مرکز نوآوری بانک رفاه کارگران راه‌اندازی شد

مرکز نوآوری بانک رفاه کارگران راه‌اندازی شد

مرکز نوآوری بانک رفاه کارگران با حضور مدیرعامل این بانک افتتاح شد.

چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 8:33

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، محمدعلی سهمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران در مراسم افتتاح مرکز نوآوری این بانک، اظهار داشت: امروز حرکتی را پایه‌ریزی کردیم که می‌تواند در تحولات اساسی آینده بانک منشاء اتفاقات مهم باشد.

وی افزود: با بهره‌برداری از این مرکز طلیعه تحولات جدی در رشد فرهنگ نوآوری، توسعه اکوسیستم نوآوری و توسعه رویکردها در بانک نسبت به بهره‌برداری از مزیت فناوری و تکنولوژی را شاهد هستیم.

سهمانی با بیان اینکه امروز در نظام بانکی کارهای زیادی برای انجام دادن داریم، تصریح کرد: یکی از شروط اصلی برای اصلاح ساختار بانک‌ها، تامین نیاز مشتریان، ایجاد سبد خدمات کارا، متنوع و متناسب با سلیقه مشتریان، زدودن غبار را از چهره نظام بانکی و خدمات‌رسانی گسترده با ساختار چابک‌تر و موثرتر، توسعه دانش و فناوری در نظام بانکی است.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران تاکید کرد: طی سال‌های گذشته شاهد تغییر و تحولات کمی و کیفی زیادی در سال‌های گذشته بودیم که نقطه اوج این تغییر و تحولات راه‌اندازی مرکز نوآوری با مشارکت دانشگاه صنعتی شریف در پارک علم و فناوری این دانشگاه است.

سهمانی خاطرنشان کرد: اگر دنبال آرمان بانک رفاه ۱۴۰۰ هستیم که یکی از شعارهای اصلی آن بانک متمایز است، نمی‌توان با رشد منابع، تعداد شعب، نیروی انسانی و ... به این هدف دست یافت بلکه لازمه این تحول این است که از علم و دانش و پژوهش و تکنولوژی در طراحی خدمات حوزه‌های مختلف بانک بهره بگیریم.

وی افزود: سال‌هاست که فعالیت‌های علمی و پژوهشی در بانک صورت می‌گیرد اما امروز بستر جدیدی فراهم شده و آغازی جدید است که با نگاهی وسیع‌تر در این مرکز از مزیت تکنولوژی استفاده کنیم.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران تصریح کرد: ساختار این مرکز مستقل از بانک در نظر گرفته شده و قصد داریم از ساختارهایی مانند صندوق نوآوری در دولت بهره بگیریم که البته برای این کار باید شرایط مدنظر این مراکز را داشته باشیم.

رحمتی عضو هیئت مدیره بانک رفاه کارگران نیز در این نشست اظهار داشت: تغییراتی که در صنعت بانکداری و مدل کسب و کار بانک‌ها را رخ داده باعث شده تا خلا یک مرکز خلاقیت احساس شود و امیدواریم این مرکز بتوانند کمک بانک‌ در ایجاد مدل جامع بانکداری برای همکاری با کسب و کارهای جدید باشد.

وی با اشاره به چهار محور عملکرد این مرکز تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها، طراحی روش‌های تامین مالی نوین، پرورش ایده‌های جدید و مباحث حقوقی و قراردادها چهار محوری است که مرکز بر روی آن متمرکز می‌شود که امیدواریم با تعامل با بخش‌های مختلف و نخبگان بانک شاهد خروجی خوبی از این مرکز باشیم.

رحمتی ادامه داد: امیدواریم این مرکز با بدنه جوان و کارشناسی که دارد، با تعامل با سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و شرکای تجاری، حرکت‌های نوینی را ایجاد کند.

ویسی رئیس مرکز نوآوری بانک رفاه کارگران نیز در این مراسم گفت: امروز دیگر رقیب بانک سایر بانک‌ها نیستند، بلکه استارتاپ‌هایی هستند که تحولات نوین را ایجاد کردند و همچنین فناوری‌های مانند بلاک‌چین و بیت‌کوین نظام بانکی را به چالش کشیده‌اند.

وی با بیان اینکه امیدواریم این مرکز بتواند این خلا را برای بانک پر کند٬ ادامه داد: تمرکز اصلی این بانک بر دو محور مشتریان موجود بانک و مشتریان جدید خواهد بود تا با توسعه خدمات نوین بتواند رضایتمندی آنها را فراهم کند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مدیران جدید ریسک و حسابرسی داخلی بانک کارآفرین معرفی شدند

مراسم تودیع و معارفه مدیران مدیریت‌های امور ریسک و امور حسابرسی داخلی بانک کارآفرین برگزار شد.

