مشارکت بانک توسعه تعاون برای ایجاد ۱۰۵ هزار فرصت شغلی

مشارکت بانک توسعه تعاون برای ایجاد ۱۰۵ هزار فرصت شغلی

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: این بانک برای ایجاد ۱۰۵ هزار فرصت شغلی در طرح مشترک معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور دارد.

دوشنبه 4 شهریور 1398 ساعت 17:38

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

و به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، سید باقر فتاحی در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل ادارات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل ساختمان ستادی بانک توسعه تعاون ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: طرح "تعاون، اشتغال، بازار"موسوم به طرح "تاب"از سوی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا می‌شود و از اهداف این طرح اشتغال‌زایی برای ۱۰۵ هزار نفر در قالب سه هزار شرکت تعاونی می‌باشد و بانک توسعه تعاون به‌عنوان نهاد تخصصی مالی بخش تعاون نقش مهمی در پیشبرد این طرح دارد.

فتاحی همچنین از پیگیری‌ها برای اختصاص خط اعتباری دو هزار میلیارد تومانی جهت اعطای تسهیلات متنوع در بخش مسکن خبر داد و افزود: با اجرای طرح انتشار اوراق حق تقدم بخش مسکن و اعطای تسهیلات مسکن کارگری و کارمندی، اقدامات مناسبی از سوی بانک توسعه تعاون برای رونق تولید در بخش مسکن صورت خواهد پذیرفت.

فتاحی همچنین به پرداخت ۱۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی این بانک در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره و در ادامه خاطرنشان کرد: مجموعه تدابیر و راهکارهای دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و عشایری در طی این طرح بسیار تسهیلگرایانه و کم‌نظیر بوده است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک عامل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۸ حضور دارد و ۴۵۰۰ میلیارد ریال خط اعتباری به بانک تخصیص می‌یابد که با ادغام این منابع با منابع داخلی به همین میزان، ظرفیت اعطای ۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به کارآفرینان و فعالان اقتصادی بخش‌های صنعت و کشاورزی با اولویت بخش تعاون ایجاد گردیده است.

فتاحی از اعطای تسهیلات به مشاغل خانگی به‌عنوان یکی از طرح‌های مشترک بانک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادکرد و افزود: بانک توسعه تعاون همواره برای تعامل دوجانبه با دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی و اراده کافی را داشته است و ازجمله مصادیق این تعامل می‌توان به همکاری چندساله با سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان بهزیستی اشاره نمود.

وی افزود: در ارتباط با دستگاه‌های زیرمجموعه به دنبال تعامل حداکثری هستیم و در بسیاری از موارد، فراتر از تعهدات مذاکره شده عمل نموده‌ایم.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون ظرفیت موجود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در سیستم اقتصادی و اجتماعی دولت بی‌نظیر دانست و گفت: انتظار مسئولین وزارتخانه تعامل حداکثری میان دستگاه‌ها برای پیشبرد مناسب امور و ارائه مناسب‌ترین خدمات به مخاطبین می‌باشد. وی با استناد به اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه ویژه سالروز تأسیس بانک توسعه تعاون گفت: مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روزانه یک‌میلیون مراجعه‌کننده دارد و با توجه به اهمیت رسیدگی به تعدد و تنوع درخواست‌ها و نیازهای مراجعین، مسئولیتی بسیار سنگین بر عهده وزارتخانه می‌باشد که برای پاسخگویی مناسب به این نیازها، هماهنگی کامل بین دستگاهی ضروری به نظر می‌رسد.

همچنین در این جلسه پروانه رضایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ضمن گرامیداشت هفته دولت و روز کارمند برگزاری نشست سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را یک فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات، تعامل بهترو بیشتر و هم‌افزایی برای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود یادکرد.

 وی همچنین مجموعه عملکرد بانک توسعه تعاون را در استان تهران به‌ویژه در حوزه اشتغال روستایی و عشایری مطلوب یادکرد و دراین‌باره گفت: خوشبختانه اقدامات قابل‌قبول این بانک در ایجاد، توسعه و حفظ اشتغال باعث ایجاد اعتبار و موفقیت برای مجموعه بوده است.

رضایی میزان تعامل و ارتباط کارکنان شعب بانک توسعه تعاون استان تهران را با مشتریان مناسب و از نقاط قوت این بانک عنوان نمود.

شایان‌ذکر است پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیران کل ادارات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران صبح امروز با حضور سید محسن دلبری  مدیرکل امور استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پروانه رضایی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، سعید معادی  مشاور مدیرعامل و دبیر هیات مدیره بانک توسعه تعاون، محمد شیخ حسینی مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون استان تهران و روسای دستگاه‌های زیرمجموعه وزارتخانه در استان تهران، در محل ساختمان ستادی بانک توسعه تعاون برگزار گردید.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

ورود ۴۰ هزار میلیارد تومان پول جدید به بورس از ابتدای ۹۹

مدیرعامل فرا بورس ایران اعلام کرد از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان پول جدید وارد بازار بورس شده است.

 • 12

گفت و گوی مدیر عامل بانک رفاه با خبرگزاری ایسنا

اسماعیل للـه گانی مدیر عامل این بانک در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، برنامه های بانک در سال جدید را تشریح کرد.

