رونمایی از خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت

رونمایی از خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت

خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت با حضور مدیرعامل بورس کالا، مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره، معاونان و تعدادی از مدیران ارشد این بانک به صورت رسمی رونمایی شد.

چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 21:53

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک ملت، محمد سلطانی نژاد در این مراسم با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت به دلیل وقوع این رویداد مهم، اظهار داشت: شروع فعالیت بورس کالا با حضور بانک ملت بوده و هم اکنون نیز بالغ بر ۷۰ درصد تراکنش های معاملات این بورس در بانک ملت انجام می شود.

وی خدمات ارائه شده از سوی بانک ملت به مشتریان بورس کالا را بسیار خوب و تراز اول خواند و اظهار امیدواری کرد که همکاری های بین دو مجموعه در آینده بیش از پیش تقویت شود. مدیرعامل بورس کالا، با اشاره به راه اندازی خزانه گواهی سکه طلا از سوی بانک ملت، این خزانه را چهارمین خزانه سکه طلای پذیرفته شده در بورس کالا  ذکر کرد و افزود: ظرفیت این خزانه در شرایط کنونی ۱۵۰ هزار سکه است که قابلیت توسعه دارد.

وی راه اندازی این خزانه را در راستای سیاست بانک ملت مبنی بر طراحی یک سوپرمارکت مالی برای ذینفعان بانک عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تعداد ذینفعان این بانک به مرور زمان در حال افزایش است.

سلطانی نژاد با بیان این نکته که هم اکنون مردم بیشتر سکه ها و طلاهای خود را در منازل یا حداکثر صندوق امانات بانک ها نگهداری می کنند، اضافه کرد: این سکه و طلا از چرخه اقتصادی کشور خارج می شود در حالی که گواهی سپرده کالایی، می تواند به ورود سکه به چرخه اقتصاد کشور کمک کند.

وی همچنین به باشگاه مشتریان بانک ملت پیشنهاد داد که خدمت سپرده کردن سکه طلا و قابلیت معامله و استفاده از آن به عنوان وثیقه تسهیلات را به فهرست خدمات خود اضافه کند. مدیرعامل بورس کالا، شرکت تامین سرمایه بانک ملت را بازارگردان نماد ایجاد شده برای گواهی سکه طلای این بانک، خواند و ادامه داد: بانک ملت می‌تواند در یک کار توسعه ای، خزانه گواهی سکه طلا را به خزانه شمش و طلای آب شده ارتقا بدهد که البته این کار هنوز در ایران اجرایی نشده است.

وی همچنین از پیشنهاد بانک ملت برای ایجاد خزانه ای در خیابان طالقانی تهران ویژه مشتریان کلان و ارزنده، استقبال کرد و از این بانک خواست تا با همکاری بازار سرمایه، نسبت به طراحی ابزارهای مالی ترکیبی نظیر اوراق دین در راستای تامین مالی شرکت ها اقدام کند.

به گفته وی، در این طرح بانک ملت می‌تواند از منابع خود به عنوان اهرمی برای تامین مالی چندبرابری از بازار سرمایه استفاده کند. سلطانی نژاد با بیان این نکته که بورس کالا در طرح اعتبارسنجی مشتریان برای تامین مالی، طرحی را با مشارکت بانک ملت شروع کرده است، از تمامی دست اندرکاران راه اندازی خزانه سکه طلا در این بانک قدردانی کرد.

محمد بیگدلی؛ مدیرعامل بانک ملت هم در سخنانی با قدردانی از مسئولان بورس کالا به دلیل همکاری در راه اندازی خزانه سکه طلا، این اقدام را اقدامی ارزنده خواند و اظهار داشت: این طرح، دغدغه مشتریان و مردم را برای نگهداری سکه ی طلای خود از بین خواهد برد ضمن این که گم شدن اوراق خزانه سکه طلا هم مشکل خاصی برای مشتریان ایجاد نخواهد کرد.