 • 10

رونمایی از پروژه نظارت و بازرسی ریسک محور از شعب در بانک ملی

پروژه نظارت و بازرسی ریسک محور از شعب بر اساس شاخص های مبارزه با پولشویی در بانک ملی ایران رونمایی شد.

 • 10

بانک کشاورزی،کشاورزان را صاحب ماشین آلات کشاورزی کرد

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی گفت: بخش عمده ای از کشاورزان با دریافت تسهیلات از بانک کشاورزی صاحب ماشین آلات کشاورزی شده اند.

 • 10

راه‌اندازی بورس املاک با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومانی

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید شرکت بورس املاک و مستغلات قرار است با سرمایه اولیه ۵ هزار میلیارد تومان کار خود را آغاز کند که ۵۰ درصد این سرمایه به صورت پذیره‌نویسی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 • 8

اسنپی ها تسهیلات خرد می گیرند

بانک قرض الحسنه رسالت و شرکت اسنپ به منظور تأمین مالی پایدار برای حمایت دائمی از رانندگان این شرکت تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

 • 8

روز متعادل تالار شیشه‌ای

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با افزایش ۵۹۰۰ واحدی به یک میلیون و ۶۱۸ هزار و ۸۳۰ واحد رسید.

 • 9

پرداخت تسهیلات بانک توسعه تعاون تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان

بانک توسعه تعاون در راستای حمایت از فرهیختگان تسهیلات تا سقف یکصد میلیون تومان پرداخت می‌نماید.

 • 8

طرح "پیوند رفاه" از سوی بانک رفاه ارائه شد

بانک رفاه در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و ترویج سنت حسنه ازدواج طرح "پیوند رفاه" را ارائه کرد.

 • 11

تغییر زمان معاملات «سیتا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای زمان معاملات شرکت تازه عرضه اولیه شده «سیتا» را اعلام کرد.

 • 13

سازمان بورس برای رفع اختلال خدمات کارگزاری‌ها وارد عمل شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد: ایرادات فنی سامانه‌ کارگزاری‌ها، سرمایه‌گذاری مردم در بورس را دلسرد و اطمینان آنها را از بین می‌برد و بر همین اساس سازمان بورس باید وارد عمل شود.

 • 10

تمدید مهلت پرداخت تسهیلات بازسازی توسط بانک مسکن

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن از تمدید دوره پرداخت تسهیلات بازسازی به آسیب دیدگان حوادث غیرمترقبه سال ۹۸ تا «پایان تیرماه امسال» خبر داد.

 • 13

خط مشی جدید شرکت های تابعه گروه مالی بانک مسکن

سرپرست بانک مسکن دو مدیر عامل جدید دو شرکت زیرمجموعه گروه مالی بانک مسکن را معرفی کرد.

 • 15

فرصت دوباره برای بدهکاران بانک مسکن/ بخشودگی جرایم تمدید شد

بانک مسکن زمان اجرای طرح «میثاق» که با هدف بخشودگی جرایم بانکی مشتریان اجرا می‌شود را تمدید کرد.

 • 13

بخشنامه جدید بیمه مرکزی در خصوص افزایش ارزش وسیله نقلیه

بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو از روز ۱۵ تیرماه را اعلام کرد.

 • 11

کلینیک سینا مهر تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه آسیا قرار دارد

بیمه آسیا خسارت آتش سوزی ساختمان، تاسیسات و تجهیزات اداری و پزشکی کلینیک سینا مهر را تا سقف تعهدات بیمه نامه پرداخت می‌کند.

 • 24

دسترسی مجدد به مرکز ارتباط با مشتریان بانک رفاه کارگران برقرار شد

دسترسی مجدد مشتریان به مرکز ارتباط با مشتریان این بانک فراهم شده و مشتریان می توانند خدمات خود را دریافت کنند.

 • 20

سامانه کارت پرداخت بانک رفاه کارگران در روز جمعه ارتقا می یابد

روابط عمومی بانک رفاه کارگران از ارتقای سامانه کارت پرداخت به منظور افزایش ظرفیت سامانه در روز جمعه خبر داد.

 • 23

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به بیش از ۲.۴ میلیارد دلار رسید

میزان تجارت خارجی ایران با اتحادیه اوراسیا با اجرای موافقت نامه تجارت ترجیحی تا پایان خرداد از حیث ارزش به دو میلیارد و۴۱۷ میلیون و۸۳۰ هزارو ۳۲ دلار و از لحاظ وزنی به۶میلیون و ۸۷۳ هزار و ۵۹۲ تن رسید.

 • 25

جزییات پیاده‌سازی گمرک هوشمند

رییس کل گمرک ایران جزییاتی از برنامه گمرک الکترونیک و پیاده سازی گمرک هوشمند را تشریح کرد.

 • 5

اطلاعیه مهم درباره تغییر دامنه نوسان صندوق ETF‌ها

دامنه نوسان روزانه صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس تهران از روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

 • 26