صورت‌های مالی بانک تجارت تصویب شد

صورت‌های مالی بانک تجارت تصویب شد

صورت‌های مالی بانک تجارت برای دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک به تصویب رسید.

دوشنبه 31 تیر 1398 ساعت 22:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

  از روابط عمومی بانک تجارت، در این جلسه که عصر روز دو شنبه ۳۱ تیرماه  با حضور بیش از  ۷۳ درصد از سهامداران یا نمایندگان قانونی آنها، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادارو حسابرس و بازرس قانونی در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، سهامداران صورت های مالی منتهی به پایان اسفند ۱۳۹۷ را تصویب کردند.

رضا دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت در این مجمع با ارائه خلاصه گزارشی از عملکرد این بانک در سال مالی ۱۳۹۷ گفت: در سالی که گذشت با وجود تنگناها و محدودیت‌های موجود، مجموعه خدمتگزاران بانک تجارت تلاشی مجاهدانه در بخش‌های صف و ستاد داشتند و برآیند آن کاهش ۹۱ درصدی زیان بانک شد.

مدیرعامل این بانک با تقدیر از اعتماد عموم مردم، حمایت کامل سهامداران و تلاش صادقانه کارکنان این بانک یادآور شد: حاصل این اعتماد و همراهی در سال گذشته، تبدیل زیان عملیاتی۶ هزار میلیارد ریالی به سود عملیاتی ۶۵ هزار میلیارد ریالی شد و البته مجموعه بانک تجارت در سال ۱۳۹۸ نیز تلاش در جهت رونق تولید را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده و سعی دارد با انسجام بیش از پیش و همراستا با سیاست‌های کلان اقتصادی کشور نقش ویژه خود را به بهترین شکل ایفا کند.

دولت آبادی در تشریح علل موفقیت این بانک در سال ۹۷ افزود: برنامه های بانک برای سال ۹۷ حول سه محور افزایش تحرک و پویایی در ارکان بانک، انجام اصلاحات اساسی در ساختارهای مالی و عملیاتی و طراحی روش های نوین تامین مالی پروژه های بزرگ کشور بود که اجرای آن تاثیرات مثبتی را در عملکرد بانک به همراه داشته است.

وی ادامه داد: نقطه عطف این عملکرد تلاش برای کاهش هزینه پول به شمار می رود که بانک تجارت موفق شد با اتخاذ راهکارهای مناسب و پرهیز از جذب سپرده های گران قیمت فارغ از رقابت های ناسالم موجود که بعضا در بین بانک ها شاهد آن هستیم، نرخ هزینه پول خود را افزون بر ۲ درصد نسبت به سال ۹۶ کاهش دهد.

 مدیرعامل بانک تجارت کاهش هزینه پول را نقطه قوت این بانک در سال ۹۷ دانست و گفت: در سال ۹۶ با ۱۲۵ هزار میلیارد اضافه برداشت، بزرگترین بانک بدهکار بانک مرکزی بودیم. این در حالی است که پایان سال گذشته با مازاد منابع مواجه بودیم که به صورت منابع بین بانکی در اختیار سایر بانک ها قرار دادیم. این اتفاق در شرایطی بود که در هزینه پول بیشتر از ۲ درصد کاهش داشتیم.  

وی با بیان اینکه کاهش هزینه پول ۴۰ هزار میلیارد ریال از زیان بانک را کاهش داد، تصریح کرد: سال ۹۶ در عملیات بانک ۲۳ هزار میلیارد ریال منفی بودیم که این عملکرد در سال ۹۷ به ۲۴ هزار میلیارد ریال مثبت به ثبت رسید.

