مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تغییر کرد

مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تغییر کرد

روح‌الله حسینی مقدم طی مراسمی که امروز در محل شرکت تامین سرمایه بانک ملت برگزار شد، به عنوان مدیرعامل جدید تامین سرمایه بانک ملت و جانشین مسعود سلطان‌زالی شد.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 15:31

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، تامین سرمایه بانک ملت که سال گذشته با تامین مالی ۲.۴۰۰ میلیارد تومانی در بازار سرمایه به عنوان یکی از سه تامین سرمایه برتر از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شده بود، حسینی مقدم معاون سابق امور ناشران و اعضای شرکت بورس را به عنوان مدیرعامل جدید خود شناخت.

سلطان‌زالی مدیر خوشفکر و حرفه‌ای

در ابتدای جلسه ابراهیم‌پور، مدیرعامل گروه مالی ملت، در خصوص سلطان‌زالی اظهار داشت: وی مدیری توانمند، خوشفکر و حرفه‌ای است و طی این مدت از حضور ایشان بهره فراوان برده‌ایم و آمارها و نمودارهای عملکرد و پیشرفت شرکت موید زحمات ایشان است. شرکت تامین سرمایه با عملکرد خود در نظام رتبه‌بندی شرکت‌های گروه مالی ملت جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است که نشان‌دهنده زحمات دوستان در مدیریت این مجموعه بوده است و امیدوارم با حضور حسینی مقدم شاهد تداوم مسیر و رشد روزافزون شرکت تامین سرمایه باشیم. 

اولویت‌ها و اصلاحات راهبردی

همچنین سلطان‌زالی در جلسه معرفی مدیرعامل جدید، با بیان اینکه اولویت‌های شرکت در آغاز فعالیت شامل مواردی چون ارتقا جایگاه شرکت در صنعت، توسعه خطوط کسب و کاری، رفع اختلافات پیشین با مشتریان و احیای ارتباطات شرکت با مجموعه‌های بزرگ  مانند شرکت ملی نفت و اصلاح موانع موجود در راهبری شرکت بوده است، گفت: با فعالیت‌های صورت گرفته طی این دوره در تمامی این حوزه‌ها به اهداف مدنظر دست یافتیم.

وی در خصوص مهم‌ترین موانع راهبری شرکت درآغاز تصدی مسئولیتش در تامین سرمایه بانک ملت، به چهار موضوع ایجاد ثبات در منابع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سامان‌دهی فرآیند پشتیبانی صندوق‌ها، وصول و تعیین تکلیف مشکلات مربوط به مطالبات معوق شرکت، تعیین تکلیف تمامی پرونده‌های حقوقی پیش از سال ۹۶ و عدم تشکیل پرونده جدید و بروزرسانی ساختار سازمانی متناسب با نیازهای روز و آموزش نیروی انسانی اشاره کرد.

افزایش درآمدها با حفظ ثبات منابع درآمدی

مدیرعامل سابق تامین سرمایه بانک ملت گفت: طی دوره فعالیت در این مجموعه، نگاه اصلی اینجانب ایجاد زیرساخت‌های کلان در جهت توسعه درآمدها بوده است.

قراردادهای تامین مالی به عنوان کسب و کار اصلی شرکت‌های تامین سرمایه، قراردادهایی زمان‌بر است و هر قراردادی که شما امروز منعقد می‌کنید اثرات مالی خود را تا چهار سال بعد نشان می‌دهد، در واقع مانده درآمد قراردادهای سال‌های قبل موضوع بسیار مهمی در امکان راهبری هر چه بهتر این شرکت‌ها محسوب می‌شود، در زمان پذیرش مسئولیت در این شرکت رقم مذکور تنها برابر با ۶۰ میلیارد تومان بوده است و در واقع بسیاری از زمان صرف افزایش این سطح درآمد به میزان مطلوب شد تا ضمن برآورده کردن انتظارات کوتاه‌مدت سهامداران، منافع بلندمدت شرکت نیز تأمین شود.

وی ادامه داد: در عین حال توسعه پایه‌های درآمدی مورد توجه بسیار قرار گرفت، به نحوی که امروز و در زمان تحویل مسئولیت درآمدهای قابل شناسایی در سال‌های آتی از محل قراردادهای جاری منعقد شده به ۲۷۵ میلیارد تومان رسیده است.

افزایش ۲۸۰ درصدی تعهدات بازارگردانی

سلطان‌زالی در خصوص فعالیت‌های بازارگردانی تصریح کرد: تعهدات بازارگردانی اوراق درآمد ثابت از مبلغ ۱.۱۱۵ میلیارد تومان در ابتدای سال ۹۶ به رقم ۴.۲۳۰ میلیارد تومان در حال حاضر رسیده است که عملاً سکوی درآمدی بسیار مطمئنی را برای شرکت ایجاد کرده است؛ گفتنی است که با عنایت سهامداران محترم و در جهت توسعه فعالیت‌ها و ظرفیت پذیرش تعهدات آتی، در این دوره سرمایه شرکت از مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان به ۵۵۰ میلیارد افزایش یافته است.

