مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تغییر کرد

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تغییر کرد

روح‌الله حسینی مقدم طی مراسمی که امروز در محل شرکت تامین سرمایه بانک ملت برگزار شد، به عنوان مدیرعامل جدید تامین سرمایه بانک ملت و جانشین مسعود سلطان‌زالی شد.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 15:31

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، تامین سرمایه بانک ملت که سال گذشته با تامین مالی ۲.۴۰۰ میلیارد تومانی در بازار سرمایه به عنوان یکی از سه تامین سرمایه برتر از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شده بود، حسینی مقدم معاون سابق امور ناشران و اعضای شرکت بورس را به عنوان مدیرعامل جدید خود شناخت.

سلطان‌زالی مدیر خوشفکر و حرفه‌ای

در ابتدای جلسه ابراهیم‌پور، مدیرعامل گروه مالی ملت، در خصوص سلطان‌زالی اظهار داشت: وی مدیری توانمند، خوشفکر و حرفه‌ای است و طی این مدت از حضور ایشان بهره فراوان برده‌ایم و آمارها و نمودارهای عملکرد و پیشرفت شرکت موید زحمات ایشان است. شرکت تامین سرمایه با عملکرد خود در نظام رتبه‌بندی شرکت‌های گروه مالی ملت جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است که نشان‌دهنده زحمات دوستان در مدیریت این مجموعه بوده است و امیدوارم با حضور حسینی مقدم شاهد تداوم مسیر و رشد روزافزون شرکت تامین سرمایه باشیم. 

اولویت‌ها و اصلاحات راهبردی

همچنین سلطان‌زالی در جلسه معرفی مدیرعامل جدید، با بیان اینکه اولویت‌های شرکت در آغاز فعالیت شامل مواردی چون ارتقا جایگاه شرکت در صنعت، توسعه خطوط کسب و کاری، رفع اختلافات پیشین با مشتریان و احیای ارتباطات شرکت با مجموعه‌های بزرگ  مانند شرکت ملی نفت و اصلاح موانع موجود در راهبری شرکت بوده است، گفت: با فعالیت‌های صورت گرفته طی این دوره در تمامی این حوزه‌ها به اهداف مدنظر دست یافتیم.

وی در خصوص مهم‌ترین موانع راهبری شرکت درآغاز تصدی مسئولیتش در تامین سرمایه بانک ملت، به چهار موضوع ایجاد ثبات در منابع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سامان‌دهی فرآیند پشتیبانی صندوق‌ها، وصول و تعیین تکلیف مشکلات مربوط به مطالبات معوق شرکت، تعیین تکلیف تمامی پرونده‌های حقوقی پیش از سال ۹۶ و عدم تشکیل پرونده جدید و بروزرسانی ساختار سازمانی متناسب با نیازهای روز و آموزش نیروی انسانی اشاره کرد.

افزایش درآمدها با حفظ ثبات منابع درآمدی

مدیرعامل سابق تامین سرمایه بانک ملت گفت: طی دوره فعالیت در این مجموعه، نگاه اصلی اینجانب ایجاد زیرساخت‌های کلان در جهت توسعه درآمدها بوده است.

قراردادهای تامین مالی به عنوان کسب و کار اصلی شرکت‌های تامین سرمایه، قراردادهایی زمان‌بر است و هر قراردادی که شما امروز منعقد می‌کنید اثرات مالی خود را تا چهار سال بعد نشان می‌دهد، در واقع مانده درآمد قراردادهای سال‌های قبل موضوع بسیار مهمی در امکان راهبری هر چه بهتر این شرکت‌ها محسوب می‌شود، در زمان پذیرش مسئولیت در این شرکت رقم مذکور تنها برابر با ۶۰ میلیارد تومان بوده است و در واقع بسیاری از زمان صرف افزایش این سطح درآمد به میزان مطلوب شد تا ضمن برآورده کردن انتظارات کوتاه‌مدت سهامداران، منافع بلندمدت شرکت نیز تأمین شود.

وی ادامه داد: در عین حال توسعه پایه‌های درآمدی مورد توجه بسیار قرار گرفت، به نحوی که امروز و در زمان تحویل مسئولیت درآمدهای قابل شناسایی در سال‌های آتی از محل قراردادهای جاری منعقد شده به ۲۷۵ میلیارد تومان رسیده است.

