مجمع عمومی بانک توسعه تعاون برگزار شد

مجمع عمومی بانک توسعه تعاون برگزار شد

مجمع عمومی سالیانه عادی بانک توسعه تعاون برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۷ با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس مجمع عمومی و سایر اعضاء مجمع عصر امروز در محل ساختمان این بانک برگزار شد.

یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 11:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در این جلسه ضمن تأیید صورت‌های مالی حسابرسی شده توسط بازرس قانونی و حسابرس مستقل بانک (سازمان حسابرسی) از سوی اعضای مجمع عمومی، حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل اقدام به ارائه گزارشی از وضعیت عملکرد این بانک در سال ۹۷ کرد.

وی ضمن اشاره به رشد ۴۵ درصدی منابع و رشد ۴۲ درصدی تسهیلات در سال ۹۷ گفت: خوشبختانه در سال ۹۷ شاهد یک رشد متوازن در بخش تجهیز و تخصیص تسهیلات اعتباری در مجموعه بانک توسعه تعاون بوده‌ایم.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به افزایش ۴۶ درصدی تعداد حساب‌ها و افزایش ۱۴ درصدی تعداد مشتریان در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ گفت: سهم بخش تعاون از مجموع تعداد کل مشتریان ۶۷ درصد بوده مضاف بر اینکه ۶۹ درصد از کل حساب‌ها مربوط به بخش تعاون است.

مهدیان یکی از شاخص‌های عملکردی این بانک را در سال گذشته بهبود کیفت منابع با افزایش سهم سپرده‌ای ارزان‌قیمت از ۲۱ درصد به ۲۴ درصد یادکرد و دراین‌باره گفت: سهم بخش تعاون از مانده منابع ۴۸ درصد است که تحقق این امر و سایر موارد دیگر منتج به کاهش قیمت تمام‌شده ۲/۴ درصدی پول در این بانک شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در ارائه گزارش به مجمع عمومی رشد ۶۰ درصدی مانده سپردهٔ طی سه سال اخیر و رشد ۶۳ درصدی مانده تسهیلات در طی سه سال را از دیگر اقدامات و اتفاقات مهم بانک در راستای افزایش روند رو به رشد دانست و دراین‌باره گفت: از مجموع تسهیلات پرداختی و امهالی بالغ‌بر ۹۵ هزار میلیارد ریالی طی سال گذشته ۳۰ درصد از آن مربوط به تسهیلات حمایتی و تکلیفی با رویکرد اجتماعی بوده است.

مهدیان سهم بخش‌های اقتصادی را از مجموع تسهیلات پرداختی ۵۱ درصد صنعت و معدن، ۱۸ درصد کشاورزی، ۲۱ درصد خدمات، ۷ درصد بازرگانی و ۳ درصد مسکن اعلام نمود و دراین‌باره گفت: خوشبختانه حجم تسهیلات پرداختی در بخش‌های مختلف اقتصادی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ از یک رشد منطقی و مناسب برخوردار بوده است.

وی ضمن اشاره به اهم اقدامات این بانک در جهت افزایش بهره‌وری در سال ۹۷ ازجمله بهبود کارایی ناشی از افزایش حجم عملیات، افزایش کیفیت منابع، مدیریت موثر نقدینگی، مدیریت بهینه هزینه‌ها و درآمدها، کاهش هزینه تجهیز منابع، سایر اقدامات مهم را در سال گذشته اخذ مصوبه از مجلس شورای اسلامی بابت افزایش سرمایه از محل بند (ح) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۰۰۰۰ میلیارد ریال، عاملیت در انتشار اوراق مشارکت قطار شهری اصفهان و اهواز به ارزش ۷۰۰۰ میلیارد ریال، افتتاح حساب و پرداخت سود سهام عدالت برای هفتصد هزار نفر از اعضای تعاونی‌های سهام عدالت یادکرد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اهم راهبردها و برنامه‌های بانک در سال ۱۳۹۸ را مشارکت فعال در اجرای سیاست‌های بخش تعاون، بهبود و اصلاح ترازنامه و شاخص‌های عملکردی بانک، ارائه خدمات بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط به‌ویژه مشتریان بخش تعاون در جهت ایجاد اشتغال و کمک به تحقق شعار رونق تولید، استمرار اجرای طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اهتمام ویژه برکار جمعی، رعایت اخلاق حرفه‌ای و تکریم مشتریان، توسعه و بهبود روابط با فعالان بخش تعاون و اتحادیه‌های ملی و استانی، توجه جدی به استقرار نظام مدیریت دانش، پیگیری اخذ خط اعتباری از بانک مرکزی برای حمایت از ساخت مسکن کارمندی و کارگری، اعطای تسهیلات از محل بند (الف) تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ عنوان کرد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

رئیس اتحادیه: بازار طلا آرام تر می شود/ از فروش اینترنتی طلا جلوگیری می کنیم

امسال در بازار طلا و ارز نوساناتی وجود داشته اما قیمت ها نشان می دهد، هر روز که جلوتر می رویم، به آرامش بازار بیشتر نزدیک می شویم چون قیمت ها معمول و معقول نوسان داشته است مثل انس جهانی که در هفته گذشته به نزدیک 1560 دلار رسید که امروز باز به زیر 1500 دلار برگشته است. اما خوشبختانه ما در بازار ایرا ...

