حضور پُررنگ بانک سپه در عرصه‌های مختلف اقتصادی آذربایجان غربی

حضور پُررنگ بانک سپه در عرصه‌های مختلف اقتصادی آذربایجان غربی

بانک سپه برای کمک به تحقق اهداف اقتصادی دولت مبنی بر رشد تولید و اقتصادی ۲ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های مختلف اقتصادی استان آذربایجان غربی در هشت‌ماهه سال جاری پرداخت کرد.

سه شنبه 4 دی 1397
امین فتحی

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

و به نقل از روابط عمومی بانک سپه، سید علی موسوی، مدیر استان آذربایجان غربی بانک سپه، افزود: پرداخت تسهیلات بانک سپه به فعالان اقتصادی در هشت‌ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: از مبلغ کل تسهیلات پرداختی بانک سپه در استان آذربایجان غربی طی هشت‌ماهه نخست سال جاری هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال آن به بخش بازرگانی و خدمات، ۵۷۰ میلیارد ریال به بخش مسکن و ساختمان و ۲۵۰ میلیارد ریال آن به بخش‌های، معدن و صنعت کشاورزی اختصاص‌یافته است.

* افزایش ۳۵ درصدی منابع بانک سپه در استان آذربایجان غربی

مدیر استان آذربایجان غربی با تاکید بر اهمیت افزایش منابع و تاثیر آن بر بالا رفتن توان تسهیلات دهی بانک برای کمک به تولید، تصریح کرد: منابع بانک سپه در استان آذربایجان غربی از مبلغ ۱۰ هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال در پایان آبان سال گذشته به بیش از ۱۳ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال در هشت ماه سال جاری رسید.

سید علی موسوی به حاکمیت انضباط مالی و رعایت مقررات بانک مرکزی در بانک سپه به‌ ویژه در مورد نرخ سپرده‌ها اشاره کرد و گفت: منابع بانک سپه در استان آذربایجان غربی در ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد رشد داشت.

* رشد ۸۰ درصد سپرده‌های ارزان‌قیمت

موسوی به اعتماد بالای مردم استان آذربایجان غربی به نخستین بانک ایرانی اشاره و خاطرنشان کرد: سپرده‌های ارزان‌ قیمت بانک سپه در استان هشت‌ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در بخش سپرده‌های جاری ۷۴ و در سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۵ درصد افزایش داشت.

وی اظهار داشت: بانک سپه در راستای کمک به تحقق برنامه‌های دولت مبنی بر حمایت از تولید داخل و کمک به افزایش قدرت خرید اقشار کم‌درآمد اقدام به طراحی کارت اعتباری کرد و در استان آذربایجان غربی تاکنون بیش از ۳۵۷ میلیارد ریال کارت اعتباری توسط این بانک صادر شده است.

* پرداخت ۳۵۷ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج

وی به عملکرد مطلوب بانک سپه در اجرای طرح ضربتی تسهیلات ازدواج اشاره کرد و افزود: این بانک ۲ هزار و ۳۱۷ فقره تسهیلات ازدواج از ابتدای سال تا پایان آبان ماه سال جاری در استان آذربایجان غربی پرداخت کرده است.

* اعطای ۲۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط

مدیر شعب منطقه آذربایجان غربی ضمن تأکید به‌ضرورت حمایت از تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: بانک سپه برای کمک به تولید و اشتغال در استان، از طرح‌های مولد بخش‌های مختلف اقتصادی حمایت و ۲۱۸ میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت کرده است. وی افزود: از کل تسهیلات پرداختی به بنگاه‌های کوچک و متوسط در استان آذربایجان غربی ۲۲ میلیارد ریال آن از محل صندوق توسعه ملی تأمین مالی شده است.

* رتبه اول بانک سپه در توسعه دستگاه‌های خودپرداز استان

موسوی به توسعه دستگاه‌های عابر بانک سپه در استان آذربایجان غربی در سال جاری اشاره کرد و افزود: در راستای توسعه بانکداری الکترونیک تعداد دستگاه‌های خودپرداز بانک سپه در آذربایجان غربی به ۲۰۱ دستگاه افزایش پیدا کرد و با این تعداد دستگاه عابر بانک رتبه اول را در رشد این دستگاه‌ها در استان به خود اختصاص دادیم.

* کمک به اقشار آسیب‌پذیر استان

مدیر شعب منطقه آذربایجان غربی در زمینه پرداخت تسهیلات به اقشار آسیب‌پذیر استان گفت: میزان تسهیلات پرداختی بانک سپه به اقشار آسیب‌پذیر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در استان آذربایجان غربی در هشت‌ ماهه سال جاری ۱۰ میلیارد ریال بود و به سبب این عملکرد مطلوب مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی از بانک سپه قدردانی کرد.