نایب رئیس هیات مدیره بانک تجارت نیز گزارشی از وضعیت عملکرد این بانک را به مجمع ارائه و با اشاره به اینکه در سال گذشته موفقیت هایی را پایه گذاری کردیم، گفت: کسب این موفقیت با زحمات و همت پرسنل در جای جای بانک حاصل شد. رشد ۱۷۰ درصدی شاخص سهام بانک در حالی اتفاق افتاد که میانگین بازار سرمایه رشد ۶۸درصدی را تجربه کرد. کاهش حدود ۴۰ میلیارد ریال از زیان انباشته بانک، افزایش سرمایه و خروج بانک از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت، افزایش سرمایه ۳۹۰ درصدی بانک از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از مهم ترین این توفیقات است.

وی افزود: کاهش ۴۰هزار میلیارد ریال از زیان بانک عدد معنا داری است و امیدواریم در سال جاری با کاهش مابقی زیان، بانک را به سودآوری رسانده و به اعتماد سهامداران پاسخ دهیم. هرگز فراموش نخواهیم کرد که مشکلات متعدد گذشته و شمولیت بانک در ماده ۱۴۱ حتی انجام مذاکره با مشتریان را با مشکل مواجه می کرد. اکنون سرمان بالاست و این مشکلات مرتفع شده و راه بانک بسیار هموارتر از قبل است.

در ادامه گزارش هیات مدیره بانک تجارت به سهامداران شامل اهم دستاوردها و اقدامات بانک طی سال ۹۷  همچون معرفی بانک تجارت به عنوان بزرگترین شرکت بورسی کشور ارائه شد.

در ادامه این جلسه گزارش بازرس قانونی بانک طرح که پاسخ موارد مطروحه در آن از سوی دولت آبادی مدیر عامل و رزازان نایب رییس هیات مدیره ارائه شد. همچنین تعدادی از سهامداران بانک نیز به طرح موضوعاتی در خصوص صورتهای مالی و عملکرد این بانک پرداختند که توضیحات مدیرعامل بانک و دیگر اعضای هیات رئیسه مجمع را به دنبال داشت. پس از قرائت گزارش بازرس قانونی، سهامداران صورت‌های مالی بانک تجارت را تصویب کردند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

مطالبات سال ۹۸ داروخانه‌ها تا پایان خرداد پرداخت شد

مدیرکل روابط عمومی بیمه سلامت گفت: مطالبات سال ٩٧ داروخانه‌های طرف قرارداد در سراسر کشور به طور متوسط تا آذر ماه پرداخت شده و پرداخت مانده مطالبات سال ۹۷ به محض دریافت اعتبار پرداخت می‌شود.

 • 44

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 54

کاهش رفت و آمدها در سبزه‌میدان/کاهش تقاضا باعث افت قیمت شد

اگرچه بانک مرکزی هر روز نرخ‌های مد نظر خود را برای انواع ارز در دو قالب رسمی و صرافی‌های بانکی اعلام می‌کند، اما فعالان بازار معتقدند کاهش جذابیت خرید ارز، نرخ را کاهش داده است.

 • 56

قیمت سکه طرح جدید ۱۹ مردادماه ۹۸ به ۴میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸ قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۱۹۵ هزارتومان رسید.

 • 45

اختلال در دسترسی به "پورتال اطلاع رسانی" بانک رفاه کارگران محتمل

احتمال اختلال در دسترسی به پورتال اطلاع رسانی بانک رفاه کارگران وجود دارد.

 • 48

رشد ۱۴۳ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۴۳ واحدی در ارتفاع ۲۵۵ هزار و ۳۰۶ واحدی ایستاد.

 • 38

سایت آمازون خانه می فروشد!

به تازگی در آمازون بسته ای شامل پنل های چوبی عرضه شده که می توان با سرهم کردن آنها یک خانه به مساحت ۲۲۷ فوت مربع ساخت.

 • 42

فقط ۳۸ درصد از خسارات سیل پرداخت شد

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، صنعت بیمه تاکنون ۱۴۲ میلیارد تومان به آسیب‌دیدگان سیل پرداخت کرده است؛ اما این مبلغ هنوز با آخرین پیش‌بینی‌های رسمی از کل خسارات مرتبط با سیل که حدود ۳۶۵ میلیارد تومان است فاصله زیادی دارد.

