سیاست های تحریمی آمریکا بانک های این کشور را سردرگم کرده است

سیاست های تحریمی آمریکا بانک های این کشور را سردرگم کرده است

تهران- ایرنا- یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که بانک های این کشور بین سیاست های تحریمی واشنگتن و اتحادیه اروپا در حمایت از برجام به دلیل تضاد حقوقی در اجرای تحریم ها سردرگم هستند.

جمعه 16 آذر 1397 ساعت 1:55

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، روزنامه واشنگتن اگزماینر در گزارشی از سردرگمی بانک های آمریکایی در اجرای دستورالعمل های وزارت خزانه داری آمریکا پیرامون تحریم ها علیه ایران خبر داد.
به نوشته این روزنامه، تاثیرات جانبی خروج آمریکا از برجام بدون هماهنگی اتحادیه اروپا باعث به وجود آمدن نگرانی هایی در بانک های آمریکایی شده است.
بر این اساس، علت نگرانی یادشده این است که بانک های اروپایی به دلیل تداوم حضور اتحادیه اروپا در برجام، هنوز به تعامل با ایران ادامه می دهند و بانک های آمریکایی براساس ضوابط مربوط به تحریم ها علیه تهران مجبور به توقیف اموال این بانک های اروپایی هستند.
از سوی دیگر، به دلیل اعمال قانون انسداد از سوی اتحادیه اروپا در راستای حمایت از برجام، بانک ها از توقیف اموال شرکت ها در تبعیت از تحریم های واشنگتن علیه ایران منع شده اند و این امر باعث می شود بانک های آمریکایی نگران روبرو شدن با شکایت های جدی در اروپا باشند.
«هال ارن» مشاور پیشین تحریم در اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا در این باره گفت که بانک های آمریکایی ممکن است با شکایت هایی از سوی اروپایی ها روبرو شوند که موفق خواهد بود.
براساس گزارش واشنگتن اگزماینر، این موضوع سبب شده بسیاری از بانک های آمریکایی که با شرکت های اروپایی تعامل مالی دارند، از وزارت خزانه داری آمریکا دستوری بخواهند که اجازه رد تراکنش های مربوط به شرکت هایی که ممکن است هدف تحریم باشند را بدهد.
ارن همچنین تاکید کرد که پیروز شدن یک شاکی اروپایی در شکایت علیه بانکی آمریکایی که اموال شرکت اروپایی دارای مراوده تجاری با ایران را توقیف کرده، به معنای شکست تحریم های آمریکا خواهد بود.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اردیبهشت سال جاری کشورش را از برجام خارج کرده و دستور بازگشت تحریم ها علیه ملت ایران را صادر کرد.
در طرف مقابل، اتحادیه اروپا قانون انسداد را احیا کرد که براساس آن شرکت ها یا بانک هایی که از تحریم های آمریکا تبعیت کنند مورد تحریم و شکایت این اتحادیه قرار می گیرند.
اتحادیه اروپا همچنین در حال ایجاد سازوکار ویژه مالی موسوم به SPV است که با هدف تسهیل تعامل مالی شرکت های اروپایی با ایران بدون آسیب دیدن از تحریم های واشنگتن طراحی شده و به گفته مقام های اروپایی تا اوایل سال آینده میلادی راه اندازی می شود.
شبد**9416**1010

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

کاهش قیمت نفت به کمتر از ۷۰ دلار

قیمت نفت امروز با کاهش تقاضای جهانی و افزایش ذخایر نفت آمریکا به کمتر از ۷۰ دلار رسید.

 • 16

بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد

تهران- ایرنا- عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: بخش خصوصی باید یک کرسی در دولت داشته باشد تا زمانی که تصمیمات اقتصادی گرفته می شود، مشکلات و گره‌های کار را به دولت نشان دهد.

 • 15

سهم برخی گونه‌های با ارزش شیلاتی به زیر یک درصد رسید

رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی گفت:متاسفانه سهم برخی گونه‌های با ارزش شیلاتی به زیر یک درصد رسیده و اگر اقدام موثر صورت نگیرد در آینده‌ای نزدیک عواقب جبران ناپذیری گریبان گیر طبیعت خواهد شد.

