ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

سه شنبه 24 دی 1398 ساعت 22:45

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران به نقل از پایگاه خبری پارسینه، بانک­ها به عنوان یک بخش بزرگ از شرکت­ها و سازمان­های مؤثر در هر کشور و جامعه­ای فعالیت می­کنند و همچون سایر سازمان­ها از منابع طبیعی و نیروی انسانی جامعه استفاده می­کنند و تأثیر قابل توجهی نیز بر زندگی مردم دارند. در سال های اخیر بسیار بیشتر از گذشته به اهمیّت نقش سازمان­ها و مسئولیت­ اجتماعی آنها یا همان Corporate Social Responsibility-CSR پرداخته شده است، به ویژه در کشورهای توسعه­یافته.

اما در کشورهای درحال توسعه برای بسیاری، سوال همچنان این است که CSR به چه معناست. تعریف ساده از این مفهوم به نوعی چگونگی توجه بانک­ها به عنوان یک سازمان به تاثیر فعالیت­های عملیاتی­شان در جامعه است. بدین منظور بانک­ها باید به صورت خودخواسته با پیروی کامل از قوانین کشور و همچنین انطباق با قواعد بین­المللی، معیارهای اخلاقی را مدنظر قرار دهند و با رصد کردن و رعایت هنجارهای بین­المللی به نوعی تضمین­کننده تاثیر مثبت و در سطح کلان فعالیت­هایشان باشند.

تحقیقات علمی در این زمینه روابط مثبت و روشنی را میان مسئولیت­های اجتماعی سازمانی و عملکرد مالی نشان می­دهند. تحقیقات نشان می­دهد که سرمایه ­گذاری در روابط استخدامی، سیاست­های محیط­زیستی و استراتژی­های تولید موجب کاهش هزینه­های سهام و هزینه­های مالی شرکت­ها می­شود. همچنین اثبات شده که توجه به CSR بهره وری را افزایش می­دهد، هزینه­ها و ریسک­های سازمان را کاهش داده و به سازمان این فرصت را خواهد داد تا ضمن افزایش میزان فروش، به سرمایه­های بیشتر و بازارهای جدید دسترسی داشته باشد و در بحث برندسازی موفق­تر عمل نماید. در نتیجه­ی کاهش هزینه­ها و ریسک از یکسو و افزایش فروش و ارزش برند یک سازمان از سوی دیگر، سوددهی آن سازمان به مراتب افزایش می­یابد.

با این وجود باید به یاد داشته باشیم که مسئولیت­های اجتماعی وجوه مختلف و گسترده­ای را شامل می­شوند و یک سازمان نمی­تواند در تمامی ابعاد مختلف آن پیشرو باشد و به درستی به وظایف خود عمل کند. در حقیقت یک سازمان به طور مثال یک بانک، باید در حوزه مسئولیت­های اجتماعی خود یک استراتژی و برنامه راهبردی داشته باشد و بر اساس نیازهای جامعه خود و اولویت­بندی صحیح اقدام به حرکت و فعالیت در این زمینه­ها نماید. در حقیقت برای اقدام در حوزه CSR، ضروری است تا مطالعات پایه­ای بر اساس جغرافیا و نیازمندی­های منطقه انجام شود.

همانگونه که گفته شد مسئولیت­های اجتماعی سازمانی ابعاد گسترده­ای دارد. از حقوق بشر، سلامت، ایمنی و محیط زیست، شرایط و محیط کار، اخلاق مداری، حاکمیت سازمانی و سهم در توسعه یک منطقه، شهر و یا کشور همه و همه می­توانند زیرمجموعه مسئولیت­های اجتماعی یک سازمان باشند.

بانک رفاه کارگران به عنوان یکی از بانک های اجتماعی­ کشور و بانک سلامت محور، توجه ویژه ای به مسئولیت­های اجتماعی دارد و با نگاهی به عملکرد و اقدامات این بانک، مهم ترین بخش­های مسئولیت­های اجتماعی بانک رفاه کارگران را در دسته­بندی زیر می توان خلاصه کرد:

- حمایت از نظام سلامت کشور

- حمایت از حوزه آموزش و پرورش و دانش آموزان بی بضاعت

- حمایت از صنعت، تولید و اشتغال

- حمایت از جامعه، خانواده و افراد کم­درآمد

- حفاظت و مراقبت از محیط زیست

- حمایت از فرهنگ، هنر، ورزش و اوقات فراغت

- حمایت از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس

که در این میان حمایت از نظام سلامت کشور از سوی این بانک در راستای ارتقای سلامت و بهداشت جامعه با توجه به اینکه بانک رفاه بانکی سلامت محور است، از اهمیت بسزائی برخوردار بوده و هست.

توجه به بازسازی و یا ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانی، درمانگاه­ها و سایر مراکز درمانی و همچنین پایگاه­های اورژانس یکی از مهم ترین اقدامات بانک­ رفاه در حیطه مسئولیت­های اجتماعی در حوزه حمایت از نظام سلامت است. در این زمینه بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال بودجه در قالب مسئولیت های اجتماعی در سال جاری بابت کمک های بلاعوض به حوزه سلامت اختصاص یافته است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. تخصیص اعتبار بابت خرید آمبولانس با تجهیزات کامل و اهدای آن به دانشگاه های علوم پزشکی و مناطق محروم کشور.

۲. تخصیص کمک های بلاعوض برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز اعم از دستگاه دیالیز، دستگاه سنگ شکن و ...

۳. تخصیص کمک های بلاعوض برای تأمین هزینه های عمرانی و ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی، ساخت خوابگاه و ...

۴. مشارکت های مالی برای برگزاری همایش های حوزه سلامت جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه.

علاوه بر این بانک رفاه با علم به این موضوع و بر اساس استراتژی کلان خود با سرمایه­گذاری در این حوزه دستاوردهای بزرگی داشته است که در ادامه به مشارکت این بانک در پنج طرح بزرگ (به عاملیت بانک رفاه) در حوزه نظام سلامت که به بهره برداری رسیده است، اشاره خواهد شد؛

پروژه اول احداث و تجهیز بیمارستان ۶۰ تخت­خوابی لاهیجان

پروژه دوم - احداث و تکمیل بیمارستان ۳۰۰ تخت­خوابی فرقانی قم و تجهیزات آن

پروژه سوم تجهیز بیمارستان شهر جدید اندیشه

پروژه چهارم تجهیز رادیوتراپی بیمارستان سینا اراک

پروژه پنجم راه اندازی مرکز درمانی دیالیز اهواز

بانک رفاه برای موفقیت در حوزه مسئولیت­های اجتماعی با فرهنگ­سازی مناسب، بستر مورد نیاز برای انجام اقدامات لازم در ارتباط با این حوزه را مهیا نموده و با نهادینه سازی این موضوع در سازمان توانسته است گام­های بلندی در این خصوص بردارد. بانک رفاه با برنامه­ریزی برای ایفای مسئولیت­های اجتماعی هم راستا با تدوین برنامه­های سازمانی خود با داشتن زیربنای فکری مناسب توانسته علاوه بر اقدامات شاخص در حمایت از نظام سلامت کشور، عملکرد مثبتی در حوزه های مختلف مسئولیت های اجتماعی از خود به نمایش بگذارد. همانگونه که موفق به دریافت لوح نشان ویژه مسئولیت اجتماعی در پانزدهمین سمپوزیم بین المللی روابط عمومی شد.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 67

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 61

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 53

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 115

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 67

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 62

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 47

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 60

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 56

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 70

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 52

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 48

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 47

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 42

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 50

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 47