افزایش ۲۸۰ درصدی تعهدات بازارگردانی

سلطان‌زالی در خصوص فعالیت‌های بازارگردانی تصریح کرد: تعهدات بازارگردانی اوراق درآمد ثابت از مبلغ ۱.۱۱۵ میلیارد تومان در ابتدای سال ۹۶ به رقم ۴.۲۳۰ میلیارد تومان در حال حاضر رسیده است که عملاً سکوی درآمدی بسیار مطمئنی را برای شرکت ایجاد کرده است؛ گفتنی است که با عنایت سهامداران محترم و در جهت توسعه فعالیت‌ها و ظرفیت پذیرش تعهدات آتی، در این دوره سرمایه شرکت از مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به ۵۵۰ میلیارد افزایش یافته است.

جذب منابع باثبات در صندوق‌ های سرمایه گذاری

سلطان‌زالی ضمن تشریح مشکلات ناشی از جذب منابع ناپایدار به صورت مقطعی در سال ۱۳۹۵، اعلام کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در جهت ایجاد ثبات در منابع صندوق‌ها، هم اکنون بالغ بر ۴.۶۵۰ میلیارد تومان منابع با ثبات در صندوق‌های این شرکت وجود دارد.

وی افزود: این مجموعه همچنین توانست به بازده بسیار خوبی در بازار سهام دست یابد، به نحوی که به طور مثال صندوق در سهام افق ملت طی یک سال فعالیت خود، بیش از ۱۴۰ درصد بازدهی برای سرمایه‌گذاران محقق کرده است.

توسعه خطوط کسب و کار

مدیرعامل سابق تامین سرمایه بانک ملت در ادامه با بیان اینکه طی این دوره با هدف پایداری درآمد شرکت طی سال‌های آتی، توسعه خطوط کسب و کاری شرکت عملیاتی شد، توضیح داد: با این اقدام تلاش شده است که عملاً همسو با تحولات کلان اقتصادی بتوان همواره از طرق مختلف این درآمد را حفظ کرد.

در این راستا همانگونه که اشاره شد افزایش تنوع در اوراق منتشره در بخش تامین مالی، ایجاد صندوق سهامی افق ملت در جهت توسعه فعالیت‌های در بازار سهام و همچنین ایجاد واحد کسب و کارهای نوین و اخذ مجوزهای مربوطه جهت فعالیت در حوزه‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و کالایی مدنظر قرار گرفت که در همین راستا و اخیراً با دریافت مجوز، عملیات بازارگردانی در نماد سکه رفاه عملیاتی شد.

سلطان زالی از انجام پروژه‌های مستندسازی و بهبود تمامی فعالیت‌های شرکت با همکاری دانشگاه تهران، راه‌اندازی سامانه تحلیل بهنگام اوراق بهادار " پیشگام"، سامانه اختصاصی سرمایه‌گذاری "فراسود" و پروژه جامع هویت‌سازی و برندینگ شرکت را به عنوان برخی از پروژه‌های انجام شده در زمان تصدی مسئولیت خود نام برد.

۳۶۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی در دست انتشار

این گزارش حاکی است، سلطان زالی در خصوص امور جاری تامین سرمایه بانک ملت گفت: در حوزه تامین مالی در حال حاضر مجموعاً ۱.۳۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی دارای مجوز انتشار از مراجع مربوطه جهت تأمین مالی شرکت‌های پارس خودرو، هواپیمایی آتا، گروه آبادراهان پارس و شهرداری شیراز وجود دارد که به زودی عملیاتی خواهند شد.

همچنین مبلغ ۲.۳۰۰ میلیارد تومان پرونده اوراق بدهی با عاملیت شرکت تامین سرمایه بانک ملت در جریان کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح است که تقریباً تمامی آن‌ها در مراحل پایانی قرار دارند، این اوراق از شرکت‌هایی نظیر توسعه نفت و گاز صبای کنگان، پیوند گستر پارس، تولید نیروی جنوب غرب آسیا، صنعت غذایی کورش، پدیده شیمی قرن و همچنین شرکت گل‌گهر است که مجموعاً ۳.۶۰۰ میلیارد تومان آماده انتشار در شرکت وجود دارد.

