مجمع عمومی بانک توسعه تعاون برگزار شد

مجمع عمومی بانک توسعه تعاون برگزار شد

مجمع عمومی سالیانه عادی بانک توسعه تعاون برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس مجمع عمومی و سایر اعضاء مجمع عصر امروز در محل ساختمان این بانک برگزار شد.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 11:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در این جلسه ضمن تأیید صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط بازرس قانونی و حسابرس مستقل بانک (سازمان حسابرسی) از سوی اعضای مجمع عمومی، حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل اقدام به ارائه گزارشی از وضعیت عملکرد این بانک در سال ۹۷ کرد.

وی ضمن اشاره به رشد ۴۵ درصدی منابع و رشد ۴۲ درصدی تسهیلات در سال ۹۷ گفت: خوشبختانه در سال ۹۷ شاهد یک رشد متوازن در بخش تجهیز و تخصیص تسهیلات اعتباری در مجموعه بانک توسعه تعاون بوده‌ایم.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به افزایش ۴۶ درصدی تعداد حساب‌ها و افزایش ۱۴ درصدی تعداد مشتریان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ گفت: سهم بخش تعاون از مجموع تعداد کل مشتریان ۶۷ درصد بوده مضاف بر اینکه ۶۹ درصد از کل حساب‌ها مربوط به بخش تعاون است.

مهدیان یکی از شاخص‌های عملکردی این بانک را در سال گذشته بهبود کیفت منابع با افزایش سهم سپرده‌ای ارزان‌قیمت از ۲۱ درصد به ۲۴ درصد یادکرد و دراین‌باره گفت: سهم بخش تعاون از مانده منابع ۴۸ درصد است که تحقق این امر و سایر موارد دیگر منتج به کاهش قیمت تمام‌شده ۲/۴ درصدی پول در این بانک شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در ارائه گزارش به مجمع عمومی رشد ۶۰ درصدی مانده سپردهٔ طی سه سال اخیر و رشد ۶۳ درصدی مانده تسهیلات در طی سه سال را از دیگر اقدامات و اتفاقات مهم بانک در راستای افزایش روند رو به رشد دانست و دراین‌باره گفت: از مجموع تسهیلات پرداختی و امهالی بالغ‌بر ۹۵ هزار میلیارد ریالی طی سال گذشته ۳۰ درصد از آن مربوط به تسهیلات حمایتی و تکلیفی با رویکرد اجتماعی بوده است.

مهدیان سهم بخش‌های اقتصادی را از مجموع تسهیلات پرداختی ۵۱ درصد صنعت و معدن، ۱۸ درصد کشاورزی، ۲۱ درصد خدمات، ۷ درصد بازرگانی و ۳ درصد مسکن اعلام نمود و دراین‌باره گفت: خوشبختانه حجم تسهیلات پرداختی در بخش‌های مختلف اقتصادی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ از یک رشد منطقی و مناسب برخوردار بوده است.

وی ضمن اشاره به اهم اقدامات این بانک در جهت افزایش بهره‌وری در سال ۹۷ ازجمله بهبود کارایی ناشی از افزایش حجم عملیات، افزایش کیفیت منابع، مدیریت موثر نقدینگی، مدیریت بهینه هزینه‌ها و درآمدها، کاهش هزینه تجهیز منابع، سایر اقدامات مهم را در سال گذشته اخذ مصوبه از مجلس شورای اسلامی بابت افزایش سرمایه از محل بند (ح) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال، عاملیت در انتشار اوراق مشارکت قطار شهری اصفهان و اهواز به ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریال، افتتاح حساب و پرداخت سود سهام عدالت برای هفتصد هزار نفر از اعضای تعاونی‌های سهام عدالت یادکرد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اهم راهبردها و برنامه‌های بانک در سال ۱۳۹۸ را مشارکت فعال در اجرای سیاست‌های بخش تعاون، بهبود و اصلاح ترازنامه و شاخص‌های عملکردی بانک، ارائه خدمات بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط به‌ویژه مشتریان بخش تعاون در جهت ایجاد اشتغال و کمک به تحقق شعار رونق تولید، استمرار اجرای طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اهتمام ویژه برکار جمعی، رعایت اخلاق حرفه‌ای و تکریم مشتریان، توسعه و بهبود روابط با فعالان بخش تعاون و اتحادیه‌های ملی و استانی، توجه جدی به استقرار نظام مدیریت دانش، پیگیری اخذ خط اعتباری از بانک مرکزی برای حمایت از ساخت مسکن کارمندی و کارگری، اعطای تسهیلات از محل بند (الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ عنوان کرد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 74

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 63

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 55

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 135

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 69

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 67

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 50

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 63

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 60

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 74

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 54

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 51

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 49

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 43

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 54

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 52