مشارکت بانک توسعه تعاون در تأمین نیازهای توان‌یابان

مشارکت بانک توسعه تعاون در تأمین نیازهای توان‌یابان

بانک توسعه تعاون در راستای مسئولیت اجتماعی در تأمین نیازهای توان‌یابان تحت پوشش بنیاد خیریه نیکوکرداران بنا مشارکت نمود.

دوشنبه 22 دی 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون

، عباس نجفی عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون در دیدار از بخش‌های گوناگون مجتمع نگهداری و مراقبت از دختران و بانوان توان‌یاب بالای ۱۴ سال بنیاد خیریه نیکوکرداران بنا اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین کارکردهای سازمان‌های اقتصادی و اجتماعی حمایت از توان‌یابان و اقشار ناتوان است.

وی افزود: مراکز مختلفی جهت حمایت و توانمندسازی توان‌یابان اعم از معلولین ذهنی و جسمی و سالمندان در جامعه فعال هستند که علاوه بر اقدامات مؤثر دولتی در این حوزه‌ها، حضور اشخاص حقیقی و حقوقی نیکوکار نیز در این عرصه بسیار مؤثر بوده است.

نجفی تصریح نمود: با مذاکرات صورت گرفته بانک توسعه تعاون با بنیاد خیریه نیکوکرداران بنا، پتو و ملحفه موردنیاز کلیه توان‌یابان از سوی بانک تأمین گردیده است و بانک از سایر ظرفیت‌ها نیز در جهت افزایش کیفیت خدمات موسسه بهره‌جویی می‌نماید.

وی خاطرنشان کرد: این موسسه خیریه با حضور برخی چهره‌های موفق بخش صنعتی و تولیدی اقتصاد شکل‌گرفته است و عهده‌دار مراقبت و توانمندسازی دختران و بانوان توان‌یاب بالای ۱۴ سال گردیده است.

عضو هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به این‌که اقدامات مسئولیت اجتماعی بانک باهدف تقویت سرمایه انسانی در بخش‌های مختلف دنبال شده است گفت: هزینه‌های نگهداری، تأمین دارو، نظافت محیطی، مراقبت‌های پزشکی و دندانپزشکی و اقدامات بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری‌ها، این مرکز را به مرکزی تخصصی تبدیل نموده است و کادر اجرایی و مدیریتی حاضر با رویکرد حرفه‌ای به دنبال مراقبت از این جامعه هدف است.

نجفی با اشاره به اینکه توان بایان بعنوان بخش مهمی از سرمایه انسانی جامعه مطرح هستند که مراقبت و توانمند سازی آنان با حضور خیرین و نیکوکاران به شکل بهتری قابل انجام است افزود: بانک توسعه تعاون این قابلیت را دارد تا بسترهای الکترونیک مورد نیاز جهت واریز کمک های نقدی به موسسه را از طریق درگاهها و سایر سامانه ها فراهم نماید.

وی افزود: چنانچه مؤسسات اقتصادی دولتی و غیردولتی بخشی از بودجه فرهنگی و مسئولیت اجتماعی را به مشارکت در تأمین نیازهای توان‌یابان و جامعه هدف مؤسسات خیریه اختصاص دهند، این مؤسسات با دقت بیشتری بر وظایف تخصصی خود متمرکز می‌شوند.

در این نشست حسن رجبعلی بنا بنیان‌گذار گروه صنعتی بنا و موسسه خیریه نیکوکرداران بنا نیز گفت: این موسسه مراقبت تمام‌وقت و شبانه‌روزی حدود ۲۵۰ بانوی توان‌یاب دارای معلولیت‌های متنوع ذهنی و جسمی را بر عهده دارد و صد نفر نیروی انسانی تخصصی نیز به تأمین نیازهای آن‌ها مشغول هستند.

وی افزود: امکانات پزشکی و بهداشتی و دندانپزشکی با حضور کادر تمام‌وقت و پاره‌وقت، داروخانه، درمانگاه، گفتاردرمانی، روان‌پزشکی، آموزش خیاطی، فرش‌بافی و دوره‌های هنری در این مجتمع فراهم است.

گفتنی است در این برنامه شهرام بخشا رئیس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون و سیدعلی میرفخرایی معاون فرهنگی این اداره کل نیز حضور داشتند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 9

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 13

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 17

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 15

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 15

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 15

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 6

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 6

جایگاه بانک کشاورزی در تامین مالی بخش کشاورزی

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت:۷۱ درصد اعتبارات پرداختی به بخش کشاورزی را بانک کشاورزی تامین می کند که این میزان پرداخت، اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی را در تامین مالی این بخش به خوبی نشان می دهد.

 • 11

رییس سازمان بورس استعفا داد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، برای دومین بار استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرد.

 • 22

شاخص کل بورس و فرابورس افزایشی شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۵ واحدی معادل ۰.۰۳ درصد به یک میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۱۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۴ واحدی به ۱۷ هزار و ۵۳۰ واحد رسید.

 • 23

مسابقات جذاب بانک ملی ایران در شبکه‌های اجتماعی

بانک ملی ایران در ادامه تعاملات خود با مخاطبان، مشتریان و کاربران فضای مجازی، دو مسابقه هیجان انگیز تازه را در شبکه اجتماعی اینستاگرام طراحی کرده است.

 • 23

مراحل ثبت، تائید و انتقال چک بر اساس طرح جدید بانک مرکزی

صادرکنندگان و دریافت‌کنندگان چک بنا بر اعلام بانک مرکزی از روز ۲۰ دی ۹۹ می‌توانند فرآیند ثبت، تائید و انتقال چک را در سامانه صیاد به‌صورت اختیاری انجام دهند.

 • 22

سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران افزایش یافت

بانک مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد.

 • 12

ساماندهی نیروی انسانی بانک‌های ادغامی

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به پیچیدگی های فرآیند ادغام پنج بانک وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، به تشریح اقدامات مهم این بانک در حوزه نیروی انسانی بانک‌های فوق پرداخت.

 • 20

یارانه ارزی باید در میانه مسیر تولید اختصاص یابد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به نهاده دامی یارانه باید در میانه مسیر تولید و به ۱۵۰ کشتارگاه فعال کشور که کار توزیع عمده گوشت را برعهده دارند، اختصاص یابد.

 • 32

افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی بانک ملی

بانک ملی ایران افزایش سرمایه ۳۶۵ درصدی را در برنامه دارد.

 • 23

واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند

رییس کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی گفت: بانک‌ها خود را حامی تولید می‌دانند و بر این باورند که واحدهای تولیدی نباید تعطیل یا تملیک شوند.

 • 26

تقدیر فرماندار لاهیجان از بانک پارسیان

در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان لاهیجان از بانک پارسیان تجلیل شد.

 • 33

افتتاح گاوداری۶هزاررأسی باحمایت ۳۸۵ میلیاردریالی بانک کشاورزی

گاوداری شیری ۶۰۰۰راسی شرکت شیر و دام دشت گل کردستان که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث شده است، روز سه شنبه ۲۳ دی ماه در مراسمی با حضور رییس بنیاد مستضعفان افتتاح و بهره برداری از آن آغاز شد.

 • 42