سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان برگزار شد

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان برگزار شد

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 21:4

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از میزان، سومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.
بر اساس کیفرخواست صادره برای متهمین این پرونده که هفت نفر هستند اتهام آن‌ها مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور است.
در ابتدای جلسه قاضی منصوری رییس دادگاه با تشریح فرآیند دادرسی طی ۲ جلسه گذشته با ذکر مواد لازم قانونی، رسمیت و علنی بودن جلسه را اعلام و خواستار رعایت نظم توسط حاضران شد و با اشاره به حضور نمایندگان رسانه‌ها در جلسه از نماینده دادستان خواست تا توضیحات لازم در مورد پرونده را در ابتدای جلسه ارائه نماید.
پس ارائه توضیحات نماینده دادستان و قرائت کیفرخواست صادره در مورد احمد حیدری فرزندمحمدعلی، متهم در جایگاه قرار گرفت و به سوالات رییس جلسه و وکیل نمایندگان شکات پاسخ داد.
رییس دادگاه قبل از فراخوانی متهم محمدمهدی پورسلیمی فرزندمحمد به جایگاه، به گزیده گزارشات بانک مرکزی، بانک قوامین، دادستانی عمومی و انقلاب مشهد، نیروی انتظامی خراسان رضوی، نظریات کارشناسان رسمی دادگستری، پلیس فتا و اداره اطلاعات خراسان رضوی در مورد تخلفات انجام شده در این پرونده اشاره نمود و متهم محمد مهدی پورسلیمی را برای پاسخگویی به جایگاه فراخواند.
عدم رعایت موازین قانونی، عدم رعایت مفاد اساسنامه، مشارکت در کلاهبرداری همراه با مانورهای متقلبانه، تصاحب و حیف و میل اموال مردم، انجام اقدامات خلاف دستورات بانک مرکزی، عدم همکاری قانونی با بانک قوامین، ایجاد اخلال در نظم عمومی، ایجاد اخلال در روند وصول وپرداخت مطالبات مردم، تشویق مردم و سپرده گذاران به تجمعات غیرقانونی، در کنار مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق وصول وجوه کلان از جمله تخلفات مطرح شده علیه متهم مهدی پور سلیمی است.
در حین توضیحات متهم مهدی پورسلیمی، تعدادی از نمایندگان جمعی از شکات با تکذیب اظهارات متهم و باتشریح مشکلات به وجود آمده برای مردم به دلیل رفتارهای خلاف قانون وی، خواستار احقاق حق و مجازات نامبرده شدند.
با انجام مواجهه حضوری تعدادی از شکات با متهم و توضیحات نماینده بانک مرکزی و بانک قوامین و ارائه مستندات تصویری توسط نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی در صحن علنی دادگاه، قاضی منصوری از متهم مهدی پور سلیمی خواست تا به سایر سئوالات مطروحه از جمله دلیل و نحوه بکارگیری بستگانش در تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان توضیح دهد.
پس از توضیحات متهم، تعدادی از شکات حاضر در صحن علنی جلسه با اعتراض به پاسخ‌های داده شده، از رییس جلسه خواستار ارائه توضیح نسبت به مطالب غیرواقعی گفته شده توسط متهم شدند.
وکیل نماینده جمعی از شکات با تشریح بخشی از وقایع ناگوار روی داده برای تعدادی از سهامداران به دلیل رفتارهای خلاف انصاف و غیرقانونی متهم، خواستار عذرخواهی متهم در برابر شکات و مجازات قانونی نامبرده شد و در برخی موارد عنوان شده متهم گفت که اشتباه کردم.
وی ادامه داد: بسیاری از مردم فریب تبلیغات گسترده مسولان این تعاونی اعتبار را خوردند و این درحالیست که متهمان هرگز تصور نمی‌کردند که در چنگال قانون گرفتار شوند.
قاضی منصوری در پایان این جلسه خطاب به کلیه شکات حقیقی و حقوقی اطمینان خاطر داد که دادگاه تمام تلاش خود را در جهت احقاق حقوق عمومی و خصوصی به کار خواهد بست.
با اعلام رئیس دادگاه، جلسه بعدی دادگاه مربوط به پرونده موسوم به تعاونی اعتبار اعتماد ایرانیان به بعد از تعطیلات موکول شد.
گفتنی است قاضی منصوری با دادن اخطار جدی به متهمان خطاب به آن‌ها گفت: از فرصت پیش آمده تا جلسه بعدی استفاده کنند و تمام تلاش خود را برای بازگرداندن اموال مردم به کار گیرند.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

نرم افزار ریمای بانک توسعه صادرات ایران بروز رسانی شد

نرم افزار ریما (تولید رمز پویا برای کارت های بانکی) بانک توسعه صادرات ایران تا کنون در چند نوبت به روز رسانی شده و قابلیت های جدیدی به آن افزوده شده است.

 • 12

باقی‌مانده سهام عدالت عید غدیر و ۲۲ بهمن آزاد می‌شود

رییس جمهور با اشاره به آزادسازی ۳۰ درصدی سهام عدالت اعلام کرد که ۳۰ درصد دیگر این سهام در روز عید غدیر و ۳۰ درصد دیگر نیز در روز ۲۲ بهمن آزاد خواهد شد.

