صورت‌های مالی بانک توسعه تعاون تصویب شد

صورت‌های مالی بانک توسعه تعاون تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک توسعه تعاون جهت بررسی عملکرد سال مالی ۹۸ به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

سه شنبه 8 مهر 1399 ساعت 17:56

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، در این جلسه که با موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با حضور اعضای مجمع و بازرس قانونی و به ریاست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید، گزارش عملکرد بانک و همچنین گزارش حسابرس و بازرس قانونی بانک به همراه صورت‌های مالی برای دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۸ به مجمع ارائه شد و با موافقت کلیه اعضا مورد تصویب قرار گرفت.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در مجمع عمومی این بانک با اشاره به اهم اقدامات و دستاوردهای بانک توسعه تعاون در سال ۹۸، به ارائه گزارش مبسوطی از عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود طی سال گذشته پرداخت و با برشمردن برخی از آمار و ارقام کلیدی روند رو به رشد این بانک را تشریح نمود.

حجت اله مهدیان ضمن اشاره به مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در بانک توسعه تعاون، گفت: بانک جوان توسعه تعاون با در اختیار داشتن ۴۴۸ واحد بانکی و بیش از ۳۵۰۰ پرسنل متخصص و تحصیل‌کرده در واحدهای مختلف، نقش اثرگذاری در شبکه پولی مالی کشور ایفا نموده و با کسب ۳۵ درصد رشد در بخش سپرده‌ها، ۴۱ درصد رشد در حجم ترازنامه و ایجاد تناسب اصولی میان رشد هزینه و درآمد، در پایان سال ۹۸ بیش از ۴ میلیارد تومان سود محقق شده است که این دستاورد بزرگ معلول عواملی نظیر رشد ۱۲ درصدی منابع ارزان‌قیمت و مدیریت مؤثر نقدینگی با راهکارهایی همچون استمرار عدم اضافه برداشت از بانک مرکزی بوده است.

وی با اشاره به راهبردهای این بانک جهت افزایش شفافیت و انضباط مالی گفت: فرآیندهای پیش‌بینی‌شده جهت توثیق ضمانت از مشتریان، نتایج ملموس و اثرگذاری در کاهش مطالبات معوق بانک داشته است، به‌طوری‌که تنها در سال ۹۸ با کاهش ۲.۲ واحد نسبت به مدت مشابه سال قبل، نسبت npl بانک توسعه تعاون به ۵.۶ درصد کاهش‌یافته و این در حالی است که این نسبت در شبکه بانکی در حدود ۱۰.۵ درصد است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در ادامه گزارش به مجمع عمومی این بانک، با تشریح میزان و نحوه پرداخت تسهیلات اعطایی در سال ۹۸ افزود: منابع بانک در سال ۹۸ به میزان ۳۵ درصد رشد داشته که تلاش کردیم تجهیز منابع از محل منابع گران‌قیمت، محقق نشود و همین عامل سبب شده تا بهای تمام‌شده پول در بانک با حدود ۱.۵ واحد کاهش، در سال ۹۸ به ۱۷.۶ درصد تقلیل یابد.

وی با اشاره به حجم ۱۴.۵۰۰ میلیارد تومانی تسهیلات اعطایی و امهالی طی سال ۹۸، تصریح کرد: نزدیک به ۴۰ درصد از تسهیلات پرداختی مربوط به تسهیلات تکلیفی و حمایتی است که با رویکرد عمل به مسئولیت‌های اجتماعی صورت پذیرفته است.

مدیرعامل در ادامه به اهم برنامه‌های هدف‌گذاری شده برای بانک توسعه تعاون اشاره نمود و گفت: ادامه استقرار بانکداری دیجیتال و حاکمیت شرکتی، تنوع‌بخشی به محصولات بانکی و استفاده از ابزارهای نوین بانکداری، پرداخت حداقل ۲۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در راستای جهش تولید با اولویت بخش تعاون، تداوم کمک به بنگاه‌های اقتصادی از طریق پرداخت تسهیلات و اموال، پیگیری تحقق طرح تاب ( طرح تعاون، اشتغال، بازار ) با همکاری معاونت تعاون در وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی و نیز اخذ عاملیت درفروش اوراق متنوع دولتی از برنامه‌های بانک برای سال پیش رو در نظر گرفته‌شده است.

این مقام مسئول در پایان ضمن برشمردن مسائل و چالش‌های موجود بانک توسعه تعاون به دلیل عدم وجود سرمایه کافی، خواستار تخصیص هرچه سریع‌تر افزایش سرمایه مصوب شده در بند "د" تبصره ۲ بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور گردید و افزود: قطعاً توان ارائه خدمت و ظرفیت تسهیلات دهی بانک به بخش تعاون وابسته به تحقق افزایش سرمایه مناسب است که امیدواریم با توجه به شرایط موجود اقتصادی در کشور و نقش اثرگذار بخش تعاون در دوران جنگ اقتصادی، ضرورت حمایت از این بخش بیش‌ازپیش موردتوجه نهادهای ذی‌ربط قرار بگیرد و با تقویت توان مالی بانک توسعه تعاون، اقتصاد تعاونی در کشور با رونق و جان تازه‌ای در خدمت رشد اقتصاد ملی قرار گیرند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 314

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 92

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 299

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 337

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 299

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 124

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 121

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 120

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 127

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 135

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 117

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 106

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 107

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 104

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 120

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 129

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 113

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 111

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 110

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 110