مجمع فوق‌العاده بانک خاورمیانه برگزار شد

مجمع فوق‌العاده بانک خاورمیانه برگزار شد

مجمع عمومی فوق‌العاده بانک خاورمیانه امروز برگزار شد و در پی آن جلسه سهامداران این بانک به افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی رأی مثبت دادند.

پنجشنبه 28 مرداد 1395 ساعت 21:55

به گزارش شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه بینا به نقل از ایسنا، قرار بود که بانک خاورمیانه با برگزاری مجمع فوق‌العاده خود بعد از مجمع عادی سالیانه در تیرماه گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه را مورد بررسی قرار دهند. آن طور که رئیس هیأت مدیره این بانک می‌گوید به علت عدم اخذ مجوزها از بانک مرکزی و سازمان بورس اوراق بهادار، این جلسه در تیرماه ۱۳۹۵ برگزار نشد.

امروز با حضور ۷۵/۸ درصد از سهامداران بانک خاورمیانه در مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش، مجمع عمومی فوق‌العاده این بانک برگزار شد و طی آن سهامداران به افزایش سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی رأی مثبت دادند که به این ترتیب سرمایه بانک خاورمیانه از چهار هزار میلیارد ریال به پنج هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

پیش‌بینی می‌شود ظرف سه ماه آینده مراحل ثبت نام افزایش سرمایه انجام شود چرا که دو ماه برای پذیره نویسی افزایش سرمایه وقت نیاز است. هدف از افزایش سرمایه این بانک مسائلی از جمله برخورداری آن از امتیاز اعطای تسهیلات، افزایش حق دارایی ثابت و در صورت لزوم گشایش شعب جدید است.

در گذشته در مجمع عادی این بانک مصوب شده بود ۱۰۰ میلیارد تومان سود به سهامداران تخصیص داده شود اما این مبلغ تا زمان تعیین تکلیف برای افزایش سرمایه توزیع نشود تا بتوان از مطالبات سهامداران به منظور افزایش سرمایه استفاده شود.

آن طور که مدیران این بانک پیش بینی کرده‌اند با احتساب سرمایه جدید برای هر سهم ۳۵ تومان سود بابت سال ۱۳۹۵ ایجاد می‌شود که اگر این مبلغ را با میانگین موزون حساب کنیم EPS این بانک برای سال ۱۳۹۵، ۳۹ تومان می‌شود.

در طی این جلسه مدیران حاضر به تعدادی از سوالات سهامداران پاسخ دادند. یکی از سهامداران از رئیس هیأت مدیره خواست که از صرف هزینه‌های غیرضروری جلوگیری شود و اشاره‌ای به هزینه پستی برای دعوت سهامداران به مجمع بانک کرد. همچنین او درباره بدهی دولت به بانک‌ها موضوعی را مطرح کرد.

پرویز عقیلی کرمانی، مدیرعامل بانک خاورمیانه در پاسخ به این سهامدار گفت: ما مجبور هستیم برای گزارش به سهامداران جلسات را به آن‌ها خبر دهیم. ولی اگر بشود تا آنجا که چارچوب‌های قانونی اجازه می‌دهد می‌توانیم شرایطی را بگذاریم که این پروسه ارزان‌تر تمام شود. البته در مورد این موضوع روی سایت و روزنامه آگهی داده بودیم و اجباری در مورد ارسال این نامه‌ها نبوده است. دفعه آینده می‌گویم که این نامه را برای شما نفرستند.

او درباره بدهی دولت به بانک‌ها نیز گفت:‌ بدهی دولت به بانک‌ها قرار است ۱۰۰ هزار میلیارد تومان قرار باشد. ما از دولت طلبی نداریم و فقط مقداری اسناد اسلامی و اوراق مشارکت به عنوان سرمایه‌گذاری خریده‌ایم و در پورتفوی بانک داریم. ما مستقیما اجازه نداریم تسهیلاتی به موسسات دولتی بدهیم و طلبی هم از آن‌ها نداریم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تأثیر نظارت مستمر بر برنامه‌های عملیاتی

مدیرعامل پست‌بانک ایران با اشاره به اجرای موفق برنامه عملیاتی بانک در سال گذشته و دستیابی به سود ۱۳۹۸ میلیارد تومانی گفت: در سال جاری برنامه‌های عملیاتی را از نظر کمی و کیفی توسعه دادیم.

 • 16

تقدیر دکترشیری از اعضای هیات مدیره،معاونین،مشاوران ومدیران بانک

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) دکتر شیری از زحمات و تلاشهای اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران امور، مشاوران و روسای ادارات کل ستادی و مناطق تهران با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تقدیر به عمل آورد.

 • 16

اعطای۳۹۰۰میلیاردریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال

رئیس شعبه کرمان بانک توسعه صادرات ایران، از هدف گذاری برای عبور از اعطای ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال خبر داد.

 • 16

افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده بانک تجارت

بانک تجارت از افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده‌های ریالی در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

 • 17

واریز به خزانه کل کشور از درآمدهای بیمه‌ شخص‌ثالث

نمایندگان مجلس تعیین کردند که مبلغی از درآمدهای ناشی از حق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌ای به خزانه کل کشور واریز شود.

 • 18

دیدار مدیرعامل بانک رفاه کارگران با وزیر صنعت، معدن و تجارت

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر وزیر دیدار و در خصوص موضوعات مختلف کاری به گفت و گو پرداختند.

 • 28

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه کارگران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک گفت.

 • 30

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 64

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 80

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 61

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 48

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 68

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 41

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 53

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 27

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 23

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 15

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 13

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 19

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 18