 • 15

گفت و گوی مدیر عامل بانک رفاه با باشگاه خبرنگاران جوان

اسماعیل للـه گانی مدیر عامل این بانک در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه‌های بانک در سال جدید را تشریح کرد.

 • 12

مهلت برگزاری مجامع شرکت ها تا ۶۰ روز دیگر تمدید شد

سازمان بورس، مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص تمدید دو ماهه مهلت برگزاری مجمع سالانه شرکت های ثبت شده را ابلاغ کرد.

 • 11

مدیر عاملی سید محمد آسوده بر شرکت بیمه اتکایی ایرانیان تمدید شد

انتصاب سید محمد آسوده به عنوان مدیرعامل شرکت بیمه اتکایی ایرانیان برای مدت باقی‌مانده از دوره دوساله اعضای هیات‌مدیره آن شرکت از سوی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع اعلام شد.

 • 21

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی بانک صادرات ایران منصوب شد

حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران طی حکمی پدرام پاک‌آیین را به عنوان مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط‌عمومی این بانک منصوب کرد.

 • 15

رشد شتابان بورس متعادل شد

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری بر خلاف صعودهای چند روز اخیر با ۶۶۰۰ واحد رشد به یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۷۸ واحد رسید.

 • 12

احمدعلامه:اعتمادبه ظرفیت کارشناسی شعب سبب تخصیص کارآمدمنابع میشود

استان اردبیل به لحاظ دارا بودن معادن فلزی و غیر فلزی و همچنین وجود پتانسیل مناسب برای گسترش گردشگری، ظرفیت مناسبی برای توسعه صنایع مختلف دارد.

 • 13

با «بله» بورسی شوید!

این روزها که تب ورود به بورس به شدت داغ شده است؛ بسیاری این سوال رامطرح می کنندکه باوجود شیوع «کرونا»، چطور می توان مراحل ورودبه بورس یعنی ثبت نام در سجام ودریافت کد بورسی را با خطر و هزینه کم طی کرد؟

 • 13

هدف بانک سینا ارائه خدمات کیفی مطابق با استانداردهای حقوق مشتری

مدیرعامل بانک سینا در بازدید از مرکز ۲۴ ساعته ارتباط مشتریان گفت: هدف این بانک ارائه خدمات کیفی مطابق با استانداردهای حقوق مشتریان است.

 • 12

افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات به نفع صادرات کشور است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارداشت: پیشنهادهای بانک توسعه صادرات در خصوص رفع محدودیت های قانونی، افزایش سرمایه و معافیت های مالیاتی درست و به جا و به نفع جریان صادرات کشور است.

 • 16

نرم افزار ریمای بانک توسعه صادرات ایران بروز رسانی شد

نرم افزار ریما (تولید رمز پویا برای کارت های بانکی) بانک توسعه صادرات ایران تا کنون در چند نوبت به روز رسانی شده و قابلیت های جدیدی به آن افزوده شده است.

 • 32

باقی‌مانده سهام عدالت عید غدیر و ۲۲ بهمن آزاد می‌شود

رییس جمهور با اشاره به آزادسازی ۳۰ درصدی سهام عدالت اعلام کرد که ۳۰ درصد دیگر این سهام در روز عید غدیر و ۳۰ درصد دیگر نیز در روز ۲۲ بهمن آزاد خواهد شد.

 • 30

قطعی یکروزه سیستم‌ها و سامانه‌های بانک سپه

با توجه به استقرار سامانه جدید بانکداری الکترونیک بانک سپه تمام درگاههای غیرحضوری این بانک از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه به مدت ۲۴ ساعت قطع و تا یک هفته با اختلال احتمالی مواجه خواهد شد.

 • 28

جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 30

لیست کارت‌های اجاره‌ای به صمت و بانک مرکزی رفت

معاون گمرک اعلام کرد : تمامی کارت‌های بازرگانی مشکوک، در مسیر قرمز انتخاب مسیر اظهارنامه قرار گرفته و هیچگونه تسهیلاتی از سوی گمرک به این کارت‌های بازرگانی اعطاء نشده است.

 • 30

بانک مشترک ایران و ونزوئلا به مجمع می‌رود

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مشترک ایران و ونزوئلا موافقت کرد.

 • 19

استراتژی ارتباطی در چارچوب هدفگذاری تورم

طراحی یک برنامه راهبردی جامع برای تعامل با ذینفعان یکی از کلیدی‌ترین پیش‌نیازها و الزامات اتخاذ چارچوب هدفگذاری تورمی است.

 • 21

انتصاب رئیس جدید اداره امور شعب استان آذربایجان غربی

با حضور مدیر امور شعب منطقه یک کشور بانک، آئین معارفه علی اصغر اصغرزاده به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 • 21

تجهیز بیمارستان بانک ملی ایران به دستگاه Cell Saver

بیمارستان بانک ملی ایران به دستگاهی مجهز شده که در عمل های جراحی سنگین، خون از دست رفته بیمار را به خودش تزریق و او را از دریافت خون به روش های معمول بی نیاز می کند.

 • 21