تولید و اشتغال پایدار؛ اولویت نخست بانک رفاه

تولید و اشتغال پایدار؛ اولویت نخست بانک رفاه

مدیر عامل بانک رفاه کارگران، راهبردهای این بانک در سال جهش تولید را بر ۲ محور کلیدی حمایت از تولید ملی و اشتغال پایدار اعلام کرد.

پنجشنبه 20 شهریور 1399 ساعت 10:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک رفاه کارگران، اسماعیل للـه ‌گانی افزود: بانک رفاه کارگران به عنوان بانک عامل در حوزه سلامت مصمم است تا بسته‌های متنوع تسهیلات و اعتبارات خود را بر مبنای نیاز واقعی جامعه هدف به ویژه کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران طراحی و ارائه کند که برآیند اجرایی شدن این بسته‌های ویژه، کمک به افزایش سطح تقاضا برای تولیدات و خدمات ارائه شده توسط بنگاه‌های اقتصادی باشد؛ به این ترتیب دغدغه حمایت از تولید ملی و اشتغال پایدار ایرانی جزو اولویت‌های همیشگی بانک به شمار می‌آید.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پاسخ به این سوال که در سال جهش تولید، بانک رفاه کارگران چه رویکردی را دنبال می‌کند؟ اظهار داشت: معتقدیم که نه فقط بانک رفاه کارگران که کل شبکه بانکی کشور با وجود محدودیت‌ها، باید منابع ریالی و ارزی خود را به سمتی هدایت کنند که تقاضای ایجاد شده از محل پرداخت تسهیلات و اعطای اعتبارات بانکی به بخش عرضه داخلی کمک کند و به همین دلیل در تمامی طرح‌های تسهیلات و اعتبارات ویژه بانک رفاه کارگران همین مساله به دقت رصد و بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌شود تا شاهد روشن ماندن چراغ واحدهای تولیدی و خدماتی و تامین امنیت شغلی کارگران و همچنین زمینه‌سازی برای افزایش ظرفیت‌های جدید اشتغال در کشور باشیم.

للـه ‌گانی با بیان اینکه بانک رفاه کارگران همواره در راستای سیاست‌های اعلامی بانک مرکزی و با لحاظ حقوق سهامداران و ذی‌نفعان در چارچوب برنامه‌های اقتصادی دولت گام برمی‌دارد، تاکید کرد: اولویت بانک در پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی، تامین سرمایه‌ در گردش آن ها با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار است؛ از سوی دیگر تلاش کرده‌ایم تا پرداخت تسهیلات به مشتریان برای تامین نیازهای آن ها به گونه‌ای باشد که نقطه اصابت این تسهیلات تقویت بخش عرضه داخلی و مقصد نهایی این تسهیلات خرد هم به حرکت درآوردن چرخ‌های تولید داخلی خواهد بود که نتیجه آن کمک به اشتغال ملی است.

حمایت همزمان از اشتغال و تولید

مدیر عامل بانک رفاه کارگران با اشاره به افزایش توان وام‌دهی و اعطای اعتبارات با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران تصریح کرد: افزایش ۱۱ برابری سقف تسهیلات قرض‌الحسنه بانک رفاه کارگران به بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی، اجرای طرح‌هایی چون رفاه کالا، کرامت، پیوند،  پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی کوچک و متوسط، پرداخت تسهیلات سرمایه‌ در گردش به واحدهای تولیدی دارای مشکل، تامین مالی صنایع پیشران کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن و پاسخ به نیاز تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی در قالب تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری تنها بخشی از برنامه‌های بانک رفاه کارگران در راستای حمایت همزمان از معیشت و اشتغال کارگران، بازنشستگان، مستمری‌بگیران و تولید داخلی است.

این مدیر بانکی در عین حال افزود: البته باید ملاحظات بانک رفاه کارگران به عنوان بانک سلامت‌محور را هم در نظر گرفت؛ چرا که به ویژه در سال جاری که شاهد شدت گرفتن شیوع کرونا بوده‌ایم، بانک رفاه کارگران جدای از اینکه یک بنگاه اقتصادی است، تلاش کرده در راستای مسئولیت اجتماعی خود در نبرد با ویروس کرونا، فرآیند پرداخت تسهیلات به بخش سلامت، شرکت‌ها و بنگاه‌های فعال در حوزه بهداشت و سلامت جامعه را تسهیل کند که از جمله می‌توان به طرح جهش مهر سلامت اشاره کرد که هدف آن تامین سرمایه در گردش و پاسخ به نیاز اعتباری فعالان این عرصه به ویژه پزشکان، پرستاران، کادر درمانی، واحدهای درمانی و بهداشتی است.

وی خاطر نشان کرد: روشن است که کادر پزشکی و درمانی و همچنین مراکز دارای مسئولیت ملی در این حوزه فداکارانه در حال مجاهدتی ستودنی هستند و کمترین کمک بانک رفاه کارگران به آن ها، تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات است.

