس، ساز و کار نظارت بانک مرکزی به سایر بانک ها و موسسات مالی و اعتباری، متحول، دگرگون و تقویت می شود.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: طرح دومی که در مورد اصلاح ساختار نظام بانکی تهیه شده مربوط به عملیات مقررات بانکی است که هم اکنون در کمیسیون در حال بررسی آن هستیم.
وی افزود: بررسی بخش عمده ای از این طرح به پایان رسیده و مابقی نیز طی روزهای آینده در کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی می شود.
نماینده مردم اراک در مجلس افزود: طرح سومی که در مورد اصلاح ساختار نظام بانکی قرار است در کمیسیون بررسی شود مربوط به طرح تاسیس بانک توسعه جمهوری اسلامی است، قبلا در مورد این طرح بحث هایی شده ولی به سرانجام نرسیده است ولی در ادامه تلاش داریم در مورد این طرح نیز رسیدگی لازم را انجام دهیم.
سیام**9121**1535

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رئیس کل بانک مرکزی با مقامات عراقی گفت و گو کرد

بغداد - ایرنا - رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با سفر به بغداد پایتخت عراق با چندتن از مقامات عراقی دیدار و گفت و گو کرد.

 • 7

طرح اتهام جدید علیه گوسن

دنیای‌اقتصاد : ...

 • 8

بیمه سلامت به یک میلیون مددجوی شهری کمیته امداد خدمات می دهد

تهران- ایرنا- مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: پس از انعقاد تفاهم نامه بین سازمان بیمه سلامت و کمیته امداد امام خمینی (ره)، بیمه سلامت به یک میلیون مددجوی شهری کمیته امداد خدمات سلامت را ارائه می دهد.

 • 15

بودجه بیمه سلامت در استان ها 10 درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: متناسب با افزایش تعرفه‌های پزشکی، بودجه بیمه سلامت در استان‌ها تا 10 درصد افزایش پیدا ‏کرده است.‏

 • 13

عملیات بازار باز؛ نقطه پایان بر تعیین دستوری نرخ سود بانکی

تهران- ایرنا- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با طراحی «عملیات بازار باز» به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای غیرمستقیم اجرای سیاست پولی، تعیین دستوری نرخ سود بانکی را کنار می گذارد و دامنه مجاز نرخ سود را مشخص می کند.

 • 18

شاخص کل بورس 53 واحد عقب نشینی کرد

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) 53 واحد کاهش داشت و در نهایت این شاخص به رقم 204 هزار و 321 واحد رسید.

 • 17

بهای سکه در بازار آزاد افزایش یافت

تهران- ایرنا- بهای انواع ارز و مسکوکات در بازار تهران امروز (دوشنبه) روند افزایشی یافت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با رشد حدود 120 هزار تومانی قیمت نسبت به شنبه، چهار میلیون و 850 هزار تومان فروخته شد.

 • 15

ایران سال ۹۶ بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار گاز مجانی به ترکیه تحویل داد

بر اساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، ایران در این سال از مجموع ۱.۸ میلیارد دلار ارزش گاز صادراتی به ترکیه، ۱.۲ میلیارد دلار را به دلیل رأی دیوان داوری بین‌المللی به رایگان در اختیار طرف ترک قرار داد.

 • 12

رعایت نکردن اصول ابتدایی کار دست فوتبال ایران داد

تهران- ایرنا- کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه ترین احکام انضباطی خود، فدراسیون فوتبال ایران و باشگاه های سایپا و ذوب آهن را بابت تخلفاتی که جزء ابتدایی ترین اصول حرفه ای محسوب می شود، نقره داغ کرد.

 • 15

هلدینگ «صدر تامین» چهارشنبه در بازار سرمایه عرضه می شود

تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی( شستا) گفت: با توجه به اتمام کامل فرآیندهای مربوط به ورود به بورس هلدینگ صدر تامین، عرضه اولیه این سهام با نماد «تاصیکو» روز چهارشنبه چهارم اردیبهشت‌ماه انجام می‌شود.

 • 8

قیمت طلا، سکه و ارز در روز دوشنبه

بازار ارز و سکه پس از یک روز تعطیلی میان هفته کار خود را از سر گرفت.

 • 24

بانک مرکزی مطالبات سپرده گذاران موسسه بدر توس را پرداخت کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی گفت: طبق مصوبه ستاد نمایندگان سران سه قوه در زمینه موسسات مالی - اعتباری، انتظار می رود بانک مرکزی هر چه سریعتر مطالبات سپرده گذاران موسسه منحله بدرتوس را پرداخت کند.

 • 13

تشریح اهداف سفر وزیر بهداشت به عراق/توجه به توریسم سلامت

وزیر بهداشت، به تشریح اهداف سفرش به کشور عراق پرداخت.

 • 12

واکنش ها به راه اندازی بازار متشکل ارزی

تهران- ایرنا- رسانه های داخلی با توجه به تصمیم اخیر بانک مرکزی مبنی بر راه اندازی بازار متشکل ارزی به بررسی نقاط مثبت و منفی این بازار پرداختند و بر لزوم شفافیت آن تاکید کردند.

 • 18

قیمت نفت برنت با نگرانی از محدودیت عرضه از ۷۴ دلار فراتر رفت

پس از اینکه آمریکا اعلام کرد معافیت تحریمی خرید نفت از ایران را تمدید نخواهد کرد و صادرات نفت ایران بیش از گذشته کاهش می‌یابد، قیمت نفت برنت ۷۴ دلاری شد.

 • 14

بهای جهانی نفت به بیش از 74 دلار رسید

تهران - ایرنا - رویترز نوشت: بهای جهانی نفت روز دوشنبه با سه درصد افرایش به بیشترین میزان خود از اواخر نوامبر 2018 رسید.

 • 17