* کمک به بهسازی و نوسازی مسکن روستایی

مدیر شعب منطقه آذربایجان غربی درزمینهٔ پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در استان اظهار داشت: در هشت‌ماهه سال جاری ۵۵۲ مسکن روستایی با تسهیلات ۱۱۶ میلیارد ریالی بانک سپه در استان آذربایجان غربی بهسازی و نوسازی شد. موسوی خاطرنشان کرد: بانک سپه در هشت ماه اخیر مبلغ ۹ میلیارد ریال در بخش مسکن خانواده شهدا و ایثارگران اختصاص داده است.

* نانوایی‌های استان آذربایجان غربی با کمک بانک سپه نوسازی می‌شوند

مدیر شعب منطقه آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بانک سپه برای کمک به اجرای بهبود وضعیت تولید نان در استان آذربایجان غربی طرح بهسازی و نوسازی نانوایی‌ها را در دستور کار خود قرار داده و تاکنون تعداد قابل‌توجهی از نانوایی‌های استان با تسهیلات ۵ میلیارد ریالی این بانک بهسازی و نوسازی شده است.

* افزایش ۲۲۰ درصدی فعالیت‌های ارزی

مدیر شعب بانک سپه منطقه آذربایجان غربی به تجارب چندین دهه بانک سپه در حوزه فعالیت‌های ارزی و حضور موفق در بازارهای بین‌المللی اشاره کرد و افزود: شعب منطقه بانک سپه در استان آذربایجان غربی سال گذشته ۱۹۲ میلیون دلار فعالیت ارزی داشته و این شعب آماده‌اند برای کمک به توسعه صادرات به فعالان اقتصادی خدمات ارزی ارائه دهد.

* رشد ۲۰۰ درصدی تراکنش‌های الکترونیکی بانک سپه استان آذربایجان غربی

موسوی اظهار داشت: تراکنش‌های مالی حساب‌های متمرکز بانک سپه استان آذربایجان غربی در درگاه‌های غیرحضوری در پایان آبان ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲۰۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: تمامی شعب بانک سپه در استان آذربایجان غربی با تکیه‌ بر سابقه و تجربه درخشان خود در حوزه فعالیت‌های ریالی و ارزی آماده ارائه کلیه خدمات به‌ تمامی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی در استان هستند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

 • 10

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

 • 5

افزایش سرمایه بانک‌ها شتاب‌دهنده رونق تولید است

رییس هیات مدیره بانک دی در بازدید از هلدینگ توربو کمپرسور نفت (OTC) بر تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های کلان ملی و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد.

 • 2

عملکرد بانک صادرات زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرد

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملکرد مثبت بانک صادرات اشاره کرد و گفت: عملکرد مالی این بانک با ارتقای قابل توجهی مواجه شده و زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است.

 • 7

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را اصلاح کردند.

 • 8

درآمد اپ استور و گوگل پلی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسید

گزارش جدیدی نشان می دهد درآمد جهانی اپ استور و گوگل پلی در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسیده است.

 • 2

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 3

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 3

نخستین‌ مجمع سیستم بانکی برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک قرض الحسنه مهرایران درسومین سال متوالی به عنوان نخستین بانک در شبکه بانکی کشور با حضور نمایندگان صاحبان سهام، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و نمایندگان وزارت اقتصاد برگزار شد.

 • 4

گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانک برگزار شد، عملکرد، اقدامات و دستاوردهای سال ۱۳۹۷ بانک را تشریح کرد.

 • 7

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 4

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 3

قیمت سکه طرح جدید ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

 • 3

افزایش بیش از حد انتظار ذخایر ارزی چین

در شرایطی که چین در جنگ تجاری سختی با آمریکا قرار دارد، افزایش میزان ذخایر ارزی این کشور ناظران را شگفت زده کرد.

 • 6

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

اطلاعیه بانک ملی برای معرفی شدگان مصاحبه آزمون استخدام پیمانی

اطلاعیه دوم بانک ملی ایران درخصوص معرفی شدگان مرحله تکمیلی مصاحبه آزمون استخدام پیمانی این بانک منتشر شد.

 • 5

مخالفت بانک مرکزی با رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران از برنامه‌ریزی برای رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی در آینده نزدیک خبر داد که البته با مخالفت بانک مرکزی مواجه شد.

 • 8

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بانک صنعت ومعدن و خراسان شمالی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن و استاندار خراسان شمالی در حضور رئیس جمهور، تفاهمنامه ای به منظور حمایت از سرمایه گذاری و تامین مالی طرح های صنعتی، معدنی امضا کردند.

 • 4