رونمایی از خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت

رونمایی از خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت

خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت با حضور مدیرعامل بورس کالا، مدیرعامل بانک، اعضای هیات مدیره، معاونان و تعدادی از مدیران ارشد این بانک به صورت رسمی رونمایی شد.

چهارشنبه 11 دی 1398 ساعت 21:53

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک ملت، محمد سلطانی نژاد در این مراسم با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت به دلیل وقوع این رویداد مهم، اظهار داشت: شروع فعالیت بورس کالا با حضور بانک ملت بوده و هم اکنون نیز بالغ بر ۷۰ درصد تراکنش های معاملات این بورس در بانک ملت انجام می شود.

وی خدمات ارائه شده از سوی بانک ملت به مشتریان بورس کالا را بسیار خوب و تراز اول خواند و اظهار امیدواری کرد که همکاری های بین دو مجموعه در آینده بیش از پیش تقویت شود. مدیرعامل بورس کالا، با اشاره به راه اندازی خزانه گواهی سکه طلا از سوی بانک ملت، این خزانه را چهارمین خزانه سکه طلای پذیرفته شده در بورس کالا  ذکر کرد و افزود: ظرفیت این خزانه در شرایط کنونی ۱۵۰ هزار سکه است که قابلیت توسعه دارد.

وی راه اندازی این خزانه را در راستای سیاست بانک ملت مبنی بر طراحی یک سوپرمارکت مالی برای ذینفعان بانک عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تعداد ذینفعان این بانک به مرور زمان در حال افزایش است.

سلطانی نژاد با بیان این نکته که هم اکنون مردم بیشتر سکه ها و طلاهای خود را در منازل یا حداکثر صندوق امانات بانک ها نگهداری می کنند، اضافه کرد: این سکه و طلا از چرخه اقتصادی کشور خارج می شود در حالی که گواهی سپرده کالایی، می تواند به ورود سکه به چرخه اقتصاد کشور کمک کند.

وی همچنین به باشگاه مشتریان بانک ملت پیشنهاد داد که خدمت سپرده کردن سکه طلا و قابلیت معامله و استفاده از آن به عنوان وثیقه تسهیلات را به فهرست خدمات خود اضافه کند. مدیرعامل بورس کالا، شرکت تامین سرمایه بانک ملت را بازارگردان نماد ایجاد شده برای گواهی سکه طلای این بانک، خواند و ادامه داد: بانک ملت می‌تواند در یک کار توسعه ای، خزانه گواهی سکه طلا را به خزانه شمش و طلای آب شده ارتقا بدهد که البته این کار هنوز در ایران اجرایی نشده است.

وی همچنین از پیشنهاد بانک ملت برای ایجاد خزانه ای در خیابان طالقانی تهران ویژه مشتریان کلان و ارزنده، استقبال کرد و از این بانک خواست تا با همکاری بازار سرمایه، نسبت به طراحی ابزارهای مالی ترکیبی نظیر اوراق دین در راستای تامین مالی شرکت ها اقدام کند.

به گفته وی، در این طرح بانک ملت می‌تواند از منابع خود به عنوان اهرمی برای تامین مالی چندبرابری از بازار سرمایه استفاده کند. سلطانی نژاد با بیان این نکته که بورس کالا در طرح اعتبارسنجی مشتریان برای تامین مالی، طرحی را با مشارکت بانک ملت شروع کرده است، از تمامی دست اندرکاران راه اندازی خزانه سکه طلا در این بانک قدردانی کرد.

محمد بیگدلی؛ مدیرعامل بانک ملت هم در سخنانی با قدردانی از مسئولان بورس کالا به دلیل همکاری در راه اندازی خزانه سکه طلا، این اقدام را اقدامی ارزنده خواند و اظهار داشت: این طرح، دغدغه مشتریان و مردم را برای نگهداری سکه ی طلای خود از بین خواهد برد ضمن این که گم شدن اوراق خزانه سکه طلا هم مشکل خاصی برای مشتریان ایجاد نخواهد کرد.

وی با بیان این نکته که اوراق یادشده، به راحتی قابلیت خرید و فروش در بورس کالا را خواهد داشت، گفت: قابلیت وثیقه گذاری برای دریافت تسهیلات، معافیت مالیاتی اوراق، کارمزد پایین و تضمین نقدشوندگی از ویژگی‌های این اوراق است ضمن این که محدودیتی در خرید و فروش اوراق وجود ندارد و خزانه سکه طلا، یک کسب و کار مبتنی بر بازار آنلاین، امن و منصفانه برای بازار طلا  محسوب می‌شود.

مدیرعامل بانک ملت با اظهار امیدواری نسبت به این نکته که اثرات این طرح به مجموعه بورس کالا هم برگردد و همکاری های طرفین بیشتر شود، از مجریان طرح خواست تا با کار مضاعف سعی کنند تا سهم از بازار بانک را در این زمینه، هرچه سریع تر افزایش دهند.

وی این اقدام را دارای مزایای مهمی برای بانک، مردم و اقتصاد کشور، از جمله کاهش مشکلات ناشی از نگهداری، ایجاد امنیت و آسودگی خاطر برای مشتریان در عین پایین بودن کارمزد، خواند و اضافه کرد: دارنده اوراق خزانه سکه طلا می تواند با ارائه این اوراق به بانک، از آنها به عنوان وثیقه تسهیلات دریافتی استفاده کند.

بیگدلی با اشاره به این نکته که اوراق سکه طلا علاوه بر مزایایی که برای مشتریان دارد برای بانک هم سودآوری ناشی از کارمزد دریافتی به همراه دارد، تاکید کرد: مهم تر از این، با ارائه این خدمت، سبد خدمات بانک  تکمیل می شود و سوپرمارکت مالی بانک به مرحله تکامل می رسد.

وی گردش مالی سکه در بورس کالا و اقتصاد را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: این اقدام یک اقدام استراتژیک در حوزه اقتصاد پایدار و به نوعی حامی بورس کالا و بازار سرمایه محسوب می شود.

مدیرعامل بانک ملت تاکید کرد: این خدمت باید با تبلیغات مستمر و هوشمند برای مشتریان معرفی شود و کارکنان نیز با آموزش، اطلاعات کافی از این خدمت پیدا کنند و آن را به عنوان یک خدمت مفید بپذیرند و برای فروش آن تلاش کنند.

وی با قدردانی از دست اندرکاران تولید این محصول، از مسوولان باشگاه مشتریان بانک ملت هم خواست تا خدمت اوراق سکه طلا را در ویترین خدمات خود به صنوف مختلف ارائه دهند تا با استقبال بهتری از سوی مشتریان روبرو شود.

بر اساس این گزارش، مدیران عامل بانک ملت و بورس کالا پس از رونمایی از خدمت جدید این بانک با عنوان خزانه گواهی سکه طلا، جملاتی را به رسم یادبود روی آن نوشتند. بیگدلی و سلطانی نژاد همچنین با حضور در واحد خزانه سکه طلای بانک ملت، از نزدیک با روند دریافت سکه و محک آن از سوی کارشناسان بانک آشنا شدند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 52

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 51

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 42

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 90

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 54

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 47

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 41

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 46

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 46

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 58

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 45

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 43

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 39

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 37

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 40

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 40