حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب وکارهای کوچک

حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از کسب وکارهای کوچک

بانک قرض الحسنه مهرایران درمدت گذشته از سال جاری با اهتمام بر پیشبرداهداف تدوین شده در راستای حمایت از تولید،اشتغالزایی،کارآفرینی وتوجه به کالای داخلی بالغ بر۳۰۰هزارفقره تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرد.

جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 5:27

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، این بانک تاکنون به ۴ میلیون و ۷۵۷ هزار نفر تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده که از این میزان تعداد ۷۵۲ هزار فقره با مبلغی بالغ بر ۸۲ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ اعطا شده است. پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به یک میلیون نفر از نیازمندان واجد شرایط به ویژه در حوزه های اشتغالزایی و کارآفرینی و حمایت از تولیدات داخلی از برنامه های ترسیمی این بانک برای سال ۱۳۹۷ بوده که تا پایان سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۳۴ هزار فقره یعنی ۲۳.۴ درصد بیشتر از هدف ترسیمی پرداخت شده است.

طرح‌های اشتغالزایی در بانک قرض الحسنه مهر ایران سه طرف دارد. در این مدل، یک مثلث ایجاد می‌شود. یک ضلع این مثلث بانک قرض‌الحسنه مهر ایران است. ضلع دوم بنیادها و نهادهایی مانند بنیاد برکت، بسیج سازندگی، بهزیستی، بنیاد مسکن و... که متولی ایجاد شغل برای بخش‌هایی از جامعه هستند. ضلع سوم نیز شهروندانی که متقاضی وام برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک هستند.

از بانکی صحبت می کنیم که بیش از ۵۲۶ شعبه در سراسر ایران دارد. وجود این تعداد شعبه، برای بانکی با قدمت ۱۱ ساله نشان از عطش و نیاز جامعه به مهربانی دارد. بانک قرض الحسنه مهر ایران با در اختیار گذاشتن وام های بدون بهره و تنها با کارمزدی معادل صفر تا چهار درصد توانسته است بسیاری از کسب و کارهای کوچک را سامان دهد.

عماد مطهری از شهر فریمان که به شغل پرورش قارچ مشغول است درباره شروع به کارش می گوید: «در سال ۹۲ این کار را شروع کردم و با توجه به مشکلاتی که در زمان تولید وجود دارد نیاز به سرمایه در گردش داشتیم که این سرمایه به مبلغ ۱۵ میلیون تومان از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران تامین شد. مزیت این وام کارمزد کمی است که از تولیدکنندگان می گیرد و در تولید می تواند کمک کند.»

اشرف خسروجردی می گوید: «حدود ده تا بیست نفر را می شناسم که از این بانک وام های ۵ تا ۵۰ میلیون تومان با کارمزدهای ۴ درصد گرفته اند و تجهیزاتشان را افزایش دادند.» حمید عبدی نیز می گوید: «این بانک نگاه خوبی به خرید جهیزیه دارد و از این کار پشتیبانی می کند.» مهرانه راهزنی می افزاید: «من نمیدانم موسس این بانک کیست اما از زمانی که این وام را وارد شغل خود کردم برکتی به کسب و کارم داده شد؛ چون قرض الحسنه است.»

حسین حقیقت خواه یک شهروند فومنی است که برای توسعه نانوایی خود تقاضای ۵ میلیون تومان وام از بانک قرض الحسنه مهر ایران می کند که مبلغی بالاتر از درخواستش یعنی ۷ میلیون و هفتصد هزار تومان وام به او تعلق می گیرد. وی می گوید: «من خودم نانوا هستم اما این بانک به من نان رساند.»

معصومه عربی لارهنگ از شهرستان سبزوار می گوید: «سال ۹۲ مبلغ ۱۰ میلیون تومان از این بانک وام گرفتم و توانستم چرخ خیاطی بخرم و کار تولیدی شخصی دوزی راه بیندازم. کارگرهایم هم با دریافت وام برای خودشان چرخ می خرند و اینجا مشغول به کار می شوند و من باز می توانم برای چرخ های خالی کارگر استخدام کنم.» یکی از این کارگران می گوید: «من از بانک قرض الحسنه مهر ایران تقاضا دارم همینطور که به من وام دادند تا بتوانم با خرید این چرخ، چرخ زندگیم را بچرخانم به خانم های بی سرپرست و بدسرپرست هم این وام را بدهند تا آنها هم چرخ زندگیشان بچرخد.»