وی با بیان این نکته که اوراق یادشده، به راحتی قابلیت خرید و فروش در بورس کالا را خواهد داشت، گفت: قابلیت وثیقه گذاری برای دریافت تسهیلات، معافیت مالیاتی اوراق، کارمزد پایین و تضمین نقدشوندگی از ویژگی‌های این اوراق است ضمن این که محدودیتی در خرید و فروش اوراق وجود ندارد و خزانه سکه طلا، یک کسب و کار مبتنی بر بازار آنلاین، امن و منصفانه برای بازار طلا  محسوب می‌شود.

مدیرعامل بانک ملت با اظهار امیدواری نسبت به این نکته که اثرات این طرح به مجموعه بورس کالا هم برگردد و همکاری های طرفین بیشتر شود، از مجریان طرح خواست تا با کار مضاعف سعی کنند تا سهم از بازار بانک را در این زمینه، هرچه سریع تر افزایش دهند.

وی این اقدام را دارای مزایای مهمی برای بانک، مردم و اقتصاد کشور، از جمله کاهش مشکلات ناشی از نگهداری، ایجاد امنیت و آسودگی خاطر برای مشتریان در عین پایین بودن کارمزد، خواند و اضافه کرد: دارنده اوراق خزانه سکه طلا می تواند با ارائه این اوراق به بانک، از آنها به عنوان وثیقه تسهیلات دریافتی استفاده کند.

بیگدلی با اشاره به این نکته که اوراق سکه طلا علاوه بر مزایایی که برای مشتریان دارد برای بانک هم سودآوری ناشی از کارمزد دریافتی به همراه دارد، تاکید کرد: مهم تر از این، با ارائه این خدمت، سبد خدمات بانک  تکمیل می شود و سوپرمارکت مالی بانک به مرحله تکامل می رسد.

وی گردش مالی سکه در بورس کالا و اقتصاد را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: این اقدام یک اقدام استراتژیک در حوزه اقتصاد پایدار و به نوعی حامی بورس کالا و بازار سرمایه محسوب می شود.

مدیرعامل بانک ملت تاکید کرد: این خدمت باید با تبلیغات مستمر و هوشمند برای مشتریان معرفی شود و کارکنان نیز با آموزش، اطلاعات کافی از این خدمت پیدا کنند و آن را به عنوان یک خدمت مفید بپذیرند و برای فروش آن تلاش کنند.

وی با قدردانی از دست اندرکاران تولید این محصول، از مسوولان باشگاه مشتریان بانک ملت هم خواست تا خدمت اوراق سکه طلا را در ویترین خدمات خود به صنوف مختلف ارائه دهند تا با استقبال بهتری از سوی مشتریان روبرو شود.

بر اساس این گزارش، مدیران عامل بانک ملت و بورس کالا پس از رونمایی از خدمت جدید این بانک با عنوان خزانه گواهی سکه طلا، جملاتی را به رسم یادبود روی آن نوشتند. بیگدلی و سلطانی نژاد همچنین با حضور در واحد خزانه سکه طلای بانک ملت، از نزدیک با روند دریافت سکه و محک آن از سوی کارشناسان بانک آشنا شدند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

شاخص بورس۴۵۹۷ واحد کاهش یافت

شاخص بورس روز جاری باز هم با نوسان مواجه شد به طوری که با افت بیش از ۴۵۰۰ واحدی در پایان معاملات به یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۵۱۰ واحد رسید.

 • 14

تمدید مجدد پذیره‌نویسی واحدهای پالایشی یکم ازدرگاه‌های بانک تجارت

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای جدید مهلت پذیره‌نویسی واحد های پالایشی یکم را تا تاریخ یکشنبه سی‌ام شهریور ۹۹ تمدید کرد.

 • 15

افزایش سرمایه بانک کارآفرین به ۴۰ هزار میلیارد ریال تصویب شد

افزایش سرمایه بانک کارآفرین در مجمع عمومی فوق‌العاده بانک از ۸۵۰۰ میلیارد ریال به ۴۰ هزار میلیارد ریال به تصویب سهامداران رسید.

