دیوار کوتاه دانش آموزان استثنایی در ایلام/مدرسه سعادت به نام بچه های استثنایی به کام دیگران

دیوار کوتاه دانش آموزان استثنایی در ایلام/مدرسه سعادت به نام بچه های استثنایی به کام دیگران

ایلام- مدرسه سعادت یکی از واحد های آموزشی در ایلام است که با کمک بانک رفاه و با هدف آموزش دانش آموزان استثنایی در این استان بنا شد اما این مدرسه از زمان تاسیس در سال ۹۴ تاکنون هنوز هیچ دانش آموز استثنایی را در خود ندیده است!

یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 1:1

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از قدس آنلاین 

قدس آنلاین-گروه استان ها-محمد غلام نیا:در تمام جوامع دنیا به مقوله آموزش و توسعه مراکز آموزشی با دیدی فراخ نگاه می شود که خوشبختانه در دهه های گذشته  موجی به نام خیرین مدرسه ساز در کشور به راه افتاده است که هر از گاهی می بینیم و می شنویم که فلان چهره و یا فلان موسسه، یا نهاد  مدرسه یا نهاد آموزشی را با هزینه خود و فارغ از هزینه های دولتی ساخته است.

تا به اینجای موضوع بسیار عالی است که با یک فرهنگ سازی خوب و فارغ از هرگونه طیف و جناح به فکر ساختن کشور خود باشیم.

 واحد آموزشی که سنگ بنای آن با همکاری نوسازی مدارس و همراهی بانک رفا کارگران درسال۹۳/۹۴ نهاده شد به امید روزی که دانش آموزان استثنایی در این مرکز که مبلمان آن ویژه این گونه دانش آموزان است، مشغول به فراگیری علم و ادب و زندگی شوند.

متاسفانه در هیاهو و شلوغی سیاسی بازار آن روزها و این روزهای استان و شهرمان و در سکوت مسئولان؛ این مرکز هرگز به اداره آموزش استثنایی و دانش آموزان مربوطه تحویل نگردید و در اقدامی حیرت برانگیز، اداره کل آموزش و پرورش وقت، این مرکز را به مدارس هیأت امنایی اجاره داد.

مدیر امور شعب بانک رفاه کارگران استان ایلام در این باره می گوید: طی سال  ۹۳/۹۴ برای کمک به آموزش دانش آموزان این سرزمین از محل اعتبارات داخلی بانک و بنا به تعهدات اجتماعی که بانک نسبت به جامعه دارد، تصمیم به احداث مرکز آموزشی ویژه کودکان استثنایی گرفت.

"هوشنگ حقیقی پاک" می افزاید: متاسفانه و در کمال ناباوری ابتدای سال تحصیلی جاری وقتی برای تقدیم لوازم التحریر اهدایی بانک رفاه کارگران به آنجا مراجعه کردیم، مشاهده گردید که آموزش و پرورش مدرسه ای که بانک برای دانش آموزان استثنایی ساخته است، در اختیار آموزش و پرورش شهرستان ایلام قرار داده و دانش آموزان استثنائی از آن بی بهره هستند.

وی اظهار می کند: از این رو مراتب جهت استحضار مقامات حقوقی بانک قرار گرفت که به لحاظ حقوقی پیگیر ماجرا باشند.

ساختمان استاندارد نیست

مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام نیز در این باره می گوید: سالهای گذشته و با رایزنی همکاران من در این مجموعه و با همراهی یکی از بانک های استان این مجموعه با کاربری ویژه دانش آموزان استثنایی، ساخته شده است.

"سیدمحمد موسوی" خاطرنشان می سازد: ساختمانی که در حال حاضر دانش آموزان استثنایی در آن مشغول به تحصیل هستند، از استانداردهای لازم برای تحصیل این دانش آموزان(استثنائی) برخوردار نیست.

وی تصریح می کند: متاسفانه طی چند سال گذشته این مرکز در اختیار آموزش و پرورش شهرستان ایلام قرار گرفته  است.

مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان ایلام با اشاره به اینکه واحد آموزشی که هم اکنون در این ساختمان فعال است، اقدام به تغییر کاربری آن مجموعه کرده و مبلمان ویژه استثنایی از بین رفته است، یادآور می شود: این گونه دانش آموزان باید در مکانی مختص وضعیت فیزیکی خود تحت تعلیم و تربیت قرار گیرند.

"سیدمحمد موسوی" بیان می دارد: مکاتبه و رایزنی فراوانی برای پس گرفتن این مکان انجام گرفته اما متاسفانه تا کنون به نتیجه نرسیده است.

