طرح های توسعه ای استان چهارمحال و بختیاری مورد بررسی قرار گرفت

طرح های توسعه ای استان چهارمحال و بختیاری مورد بررسی قرار گرفت

مصوبات سفر استان چهار محال و بختیاری با تعامل و همکاری همه دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی اجرایی خواهد شد.

پنجشنبه 30 بهمن 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینابه نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران

، اسماعیل لله گانی مدیرعامل این بانک در نشست بررسی میزان پیشرفت و اجرای مصوبات سفر اخیر هیات اعزامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان چهارمحال و بختیاری که با حضور دکتر میرزایی معاون اقتصادی وزارتخانه، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: رویکرد کلی در تحقق مصوبات سفر استانی مذکور را در سه بخش می توان دسته بندی کرد. یک بخش از مصوبات در حوزه مصوبات ملی قرار می گیرد، بخشی از آن ها جزو اختیارات دستگاه های اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بخش دیگر از مصوبات نیز با حضور بخش خصوصی اجرایی می شود.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران افزود: اجرایی کردن مصوبات در هر سه بخش در دستور کار قرار دارد و در هر سه سطح نمایندگانی تعیین شده اند تا نسبت به پیشرفت مصوبات، نظارت و گزارش ارائه کنند. تاکنون نیز در این زمینه اقدامات قابل توجهی انجام شده است، بخشی از ۸۳ مصوبه مذکور، اجرایی و یا در مرحله اجرا قرار دارند.

وی گفت: امکان پرداخت تسهیلات برای اجرا و یا تکمیل پروژه ها و طرح ها از منابع صندوق توسعه ملی نزد بانک رفاه کارگران و همچنین منابع داخلی این بانک، امکان پذیر است که در چارچوب قواعد و مقررات پرداخت می شود.

لله گانی خاطر نشان ساخت: این ضرورت وجود دارد تا دستگاه های اجرایی در استان چهارمحال و بختیاری، طرح هایی را که تاکنون اجرایی نشده اند و اجرای آن ها نیازمند دریافت تسهیلات بانکی هستند، متناسب با استقرار در شهرستان های برخوردار یا غیر برخوردار دسته بندی و معرفی کنند تا در مسیر بررسی و پرداخت تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی و همچنین منابع داخلی بانک های رفاه کارگران، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید قرار گیرند.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران تصریح کرد: برای طرح هایی که تاکنون اجرایی نشده اند و نیازمند مشارکت بخش خصوصی هستند باید سرمایه گذار خصوصی از جانب استان معرفی شود. برخی از طرح ها نیز نیازمند سرمایه گذار خارجی است که باید بستر و زمینه آن نیز فراهم شود.

وی در ادامه به طرح های حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح ها نیازمند مشارکت بیشتر بخش خصوصی است و تا زمانی که جذابیت های گردشگری استان توسعه پیدا نکند، امکان سرمایه گذاری در طرح های جانبی در این بخش وجود ندارد. ابتدا باید این جذابیت ها توسعه یابد و پس از آن به تأسیس زیر ساخت های خدمات رفاهی همچون، هتل و مکان های اقامتی اقدام کرد.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران یکی از راهکارهای تسریع در عملیاتی سازی طرح های مصوب سفر استانی هیات اعزامی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان چهار محال و بختیاری را تقسیم‌بندی این طرح ها در حوزه های اجرایی مشخص، عنوان کرد و گفت: پس از آنکه این تقسیم‌بندی انجام شد، هر هفته نمایندگان دستگاه های اجرایی و سازمان های مرتبط با طرح مورد نظر، فرایند اجرای این طرح ها را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

لله گانی بیان داشت: امکان اینکه همه مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط با طرح های باقی مانده را در یک روز جمع کنیم، وجود ندارد و حتی اگر هم امکان پذیر باشد، به نتیجه مورد نظر نمی رسیم. بنا براین باید کار را به صورت طرح به طرح جلو برد و در هر هفته یک طرح یا یک حوزه مشخص را پیش ببریم.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران در پایان اظهار داشت: علاوه بر حضور و مشارکت جدی بانک رفاه کارگران در طرح ها و پروژه های استان، شرکت صرافی این بانک نیز آمادگی دارد تا در راستای تأمین ارز طرح های واجد شرایط از جمله طرح سیمان لردگان، مشارکت کند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 95

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 90

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 160

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 197

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 180

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 105

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 98

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 101

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 79

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 50

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 67

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 58

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 27

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 151

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 25

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 25

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 26

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 19

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 25

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 33