احسان پاکروان ساکن شهرستان اسفراین می گوید که تابه حال بالای ۲۰ میلیون تومان از این بانک وام گرفته است. وی که تعمیرگاه اتومبیل دارد ادامه می دهد: «سعی می کنم تا حد امکان اجرتم رقابتی و پایین باشد. من این نقدینگی را از بانک قرض الحسنه مهر ایران تامین کردم و این وام موجب رونق کسب و کارم شد و این موضوع در گرفتن اجرت پایین از مشتریانم تاثیرگذار بوده است.»

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

 • 4

بازار جهانی پهپاد هم در دست چینی‌هاست

بررسی های موسسه تحقیقاتی تیل گروپ نشان می دهد ارزش بازار جهانی پهپادها ظرف یک دهه آینده به ۱۴.۳ میلیارد دلار می رسد.

 • 11

قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح ۶ سال گذشته رسید

قیمت جهانی طلا با تنش‌های جدید در آسیای غربی ناشی از ادعای دروغین آمریکا مبنی بر هدف قرار دادن یک پهباد ایرانی، برای اولین بار در ۶ سال اخیر از ۱۴۵۰ دلار در هر اونس عبور کرد.

 • 12

قیمت نفت با ادعای آمریکا در مورد انهدام پهپاد ایرانی صعود کرد

قیمت نفت در معاملات امروز بازارها پس از این که تنش‌های خاورمیانه به دنبال ادعای انهدام پهپاد ایرانی توسط ناو آمریکایی در خلیج فارس دوباره افزایش یافت، بیش از ۲ درصد جهش کرد.

 • 13

موضوع کاغذ همچنان لاینحل باقیمانده است

مدیر مسوول روزنامه ابتکار با بیان اینکه مسوول وضعیت کاغذ، وزارت ارشاد است، تصریح کرد: وضعیت کاغذ هنوز به هیچ جایی نرسیده است. فکر کردیم مشکل حل می‌شود اما کاشف به عمل آمد که باز هم ابهامات زیادی وجود دارد.

 • 12

معامله ۹۶۶ هزار میلیارد ریالی در بازار سهام

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۷۵ روز معاملاتی، بالغ بر ۳۲۱ میلیارد سهم و حق تقدم به ارزش بیش از ۹۶۶ هزار میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شده است.

 • 13

پوند تغییر شکل می دهد

بانک مرکزی انگلیس از طرح اولیه اسکناس ۵۰ پوندی جدید خود رونمایی کرد

 • 12

بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت

بدهی کشورهای نوظهور با رسیدن به رقم ۶۹ تریلیون دلار، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

 • 12

مومنی: بانک مرکزی بگوید ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار خودروسازان چه شد؟

استاد دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت:در دو دهه اخیر بار‌ها و بار‌ها بانک مرکزی قاعده‌گذاری کرده، بانک‌های خصوصی بی‌اعتنایی مطلق کرده و این همه فساد و بحران ایجاد شده و آب از آب هم تکان نخورده است.

 • 13

انتقاد سازمان ملل از عربستان و امارات به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان در یمن

معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه از عربستان و امارات به دلیل عمل نکردن به تعهداتشان و کارشکنی در کمک به یمن انتقاد کرد.

 • 13

تعامل صنعت بیمه با سه قوه باید تقویت شود

مدیرعامل بیمه تجارت نو با اشاره به نقش و اهمیت دبیرکل سندیکای بیمه گران ایران در تحولات صنعت بیمه بر لزوم برقراری تعاملات مناسب با سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه برای پیش برندگی صنعت بیمه تاکید کرد.

 • 14

وعده بوئینگ برای پرداخت ۵۰ میلیون دلار خسارت به خانواده‌ قربانیان سقوط مکس ۷۳۷

شرکت بوئینگ اعلام کرد ۵۰ میلیون دلار به خانواده قربانیان حادثه سقوط مرگبار هواپیماهای مکس ۷۳۷ پرداخت می کند.

 • 15