سامانه بازار الکترونیک تعاون رونمایی شد

سامانه بازار الکترونیک تعاون رونمایی شد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در نشست صمیمانه‌ای با جمع کثیری از اصحاب رسانه، چند طرح جدید این بانک را نیز معرفی نمود.

جمعه 8 شهریور 1398 ساعت 7:27

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون صبح امروز در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه و خبرنگاران به مناسبت فرارسیدن هفته تعاون و هفته بانکداری اسلامی از پنج طرح جدید این بانک برای خدمت‌رسانی به تعاون گران و مشتریان خبر داد و گفت: بانک‌های توسعه‌ای و تخصصی با ارائه محصولات اختصاصی و منحصربه‌فرد در پی کسب رضایت بیشتر جامعه هدف هستند.

وی با اشاره به اهمیت سامانه بازار الکترونیک تعاون در این رابطه گفت: سامانه سبات زیرساختی مبتنی بر فناوری اطلاعات و تلاشی است برای فراهم‌سازی زمینه اطلاع‌رسانی، برقراری و تسهیل و تسریع در تعاملات تجاری مابین طرف‌های عرضه و تقاضا نظیر اتحادیه‌ها، کارگزارها و تعاونی‌های موجود در سطح کشور است. همچنین اهداف دیگر این سامانه مدیریت موثر جریان نقدینگی و منابع آماری و اطلاعاتی از یکسو و اعمال سیاست‌های حاکمیتی و نظارتی نهادهای متولی و نیز پیش‌بینی قواعد تنظیمی، کنترلی و نظارتی توسط اتحادیه‌ها و تشکل‌های تعاونی از سوی دیگر است.

مهدیان در رونمایی از سامانه سبات مزایای این طرح را کمک به ایجاد بستری امن و شفاف برای مبادلات اقتصادی بوده یاد کرد تا از این طریق بنگاه‌های تولیدی اعم از تعاونی‌ها و اعضای اتحادیه‌های تعاونی نسبت به مبادله محصولات خود اقدام نمایند.

وی در ادامه افزود: در چارچوب این طرح تعاونی‌ها و اعضای اتحادیه‌ها محصولات خود را در یک بازار الکترونیکی عرضه می‌نمایند که این بازار تحت نظارت اتحادیه فعالیت می‌نماید و صحت، سلامت و شفافیت گردش کالا توسط اتحادیه و گردش وجوه توسط بانک تضمین می‌گردد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در خصوص طرح رونق تعاون نیز گفت: هدف این طرح حمایت از بخش تعاون و تعاون گران می‌باشد که در قالب این طرح سه نوع تسهیلات ویژه تعاونی‌های تولیدی، تسهیلات مختص تعاونی‌های خدمات و مصرف و تسهیلات ویژه اعضا و مشتریان تعاون قابل پرداخت است.

وی در خصوص ذینفعان و مخاطبین طرح رونق تعاون توضیح داد: اولین گروه بهره‌مند از طرح رونق تعاون تعاونی‌های تولیدی هستند که با سود تسهیلات حداقل ۱۲ و حداکثر ۱۵ درصد و دوره بازپرداخت حداکثر ۵ ساله از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه در خصوص دومین گروه بهره‌مند از طرح رونق تعاون گفت: تعاونی‌های مصرف و خدمات می‌توانند متناسب با نیاز و توانایی مالی خود می‌توانند یکی از شرایط طرح را انتخاب و تسهیلات خود را در قالب عقود مشارکتی و یا مبادله‌ای با نرخ سود ۱۵ الی ۱۷ درصد دریافت نمایند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه در طرح رونق تعاون جایگاهی نیز ویژه اعضا و مشتریان تعاونی‌ها در نظر گرفته‌شده گفت: تعاونی‌های مصرف و تولید می‌توانند نسبت به معرفی مشتریان و اعضای خود جهت دریافت کارت اعتباری خرید کالا اقدام نمایند. حداکثر تسهیلات پرداختی به هر عضو تعاونی ۵۰۰ میلیون ریال با نرخ سود حداکثر ۱۷ درصد و با دوره بازپرداخت حداکثر سه‌ساله است.

مهدیان در تبیین طرح اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات تعاون گفت: به دارندگان سپرده سرمایه‌گذاری اوراق تعاون، اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن اعطا می‌گردد. همچنین دارندگان اوراق می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه و فرابورس اقدام به مبادله اوراق نمایند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون در مورد طرح مفید گفت: مشتریان با تودیع سپرده‌های خود از نرخ سود حداکثر سه‌درصدی بهره‌مند می‌گردند و هم‌زمان امکان بهره‌گیری از تسهیلات ارزان‌قیمت ۲ درصدی خواهند یافت.

وی با معرفی طرح «فرصت» گفت: آن دسته از مشتریانی که در قبال ترهین وثیقه ملکی، تسهیلاتی را از بانک توسعه تعاون دریافت نموده‌اند، می‌توانند با تبدیل وثیقه ملکی به سپرده سرمایه‌گذاری، نسبت به آزادسازی وثیقه ملکی خود اقدام نمایند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

پذیرش ۲۵۶ شرکت جدید در بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صمت از آمادگی ۲۵۶ شرکت جدید برای پذیرش در بورس خبر داد.

 • 7

مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن برگزار شد

جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بانک مسکن با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل این بانک برگزار شد.

 • 10

رتبه اول بانک پاسارگاد در خاورمیانه بر اساس معیار بازده سرمایه

در تازه ترین رتبه بندی موسسه بین المللی معتبر «بنکر»، بانک پاسارگاد، بر اساس معیار بازده سرمایه، رتبه اول را در میان بانک های خاورمیانه به خود اختصاص داده است.

 • 9

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 18

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 17

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 19

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 16

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 14

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 16

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 16

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 8

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 19

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 19

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 15

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 29

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 26

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 21

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 24

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 19

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 7