ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 22:45

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری پارسینه، بانک­ها به عنوان یک بخش بزرگ از شرکت­ها و سازمان­های مؤثر در هر کشور و جامعه­ای فعالیت می­کنند و همچون سایر سازمان­ها از منابع طبیعی و نیروی انسانی جامعه استفاده می­کنند و تأثیر قابل توجهی نیز بر زندگی مردم دارند. در سال های اخیر بسیار بیشتر از گذشته به اهمیّت نقش سازمان­ها و مسئولیت­ اجتماعی آنها یا همان Corporate Social Responsibility-CSR پرداخته شده است، به ویژه در کشورهای توسعه­یافته.

اما در کشورهای درحال توسعه برای بسیاری، سوال همچنان این است که CSR به چه معناست. تعریف ساده از این مفهوم به نوعی چگونگی توجه بانک­ها به عنوان یک سازمان به تاثیر فعالیت­های عملیاتی­شان در جامعه است. بدین منظور بانک­ها باید به صورت خودخواسته با پیروی کامل از قوانین کشور و همچنین انطباق با قواعد بین­المللی، معیارهای اخلاقی را مدنظر قرار دهند و با رصد کردن و رعایت هنجارهای بین­المللی به نوعی تضمین­کننده تاثیر مثبت و در سطح کلان فعالیت­هایشان باشند.

تحقیقات علمی در این زمینه روابط مثبت و روشنی را میان مسئولیت­های اجتماعی سازمانی و عملکرد مالی نشان می­دهند. تحقیقات نشان می­دهد که سرمایه ­گذاری در روابط استخدامی، سیاست­های محیط­زیستی و استراتژی­های تولید موجب کاهش هزینه­های سهام و هزینه­های مالی شرکت­ها می­شود. همچنین اثبات شده که توجه به CSR بهره وری را افزایش می­دهد، هزینه­ها و ریسک­های سازمان را کاهش داده و به سازمان این فرصت را خواهد داد تا ضمن افزایش میزان فروش، به سرمایه­های بیشتر و بازارهای جدید دسترسی داشته باشد و در بحث برندسازی موفق­تر عمل نماید. در نتیجه­ی کاهش هزینه­ها و ریسک از یکسو و افزایش فروش و ارزش برند یک سازمان از سوی دیگر، سوددهی آن سازمان به مراتب افزایش می­یابد.

با این وجود باید به یاد داشته باشیم که مسئولیت­های اجتماعی وجوه مختلف و گسترده­ای را شامل می­شوند و یک سازمان نمی­تواند در تمامی ابعاد مختلف آن پیشرو باشد و به درستی به وظایف خود عمل کند. در حقیقت یک سازمان به طور مثال یک بانک، باید در حوزه مسئولیت­های اجتماعی خود یک استراتژی و برنامه راهبردی داشته باشد و بر اساس نیازهای جامعه خود و اولویت­بندی صحیح اقدام به حرکت و فعالیت در این زمینه­ها نماید. در حقیقت برای اقدام در حوزه CSR، ضروری است تا مطالعات پایه­ای بر اساس جغرافیا و نیازمندی­های منطقه انجام شود.

همانگونه که گفته شد مسئولیت­های اجتماعی سازمانی ابعاد گسترده­ای دارد. از حقوق بشر، سلامت، ایمنی و محیط زیست، شرایط و محیط کار، اخلاق مداری، حاکمیت سازمانی و سهم در توسعه یک منطقه، شهر و یا کشور همه و همه می­توانند زیرمجموعه مسئولیت­های اجتماعی یک سازمان باشند.

بانک رفاه کارگران به عنوان یکی از بانک های اجتماعی­ کشور و بانک سلامت محور، توجه ویژه ای به مسئولیت­های اجتماعی دارد و با نگاهی به عملکرد و اقدامات این بانک، مهم ترین بخش­های مسئولیت­های اجتماعی بانک رفاه کارگران را در دسته­بندی زیر می توان خلاصه کرد:

- حمایت از نظام سلامت کشور

- حمایت از حوزه آموزش و پرورش و دانش آموزان بی بضاعت

- حمایت از صنعت، تولید و اشتغال

- حمایت از جامعه، خانواده و افراد کم­درآمد

- حفاظت و مراقبت از محیط زیست

- حمایت از فرهنگ، هنر، ورزش و اوقات فراغت

- حمایت از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس

که در این میان حمایت از نظام سلامت کشور از سوی این بانک در راستای ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با توجه به اینکه بانک رفاه بانکی سلامت محور است، از اهمیت بسزائی برخوردار بوده و هست.