جذب منابع باثبات در صندوق‌ های سرمایه گذاری

سلطان‌زالی ضمن تشریح مشکلات ناشی از جذب منابع ناپایدار به صورت مقطعی در سال ۱۳۹۵، اعلام کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در جهت ایجاد ثبات در منابع صندوق‌ها، هم اکنون بالغ بر ۴.۶۵۰ میلیارد تومان منابع با ثبات در صندوق‌های این شرکت وجود دارد.

وی افزود: این مجموعه همچنین توانست به بازده بسیار خوبی در بازار سهام دست یابد، به نحوی که به طور مثال صندوق در سهام افق ملت طی یک سال فعالیت خود، بیش از ۱۴۰ درصد بازدهی برای سرمایه‌گذاران محقق کرده است.

توسعه خطوط کسب و کار

مدیرعامل سابق تامین سرمایه بانک ملت در ادامه با بیان اینکه طی این دوره با هدف پایداری درآمد شرکت طی سال‌های آتی، توسعه خطوط کسب و کاری شرکت عملیاتی شد، توضیح داد: با این اقدام تلاش شده است که عملاً همسو با تحولات کلان اقتصادی بتوان همواره از طرق مختلف این درآمد را حفظ کرد.

در این راستا همانگونه که اشاره شد افزایش تنوع در اوراق منتشره در بخش تامین مالی، ایجاد صندوق سهامی افق ملت در جهت توسعه فعالیت‌های در بازار سهام و همچنین ایجاد واحد کسب و کارهای نوین و اخذ مجوزهای مربوطه جهت فعالیت در حوزه‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و کالایی مدنظر قرار گرفت که در همین راستا و اخیراً با دریافت مجوز، عملیات بازارگردانی در نماد سکه رفاه عملیاتی شد.

سلطان زالی از انجام پروژه‌های مستندسازی و بهبود تمامی فعالیت‌های شرکت با همکاری دانشگاه تهران، راه‌اندازی سامانه تحلیل بهنگام اوراق بهادار " پیشگام"، سامانه اختصاصی سرمایه‌گذاری "فراسود" و پروژه جامع هویت‌سازی و برندینگ شرکت را به عنوان برخی از پروژه‌های انجام شده در زمان تصدی مسئولیت خود نام برد.

۳۶۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی در دست انتشار

این گزارش حاکی است، سلطان زالی در خصوص امور جاری تامین سرمایه بانک ملت گفت: در حوزه تامین مالی در حال حاضر مجموعاً ۱.۳۰۰ میلیارد تومان اوراق بدهی دارای مجوز انتشار از مراجع مربوطه جهت تأمین مالی شرکت‌های پارس خودرو، هواپیمایی آتا، گروه آبادراهان پارس و شهرداری شیراز وجود دارد که به زودی عملیاتی خواهند شد.

همچنین مبلغ ۲.۳۰۰ میلیارد تومان پرونده اوراق بدهی با عاملیت شرکت تامین سرمایه بانک ملت در جریان کسب مجوز از مراجع ذی‌صلاح است که تقریباً تمامی آن‌ها در مراحل پایانی قرار دارند، این اوراق از شرکت‌هایی نظیر توسعه نفت و گاز صبای کنگان، پیوند گستر پارس، تولید نیروی جنوب غرب آسیا، صنعت غذایی کورش، پدیده شیمی قرن و همچنین شرکت گل‌گهر است که مجموعاً ۳.۶۰۰ میلیارد تومان آماده انتشار در شرکت وجود دارد.

وی در خصوص حوزه سرمایه گذاری این مجموعه تشریح کرد: با توجه به برنامه‌های توسعه مستمر صندوق‌های سرمایه‌گذاری شرکت و راه‌اندازی سامانه فراسود که در واقع شکل متفاوتی از سامانه‌های سرمایه‌گذاری را ارائه خواهد کرد، توسعه صندوق‌های شرکت در جریان است و همچنین با برنامه‌ریزی انجام شده در جهت توسعه فعالیت در بازار سهام، طرح تبدیل صندوق آتیه ملت به صندوق سهامی به سازمان بورس ارسال شده است که با این تبدیل ماهیت فعالیت گسترده‌تری در حوزه بازار سهام صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل سابق تامین سرمایه بانک ملت افزود: در حوزه کسب و کارهای نوین نیز در حال حاضر مقدمات بازارگردانی ابزارهای مبتنی بر زعفران و اختیار معامله سکه طلا فراهم شده است و همچنین با پیگیری‌های صورت‌گرفته توسط شرکت تامین سرمایه، انبار سکه طلای بانک ملت نیز در شرف تاسیس است.

سلطان‌زالی در پایان با آرزوی توفیق برای مدیرعامل جدید و مجموعه تامین سرمایه بانک ملت گفت انتصاب حسینی‌مقدم به عنوان مدیرعامل جدید شرکت مایه امیدواری در جهت تداوم موفقیت‌های روزافزون مجموعه تامین سرمایه بانک ملت و پیگیری برنامه‌های شرکت است.