 • 37

زورآزمایی بانک مرکزی با متخلفان ارزی

رئیس‌کل بانک مرکزی با کسی شوخی ندارد و می‌خواهد از همه حساب‌کشی کند، او گفته که اگر زورمان نرسد به رئیس‌جمهور می‌گوییم. به این ترتیب به نظر می‌رسد که برخی از شرکت‌هایی که اقدام به رفع تعهد ارزی نکرده‌اند و دولتی هم بوده‌اند، به نوعی به زور قصد داشتند قانون را دور بزنند که با رسانه‌ای شدن این موضوع ...

 • 54

پیشنهاد نصب تابلو بورس کالا در عراق

دبیرکل اتاق مشترک ایران و عراق با استقبال از پیشنهاد نصب تابلوی بورس کالای ایران در عراق گفت: با نصب این تابلو، عراقی‌ها می‌توانند بدون واسطه از طریق بورس کالا، محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

 • 37

قیمت دلار امروز ۱۹ مرداد به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی امروز شنبه ۱۹ مرداد ۹۸ برای فروش به ۱۱ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

 • 46

پست بانک ایران بیش از ۱۵ هزار طرح روستایی را تامین مالی کرده است

دکترشیری گفت:این بانک باپرداخت ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیاردریال تسهیلات درقالب قانون حمایت ازتوسعه وایجاد اشتغال درمناطق روستایی و عشایری توانسته تامین مالی بیش از ۱۵هزارطرح اشتغالزایی رابخوبی انجام دهد.

 • 44

غزه هر ماه ۷۰ میلیون دلار به دلیل محاصره خسارت می‌بیند

رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه تاکید کرد که این باریکه هر ماه در نتیجه ادامه محاصره و بحران‌های پیش‌رو از جمله عدم پرداخت حقوق کارمندان، متحمل ۷۰ میلیون دلار خسارت می‌شود.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 45

۱۴۲ میلیارد تومان خسارت سیل‌زدگان پرداخت شد

رییس کل بیمه مرکزی گفت: بیش از یکصد و چهل و دو میلیارد تومان خسارت به زیان‌دیدگان سیل در استان‌های آسیب دیده پرداخت شد.

 • 40

توفیقات تولید مسکن با اجرای ۴ پروژه صندوق سرمایه‌گذاری

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با اشاره به تجربه‌ ارزشمند مجموعه بانک مسکن در اجرای ۴ پروژه مسکونی با استفاده از ابزار مالی صندوق های سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، خواستار رفع محدودیت در صدور مجوز شد.

 • 48

پرداخت پیش از موعد سود سهام بازنشستگان از سوی بیمه ملت

بیمه ملت، سود سهام بازنشستگان سهامدار خود را پیش از موعد مقرر، پرداخت می کند.

 • 45

آیفون تاشو ۳۵۰۰ دلار قیمت خواهد داشت

خبر تلاش اپل برای تولید آیفون تاشو مدتی است در فضای مجازی منتشر شده و اطلاعات تازه حاکی است که قیمت این آیفون سرسام آور و برابر با ۳۵۰۰ دلار خواهد بود.

 • 33

نوارغزه ماهانه ۷۰ میلیون دلار به دلیل تداوم محاصره خسارت می‌بیند

یک عضو مجلس قانون گذاری فلسطین اعلام کرد که نوارغزه به دلیل تداوم محاصره صهیونیستها، ماهانه ۷۰ میلیون دلار خسارت متحمل می شود.

 • 37

بازدید مدیرعامل بانک صنعت و معدن از خبرگزاری ایرنا در استان قم

مدیر عامل بانک صنعت ومعدن در بازدید از خبرگزاری ایرنا در استان قم با تبریک روزخبرنگار و تأکید بر نقش حساس این حرفه در تعیین سرنوشت کشور گفت: ایجاد امید و همدلی در جامعه باید محور فعالیت رسانه ها باشد.

 • 44