دیدار دکتر ضرابی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان

دیدار دکتر ضرابی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و برخی از معاونین و مدیران این دانشگاه دیدار کرد.

چهارشنبه 29 آبان 1398 ساعت 19:2

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

دکتر مرتضی ضرابی در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های بانک خون بند ناف رویان به‌عنوان بزرگ‌ترین مرکز ذخیره سلولی در خاورمیانه، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۱ دفتر نمایندگی خون بند ناف در مراکز استان‌های کشور و دو دفتر نمایندگی در شهر اربیل عراق و شهر مسقط عمان در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان، منابع اصلی دریافت سلول‌های بنیادی را مغز استخوان، خون محیطی و خون بند ناف دانست و گفت: خون بند ناف که زباله بیولوژیک نیز به آن اطلاق می‌شود، منبعی مملو از سلول‌های بنیادی است.

وی بیان کرد:‌ در حال حاضر پتانسیل درمان ۸۰ نوع بیماری که غالباً منشأ خونی دارند ازجمله سرطان‌های خون و تالاسمی با استفاده از سلول‌های بنیادی وجود دارد. در جهان بیش از ۴۰۰ کارآزمایی بالینی نیز در خصوص بیماری‌های مختلف با استفاده از سلول‌های بنیادی در دست انجام است.

ضرابی با اشاره به آغاز فعالیت بانک خون بند ناف در جهان از سال ۱۹۹۱، گفت: در حال حاضر ۱۲۰ بانک عمومی خون بند ناف با ۸۰۰ هزار نمونه و ۲۵۰ بانک خصوصی خون بند ناف با بیش از ۵ میلیون نمونه در جهان وجود دارد.

وی یادآور شد: تاکنون ۱۵ هزار نمونه خون بند ناف در بانک عمومی بند ناف خون در رویان، دانشگاه شهید بهشتی و سازمان انتقال خون ذخیره‌سازی و ۱۲۰ هزار نمونه خون بند ناف نیز در بانک خصوصی یا خانوادگی رویان ذخیره‌شده است.

مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان تصریح کرد: دسترسی آسان، جمع‌آوری ایمن، امکان موفقیت بالاتر در پیوند و قدرت تکثیر بیشتر از جمله مزایای سلول‌های بنیادی خون بند ناف در مقایسه با دیگر منابع دریافت سلول‌های بنیادی است.

دکتر عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه با اشاره به آمار حدود ۳۰ هزار تولد در سطح استان، گفت: در حال حاضر بند ناف به‌عنوان یک زباله بیولوژیک مطرح است درحالی‌کهمی‌توان از آن استفاده‌های زیادی کرد.

وی بیان کرد: افزایش تعداد نمونه‌های خون بند ناف بسیار خوب است و در آینده از این نمونه‌ها می‌توان برای انجام پیوندهای سلولی استفاده کرد.

فاضل در پایان ضمن ابراز تمایل دانشگاه علوم پزشکی گلستان برای همکاری در این خصوص، گفت: می‌توان پروژه‌های مشترکی بین این دو مرکز دانشگاهی و علمی تعریف و آن را دنبال کرد.

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 22

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 24

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 25

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 34

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 12

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 14

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 51

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 52

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 96

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 19

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 13

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 13

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 41

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 44

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 50

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 14

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 45

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 15

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 40

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 38