راه‌اندازی تامین مالی جمعی در بانک اسلامی الیانس مالزی

راه‌اندازی تامین مالی جمعی در بانک اسلامی الیانس مالزی

بانک اسلامی الیانس (AIS)، بازوی بانکداری اسلامی بانک الیانس برهاد مالزی، پلتفرم اجتماعی تامین مالی جمعی با نام SocioBiz را راه‌اندازی کرد.

سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 23:4

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از پرتال بانکداری اسلامی، بانک اسلامی الیانس (AIS)؛ بازوی بانکداری اسلامی بانک الیانس برهاد مالزی، اولین پلتفرم اجتماعی تامین مالی جمعی با نام SocioBiz را برای افرادی راه‌اندازی نمود که از نظر مالی محروم بوده و در پی افزایش تأمین مالی برای شروع یا گسترش کسب و کار خود هستند یا درصدد آموزش مهارت جدیدی هستند تا از طریق آن به امرارمعاش پایداری دست یابند.

بانک اسلامی الیانس مشارکت خود را از طریق یک یادداشت تفاهم مربوط به همکاری با Ethis Ventures Malaysia ، سرمایه‌ساز ریسک‌پذیر فینتک اسلامی، و شرکای ذی‌نفع یعنی Yayasan Kebajikan Negara (YKN)،  Yayasan Noor al-Syakur (Yanas) و Pertubuhan Kebajikan Islam Malaysia (Perkim) رسمی کرد.

آنطور که سان‌دیلیریزل گزارش داده، الاحزان؛ مدیرعامل AIS اظهار داشت: هدف این بانک ارائه اکوسیستمی است که در آن مردم می‌توانند مبالغ اهدایی خود را با هدف توانمندسازی و استقلال اقتصادی افراد جهت‌دهی کنند. وجوه جمع‌آوری شده از طریق این پلتفرم به افراد کمک می‌کند تا در راه‌اندازی یا توسعه یک کسب و کار یا تحصیل مهارت‌های جدید، از استقلال مالی برخوردار باشند. البته این اکوسیستم خیریه با دو چالش مهم از جمله توزیع منابع جمع‌آوری شده و مسئله اعتمادپذیری مواجه است. به نظر می‌رسد این پروژه یکی از پروژه‌هایی است که به شیوه‌ای معنادار از تمایل بانک به جهت‌دهی زکات الهام گرفته است.

ریزل افزود: نقش ما متصل نمودن جامعه به راهکارهای حیاتی و پایدار مالی است. برای سال نخست، ۱۰۰ درصد وجوه منبع‌یابی شده به سمت دریافت‌کنندگان هدایت می‌شود، زیرا AIS تمام هزینه‌های اداری را تقبل خواهد کرد. این امر افراد جویای سرمایه را قادر می‌سازد از این فرصت و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای بهره ببرند. در این سال قصد داریم مبلغ کمک‌ها را تا ۲۴۰۰۰۰ رینگیت برای پویش‌های مختلف افزایش دهیم. پلتفرم Sociologist متعلق به بانک AIS حامل شعار «توانمندسازی جوامع از طریق کارآفرینی» است که اهدافش را در ایجاد تاثیرات بیشتر اجتماعی و اقتصادی خلاصه می‌کند.

عمر مانشی؛ مدیر عامل و بنیانگذار Ethis Group و Ethis Ventures اظهار داشت: Ethis Ventures مشتاق شراکت با AIS است تا یک پلتفرم اجتماعی سرمایه‌گذاری جمعی تحت GlobalSadaqah.com را به جامعه ارائه دهد که اصول مالی اسلامی را یکپارچه می‌کند. در واقع از طریق مشارکت، یک پلتفرم نوآورانه و شفاف برای اتصال به اهداکنندگان و دریافت‌کنندگان ارائه می‌کنیم. امیدواریم که اهداکنندگان و موسسات مالی بیشتری به همکاری با ما روی آورند و این طرح بر سایر زمینه‌های نیازمندی در جامعه نیز تاثیرگذار باشد.

