مهر تایید بانک مرکزی فرانسه بر کاهش رشد اقتصادی این کشور

مهر تایید بانک مرکزی فرانسه بر کاهش رشد اقتصادی این کشور

بانک مرکزی فرانسه، پیش‌بینی خود از نرخ رشد اقتصادی این کشور را کاهش داد.

جمعه 24 اسفند 1397 ساعت 14:47

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

به نقل از رویترز، در شرایطی که مشکلات متعدد منطقه یورو، کار کشورهای عضو این منطقه را برای حصول رشد اقتصادی پایدار دشوار ساخته است، بانک مرکزی فرانسه در جدیدترین گزارش خود از وضعیت دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو، نرخ رشد اقتصادی این کشور برای سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ را ۰.۴ درصد پیش‌بینی کرد که ۰.۱ درصد کمتر از پیش‌بینی قبلی این بانک است.

فرانسوا ویلروی، رئیس بانک مرکزی فرانسه در همین رابطه گفت: روند نزولی اقتصادی بازتاب دهنده کند شدن سرعت حرکت در سراسر اروپا است اما فرانسه عملکردی بهتر از بسیاری از کشورهای عضو منطقه یورو داشته است. ویلروی در مصاحبه با یک شبکه رادیویی فرانسوی گفته است برای نخستین بار در سالیان اخیر، متوسط نرخ رشد اقتصاد فرانسه از متوسط نرخ رشد اقتصادی منطقه یورو بالاتر بوده است.

پیشتر مرکز آمار فرانسه اعلام کرده بود دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ رشد اقتصادی ۰.۳ درصدی را تجربه کرد که ۰.۱ درصد کمتر از رشد سه ماهه سوم سال است. اقتصاددانان انتظار دارند با توجه به کاهش رشد اقتصادی فرانسه و آلمان و همچنین چین که یکی از شرکای تجاری مهم اتحادیه اروپا است، رشد اقتصادی منطقه یورو امسال به ۱.۵ درصد کاهش یابد که ضعیف‌ترین سطح رشد منطقه یورو از سال ۲۰۱۴ محسوب می‌شود. لوران کلاول، مدیر مرکز تحقیقات مؤسسه " اکسا اینوستمنت منیجرز" گفت: فرانسه در وضعیتی قرار گرفته است که یک شوک کوچک می‌تواند اقتصاد آن را به سمت رکود سوق دهد.

بانک مرکزی فرانسه در بخش دیگری از گزارش خود پیش‌بینی کرده است نرخ رشد اقتصاد فرانسه در سال ۲۰۱۹ به ۱.۵ درصد برسد که ۰.۲ درصد کمتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط دولت امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه است.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مستخدم بانک قبل از فرار با پول ها دستگیر شد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: نیروی خدماتی یک بانک که با همدستی یکی از دوستانش اقدام به سرقت از صندوق امانات بانک کرده بود، قبل از فرار دستگیر شد.

 • 3

اتحادیه اروپا گوگل را جریمه کرد

تهران - ایرنا - تارنمای شبکه خبری سی ان ان امروز (چهارشنبه) گزارش داد: اتحادیه اروپا غول فناوری آمریکایی 'گوگل' را به دلیل انحصارطلبی یک میلیارد و 700 میلیون دلار جریمه کرد.

 • 4

دستگیری دزدان میلیاردی صندوق امانات بانک

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو متهم سرقت از صندوق امانات یکی از شعبات بانک به ارزش بیش از دو هزار میلیارد تومان، با اقدام به موقع ماموران گشت انتظامی نوروزی در پایتخت خبر داد.

 • 4

شرکت ایرانی متناظر با اینستکس به ثبت رسید

سازوکار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا (STFI) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 4

به روز شدن لپ تای های انوی با خدمات الکسا و ارتقای حریم شخصی

شرکت اچ پی لپ تاپ‌های سری انوی خود را با نصب پردازنده‌های جدید و افزودن سوئیچ جدیدی به وب کم برای حفاظت از حریم شخصی کاربران به روز کرده است.

 • 4

عرضه رایانه هوش مصنوعی ان ویدیا به قیمت ۹۹ دلار

شرکت ان ویدیا یک رایانه هوش مصنوعی ارزان قیمت را برای استفاده برنامه نویسان، توسعه دهندگان و محققان به قیمت تنها ۹۹ دلار طراحی و عرضه کرده است.

 • 4

حرکت رو به بالای دلار جهانی

با افزایش تنش‌های بین چین و آمریکا، ارزش دلار در برابر بسیاری از همتایانش تقویت شد.

 • 4

بازدید بازرسان بیمه سلامت از مراکز درمانی/با ۱۶۶۶ تماس بگیرید

مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بازرسان بیمه سلامت در ایام نوروز به صورت میدانی از مراکز ارائه خدمت بازدید خواهند کرد.

 • 3

توضیحات همتی درباره ساز وکار تجارت ایران و اروپا

تهران-ایرنا-رییس کل بانک مرکزی از ثبت ساز و کار تجارت و تامین مالی ایران و اروپا ( STFI ) به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی خبر داد.

 • 7

یک مقام سوری:گردشگری سوریه 50 میلیارد دلار خسارت دیده است

تهران – ایرنا – 'محمدرامی مرتینی' وزیر گردشگری سوریه گفت: از سال 2011 تاکنون 50 میلیارد دلار به بخش گردشگری کشور خسارت وارد شده است.

 • 5

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا به ثبت رسید

ساز و کار تجارت و تأمین مالی ایران و اروپا ( STFI )به عنوان نهاد ایرانی متناظر با اینستکس اروپایی به ثبت رسید.

 • 6

کشف چمدان مشکوک در سعادت آباد

مأموران پلیس پایتخت یک عدد چمدان مشکوک را که در میدان کاج سعادت آباد رها شده بود کشف کردند.

 • 5