 • 17

توسعه کارآفرینی نیازمند تغییر نظام پولی و بانکی است

تهران- ایرنا- دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران گفت: اکنون بهترین فرصت برای توسعه کارآفرینی در جنگ اقتصادی است و به نظر می رسد برای نیل به این هدف در شرایط کنونی اقتصادی و اجتماعی جامعه، تغییر نظام پولی و بانکی در اولویت باشد.

 • 16

هند محموله مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار کشف و ضبط کرد

دهلی نو- ایرنا - گارد ساحلی هند اعلام کرد که یک محموله بزرگ مواد مخدر به ارزش 71 میلیون دلار را از یک قایق پاکستانی در نزدیکی آب های ساحلی گجرات کشف و ضبط کرده است .

 • 15

بزرگترین مشکل اقتصاد چند نرخی بودن ارز است

تهران- ایرنا- بنیان‌گذار هلدینگ سولیکو معتقد است: چند نرخی بودن ارز در سال‌های گذشته موجب رانت و فسادهای متعدد شده و مشکلات بزرگی فراروی تولیدکنندگان قرار داده است.

 • 17

گلف‌بازی ترامپ برای مالیات دهندگان آمریکا 100 میلیون دلار هزینه داشته است

سفرهای رییس جمهور آمریکا برای بازی گلف بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای مالیات‌دهندگان هزینه داشته است.

 • 16

عواقب سنگین جنگ تکنولوژی آمریکا علیه هواوی برای شرکت‌های آمریکایی

آمریکا عواقب حمله به غول تکنولوژی چین، هوآوی، را دست کم گرفته است، چراکه این اقدام پیام واضحی به کشورهای جهان ارسال می‌کند که از تجارت با چنین شریک تجاری ناپایداری (آمریکا) خودداری کنند.

 • 4

شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد تومان نقدینگی دارد

فردیس - شهردار فردیس از جذب ۱۱۲ درصدی درآمد نقدی در سال گذشته خبر داد و گفت: شهرداری فردیس ۸۰ میلیارد نقدینگی دارد.

 • 15

اولین محموله نفتی ونزوئلا به آمریکا رسید

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش آمار سوخت هفتگی خود اعلام کرد که در هفته منتهی به ۱۷ می، برای اولین بار در چندین هفته اخیر واردات نفت از ونزوئلا به ۴۹ هزار بشکه در روز رسیده است.

 • 14

تقدیر از بانک صادرات ایران به دلیل حمایت از نمایشگاه قرآن کریم

دکتر غلامعلی حداد عادل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بازدید کرد و با حضور در غرفه بانک صادرات ایران از نزدیک با رویکردهای فرهنگی و قرآنی این بانک در نمایشگاه قرآن کریم آشنا شد.

 • 19

ارائه خدمات بانکی به روشندلان در ۸ شعبه بانک دی

با تجهیز پنج شعبه دیگر بانک دی به سامانه خدمات بانکی روشندلان، امکان ارائه خدمات به نابینایان در هشت شعبه این بانک امکان پذیر شد.

 • 18

مرکز تماس، ظرفیتی مناسب برای ارتباط با مشتریان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: مرکز تماس مشتریان، ظرفیت مناسبی برای برقراری ارتباط، تبادل اطلاعات و ارائه مشاوره و خدمات به مشتریان است.

 • 17

صندوق بیمه کشاورزی در استان زنجان زیان‌ده است

زنجان-رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: متأسفانه آمارها حاکی از آن است که بیمه کشاورزی در استان زنجان بیمه‌ای زیان‌ده است.

 • 20

بازدید مدیران بانک تجارتی ایران و اروپا از بانک دی

مدیران ارشد بانک تجارتی ایران و اروپا (E.I.H.) در راستای توسعه سطح روابط کارگزاری و گسترش عملیات بانکداری بین الملل با مدیران ارشد بانک دی دیدار کردند.

 • 19

ثروتمندترین افراد تاریخ کدامند؟

با در نظر گرفتن نسبت ثروت به تولید ناخالص داخلی می‌توان دریافت که برخی افراد از ثروتمندان حال حاضر جهان نیز ثروتمند تر بوده‌اند.

 • 18
 • 28