دیوار کوتاه دانش آموزان استثنایی در ایلام/مدرسه سعادت به نام بچه های استثنایی به کام دیگران

دیوار کوتاه دانش آموزان استثنایی در ایلام/مدرسه سعادت به نام بچه های استثنایی به کام دیگران

ایلام- مدرسه سعادت یکی از واحد های آموزشی در ایلام است که با کمک بانک رفاه و با هدف آموزش دانش آموزان استثنایی در این استان بنا شد اما این مدرسه از زمان تاسیس در سال ۹۴ تاکنون هنوز هیچ دانش آموز استثنایی را در خود ندیده است!

یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 1:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

قدس آنلاین-گروه استان ها-محمد غلام نیا:در تمام جوامع دنیا به مقوله آموزش و توسعه مراکز آموزشی با دیدی فراخ نگاه می شود که خوشبختانه در دهه های گذشته  موجی به نام خیرین مدرسه ساز در کشور به راه افتاده است که هر از گاهی می بینیم و می شنویم که فلان چهره و یا فلان موسسه، یا نهاد  مدرسه یا نهاد آموزشی را با هزینه خود و فارغ از هزینه های دولتی ساخته است.

تا به اینجای موضوع بسیار عالی است که با یک فرهنگ سازی خوب و فارغ از هرگونه طیف و جناح به فکر ساختن کشور خود باشیم.

 واحد آموزشی که سنگ بنای آن با همکاری نوسازی مدارس و همراهی بانک رفا کارگران درسال۹۳/۹۴ نهاده شد به امید روزی که دانش آموزان استثنایی در این مرکز که مبلمان آن ویژه این گونه دانش آموزان است، مشغول به فراگیری علم و ادب و زندگی شوند.

متاسفانه در هیاهو و شلوغی سیاسی بازار آن روزها و این روزهای استان و شهرمان و در سکوت مسئولان؛ این مرکز هرگز به اداره آموزش استثنایی و دانش آموزان مربوطه تحویل نگردید و در اقدامی حیرت برانگیز، اداره کل آموزش و پرورش وقت، این مرکز را به مدارس هیأت امنایی اجاره داد.

مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان ایلام در این باره می گوید: طی سال  ۹۳/۹۴ برای کمک به آموزش دانش آموزان این سرزمین از محل اعتبارات داخلی بانک و بنا به تعهدات اجتماعی که بانک نسبت به جامعه دارد، تصمیم به احداث مرکز آموزشی ویژه کودکان استثنایی گرفت.

"هوشنگ حقیقی پاک" می افزاید: متاسفانه و در کمال ناباوری ابتدای سال تحصیلی جاری وقتی برای تقدیم لوازم التحریر اهدایی بانک رفاه کارگران به آنجا مراجعه کردیم، مشاهده گردید که آموزش و پرورش مدرسه ای که بانک برای دانش آموزان استثنایی ساخته است، در اختیار آموزش و پرورش شهرستان ایلام قرار داده و دانش آموزان استثنائی از آن بی بهره هستند.

وی اظهار می کند: از این رو مراتب جهت استحضار مقامات حقوقی بانک قرار گرفت که به لحاظ حقوقی پیگیر ماجرا باشند.

ساختمان استاندارد نیست

مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام نیز در این باره می گوید: سالهای گذشته و با رایزنی همکاران من در این مجموعه و با همراهی یکی از بانک های استان این مجموعه با کاربری ویژه دانش آموزان استثنایی، ساخته شده است.

"سیدمحمد موسوی" خاطرنشان می سازد: ساختمانی که در حال حاضر دانش آموزان استثنایی در آن مشغول به تحصیل هستند، از استانداردهای لازم برای تحصیل این دانش آموزان(استثنائی) برخوردار نیست.

وی تصریح می کند: متاسفانه طی چند سال گذشته این مرکز در اختیار آموزش و پرورش شهرستان ایلام قرار گرفته  است.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام با اشاره به اینکه واحد آموزشی که هم اکنون در این ساختمان فعال است، اقدام به تغییر کاربری آن مجموعه کرده و مبلمان ویژه استثنایی از بین رفته است، یادآور می شود: این گونه دانش آموزان باید در مکانی مختص وضعیت فیزیکی خود تحت تعلیم و تربیت قرار گیرند.

"سیدمحمد موسوی" بیان می دارد: مکاتبه و رایزنی فراوانی برای پس گرفتن این مکان انجام گرفته اما متاسفانه تا کنون به نتیجه نرسیده است.

مدیرکل آموزش و پروش استان ایلام نیز در این باره می گوید: در سال ۹۳- ۹۴ به علت عدم وجود فضای آموزشی کافی در آن محله، این فضای آموزشی موقتأ و به ناچار در اختیار آموزش و پرورش شهرستان ایلام قرار گرفت.

"اسفندیار رستمزاد" اظهار می دارد: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته توسط نوسازی مدارس، یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه در محله چالیمار ساخته شد و به آموزش و پروش تحویل گردید.

وی می افزاید: به علت خاکی بودن و نامساعد بودن راه دسترسی به این فضای آموزشی، مکاتباتی با شهرداری و شهردار صورت گرفته که نسبت به آسفالت و لکه گیری راه دسترسی این مرکز  اقدام شود و در اولین فرصت در اختیار آموزش و پرورش شهرستان برای جابجای دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

"اسفندیار رستمزاد" در مورد تغییرات ایجاد شده در کاربری این مرکز یادآور می شود: موضوع را با نوسازی مدارس در میان گذاشته ایم تا نسبت به تعمیر و مرمت اقدام کنند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 42

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 44

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 54

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 49

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 33

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 40

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 32

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 41

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 46

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 39

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 44

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 38

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 44

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 40

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 37

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 37

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 66

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 49

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 44

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 39