دیدار اساتید برجسته ارتباطات با مدیرعامل بانک کارآفرین

دیدار اساتید برجسته ارتباطات با مدیرعامل بانک کارآفرین

جمعی از اساتید و صاحب‌نظران برجسته حوزه ارتباطات، روز سه شنبه 26 شهریورماه در محل ساختمان مرکزی بانک کارآفرین با مدیرعامل این بانک دیدار کردند و در خصوص مباحث روز ارتباطات به بحث و تبادل نظر پرداختند.

یکشنبه 31 شهریور 1398 ساعت 11:50

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک کارآفرین، در این جلسه حمید تهرانفر مدیرعامل بانک کارآفرین بر اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان تاکید و خاطرنشان کرد: روابط عمومی زبان گویای هر سازمان است و این نقش در عصر حاضر، از هر زمان دیگری پررنگ‌تر و مهم‌تر است. 

وی همچنین افزود: در عصر حاضر واحد روابط عمومی به عنوان اهرم حمایتگر در دستیابی به اهداف سازمان شناخته می‌شود. پیگیری اهدافی مانند افزایش آگاهی مردم، اطلاع‌رسانی، آموزش، اعتمادسازی، ایجاد درک متقابل و ایجاد فضایی برای پذیرش شرکت توسط مشتری، از وظایف ذاتی روابط عمومی است.

تهرانفر در ادامه با اشاره به اهمیت توجه سازمان‌ها به روابط عمومی افزود: عدم توجه به وظایف خطیر روابط عمومی، در درازمدت سازمان را دچار انفعال می‌کند. سازمان‌های پویا و خلاق باید بتوانند در زمان مناسب و به شکل صحیح با مشتریان خود در تماس باشند و با سیاست‌گذاری‌های لازم، در ایجاد و ارتقای رابطه تعاملی میان سازمان، مخاطبان و کارکنان حداکثر تمهیدات لازم را به کار بگیرند.

در ادامه این دیدار، غلامرضا کاظمی دینان پیشکسوت روابط عمومی با تاکید بر نقش مهم و حیاتی روابط عمومی در سازمان گفت: روابط عمومی به عنوان واسط بین مشتریان داخلی و بیرونی بانک، وظیفه تصمیم‌سازی برای مدیریت ارشد سازمان را به عهده دارد. لذا ضعف روابط عمومی، موجب می‌شود سازمان در دستیابی به اهداف خود موفق عمل نکند. روابط عمومی باید چشم بینا، گوش شنوا و قلب تپنده سازمان باشد.

کاظمی دینان با ابراز خوشوقتی از حضور مجدد در جمع مدیران بانک کارآفرین اظهار داشت: دوران چهار ساله مدیریت در بانک کارآفرین، جزو بهترین تجربیات من در طی پنجاه سال خدمت در نظام بانکی بوده است. چرا که کارکنان بانک کارآفرین عرق خاصی به این بانک دارند، با انگیزه و تعلق سازمانی کار می‌کنند، و خود را شریک و نه کارمند بانک می‌دانند. به همین دلیل بانک کارآفرین از بانک‌های خوب و خوشنام کشور به شمار می‌رود.

در ادامه این نشست، دکتر مجید رضاییان از استادان برجسته روزنامه‌نگاری و بنیان‌گذار روزنامه‌نگاری تحلیلی در ایران، ضمن ابراز خورسندی از حضور در جمع مدیران بانک کارآفرین گفت: در وضعیت کنونی و با توجه به شرایط جامعه و مخاطبان، وظیفه روابط عمومی به‌شدت پیچیده شده است. چراکه پیش‌بینی و شناخت روند تحولات بسیار سخت و گاهی غیرممکن است.

وی در ادامه گفت: بانک کارآفرین به بی‌حاشیه بودن و کیفیت بالای خدمات شناخته‌شده است. اما این کافی نیست. تحولات بسیار پیچیده‌ای در راه است که باید خود را برای مواجه‌شدن با آن‌ها مجهز کنیم. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در آینده نه‌چندان دور و تا سال 2020 میلادی شعب کارایی خود را از دست خواهند داد و خدمات بانکی به شیوه‌های نوین ارائه خواهند شد بنابراین بانک‌ها باید شیوه‌های جایگزین تولید ثروت را کشف کنند.

وی با اشاره به تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های صاحب‌نظران در خصوص دو پارادایم تغییر در شیوه گردشگری و کسب‌وکارهای صنعتی تأکید کرد: ارائه خدمات در بخش صنعت رشد چشمگیری خواهد داشت. بر اساس این تحلیل‌ها ربات‌ها به شکل قابل‌ملاحظه‌ای جای انسان را می‌گیرند و تحولات زیادی در حوزه کسب‌وکار در سطح جهان به وقوع خواهد پیوست و ارائه خدمات بر بستر وب هوشمند صورت خواهد پذیرفت.
دکتر رضاییان با اشاره به ‌ضرورت مطالعات آینده‌پژوهی در سازمان‌ها و به ‌ویژه روابط عمومی‌ها تأکید کرد: برای این‌ که سازمان موفقی داشته باشیم، باید بر اساس تحلیل و بررسی وضعیت کنونی و پیش‌بینی آینده بازار به ‌پیش برویم.

گفتنی است در این دیدار، معاونان مدیرعامل و مدیران ارشد بانک کارآفرین، دکتر علی‌اکبر قاضی زاده، دکتر غلامرضا کاظمی‌دینان، دکتر مجید رضائیان، دکتر حسین امامی، دکتر خانی، دکتر شاکری، امرالله فرهادی گرافیست و هادی حیدری هنرمند کارتونیست حضور داشتند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 66

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 69

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 76

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 71

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 51

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 62

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 53

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 65

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 66

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 59

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 61

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 59

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 64

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 61

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 59

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 62

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 103

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 67

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 62

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 68