توجه به بازسازی و یا ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانی، درمانگاه­ها و سایر مراکز درمانی و همچنین پایگاه­های اورژانس یکی از مهم ترین اقدامات بانک­ رفاه در حیطه مسئولیت­های اجتماعی در حوزه حمایت از نظام سلامت است. در این زمینه بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال بودجه در قالب مسئولیت های اجتماعی در سال جاری بابت کمک های بلاعوض به حوزه سلامت اختصاص یافته است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تخصیص اعتبار بابت خرید آمبولانس با تجهیزات کامل و اهدای آن به دانشگاه های علوم پزشکی و مناطق محروم کشور.

۲. تخصیص کمک های بلاعوض برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز اعم از دستگاه دیالیز، دستگاه سنگ شکن و ...

۳. تخصیص کمک های بلاعوض برای تأمین هزینه های عمرانی و ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی، ساخت خوابگاه و ...

۴. مشارکت های مالی برای برگزاری همایش های حوزه سلامت جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه.

علاوه بر این بانک رفاه با علم به این موضوع و بر اساس استراتژی کلان خود با سرمایه­گذاری در این حوزه دستاوردهای بزرگی داشته است که در ادامه به مشارکت این بانک در پنج طرح بزرگ (به عاملیت بانک رفاه) در حوزه نظام سلامت که به بهره برداری رسیده است، اشاره خواهد شد؛

پروژه اول احداث و تجهیز بیمارستان ۶۰ تخت­خوابی لاهیجان

پروژه دوم - احداث و تکمیل بیمارستان ۳۰۰ تخت­خوابی فرقانی قم و تجهیزات آن

پروژه سوم تجهیز بیمارستان شهر جدید اندیشه

پروژه چهارم تجهیز رادیوتراپی بیمارستان سینا اراک

پروژه پنجم راه اندازی مرکز درمانی دیالیز اهواز

بانک رفاه برای موفقیت در حوزه مسئولیت­های اجتماعی با فرهنگ­سازی مناسب، بستر مورد نیاز برای انجام اقدامات لازم در ارتباط با این حوزه را مهیا نموده و با نهادینه سازی این موضوع در سازمان توانسته است گام­های بلندی در این خصوص بردارد. بانک رفاه با برنامه­ریزی برای ایفای مسئولیت­های اجتماعی هم راستا با تدوین برنامه­های سازمانی خود با داشتن زیربنای فکری مناسب توانسته علاوه بر اقدامات شاخص در حمایت از نظام سلامت کشور، عملکرد مثبتی در حوزه های مختلف مسئولیت های اجتماعی از خود به نمایش بگذارد. همانگونه که موفق به دریافت لوح نشان ویژه مسئولیت اجتماعی در پانزدهمین سمپوزیم بین المللی روابط عمومی شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت دلار امروز ۱۵ اسفند ۹۸ به ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس) در جریان معاملات امروز دوشنبه، ۱۹ اسفند ۹۸ صرافی‌های بانکی به ۱۵۲۰۰ تومان رسید.

  • 169

سقف کارت به کارت ۱۰ میلیون تومان شد

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به ۱۰ میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد.

  • 146

دادوستد ۱۵۱ هزار میلیارد تومانی بورس کالا در ۱۱ ماه

کارنامه عملکرد ۱۱ ماه گذشته بورس کالا در حالی منتشر شد که آمارها از ثبت ارزش معاملاتی بیش از ۱۵۱ هزار و ۹۳۰ میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در بازارهای فیزیکی، مشتقه و نیز بازار مالی حکایت دارد.

