رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

پنجشنبه 28 اسفند 1399

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون

، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون درجلسه بررسی و تصویب سیاست های اعتباری بانک اظهار داشت: تدوین و ابلاغ سیاست های اعتباری بانک قبل از آغاز سال جدید از مهمترین اهداف بانک توسعه تعاون طی چند سال اخیر بوده است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان تنها نهاد مالی بخش تعاون،  همواره به رعایت اصول حرفه ای مالی و بانکی و برگزاری به موقع مجامع و ابلاغ بهنگام سیاست ها و آیین نامه ها پای بند بوده است و سیاست‌های اعتباری نیز به عنوان محوریت و معیار اعطای تسهیلات کلان و خرد نقش اساسی در انجام صحیح و موثر عملیات اعتباری در سراسر کشور دارد.

مهدیان با اشاره به اهمیت اصول بانکداری اسلامی در موضوعات نوین اعتباری گفت: تاکید بر رعایت قواعد فقهی در فرآیند ارائه تسهیلات و همچنین تسهیلات امهالی بسیار مهم بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به تجربیات ارزنده ارکان اعتباری بانک طی اجرای طرحهای ملی و تسهیلات توسعه ای و حمایتی گفت: همکاران اعتباری بانک در ستاد و شعب، در اعطای تسهیلات به دانش بومی و سازمانی دست پیدا نموده اند و با هم افزایی دانش و تجربیات، دستیابی به الگو  و مدل  توسعه ای را  امکان پذیر نموده اند.

مهدیان خاطر نشان کرد: اعطای تسهیلات توسعه ای و همچنین تسهیلات حمایتی از تعاونگران به عنوان وجه تمایز بانک توسعه تعاون در نظام بانکی مطرح بوده است و مستندسازی دانش اعتباری در این زمینه ها بانک را در میان بانکها به جایگاه ویژه ای می رساند.

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه  ارکان اعتباری بانک را از مهمترین بخش‌های بانک عنوان نمود و محتوای سیاست های اعتباری را نیز در عملکرد کلی بانک بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: در این سیاست ها، به جنبه‌های نوآورانه در برنامه‌های سالیانه اعتباری بانک اشاره می‌شود و همکاران با مراجعه به این سند راهبردی به الگوی رفتاری اعتباری بانک در سال جدید دست پیدا می کنند  ضمن آنکه الکترونیکی و غیر حضوری شدن فرآیند ارائه تسهیلات خرد و قرض الحسنه مطابق سیاست ها اجرایی گردیده است که ابلاغ خواهد شد.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره  بانک نیز به اهمیت شفافیت و راهگشایی سیاست های اعتباری بانک تاکید نمود و گفت: مشتریان خرد و کلان به صورت ویژه ای  در این سیاست ها مد نظر قرار گرفته اند و تلاش شده است مشتریان بانک اعم از تعاونگران و کارآفرینان بتوانند در برنامه های اشتغالزایی و توسعه ای مورد حمایت بانک واقع گردند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

حدنصاب جدید تصویب تسهیلات وام بانک کشاورزی

بانک کشاورزی به منظور تسریع و سهولت دسترسی مشتریان به خدمات اعتباری و دریافت تسهیلات، حدنصاب و اختیارات استان ها در زمینه تصویب طرح ها و پرداخت تسهیلات را در سال ۱۴۰۰ افزایش داد.

 • 95

رونمایی از کیف اعتباری دیجیتال مشترک بانک پارسیان و همراه اول

همزمان با اعیاد شعبانیه، بانک پارسیان و همراه اول در نشستی مشترک در محل بانک پارسیان و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد از کیف اعتباری دیجیتال " همپا " رونمایی کردند.

 • 90

رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون

مدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

 • 160

معرفی شعب کشیک بانک سپه در ایام نوروز

شعب کشیک بانک که از تاریخ دوم تا چهارم فروردین سال ۱۴۰۰ آماده ارائه خدمت به مردم شریف ایران هستند معرفی شد.