چرخ تولید بچرخد؛ اشتغال حمایت شود

للـه ‌گانی در پاسخ به این پرسش که هدف از تغییر رویکرد بانک رفاه کارگران در پرداخت تسهیلات و دادن اعتبارات بانکی به مشتریان و ذی‌نفعان اصلی بانک چیست؟ اظهار کرد: معتقدیم به دلیل سهم بالای منابع بانکی در تامین مالی اقتصاد، هم باید چرخ تولید بچرخد و هم از اشتغال داخلی حمایت شود، به همین دلیل بانک رفاه کارگران سیاست اعتباری خود را به گونه‌ای تنظیم کرده که در چارچوب عقود اسلامی و رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های بانک مرکزی، شاهد توزیع متوازن تسهیلات و اعتبارات با رویکرد کاهش سطح مطالبات معوق و پرداخت به نیازهای واقعی بخش‌های مختلف اقتصادی باشد.

مدیر عامل بانک رفاه کارگران تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط و اولویت دادن به نیازهای مشتریان خرد باعث شده تا مطالبات بانک به موقع وصول و وجوه جمع‌آوری شده دوباره به چرخه اعتباری بانک برگردد؛ تلاش می‌کنیم با کاهش قیمت تمام شده پول در بانک رفاه کارگران، نرخ سود تسهیلات را به گونه‌ای مطلوب نگه داریم که نتیجه آن تسهیل در پرداخت تسهیلات و تسریع در وصول اقساط خواهد بود.

این مدیر بانکی در عین حال خاطر نشان کرد: هر چند انتظار می‌رود که نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی به تسهیلات ایجادی از کانال بازار سرمایه صورت گیرد، اما با این حال بانک رفاه کارگران، تلاش می‌کند با در نظر گرفتن صرفه و صلاح بانک، در پرداخت تسهیلات کلان برای ایجاد ظرفیت‌های جدید اقتصادی، بازده و بازگشت سرمایه بانک از استمرار و اطمینان لازم برخوردار باشد.

للـه گانی با اشاره به کارنامه بانک رفاه کارگران در سال‌های اخیر گفت: از سال ۹۷ تا پایان تیرماه امسال بالغ بر ۲۲ هزار و ۹۴۲ میلیارد ریال از منابع بانک به تامین مالی و سرمایه‌ در گردش بنگاه‌های کوچک و متوسط اختصاص یافته و از سوی دیگر در ۴ ماهه ابتدای سال جاری هم بالغ بر ۱۵۹ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال تسهیلات به بخش‌های آب و کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، بازرگانی، خدمات و متفرقه پرداخت شده است.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: از سال ۹۸ تا پایان تیر ماه امسال ۱۳ هزار و ۱۳۷ فقره تسهیلات ارزان ‌قیمت قرض‌الحسنه در قالب مشاغل خانگی، اشتغال‌زایی و کارفرمایان معرفی شده از سوی کمیته امداد خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارزش بیش از ۳ هزار و ۹۹ میلیارد ریال پرداخت شده و از محل منابع قراردادهای سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی هم ۸۰۱ هزار و ۹۵۰ میلیون ریال تسهیلات داده‌ایم.

جلوگیری از انحراف تسهیلات

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در ادامه این گفت و گو اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم در حوزه پرداخت تسهیلات خرد و متوسط با نرخ سود پایین، این است که تسهیلات پرداخت شده در محل دیگر استفاده شود، به همین دلیل در بانک رفاه کارگران جلوگیری از انحراف تسهیلات و تلاش برای بستن مسیر پرداخت غیرهدفمند تسهیلات یک اولویت است؛ به همین دلیل به صورت مستمر فرآیند پرداخت تسهیلات و محل مصرف آن رصد می‌شود.

للـه ‌گانی با تاکید بر اینکه سرمایه اصلی بانک رفاه، کارگران، مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی هستند، گفت: صیانت از حقوق سهامداران را اولویت خود می‌دانیم و تلاش می‌کنیم تا در پرداخت تسهیلات و دادن اعتبارات، الزامات قانونی و مسئولیت‌پذیری مدیران بانک در حفظ سرمایه بانک و بازدهی مطلوب را دقیق رعایت کنیم چرا که باور داریم بانک رفاه کارگران یک سرمایه‌ملی و یک ثروت بین‌نسلی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: سیاست و برنامه بانک رفاه کارگران، کمک به تولید ملی و حمایت از کارگر ایرانی است بنابراین ضرورت دارد تا گیرندگان تسهیلات و اعتبارات هم این حساسیت ویژه را درک کنند و با عمل به موقع به تعهدات و پرداخت منظم تسهیلات خود به فرآیند پرداخت آسان و مستمر تسهیلات کمک کنند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

آنچه بانک مهر ایران برای توسعه روستاها انجام داد

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با نگاهی جامع، توسعه روستاهای کشور را مد نظر قرار داده و برای رسیدن به این هدف در سه حوزه مسکن، اشتغال و بیمه اقدامات مؤثری انجام داده است.