 • 21

بیمه رایگان یک آهن فروش میلیاردر/تعیین تکلیف ۸۰ هزار چند بیمه ای

ساری - مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: یک فرد به رغم داشتن فروشگاه آهن آلات و درآمدهای میلیاردی به صورت رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت است که با اجرای طرح تعیین مزد، عدالت محقق می شود.

 • 50

بزرگترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور افتتاح شد

بزرگترین و مجهزترین مرکز خدمات‌رسانی بیمه‌ای شرق کشور در مشهد با حضور مدیرعامل بیمه ایران افتتاح شد.

 • 24

کاهش ۳۸۰۰ واحدی شاخص بورس

پس از رشد فزاینده نماگر اصلی بورس در روز گذشته این شاخص امروز ۳۸۴۳ واحد افت کرد و به کانال ۳۰۲ هزار واحدی بازگشت.

 • 51

انتقال شعبه بانک توسعه صادرات در آستارا به شعبه رشت

شعبه بانک توسعه صادرات ایران در شهرستان آستارا به شعبه رشت در استان گیلان انتقال می یابد.

 • 24

هفتمین دوره ماراتون برنامه‌نویسی تلفن همراه برگزار می‌شود

هفتمین دوره ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور، با حمایت شرکت بیمه تعاون توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

 • 23

کشاورزان آمریکایی ۵ میلیارد دلار کمک‌هزینه دریافت کردند

رییس ارتباطات وزارت کشاورزی آمریکا گفت که این وزارتخانه در جدیدترین دور کمک مالی در برابر جنگ تجاری با چین، ۴.۰۷ میلیارد دلار به کشاورزان آمریکایی پرداخت کرده است.

 • 47

گوانتانامو، گران‌ترین بازداشتگاه جهان: هر زندانی ۱۳ میلیون دلار

زندان گوانتانامو که ۱۸ سال پیش برای نگهداری بازداشت‌شدگان به اتهامات تروریستی تاسیس شد، گران قیمت‌ترین زندان جهان شده است.

 • 49

قیمت دلار ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت فروش هر دلار آمریکا (اسکناس) امروز، ۲۶ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 49

بازار سرمایه به جهش بیشتری نیاز دارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: بازار سرمایه روند بسیار خوبی را طی می‌کند و به جهش بیشتری نیاز دارد.

 • 15

همتی: ارتباط بانکی ایران و روسیه با سپام برقرار شده است

رئیس‌کل بانک مرکزی خبر داد ارتباط بانکی ایران و روسیه از طریق پیام‌رسان روسی و سپام بانک مرکزی بدون نیاز به سویفت برقرار شده است.

 • 28

برخی مدیران دچار روزمرگی شدند/اجرای ۹طرح بزرگ سرمایه‌گذاری در نیر

نیر - فرماندار شهرستان نیر با بیان اینکه برخی مدیران دچار روزمرگی شده اند، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید در تمامی شرایط با برنامه و منسجم پیش روند.

 • 24

کم رونقی معاملات در سامانه نیما/محدودیت واردات قیمت را کاهش داد

فعالان بازار ارز می‌گویند که هم اکنون عرضه در سامانه نیما، نسبت به تقاضا پیشی گرفته و همین امر منجر به کاهش معاملات این سامانه شده؛ اگرچه برخی روزها قیمت دلار نیمایی بیشتر از بازار است.

 • 23

تسهیلات ۳ هزار میلیاردی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) از پرداخت تسهیلات تکلیفی ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی سیستم بانکی به مددجویان کمیته امداد خبر داد.

 • 29

مشهد مرکز واردات دلار شرق کشور است/ ورود فراوان دلار از هرات ،دلیل ارزانی اسکناس درمشهد/دلارهراتی بر بازار ارز کشور هم تاثیر دارد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: بازار دلار رابطه مستقیمی با سیاست دارد و دقیقا به همین دلیل هیچ پیش بینی هم برای این بازار وجود ندارد.

 • 22

۷ نکته درباره آرامکو، سودآورترین شرکت جهان

شرکت ملی نفت عربستان سعودی که بانام سعودی آرامکو شناخته می‌شود، با تولید و فروش روزانه ۱۰ میلیون دلار بشکه نفت خام و همچنین گاز طبیعی در صدر فهرست شرکت‌هایی قرار گرفت که در نیمه اول سال ۲۰۱۷ میلادی بیشترین سهم از اقتصاد جهانی را به خود اختصاص داده بودند.

 • 25

کتاب‌های نادر در یک مزایده

یک حراجی واقع در شیکاگو مجموعه‌ای ‌از کتاب‌های نادر یک مجموعه‌دار خصوصی را در ماه نوامبر به مزایده می‌گذارد.

 • 18