 • 12

قطعی یکروزه سیستم‌ها و سامانه‌های بانک سپه

با توجه به استقرار سامانه جدید بانکداری الکترونیک بانک سپه تمام درگاههای غیرحضوری این بانک از ساعت ۱۲ روز پنجشنبه ۱۹ تیرماه به مدت ۲۴ ساعت قطع و تا یک هفته با اختلال احتمالی مواجه خواهد شد.

 • 12

جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه عمده ۸.۵ درصدی سهام بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 11

لیست کارت‌های اجاره‌ای به صمت و بانک مرکزی رفت

معاون گمرک اعلام کرد : تمامی کارت‌های بازرگانی مشکوک، در مسیر قرمز انتخاب مسیر اظهارنامه قرار گرفته و هیچگونه تسهیلاتی از سوی گمرک به این کارت‌های بازرگانی اعطاء نشده است.

 • 13

بانک مشترک ایران و ونزوئلا به مجمع می‌رود

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مشترک ایران و ونزوئلا موافقت کرد.

 • 13

استراتژی ارتباطی در چارچوب هدفگذاری تورم

طراحی یک برنامه راهبردی جامع برای تعامل با ذینفعان یکی از کلیدی‌ترین پیش‌نیازها و الزامات اتخاذ چارچوب هدفگذاری تورمی است.

 • 15

انتصاب رئیس جدید اداره امور شعب استان آذربایجان غربی

با حضور مدیر امور شعب منطقه یک کشور بانک، آئین معارفه علی اصغر اصغرزاده به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب استان آذربایجان غربی برگزار شد.

 • 16

تجهیز بیمارستان بانک ملی ایران به دستگاه Cell Saver

بیمارستان بانک ملی ایران به دستگاهی مجهز شده که در عمل های جراحی سنگین، خون از دست رفته بیمار را به خودش تزریق و او را از دریافت خون به روش های معمول بی نیاز می کند.

 • 16

با بات بله چرتکه بنداز!

شرکت کنندگان در چهل و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی بانک ملی ایران می توانند با بازو (بات) بله، وضعیت و امتیاز خود را رصد کنند.

 • 11

تشکیل کارگروهی برای پیگیری دغدغه‌های بورسی نمایندگان

وزیر اقتصاد می‌گوید کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و وزات اقتصاد برای بررسی و پیگیری دغدغه‌های بورسی نمایندگان تشکیل می‌شود.

 • 5

راه اندازی نسخه همراه بانک پارسیان برای گوشی های قدیمی

نسخه همراه بانک پارسیان برای اجرا بر روی گوشی های قدیمی(اندروید ۵.۰ و قبل از آن)، در اختیار مشتریان این بانک قرار گرفت.

 • 13

۲۰ شرکت جدید در راه ورود به بورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه امسال تاکنون ۷ شرکت وارد بازار سرمایه شده‌اند گفت: حدود ۲۰ شرکت دیگر در مرحله ورود به بازار سرمایه هستند.

 • 13

تست کرونا برای کارکنان گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری انجام شد

گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و به منظور حمایت از سلامتی کارکنان، تست رایگان کرونا را برای تمام نیروهای تحت پوشش انجام دادند.

 • 11

دکتر مهری:بکارگیری فناوریهای نوین برای ارائه خدمات مطلوب مشتریان

مدیرعامل بانک صنعت و معدن تأکید کرد: بکارگیری فناوریهای نوین برای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان بازار سرمایه و سرعت بخشیدن به روند فرآیند ها ضروری است.

 • 20

بانک رفاه حامی فعالان سلامت و درمان ایران زمین

مدت زمانی است که با شیوع ویروس کرونا، بخش های مختلف اقتصادی کشور دچار مشکل شده اند. یکی از موارد مهم تغییرات حاصل از کرونا، رابطه بین بانک ها و مشتریان آنها است.

 • 22

مجمع عمومی عادی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد اعلام کرد: مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۱۲/۲۹، بانک پاسارگاد (سهامی عام) راس ساعت۹صبح، روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۹/۰۴/۳۱، در محل بانک پاسارگاد برگزار می شود.

 • 22

صادرکنندگان متخلف تحت پیگرد قرار می‌گیرند

رییس‌جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت اعلام کرد: صادرکنندگانی که از عرضه ارز حاصل از صادرات در موعد مقرر خودداری کرده‌اند، تحت پیگرد قرار می‌گیرند.

 • 19

ضرورت افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات برای تحقق جهش صادرات

عضو هیات مدیره بانک خاورمیانه می‌گوید برای تحقق هدف رونق تولید و به دنبال آن جهش صادراتی، افزایش سرمایه بانک توسعه صادرات ایران ضروری است.

 • 16

درج نماد «چکاپا» در بورس

بورس اوراق بهادار تهران از درج نماد یک شرکت جدید در تالار شیشه ای خبر داد.

 • 17