وی در خصوص حوزه سرمایه گذاری این مجموعه تشریح کرد: با توجه به برنامه‌های توسعه مستمر صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت و راه‌اندازی سامانه فراسود که در واقع شکل متفاوتی از سامانه‌های سرمایه‌گذاری را ارائه خواهد کرد، توسعه صندوق‌های شرکت در جریان است و همچنین با برنامه‌ریزی انجام شده در جهت توسعه فعالیت در بازار سهام، طرح تبدیل صندوق آتیه ملت به صندوق سهامی به سازمان بورس ارسال شده است که با این تبدیل ماهیت فعالیت گسترده‌تری در حوزه بازار سهام صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل سابق تامین سرمایه بانک ملت افزود: در حوزه کسب و کارهای نوین نیز در حال حاضر مقدمات بازارگردانی ابزارهای مبتنی بر زعفران و اختیار معامله سکه طلا فراهم شده است و همچنین با پیگیری‌های صورت‌گرفته توسط شرکت تامین سرمایه، انبار سکه طلای بانک ملت نیز در شرف تاسیس است.

سلطان‌زالی در پایان با آرزوی توفیق برای مدیرعامل جدید و مجموعه تامین سرمایه بانک ملت گفت انتصاب حسینی‌مقدم به عنوان مدیرعامل جدید شرکت مایه امیدواری در جهت تداوم موفقیت‌های روزافزون مجموعه تامین سرمایه بانک ملت و پیگیری برنامه‌های شرکت است.

تداوم مسیر پیشرفت

در پایان این مراسم حسینی‌مقدم با تشکر از مجموعه بانک ملت و سلطان‌زالی گفت: من به واسطه مسئولیت خود پیش از این با اکثر شرکت‌های تامین سرمایه سر و کار داشتم، بخصوص شرکت تامین سرمایه ملت که جزو شرکت‌های پرکار و خوب بازار سرمایه بود و ما با دوستان در این شرکت آشنایی داشتیم و چون این شرکت طی مدت اخیر کارهای بزرگی انجام داده، ادامه این مسیر کار سختی است و عملاً حضور  سلطان‌زالی در راس این شرکت و موفقیت‌های ایشان کار را برای هر کسی که بعد از ایشان بیاید سخت می‌کند، امیدوارم با کمک همکاران مجموعه بتوان این مسیر و اجرای برنامه‌های تدوین شده را ادامه دهیم.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

 • 10

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

 • 5

افزایش سرمایه بانک‌ها شتاب‌دهنده رونق تولید است

رییس هیات مدیره بانک دی در بازدید از هلدینگ توربو کمپرسور نفت (OTC) بر تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های کلان ملی و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد.

 • 2

عملکرد بانک صادرات زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرد

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملکرد مثبت بانک صادرات اشاره کرد و گفت: عملکرد مالی این بانک با ارتقای قابل توجهی مواجه شده و زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است.

 • 7

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را اصلاح کردند.

 • 8

درآمد اپ استور و گوگل پلی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسید

گزارش جدیدی نشان می دهد درآمد جهانی اپ استور و گوگل پلی در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسیده است.

 • 2

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 3

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 2

نخستین‌ مجمع سیستم بانکی برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک قرض الحسنه مهرایران درسومین سال متوالی به عنوان نخستین بانک در شبکه بانکی کشور با حضور نمایندگان صاحبان سهام، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و نمایندگان وزارت اقتصاد برگزار شد.

 • 4

گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانک برگزار شد، عملکرد، اقدامات و دستاوردهای سال ۱۳۹۷ بانک را تشریح کرد.

 • 7

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 4

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 3

قیمت سکه طرح جدید ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

 • 3

افزایش بیش از حد انتظار ذخایر ارزی چین

در شرایطی که چین در جنگ تجاری سختی با آمریکا قرار دارد، افزایش میزان ذخایر ارزی این کشور ناظران را شگفت زده کرد.

 • 6

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

اطلاعیه بانک ملی برای معرفی شدگان مصاحبه آزمون استخدام پیمانی

اطلاعیه دوم بانک ملی ایران درخصوص معرفی شدگان مرحله تکمیلی مصاحبه آزمون استخدام پیمانی این بانک منتشر شد.

 • 5

مخالفت بانک مرکزی با رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران از برنامه‌ریزی برای رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی در آینده نزدیک خبر داد که البته با مخالفت بانک مرکزی مواجه شد.

 • 8

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بانک صنعت ومعدن و خراسان شمالی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن و استاندار خراسان شمالی در حضور رئیس جمهور، تفاهمنامه ای به منظور حمایت از سرمایه گذاری و تامین مالی طرح های صنعتی، معدنی امضا کردند.

 • 4