در موضوع مسولیت‌های اجتماعی فراتر از تصور حرکت کردیم

در موضوع مسولیت‌های اجتماعی فراتر از تصور حرکت کردیم

رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به اینکه بانک‌، اولین بانک تخصصی قرض‌الحسنه است، گفت: این بانک با سرمایه اولیه ۱۵هزار میلیارد ریال در آذر ماه ۸۶ ایجاد شد.

یکشنبه 6 مرداد 1398 ساعت 20:34

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، وی اظهار داشت: اداره اعتبارات و بین الملل بانک قرض الحسنه مهر ایران از نیمه دوم بهمن ماه۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد واین بانک ازابتدای سال ۱۳۹۴دارای سیاست اعتباری سالانه در پرداخت تسهیلات به متقاضیان با شرایط مشابه درشعب بانک در سراسر کشور بوده است.
اخوان با اشاره به تنوع محصولات و طرح های بانک، ادامه داد: طرح های امتیازی، تداوم مهر، مهرآتیه نوین، پیوند مهر، ۲ در یک، اندوخته خانواده، اندوخته اجتماعی، اندوخته بانوان مهر، انگیزش مهر و حمایتی فرد حقیقی در قالب اعطای تسهیلات به اشخاص حقیقی در بانک تعریف شده است.
وی ادامه داد: پرداخت وام های تکلیفی نظیر تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج، تسهیلات کمیته امداد، بهزیستی، آجا و وام هایی که بواسطه تفاهم‌نامه همکاری با ارگانهایی نظیر بنیاد برکت، بنیاد مسکن، صندوق امداد ولایت و معاونت زنان ریاست جمهوری به معرفی‌شدگان این ارگانها ارائه می‌شود، نیز از دیگر تسهیلاتی است که پرداخت آن در دستور کار بانک است.
رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل با اشاره به اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران در جهت تقویت و حمایت از شرکت های ارائه دهنده کالا و خدمات ایرانی، در سال ۱۳۹۷، به عنوان اولین بانک کشور اقدام به ارایه این تسهیلات کرد، افزود: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سازمان مناطق آزاد تجاری، سازمان صمت، شرکت سهامی فرش ایران، آب و فاضلاب در بعضی استانها به منظور خرید انشعاب فاضلاب و شرکت سهامی بیمه دانا جهت ارائه تسهیلات بابت خرید بیمه نامه‌های شخص ثالث، بدنه خودرو وآتش سوزی منازل مسکونی برای اشخاص حقیقی بدون پرداخت کارمزد و ضامن توسط متقاضیان در قالب طرح مهردانا و شهرداری در بعضی استانها بمنظور تقسیط بدهی نوسازی درراستای اجرای طرح تسهیلات کالا و خدمات ایرانی بوده است.

پرداخت ۴ میلیون و ۸۳۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه

رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل بانک قرض الحسنه مهرایران درخصوص میزان تسهیلات پرداختی بانک از ابتدای فعالیت تا پایان خرداد ماه سال جاری نیز گفت: درجهت رفع احتیاجات ضروری افراد مختلف جامعه، بانک بالغ بر ۴ میلیون و ۸۳۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه با سقف جمعی ۳۸۷ هزار و ۹۳۱ میلیارد ریال باحداکثر کارمزد ۴ درصد درسال پرداخت کرده است.
وی درخصوص عملکرد سال گذشته بانک نیزافزود: این بانک در سال ۹۷، بالغ بر یک میلیون و ۲۳۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۱۳۰هزار میلیارد ریال، معادل ۲۶درصد کل دوره خدمت بانک، تسهیلات پرداخت کرده است.
محمدرضا اخوان بی طرف با اشاره به اینکه بانک تا پایان خرداد ماه سالجاری، بالغ بر ۳۵۹ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ ۳۳ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال، پرداخت کرده است، افزود: این رقم به ترتیب معادل ۲۹ درصد تعداد و ۲۶ درصد مبلغ پرداختی سال گذشته بوده است. همچنین منابع این بانک از ۲.۵ میلیارد ریال درسال۸۸ به ۱۸۷ هزار میلیارد ریال درپایان خرداد ماه سال جاری رسیده است.
رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل بانک قرض‌الحسنه مهرایران ادامه داد: رشد سالانه منابع بانک بطور میانگین ۳۰ درصد بوده است و بیشترین رشد مربوط به سالهای ۹۶ و ۹۷ است که به ترتیب ۸۲ درصد و ۵۵ درصد بوده است. همچنین آمار ها در سه ماهه ابتدای سال جاری از رشد ۱۶ درصدی منابع بانک خبر می دهد. اخوان در خصوص مصارف بانک نیز، گفت: در پایان سال ۹۷ مصارف بانک حدود ۱۶۴ هزار میلیارد ریال بوده و در پایان خرداد ماه سالجاری، با هفت درصد رشد به ۱۷۶ هزار میلیارد ریال رسیده است. همچنین در حال حاضر نسبت مصارف به منابع بانک ۹۴ درصد است، که با لحاظ سپرده قانونی تسهیلات بانک ۴ درصد بیشتراز منابع بانک پرداخت شده است. وی ادامه داد: نسبت مطالبات به تسهیلات بانک که غالباً در وضعیت سررسید گذشته است، معادل۱.۳ درصد است.

