حمایت از فین تک‌های مالی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی

حمایت از فین تک‌های مالی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی

مدیرعامل بانک کشاورزی بر اهمیت فین تک‌ها در عرصه هوشمندسازی و ارتقای فناوری در بخش کشاورزی و بخش مالی و نیز تمرکز بر توسعه کسب و کارها و استارتاپ‌ها در تکمیل زنجیره خدمات بانکی تاکید کرد.

سه شنبه 8 مهر 1399 ساعت 17:46

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، خدارحمی در این مراسم ضمن اظهار خرسندی از برگزاری سومین رویداد فین تکی در بانک کشاورزی، گفت: بانک کشاورزی به عنوان نهاد تخصصی و حامی مالی بخش کشاورزی، با آگاهی از تاثیر شگرفی که فناوری در پیشبرد کسب و کارها دارد، در چند سال اخیر توجه ویژه به توسعه فناوری در کار بانک و در توسعه بخش کشاورزی را در دستور کار قرار داده و با تمرکز بر فین تک ها در عرصه هوشمند سازی و ارتقای فناوری در بخش کشاورزی و بخش مالی و نیز توسعه کسب و کارها و استارتاپ‌ها در تکمیل زنجیره خدمات بانکی گام هایی برداشته است.

 مدیرعامل بانک کشاورزی هدف این بانک از برگزاری چنین رویدادهایی را، شناسایی پتانسیل های کشور ، کمک به توسعه آنها و توسعه اقدامات و خدمات بانک کشاورزی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان دانست و اعلام کرد:  قصد ما این است که جوانان را به سمت خلق ایده ها و استفاده بهینه از فناوری‌های نوین سوق دهیم و شرکت های استارت اپی را با نیازهای بخش کشاورزی ، پتانسیل های کاری و فرصت های توسعه در بخش کشاورزی آشنا کنیم تا شاهد پیشرفت در روش های تولید، بازاررسانی و فرآوری محصولات کشاورزی  باشیم.

 وی تاکید کرد: بایستی با بهره‌گیری از شرکت‌های فین تک، خدمات بانکی را گسترش داده و با کاهش مراجعات حضوری ، هزینه های اجتماعی را کاهش دهیم تا شاهد افزایش رضایتمندی مشتریان و ارتقای کارایی بانک باشیم.

خدارحمی با اعلام این مطلب که در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد از تراکنش های مالی بانک کشاورزی به صورت غیر حضوری انجام می‌شوند و این بانک در زمینه بانکداری دیجیتال جزو بانک های پیشرو در کشور است، اظهار داشت:  در حوزه ماموریت اصلی ما یعنی حمایت از بخش کشاورزی،  نیاز است به هوشمندسازی بخش کشاورزی کمک کنیم تا بخش کشاورزی هم از فناوری های جدید و اثرات مثبت آن بهره مند شود.

وی با اشاره به تاکید وزیر جهاد کشاورزی بر نظام جامع اطلاعات کشاورزی و استفاده بیشتر از فناوری در بخش کشاورزی ، تصریح کرد: می کوشیم در طرح هایی که حمایت می‌کنیم نظیر گلخانه ها ، پرورش ماهی در دریا، مکانیزاسیون، آبیاری و غیره ، از ورود فن‌آوری‌های نوین استقبال و حمایت کنیم و امیدواریم جوانان و محققان کشور در این زمینه فعال تر شوند و ایده ها و محصولات خود را در زمینه فرآوری محصولات،  بهبود فرایندهای تولید ، استفاده بهینه از آب  وسایر موارد به کار گیرند تا مجموعه این اقدامات به بهبود صنعت مالی کشاورزی منجر شود.

مدیرعامل بانک کشاورزی در بخش پایانی سخنان خود اظهار امیدواری کرد در آینده قدم های بلندتری برای بحث هوشمند سازی کشاورزی برداشته شود و در زمینه فین تک های مالی شاهد همکاری بیشتری بین بانک و استارت آپ ها باشیم. وی افزود : دست همه فعالان این حوزه را می فشاریم و از همکاری و ایده های جدید استقبال می‌کنیم.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه سومین رویداد استارت آپی و دومین فین تک فارم بانک کشاورزی روز سه شنبه هشتم مهرماه در ساختمان مرکزی این بانک به صورت غیرحضوری و آنلاین برگزار شد تا از میان ۱۴ طرح برگزیده از ۱۹۰ طرح ارسال شده به دبیرخانه این رویداد، ۳ طرح منتخب نهایی معرفی شوند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 314

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 92

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 299

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 337

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 299

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 124

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 121

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 120

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 127

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 135

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 117

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 106

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 107

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 104

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 120

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 129

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 113

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 111

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 110

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 110