 • 197

تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

بانک رفاه کارگران تاریخ و ترکیب نهایی جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی در سال ۱۳۹۹را اعلام کرد.

 • 180

مدیر روابط عمومی بیمه رازی منصوب شد

مدیرعامل بیمه رازی، طی حکمی ناصرالدین اسلامی فرد را به سمت مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بیمه رازی منصوب کرد.

 • 105

شاخص کل بورس در روزهای آخر سال سبز شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷ هزار و ۱۸۲ واحدی معادل ۱.۳۳ درصد به یک میلیون و ۳۰۷ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۶۲ واحدی به ۱۷ هزار و ۹۹۰ واحد رسید.

 • 98

اعلام اسامی برندگان خوش شانس سومین دوره طرح "امید رفاه" بانک رفاه

اسامی برندگان سومین قرعه کشی طرح "امید رفاه" بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 101

اعلام شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰

فهرست شعب کشیک بانک سرمایه در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ اعلام شد.

 • 79

سه عامل ایجاد نوسان شدید در بازار بورس تشریح شد

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید دارد: سه عامل بر نوسان بازار بورس تاثیرگذار بوده و این عوامل را تشریح کرد.

 • 50

بانک مرکزی جلوی سقوط آزاد بورس را گرفت

یک کارشناس اقتصادی معتقد است هرچند سیاست‌های حمایتی بانک مرکزی از بازار سرمایه ناگزیر بود اما توانست جلوی سقوط آزاد بازار سرمایه را تا حد زیادی بگیرد.

 • 67

اعلام نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت‌دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰

نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های مدت دار بانک کشاورزی در سال ۱۴۰۰ به میزان ۳ درصد اعلام شد.

 • 58

فرایندهای چک صیاد را در «ایوا» انجام دهید

اپلیکیشن «ایوا» به فهرست برنامک‌های موبایلی مورد تایید «شاپرک» به منظور انجام فرایندهای مرتبط با چک های صیادی افزوده شد.

 • 27

اصلاح مصوبه تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار و بازتامین به نرخ رسمی

با ابلاغ دولت، تصویب‌نامه موضوع تسویه اعتبارات اسنادی مدت‌دار (یوزانس) و بازتامین (ریفاینانس) به نرخ رسمی اصلاح شد.

 • 151

افزایش سرمایه دولت در بانک توسعه تعاون تایید شد

هیات وزیران با هدف کمک به منظور اعطای تسهیلات به طرح‌های پیشران بخش تعاونی و کمک برای بهبود وضعیت بانک توسعه تعاون، با افزایش سرمایه دولت در این بانک موافقت کرد.

 • 25

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر هوایی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین بانک آینده و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران منعقد شد.

 • 25

در ایام نوروز پاسخگوی مشتریان هستیم

پاسخگویی به مشتریان در بانک قرض الحسنه رسالت از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه ۲۸اسفند تا ساعت شش صبح پنجم فروردین ۱۴۰۰ توسط واحد اجرایی مقیم مرکز ارتباط با اعضا و اطلاع رسانی انجام می گیرد.

 • 26

کسب رتبه نخست سرمایه ثبتی در بین بانک‌های کشور

ارتقای سرمایه ثبتی بانک ملی ایران در سال جاری موجب شده که این بانک در مقایسه با سایر بانک های رقیب، رتبه اول سرمایه ثبتی را در بین کلیه بانک­ های کشور کسب کند.

 • 19

مراقب کلاهبرداری‌ها باشید

بانک ملی ایران از مشتریان و کاربران سامانه های اینترنتی خود خواست نسبت به کلاهبرداری های تلفنی و آنلاین احتمالی هوشیار باشند و از افشای هرگونه اطلاعات بانکی شان به عناوین مختلف اجتناب کنند.

 • 25

شاخص کل بورس بیش از ۳۶ هزار واحد افزایش یافت

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۶ هزار و ۳۰۹ واحدی معادل ۲.۹۰ درصد به یک میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۲۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۳۵۷ واحدی به ۱۷ هزار و ۸۲۷ واحد رسید.

 • 33