مدیرکل آموزش و پروش استان ایلام نیز در این باره می گوید: در سال ۹۳- ۹۴ به علت عدم وجود فضای آموزشی کافی در آن محله، این فضای آموزشی موقتأ و به ناچار در اختیار آموزش و پرورش شهرستان ایلام قرار گرفت.

"اسفندیار رستمزاد" اظهار می دارد: خوشبختانه با رایزنی های صورت گرفته توسط نوسازی مدارس، یک باب مدرسه ۱۲ کلاسه در محله چالیمار ساخته شد و به آموزش و پروش تحویل گردید.

وی می افزاید: به علت خاکی بودن و نامساعد بودن راه دسترسی به این فضای آموزشی، مکاتباتی با شهرداری و شهردار صورت گرفته که نسبت به آسفالت و لکه گیری راه دسترسی این مرکز  اقدام شود و در اولین فرصت در اختیار آموزش و پرورش شهرستان برای جابجای دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

"اسفندیار رستمزاد" در مورد تغییرات ایجاد شده در کاربری این مرکز یادآور می شود: موضوع را با نوسازی مدارس در میان گذاشته ایم تا نسبت به تعمیر و مرمت اقدام کنند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت/تولید ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز

طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک، تولید نفت ایران در ماه ژانویه به ۲.۰۸۶ میلیون بشکه در روز رسید و نفت سنگین ایران بیش از یک دلار در هر بشکه ارزان شد.

 • 28

نرخ دلار آزاد در ۲۴ بهمن / دلار ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان شد

بر اساس معاملات انجام شده در صرافی‌های مجاز امروز، (۲۴ بهمن ۹۸) هر دلار آمریکا به مبلغ ۱۳ هزار و ۷۲۰ تومان داد و ستد شد.

 • 32

جهش ۲۵ درصدی کسری بودجه آمریکا/بدهی ملی رکورد زد

اوضاع هزینه‌کردهای دولت آمریکا هر روز بدتر و بدتر می‌شود و کسری بودجه دولت فدرال به میزان متوسط ۱۰۰ میلیارد دلار در ماه رسیده است.

 • 25

نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد

ذخایر ارزی سوئیس در نتیجه تداوم سیاست نرخ بهره منفی تا پایان سال ۲۰۱۹ کاهش یافت.

 • 49

۱۰۰۰۰همپوشانی بیمه ای رفع شد/بهره مندی ۱۶۸۰بیمارخاص از بیمه سلامت

گرگان- مدیرکل بیمه سلامت گلستان گفت: از مرداد ۹۷ تاکنون در گلستان ۱۰ هزار و ۶۴۷ همپوشانی بیمه ای شناسایی شده و برطرف شده است.

 • 31

نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، رقم نقدینگی آذر ماه ۹۸ به ۲۲ هزار و ۶۲۳ هزار میلیارد ریال رسید.

 • 26

کمک ۳۲ میلیون دلاری ژاپن به ملت فلسطین

دولت ژاپن از تقدیم کمک‌های مالی جدید به ملت فلسطین به ارزش ۳۲ میلیون دلار خبر داد.

 • 23

پیش شرط های انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی

عضو سابق شورای عالی بورسگفت: برای انتشار اوراق با درآمد ثابت برای بخش خصوصی، نیاز مبرم به برنامه‌ریزی وجود دارد.

 • 30

نرخ رسمی ۲۹ ارز کاهش یافت/ افت قیمت یورو و پوند انگلیس

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۸ ارز افزایش و قیمت ۲۹ واحد پولی از جمله پوند انگلیس و یورو کاهش یافت؛ ۱۰ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 26

راه هموار دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت

دریافت رمز دوم پویا در بانک تجارت با مسیرهای ساده امکان پذیر است.

 • 35

روش‌های دریافت رمز پویا برای کارت‌های بانک‌پاسارگاد

بانک پاسارگاد همگام با نظام بانکی کشور، برای ارتقای امنیت در پرداخت‌های اینترنتی، امکان دریافت رمز پویا را برای مشتریان دارنده‌ی تلفن‌های همراه هوشمند و غیرهوشمند فراهم کرده‌است.

 • 31

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 25

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 26

سرمایه‌گذاری اتباع آسیایی و اروپایی در آذربایجان‌غربی

ارومیه- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ‌آذربایجان‌غربی گفت: این استان میزبان طرح‌های ‌سرمایه‌گذاری از ۶ کشور جهان از جمله سرمایه‌گذارانی از چهار کشور اروپایی است.

 • 23

قیمت سکه طرح جدید ۲۳ بهمن به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ به ۵ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

 • 22

آیین نامه تسویه تعهدات ارزی اصلاح شد

آئین‌نامه اجرایی موضوع تسهیل و تسریع در تسویه تعهدات ارزی بانک مرکزی به منظور تأمین نظر هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس، اصلاح شد.

 • 24