ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان و بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی

ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان و بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی

بیمه کردن ۵۰۰هزار خانه روستایی در برابر حوادث و بلایای طبیعی و همچنین ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی برای سیل‌زدگان تنها بخشی از اقدامات بانک مهر ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی است.

سه شنبه 18 شهریور 1399 ساعت 16:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، این بانک که به‌عنوان نخستین بانک قرض‌الحسنه کشور فعالیت خود را آغاز کرده در طول ۱۳ سال فعالیت خود نزدیک به ۸ میلیون فقره تسهیلات پرداخت کرده است. این بانک در سال‌های اخیر موفق شده رشد بیش از ۷۰ درصدی منابع را در هر سال تجربه کند. اقبال مردم به بانک مهر ایران که می‌توان آن را از تعداد مشتریان بانک که اکنون به ۹ میلیون نفر رسیده متوجه شد، باعث شده این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز نقش پررنگ‌تری ایفا کند.

بانک مهر ایران در سال جاری ۵۰۰هزار خانه روستایی را در سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و ایلام در مقابل حوادث و بلایای طبیعی بیمه کرده است. این بیمه کارکرد خود را در سیل اخیر خراسان جنوبی به خوبی نشان داد. ۸۶هزار خانه روستایی در این استان تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارند و ساکنان آن‌ها از مزیت‌های این بیمه برخوردار خواهند شد.

ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده نیز از اقدامات بانک مهر ایران در سال گذشته بوده است. از یاد نبرده‌ایم که سال گذشته سیل خسارت‌های زیادی را به استان‌های کشور وارد کرد. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز برای کاهش آلام هموطنان و کمک به بازگشت زندگی خانواده‌های آسیب دیده به روال عادی، ۱۰۰ باب واحد مسکونی در استان‌های لرستان (۴۰ واحد)، گلستان (۳۰ واحد) و خوزستان (۳۰ واحد) احداث کرد و به خانوارهای سیل‌زده تحویل داد.

کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از سیل

بانک مهر ایران همچنین اقلام امدادی شامل مواد غذایی، مایحتاج ضروری و بسته‌های بهداشتی را با هماهنگی هلال ‌احمر و بهزیستی، بین ساکنان مناطق آسیب‌دیده از سیل بهار ۱۳۹۸ توزیع کرد. ارسال ۱۲ کامیونت حامل مواد غذایی به استان گلستان از جمله این اقدامات است. در استان خوزستان نیز بیش از چهار هزار بسته حمایتی و بهداشتی بین سیل‌زدگان مستقر در اقامت‌گاه‌های موقت هلال‌ احمر توزیع شد. در استان لرستان ۷۰۰ بسته حمایتی و مایحتاج ضروری بین ۷۰۰ خانوار سیل‌زده شهر معمولان از توابع شهرستان پلدختر، ۲۰۰ بسته بین ۲۰۰ خانوار سیل‌زده شهرستان چگنی و ۱۰۰ بسته بین ۱۰۰ خانوار سیل‌زده شهرستان دلفان توزیع شد.

افزون بر این، بانک مهر ایران مبلغ یک میلیارد تومان کمک بلاعوض غیرنقدی به استان‌های گلستان، لرستان، مازندران، خوزستان و ایلام تخصیص داد. از سوی دیگر، با همکاری بانک مهر ایران و کمیته امداد، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۵ میلیون تومان به ازای هر نفر، با معرفی کمیته امداد به سیل‌زدگان اختصاص یافت.

ساخت ۵ مدرسه در مناطق محروم

ساخت مدارس در مناطق محروم از دیگر اقدامت بانک مهر ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی به شمار می‌رود. یکی از این مدارس در روستای کهنانیکش بخش دشتیاری شهرستان چابهار ساخته شده است. بانک مهر ایران پیش از این نیز ۴ مدرسه در شهرستان‌های زلزله‌زده استان کرمانشاه ساخته بود که هزینه یکی از این مدارس توسط کارکنان بانک تأمین و اهدا شده است. توزیع ۳۳هزار بسته آموزشی و بهداشتی شامل ۳۰۰هزار قلم وسایل متنوع میان دانش‌آموزان مناطق محروم کشور نیز از دیگر اقدامات بانک مهر ایران بوده است.

ساخت سه خانه بهداشت و مشارکت در ساخت یک بیمارستان

پس از زلزله کرمانشاه، بانک مهر ایران تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کرمانشاه منعقد کرد. این تفاهم‌نامه به منظور همکاری و مساعدت طرفین در زمینه‌ احداث ۳ خانه بهداشت روستایی از توابع استان زلزله‌زده کرمانشاه و با هدف مشارکت مردم در مدیریت سلامت، تسهیل دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی، تأمین و صیانت آرامش روان و صرفه‌جویی در هزینه‌های ایجاد شده برای مردم آسیب‌دیده از زلزله منعقد شد. همچنین مشارکت بانک مهر ایران در ساخت بیمارستان ۳۰۰ تخت خوابه روانپزشکی ایران نیز از دیگر اقدامات این بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی به شمار می‌رود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 205

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 75

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 198

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 231

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 191

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 96

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 92

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 94

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 102

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 108

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 96

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 88

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 89

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 87

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 92

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 102

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 87

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 92

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 92

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 92