جنگ تجاری آمریکا و چین، بازارهای نوظهور را تهدید می کند

جنگ تجاری آمریکا و چین، بازارهای نوظهور را تهدید می کند

تهران - ایرنا - چند تن از نظریه پرداز راهبردی در حوزه اقتصادی بر این باورند که جنگ تجاری آمریکا و چین موجب سقوط بازارهای نوظهور و کاهش نرخ رشد پیش بینی شده می شود.

شنبه 28 اردیبهشت 1398 ساعت 17:10

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش روز شنبه خبرگزاری بلومبرگ، 'آلخاندرو گوادرادو'، نظریه پرداز راهبردی بانک چند ملیتی اسپانیایی BBVA، در همین ارتباط گفت، بازه زمانی برای کاهش فشار بر دارایی ها وجود ندارد.
وی افزوده است که ارزش پول کشورهای در حال توسعه شروع به سقوط کرده است و این واقعیت که حتی طرح برنامه های مطلوب تر در رابطه با قیمت، برای این شرایط فایده ای نخواهد داشت و بی ثباتی باعث محدودیت تقاضا خواهد شد.
به گفته او، در آینده نزدیک، وضعیت پول برزیل، شیلی، مکزیک و پرو بدتر می شود.
به نوشته بلومبرگ، با توجه به ارزیابی دوباره شانس حصول توافق تجاری بین آمریکا و چین از سوی سرمایه گذاران، سمت و سوی مذاکرات تجاری این دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان همچنان در حکم دستورالعمل اصلی بازارها عمل می کند.
لحن مذاکرات تجاری آمریکا و چین که ظاهرا اواخر هفته پیش بهبود یافته بود، چند روز پیش و پس از ممنوعیت فروش شرکت هایی که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب می شوند، بار دیگر تلخ شد.
رسانه های چین روز جمعه به نوعی پیام عدم تمایل به ازسرگیری مذاکرات تجاری با آمریکا را مخابره کردند.
به گفته تحلیلگران بانک چند ملیتی 'مورگان استنلی' آمریکا، با توجه به افزایش خطر اعمال و اجرای تعرفه های بیشترهمچنان شاهد مخاطرات کوتاه مدت برای بازارهای نوظهور هستیم.
اظهار نظرهای منعکس شده در رسانه های چینی نشان می دهد شانس مذاکرات تجاری بیشتر با آمریکا در آینده نزدیک بعید است.
بلومبرگ با اشاره به شرایط بازارهای برزیل، اندونزی و ابوظبی، افزود، با این حال، برخی ناظران بازار همچنان امیدوارند.
تحلیلگران بانک 'مریل لینچ' آمریکا می گویند، با توجه به این که سرمایه گذاران بر این باورند که تشدید اخیر تنش تجاری آمریکا و چین صرفا یک تاکتیک مذاکره ای برای گرفتن امتیاز قبل از امضای توافقنامه بود، سرمایه ها با سقوط قابل توجه مواجه نبود.
'سزار مسری' و 'ران گری'، نظریه پردازان راهبردی بانک آمریکایی 'گلدمن شاس' معتقدند، سمت و سوی سهام بازارهای در حال ظهور به توازن فضای جهانی مخاطرات و احتمالا مذاکرات چین و آمریکا، دستکم در کوتاه مدت بستگی دارد.
به گفته 'برندان مک کنا'، بی ثباتی بیشتری در راه است و موارد زیادی که بتواند اکنون از بازارهای نوظهور حمایت کند، وجود ندارد.
آساق**1088**1104**

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 16

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 18

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 16

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 4

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 18

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 12

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 8

اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند که اصلاحات لازم در لایحه بودجه صورت گیرد، بدون آن که به شاکله اصلی لایحه آسیبی وارد شود.

 • 18

نبود سامانه نظارت عامل گرانی کالاها است

یک استاد دانشگاه گفت: نبود سامانه نظارت و سیستم جامع تجارت که همان شبکه توزیع در کشور است، عامل اصلی گرانی کالاها با ارز ترجیحی است.

 • 11

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 40

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 38

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 20

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 68

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 39

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 72

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 57

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 59

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 67

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 30

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 29