فین‌تک ها و تاب‌آوری اقتصاد ایران

فین‌تک ها و تاب‌آوری اقتصاد ایران

فین‌تک‌ها به عنوان ابزار کاربری برای ارتقای تاب‌آوری اقتصاد می‌توانند نقش موثری در افزایش چابک‌سازی دولت ایفا کنند.

جمعه 22 اسفند 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینابه نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران

، علی صالح آبادی در نهمین کنفرانس مهندسی مالی ایران با موضوع "مهندسی مالی و تاب آوری در اقتصاد"، افزود: فین تک کاربرد نوآورانه فناوری در خدمات مالی را ایجاد می کند بنابراین با این ابزار رشد سریع تر کسب و کارهای کوچک و صرفه جویی در هزینه های مالی ممکن می شود.


وی افزود: شکستن محدودیت های جغرافیایی، توانایی در ارزیابی ریسک های احتمالی و کاهش هزینه استفاده همگانی از برنامه های فناورانه از دستاوردهای استفاده از فین تک است.

صالح آبادی با اشاره به اینکه نیاز به نوآوری در مدل کسب و کار صنعت مالی از مهمترین عوامل موثر در شکل گیری فین تک هاست، اظهار داشت: فین تک در اقتصاد با تکیه بر صنعت مالی باعث دگرگونی در حوزه سرمایه گذاری و دسترسی به منابع مالی، سیستم پرداخت پیشرفته، مدیریت روابط مشتری، صدور فاکتور به تمام کسب و کارها و انجام تراکنش های آنلاین از طریق موبایل یا تبلت با کارآمدی بالاتر می شوند.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با بیان اینکه دیجیتال سازی پول و ایجاد عرصه جدید در فرآیندهای مالی معلول حضور فین تک هاست، تصریح کرد: با کمک فین تک ها شرایط برای جریان نقدینگی آسان، مدیریت سرمایه کارآمدتر و جذب منابع مالی امن و پایدارتر فراهم می شود که برآیند این دگرگونی ها ارتقا تاب آوری اقتصادی است.

صالح آبادی گفت: بر اساس گزارش های بین المللی در حوزه صنعت بانکداری، شاهد تمایل روزافزون برای همکاری نزدیک میان شرکت های فین تک و بانک های سنتی هستیم و در حال حاضر ۹۱.۳ بانک ها و ۷۵.۳ درصد از شرکت های فین تک علاقه مندند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

وی اظهار داشت: صنعت بانکداری با برخورداری از شبکه گسترده، قدرت تامین مالی وهمچنین آشنایی با قوانین مالی با هم افزایی با فین تک ها می تواند به نهادینه سازی مدل های نوین کسب و کار و به کار گیری موثر و به موقع داده ها کمک کند.

صالح آبادی در این کنفرانس با تاکید بر اینکه فین تک ها پیشران اقتصاد دیجیتال هستند، پیشنهاد داد از ظرفیت فین تک ها در حوزه یکپارچه سازی بازار داخلی، توسعه زیرساخت های الکترونیکی؛ بهبود مقررات در جهت ایجاد فضای رقابتی و نیز کنترل هوشمند تورم استفاده شود.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران اظهار امیدواری کرد با ادامه روند پرسرعت استفاده از فین تک ها در کشور بتوانیم به ایجاد یکپارچه زیرساخت های داخلی کمک کرده و فرصت ها در اقتصاد جهان را مغتنم بشماریم.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 100

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 95

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 164

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 202

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 184

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 106

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 100

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 102

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 81

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 51

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 69

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 60

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 28

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 152

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 26

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 27

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 26

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 20

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 26

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 35