تداوم مسیر پیشرفت

در پایان این مراسم حسینی‌مقدم با تشکر از مجموعه بانک ملت و سلطان‌زالی گفت: من به واسطه مسئولیت خود پیش از این با اکثر شرکت‌های تامین سرمایه سر و کار داشتم، بخصوص شرکت تامین سرمایه ملت که جزو شرکت‌های پرکار و خوب بازار سرمایه بود و ما با دوستان در این شرکت آشنایی داشتیم و چون این شرکت طی مدت اخیر کارهای بزرگی انجام داده، ادامه این مسیر کار سختی است و عملاً حضور  سلطان‌زالی در راس این شرکت و موفقیت‌های ایشان کار را برای هر کسی که بعد از ایشان بیاید سخت می‌کند، امیدوارم با کمک همکاران مجموعه بتوان این مسیر و اجرای برنامه‌های تدوین شده را ادامه دهیم.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اتخاذ دو تصمیم مهم در هیات‌دولت/ اجتناب از صدور بخشنامه‌های موردی

رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه عرضه ارز بر تقاضای آن در سامانه نیما پیشی گرفته است، از اتخاذ دو تصمیم مهم در هیات دولت مبنی بر ارتقای فضای کسب‌وکار و ثبات در مقررات صادراتی خبر داد.

 • 78

نقش فعال بانک رفاه در حمایت از ملی پوشان ورزشی

بانک رفاه در سال جاری سعی کرده تا در راستای تعهد به مسئولیت‌های اجتماعی خود به عنوان یک سازمان پویا، وظیفه و رسالتش را با هدف تشویق کارکنان و همچنین عموم جامعه و ترویج ورزش دنبال کند.

 • 86

ترمز بورس‌های جهانی کشیده شد

ابهام مجدد در خصوص سرانجام برگزیت، بسیاری از بورس‌های جهانی را ریزشی کرد.

 • 76

بانک رفاه و معاونت علمی ریاست جمهوری تفاهم نامه همکاری امضا کردند

بانک رفاه کارگران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه زیرساخت‌های صندوق سرمایه‌گذاری و ایجاد شتاب‌دهنده در رویداد رفاتک چلنج تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 • 85

بانک رفاه می تواند به گردش اقتصاد در کشور کمک کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک رفاه کارگران می‌تواند مشکلات بخش تولید را حل کرده و گردش اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورد.

 • 82

بانک رفاه می تواند به گردش اقتصاد در کشور کمک کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بانک رفاه کارگران می‌تواند مشکلات بخش تولید را حل کرده و گردش اقتصادی کشور را به حرکت در بیاورد.

 • 86

بانک توسعه تعاون تعدادی دستگاه بریل برای نابینایان اهدا کرد

بانک توسعه تعاون هم‌زمان با روز عصای سفید تعدادی دستگاه بریل برای بهره‌برداری نابینایان اهدا کرد.

 • 92

مدل‌های تجربی از کف بورس

دنیای اقتصاد- شروین شهریاری : ...

 • 76

فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

اقبال معامله گران و تجار بین المللی از عرضه انواع فرآورده های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شرکت ملی نفت ایران بوجود آورده تا گازوئیل و نفت کوره خود را روانه این بازار کند.

 • 79

فرصت طلایی برای عرضه فرآورده‌های نفتی در بورس انرژی

اقبال معامله گران و تجار بین المللی از عرضه انواع فرآورده های نفتی پالایش و پخش در بورس انرژی فرصت طلایی برای شرکت ملی نفت ایران بوجود آورده تا گازوئیل و نفت کوره خود را روانه این بازار کند.

 • 82

مشکلات لایحه مالیات بر ارزش افزوده به‌زودی حل می‌شود

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در بازار بورس نوسانات در حد فعلی به نظرم باید قابل قبول باشد و الان هم موضوع مدیریت می شود تا به یک سطح قابل قبول در بازار بورس برسیم.

 • 75

حجتی: ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است، گفت: ثبات قیمت‌ها در بازار نشان از آرامش است که این رویه با حمایت‌های بانک مرکزی محقق شده و امیدواریم ادامه داشته باشد.

 • 73

حجتی: ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ذخایر راهبردی و وضع موجود درباره گوشت ​مناسب است، گفت: ثبات قیمت‌ها در بازار نشان از آرامش است که این رویه با حمایت‌های بانک مرکزی محقق شده و امیدواریم ادامه داشته باشد.

 • 81

ارائه خدمات بانک قرض الحسنه رسالت به زائرین اربعین حسینی

بانک قرض الحسنه رسالت با برپایی موکب و استقرار دستگاه های خودپرداز به زائرین اربعین حسینی خدمات می‌دهد.

 • 90

ارائه خدمات بانک قرض الحسنه رسالت به زائرین اربعین حسینی

بانک قرض الحسنه رسالت با برپایی موکب و استقرار دستگاه های خودپرداز به زائرین اربعین حسینی خدمات می‌دهد.

 • 89