هدف SocioBiz در این پلتفرم، شناسایی افراد نیازمند و تامین مالی آنها است. البته در آینده این پلتفرم در بر گیرنده سازمان‌های اجتماعی نیز خواهد بود که بر افزایش یا بهبود مسائل اجتماعی یا زیست محیطی، کسب و کارهای نوپا و شرکت‌های متوسط و کوچک متمرکز هستند. تا به امروز،  SocioBiz شش پویش را به حرکت درآورده و منابع مالی این پلتفرم به بیش از ۲۳.۰۰۰ رینگیت افزایش یافته است.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

قیمت دلار شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ به ۱۱۴۵۰ تومان رسید

قیمت هر دلار آمریکا (اسکناس)، امروز شنبه ۲۳ شهریور ۹۸ در صرافی‌های بانکی به ۱۱۴۵۰ تومان رسید.

 • 28

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/قیمت یورو و پوند افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز(۲۳ شهریور۹۸) اعلام کرد که بر اساس آن، قیمت ۲۹ ارز همانند یورو و پوند نسبت به روز پنج شنبه افزایش و نرخ ۱۰ واحد پولی کاهش یافت.

 • 11

سهم صنعت جلبک در اقتصاد کشور بیشتر می‌شود

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری در راستای توسعه اقتصاد مقاومتی، اقدام به تدوین نقشه راه عملیاتی توسعه فناوری های زیستی در بخش های مختلف کرده است.

 • 8

ترامپ خواهان نرخ بهره منفی در آمریکا شد

رئیس جمهور آمریکا در انتقادات جدید خود از مدیران بانک مرکزی این کشور از آن‌ها خواست نرخ بهره را کاهش دهند.

 • 12

تحریم های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه کره شمالی

به تازگی سه گروه مرتبط با دولت کره شمالی هدف تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. طبق گفته این وزارتخانه، این گروه‌ها در حملات به زیرساخت‌های مالی و سرقت میلیون‌ها دلار پول از نهادهای مختلف دست داشته‌اند.

 • 10

آخرین فرصت برای بهره مندی از جوایز طرح همراز بانک سینا

دومین مرحله قرعه کشی طرح همراز باشگاه مشتریان بانک سینا پایان شهریورماه سال جاری برگزار می شود.

 • 12

ادامه تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت

ناظر بازار سهام با صدور اطلاعیه اعلام کرد: تعلیق نماد معاملاتی بانک ملت به مدت ۱۰ روزه دیگر «تا تاریخ ۶ مهر ماه ۹۸» تمدید شد.

 • 18

انعقاد تفاهمنامه همکاری بانک تجارت با سازمان نوسازی مدارس کشور

بانک تجارت سه باب مدرسه در مناطق سیل زده استانهای لرستان، گلستان و لرستان احداث می کند.

 • 11

اعطای جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام به مرتضی اکبری

سازمان همکاری اسلامی (OIC) جایزه نخبه اقتصادی جهان اسلام را به دکتر مرتضی اکبری مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اعطا کرد.

 • 18

شاخص بورس از ۳۰۰ هزار واحد عبور کرد

شاخص بورس برای اولین بار در تاریخ بازار سهام با رشدی بیش از ۳۰۰۰ واحدی از مرز ۳۰۰ هزار واحد نیز عبور کرد.

 • 17

عقب‌گرد دلار در برابر نرخ بهره منفی اروپایی

افزایش امیدواری‌ها به توافق بر سر برگزیت باعث تقویت ارزش پوند در برابر همتایانش شد.

 • 11

ابلاغ دولت وافتادن ورزش از چاله به چاه/همه چیز بااجازه بانک مرکزی

فدراسیون‌های ورزشی که مدتهاست به دنبال راهی برای فرار از پرداخت مالیات هستند با ابلاغ جدید دولت به خواسته‌شان می‌رسند اما دیگر بدون اجازه بانک مرکزی اجازه هیچ مراوده مالی نخواهند داشت!

 • 11

صنایع پیشتاز رشد

ابوالفضل عسگری /کارشناس بازار سرمایه ...

 • 11

قیمت‌ها حباب است؟

شهریار هاشمی/ طباطبایی کارشناس بازار سرمایه ...

 • 13

کانادا در اقدامی خصمانه اموال دولت ایران را به فروش گذاشت

کانادا در اقدامی غیرمعمول، بخشی از اموال متعلق به ایران را پس از مصادره به فروش گذاشت و پول حاصل از این اقدام را به افرادی تحت عنوان «قربانیان تروریسم» پرداخت کرد.

 • 12