 • 3

افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی شاخص کل بورس در آغاز هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با افزایش ۱۷۴۵۰ واحدی معادل ۱.۳۵ درصد به رقم یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۷۸۱ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۴۲ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۲۶۷ واحد رسید

 • 4

پیام تبریک مدیرعامل پست‌بانک‌ایران به‌مناسبت هفتـه وحدت

مدیرعامل پست بانک ایران ضمن تبریک هفته وحدت به عموم مسلمانان جهان و خانواده بزرگ پست بانک ایران، پیامی به همین مناسبت صادر کرد.

 • 4

رشد سه برابری روند توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در کشور

بانک کشاورزی بالغ بر ۱۴۷۲ میلیارد تومان تسهیلات برای خرید ۱۶۴۴۹ فقره ماشین آلات و ادوات کشاورزی پرداخت کرده است.

 • 4

اعلام نتایج قرعه‌کشی جوایز حساب‌های قرض الحسنه بانک ملی

نتایج چهل و یکمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران اعلام شد.

 • 3

راه کنترل تورم از تصویب بودجه در مجلس می‌گذرد

کارشناسان معتقدند یکی از راه‌های دستیابی به تاکید رئیس کل بانک مرکزی در کنترل تورم، چانه‌زنی با نمایندگان در زمان بررسی بودجه است که باید جدی انگاشته شود.

 • 3

مشکل برنج‌های رسوبی، ترخیص درصدی کالا خارج از روال است

علت اصلی رسوب برنج‌های وارداتی در گمرکات و بنادر کشور، ترخیص درصدی کالا توسط «گمرک»، بدون داشتن تخصیص ارز و کد رهگیری برای ثبت‌ سفارش مرتبط با آنهاست.

 • 2

توسعه استان چهارمحال و بختیاری نیازمند همکاری همه جانبه است

مدیر عامل بانک رفاه کارگران به عنوان نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برای بررسی مسائل و مشکلات استان چهارمحال و بختیاری در رأس هیأتی به این استان سفر کرد.

 • 3

راه‌اندازی کارپوشه الکترونیکی در بانک پارسیان

کارپوشه الکترونیکی در بانک پارسیان راه‌اندازی شد.

 • 2

توفیق بانک مهر ایران برای پایین نگاه داشتن مطالبات معوق

مطالبات معوق بانک قرض‌الحسنه مهر ایران تا پایان مهر ماه سال جاری همچنان زیر یک درصد است.

 • 4

افزایش سقف مبلغ کارت به کارت از درگاه‌های غیرحضوری بانک مهر ایران

انتقال وجه کارت به کارت از درگاه‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از مبلغ ۳۰ میلیون ریال به ۶۰ میلیون ریال افزایش یافت.

 • 5

شاخص کل بورس به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رسید

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۳۸۳۵ واحدی معادل ۱.۰۶ درصد به رقم یک میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۸۹ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۵۵ واحدی به رقم ۱۶ هزار و ۱۲۴ واحد رسید.

 • 1

۱۳۸۰۰میلیارد ریال تسهیلات پرداختی بانک توسعه تعاون در استان تهران

معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون به ۱۳۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداختی این بانک در استان تهران در نیمه نخست سال جاری اشاره نمود.

 • 4

قدردانی وزیرارتباطات از دکترشیری به جهت مشارکت در پویش ایران همدل

مهندس آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارسال لوح سپاس به دکتر شیری مدیرعامل پست بانک از زحمات و تلاشهای مؤثر وی در امر خدمت‌رسانی به محرومین و نیازمندان در پویش ایران همدل قدردانی نمود.

 • 4

عرضه اوراق گواهی سپرده الکترونیکی ۱۸ درصد در بانک تجارت

عرضه اوراق گواهی سپرده سرمایه‌گذاری عام با نرخ سود علی‌الحساب ۱۸ درصد سالانه در شعب بانک تجارت آغاز شد.

 • 3

در خانه موزه گردی کنید!

موزه بانک ملی ایران همیشه و به ویژه در ایام شیوع کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت مجازی پذیرای علاقه مندان و گردشگران است.

 • 2

بانک ملی ایران، حامی تولیدکنندگان

بانک ملی ایران با حمایت های بی دریغ خود از تولید نه تنها توانسته واحدهای تازه تاسیس را به ادامه فعالیت تشویق کند، بلکه بسیاری از بنگاه های نیمه تعطیل، تعطیل و یا ورشکسته را نیز به چرخه فعالیت های اقتص

 • 3

برندگان سی و چهارمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک رفاه

اسامی برندگان سی و چهارمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه کارگران اعلام شد.

 • 4

استمرار حمایت ویژه از سیل‌زدگان کشور با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت

رییس اداره کل اعتبارات و تامین مالی بانک مسکن آخرین وضعیت پرداخت سه سطح تسهیلات ارزان قیمت به سیل زدگان فروردین ماه سال گذشته را اعلام کرد.

 • 2

افزایش ۲۶ درصدی سهم فعالیت‌های ارزی بانک کارآفرین در نیمه اول سال

فعالیت ارزی بانک آفرین در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶ درصد رشد داشته است.

 • 5