طی سه ماه ابتدای سال بالغ بر۲ هزار ۸۱۲ فقره تسهیلات ازدواج پرداخت شده

رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل بانک قرض‌الحسنه مهرایران در ادامه به میزان تسهیلات ازدواجی که از ابتدای سال تا پایان خردادماه از سوی بانک پرداخت شده است، اشاره کرد و گفت: تا پایان خرداد امسال بالغ بر دو هزار ۸۱۲ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۸۴۴ میلیارد ریال با سقف ۳۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است. همچنین تا پایان سال گذشته بالغ بر۲۳ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۳ هزار ۶۷۰ میلیارد ریال با سقف ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت شد. تا پایان سال ۱۳۹۶ نیز بالغ بر۳۳ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات ازدواج به میزان ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال با سقف ۱۰۰میلیون ریال پرداخت شده است.

در بحث مسولیتهای اجتماعی فراتر از تصور حرکت کرده‌ایم

محمدرضا اخوان درخصوص تسهیلات پرداختی به مددجویان کمیته امداد نیز گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بالغ بر۲ هزار و ۶۵۸ فقره تسهیلات به معرفی شدگان کمیته امداد به رقم ۴۷۲ میلیارد ریال پرداخت شده است. در همین بازه زمانی بالغ بر یکهزار و ۳۳۵ فقره تسهیلات به میزان ۱۸۶میلیارد ریال وام به معرفی شدگان بهزیستی پرداخت شده است.
گفتنی است اخوان تاکید کرد که از ابتدای سال ۹۷ تاکنون بالغ بر ۸ هزار و ۶۸۶ فقره تسهیلات به میزان۴۳۴ میلیارد ریال وام به معرفی شدگان آجا پرداخت کرده است.
رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل بانک قرض‌الحسنه مهرایران میزان تسهیلات پرداختی به معرفی شدگان بنیاد مسکن روستایی را از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، بالغ بر ۷ هزار و ۱۴۰ فقره و به میزان ۴۴۵ میلیارد اعلام کرد. وی ادامه داد: بالغ بر۱۲۹ هزار فقره تسهیلات به رقم ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال وام به معرفی‌شدگان صندوق امداد ولایت از ابتدای سال ۹۷ تا کنون پرداخت شده است. رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران خاطر نشان کرد: طی پنج ماه اخیر بالغ بر ۱۲۸ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات به میزان یک هزار و۴۰۰ میلیارد ریال وام به معرفی شدگان بیمه دانا از سوی بانک پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون بالغ بر ۱۹ هزار و۲۵۰ فقره تسهیلات به میزان ۵۷۸ میلیارد ریال وام به بانوان بی‌سرپرست پرداخت و بالغ بر ۱۳ هزار و ۴۰۰ فقره تسهیلات به میزان ۳ هزار و ۲۹۳ میلیارد ریال وام به معرفی شدگان بنیاد برکت ارائه شده است. وی درپایان تاکید کرد: بالغ بر ۳۱ هزار و ۵۰۰ فقره تسهیلات به میزان ۴۱۰ میلیارد ریال وام به دانشجویان دانشگاههای آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و علمی کاربردی طی ۱۵ ماه گذشته پرداخت شده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 18

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 19

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 20

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 27

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 11

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 13

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 50

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 51

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 95

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 18

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 11

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 12

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 39

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 43

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 49

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 12

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 43

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 15

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 39

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 37