  • 109

راه‌اندازی نسخه اول سامانه ماهرسان/ تشریح مشوق‌ها و دیگر امکانات

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح از راه‌اندازی نسخه اول این سامانه در روز ولادت امام علی (ع) خبر داد.

  • 451

ریزش ۱۰۰۰۰ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس اوراق بهادار تهران با ریزشی بیش از ۱۰۰۰۰ واحدی به کانال ۵۳۸ واحدی عقبگرد کرد.

  • 115

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

  • 101

معرفی برگزیدگان مسابقه اینستاگرامی بانک سرمایه

مسابقه اینستاگرامی «مهم‌ترین سرمایه شما چیست؟» با انتخاب ۱۴ برگزیده به پایان رسید.

  • 104

ارزهای مجازی با سقوط نفت ۲۱میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد

بازار ارز مجازی به دنبال سقوط قیمت نفت و سقوط سهام فرو ریخت و باعث شد ۲۱.۵۸ میلیارد دلار از ارزش ارزهای مجازی تنها ظرف چند ساعت بر باد برود.

  • 335

با «نشان پرداخت» مقابل کرونا بایستید!

در روزهایی که ویروس کرونا به شدت سلامت عموم مردم را تهدید می کند، لمس کردن اشیای آلوده از جمله کارت های بانکی و دستگاه های کارتخوان می تواند یکی از ساده ترین عوامل انتقال این ویروس باشد.

  • 302

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ به مناسبت ولادت حضرت علی‌ (ع)

مدیرعامل پست‌بانک‌ ولادت با سعادت امیرمؤمنان حضرت علی‌ (ع) و روزمرد را تبریک گفت.

  • 154

۲۰ میلیون بسته دستکش در مرحله ترخیص از گمرک/ ۳۳۰ هزار دلار مواد ضدعفونی وارد شد

ناظر گمرکات استان هرمزگان از طی شدن فرایند ترخیص ۲۰ میلیون دستکش و نیز مواد ضدعفونی کننده از گمرک استان خبر داد.

  • 125

قیمت سکه طرح جدید ۱۷ اسفند ۹۸ به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در جریان معاملات بازار آزاد تهران به ۵ میلیون و ۹۸۰ هزارتومان رسید.

  • 324

توصیه‌های بانک رفاه برای مقابله با ویروس کرونا

پزشک معتمد بانک رفاه کارگران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه علائم ویروس کرونا چیست و چگونه باید با آن مقابله کنیم گفت: علائم ویروس کرونا بسیار شبیه به سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

  • 107

تداوم رشد بانکداری اسلامی در عربستان

ارزش کل دارایی‌های بانکداری اسلامی عربستان سعودی در پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ به ۱۷۶ میلیارد دلار رسیده که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد ۶٫۵ درصدی را تجربه نموده است.

  • 80

روسیه توافق کاهش تولید اوپک را رد کرد/ قیمت نفت ۳ درصد سقوط کرد

پس از گزارشاتی که نشان داد روسیه توافق اوپک برای کاهش بیشتر تولید نفت را رد کرده است، قیمت نفت تا ۳ درصد سقوط کرد.

  • 160

عرضه صکوک اجاره ۷۵۰۰ میلیارد ریالی

با مجوز سازمان بورس، صکوک اجاره ۷,۵۰۰ میلیارد ریالی منتشر می شود.

  • 105

دو میلیون تن ذرت در بنادر، چشم انتظار تأمین ارز برای ترخیص

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور گفت: ۲ میلیون تن ذرت به منظور تأمین نیاز صنایع وابسته، وارد کشورشده؛ اما به دلیل عدم تأمین ارز در بنادر رسوب شده اند.

  • 111

جزییات عرضه بلوک ۱۷ درصدی بیمه البرز در بورس

بلوک ۱۷.۳۴ درصدی بیمه البرز به قیمت پایه هر سهم ۵۲۱۷ ریال، فردا (چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۸) در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

  • 119

ساعت معاملات بورس کالا تغییر کرد

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ساعت خاتمه معاملات گواهی سپرده کالایی، صندوق‌ها، قراردادهای آتی و اختیار معامله تا اطلاع ثانوی تغییر کرد.

  • 103