 • 15

عملیاتی شدن نخستین گام فروش شفاف املاک بانکی

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالا از عملیاتی شدن و فروش موفقیت آمیز اموال غیرمنقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 13

عرضه ۱۲ بنگاه در راه تالار شیشه‌ای

رییس سازمان خصوصی‌سازی از آماده‌سازی ورود ۱۲ بنگاه دیگر از جمله سه هلدینگ نیروگاهی در بورس خبر داد.

 • 11

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا

اهداف بانک اقتصاد نوین از عرضه املاک مازاد در بورس کالا، افزایش شفافیت، تمرکز بر بانکداری حرفه‌ای، حرکت در چهارچوب استانداردهای صنعت بانکداری و مولد سازی دارایی‌های راکد است.

 • 14

اتخاذ سیاست‌های انبساطی مالی در سال آینده

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه سیاست‌های مالی سال آینده انبساطی خواهد بود، گفت: برای تحقق این سیاست و جهت‌گیری کلان بودجه سال آینده باید منابع پایدار درآمدی پیش‌بینی شود.

 • 14

بررسی طرح «جهش تولید دانش بنیان» در دولت

معاونت امور مجلس رییس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شد.

 • 8

قیمت سبد نفتی اوپک از ۴۱ دلار گذشت

قیمت سبد نفتی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) از مرز ۴۱ دلار گذشت.

 • 19

جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و پارسیان

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای جزییات عرضه اوراق اختیار فروش تبعی سهام بانک ملت و بانک پارسیان را اعلام کرد.

 • 17

پرداخت بدهی‌های شهرداری اراک به بانک شهر طی یک ماه آینده

شهردار کلانشهر اراک از پرداخت بدهی‌های این شهرداری به بانک شهر طی یک ماه آینده خبر داد و افزود امیدواریم با تحقق این مهم بتوانیم بیش از پیش از ظرفیت‌های این بانک درتحقق اهداف مدیریت شهری استفاده کنیم.

 • 14

پشتیبانی بانک پارسیان از طرح‌های زیربنایی و مولد اقتصاد

در راستای توسعه همکاری های بانک پارسیان با واحدهای تولیدی، مدیرعامل و دیگر مدیران بانک پارسیان همزمان با سالروز تاسیس این بانک از شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران دیدن کردند.

 • 29

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق پارسیان

جشنواره قرعه‌کشی سپرده‌های قرض‌الحسنه ریالی صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان برگزار شد.

 • 26

آماده‌سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس

رییس سازمان خصوصی سازی از آماده سازی ۱۲ بنگاه اقتصادی برای ورود به بورس خبر داد.

 • 19

پیش‌بینی خروج ۲۰۰ میلیارد دلار پول از بورس‌های بین‌المللی

بانک جی‌پی مورگان آمریکا پیش بینی کرد، صندوق‌های بازنشستگی و صندوق‌های منابع ملی کشورها در سه ماه جاری ۲۰۰ میلیارد دلار پول خود را از بورس‌های بین‌المللی بیرون خواهند کشید.

 • 21

فروش اموال غیرمنقول بانک‌ها از طریق بورس کالا

مدیر مطالعات اقتصادی و سنجش ریسک بورس کالای ایران از فروش اموال غیر منقول بانک‌ها در بورس کالا خبر داد.

 • 16

آمادگی صندوق توسعه ملی برای حمایت از بازار سرمایه

صندوق توسعه ملی آمادگی خود را جهت سپرده‌گذاری در صندوق تثبیت بازار سرمایه اعلام کرد.

 • 7

بازدید مدیرعامل بانک کارآفرین از شرکت صرافی کارآفرین

بهره‌گیری از فرایندهای گردش کار الکترونیک، حذف بوروکراسی اداری و کاهش فرایندهای کاری به حداقل زمان ممکن، در دستور کار بانک کارآفرین قرار دارد.

 • 28

دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه زودتر از موعد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چارچوب طرح حمایتی فرد حقیقی امکان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه را زودتر از موعد مقرر برای مشتریان خود فراهم کرده است.

 • 27

تفاهمنامه بانک کشاورزی و معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری

بانک کشاورزی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در مناطق روستایی تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

 • 21