سهمیه وام عتبات دانشجویان افزایش یافت

سهمیه وام عتبات دانشجویان افزایش یافت

تهران - ایرنا - سازمان حج و زیارت، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و بانک ملت در تفاهم نامه ای سه جانبه بر سر افزایش سهمیه وام عتبات دانشجویان توافق کردند.

یکشنبه 4 آذر 1397 ساعت 2:30

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه ایرنا، بر اساس این تفاهم نامه به هر یک از زائرانی که به صورت هوایی اعزام شوند 3 میلیون تومان و برای زائران زمینی 2 میلیون تومان وام 4 درصد با بازپرداخت 18 ماهه پرداخت می‌شود که همین میزان به یک نفر همراه زائران نیز تعلق می‌گیرد.
این یادداشت تفاهم با ارزش بیش از 250 میلیارد ریال به امضای حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و محمد بیگدلی مدیر عامل بانک ملت رسید.
بر اساس برنامه ریزی‌های ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان قرار است امسال 18 هزار نفر از دانشگاهیان به عتبات عالیات اعزام شوند، زمان ثبت نام متقاضیان آذر و زمان اعزام‌ها نیز زمستان 97 اعلام شده است که جزئیات بیشتر آن در روز‌های آینده اعلام خواهد شد.
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ ها، حجت ‌الاسلام فقیهی رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در جریان امضای این تفاهم‌ نامه اظهار کرد: درحالی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی قرار داریم که بخش دانشگاهی با دستاوردهای بسیاری روبرو شده ات.
وی افزود: شمار دانشجویان ایرانی تا پیش از انقلاب اسلامی آن‌ها حدود180هزار نفر بود در حالیکه اینک به بیش از چهار میلیون و600هزار تن رسیده است.
رییس ستاد عمره و عتبات دانشجویی با اشاره به افزایش تسهیلات تخصیص داده شده به سفر عمره و عتبات دانشجویان و حجم این سفرها نیز افزود: در سال96درحالی191هزار دانشجو برای سفر عتبات ثبت‌نام کردند که اعزام در این حوزه بدون قرعه‌کشی بود، اما با استقبالی که صورت گرفت ناچار شدیم اولویت‌های عتبات را همانند عمره با قرعه‌کشی تعیین کنیم.
به گفته او، در آن سال بیش از 22هزار دانشجو و 1100 استاد عضو هیات علمی دانشگاه‌ها به عتبات عالیات عراق اعزام شدند که بیشتر آن‌ها نخستین سفرشان را به عتبات تجربه می‌کردند. ما امیدوارم جمعیت دانشجویان اعزامی بیشتر از این شود.
فقیهی با اشاره به تسهیلات بانکی که در اختیار دانشجویان قرار گرفته است، افزود: وام دانشجویی برای سفر هوایی عتبات3میلیون و برای سفر زمینی2میلیون تومان شده است. سال گذشته بیش از60درصد جمعیت دانشجویان اعزامی، یعنی حدود14هزار دانشجو از این تسهیلات بهره‌مند شدند.
بیگدلی رییس بانک ملت نیز با یادآوری این‌که پرداخت تسهیلات سفرهای زیارتی عمره و عتبات از سال1386آغاز شده است، گفت: تاکنون150هزار فقره تسهیلات به ارزش یک هزار و100میلیارد ریال در قالب قرض‌الحسنه به سفرهای عمره دانشجویی و در فاصله سال‌های95تا97پس از لغو سفر عمره، 42هزار فقره تسهیلات به ارزش500میلیارد ریال در قالب قرض‌الحسنه به سفرهای عتبات دانشگاهیان تخصیص داده شده است.
به گفته او، 45 میلیارد ریال نیز برای تهیه اقلام فرهنگی این سفرها هزینه شده است.
بیگدلی افزود: پس از تفاهم با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به دنبال افزایش هزینه‌های این سفر، میزان تسهیلات عتبات دانشگاهیان نیز برای امسال افزایش یافت که سود آن همچنان4درصد است.
مدیرعامل بانک ملت گفت: ما فراتر از وظیفه سازمانی، به اعطای وام نگاه می‌کنیم چرا که می‌دانیم این یک فریضه است که باقیات و صالحاتی برای دنیا و آخرت خودمان و مجموعه بانک ملت خواهد بود.
محمدی رییس سازمان حج و زیارت نیز بیان کرد: این تفاهم سه جانبه سفر دانشجویان به عتبات عالیات را بیش از گذشته تسهیل خواهد کرد.
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عتبات دانشگاهیان چند سالی است که زحمات زیادی متقبل می‌شود تا جوانان بتوانند در سنین جوانی به زندگی شان رنگ معنویت بدهند، در کنار این اقدامات بانک ملت هم تلاش بسیاری کرده است تا از نظر مالی برای کسانی که امکان پرداخت یکجای این مبلغ را ندارند حمایت مادی کند.
محمدی افزود: سازمان حج و زیارت هم به عنوان متولی زیارت خارج از کشور همیشه پای کار بوده و تلاش کرده است که تعداد بیشتری و با کیفیت بهتری بتوانند از فضیلت زیارت این اعتاب مقدسه استفاده کنند.

**9283** 1200

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 314

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 92

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 299

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 337

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 299

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 124

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 121

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 120

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 127

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 135

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 117

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 106

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 107

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 104

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 120

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 129

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 113

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 111

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 110

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 110