توقف نماد یک بانک، دو بیمه و یک تامین سرمایه بانکی در بورس

توقف نماد یک بانک، دو بیمه و یک تامین سرمایه بانکی در بورس

آخرین لیست منتشره از سوی بورس اوراق بهادار تهران نشان می‌دهد که از بین ۳۵ نماد متوقف شده در تالار شیشه ای، نماد یک بانک، دو بیمه و یک تامین سرمایه بانکی وجود دارد.

دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 10:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

، بر اساس اطلاعات بورس تهران، تا پایان روز معاملاتی یکشنبه ۱۲ خرداد ماه ۹۸، نماد معاملاتی بانک انصار، بیمه ما، بیمه پارسیان و تامین سرمایه نوین وابسته به بانک اقتصاد نوین در تابلوی معاملاتی بورس متوقف شده است.

دلایل توقف نماد بانک انصار، بیمه پارسیان، بیمه ما و تامین سرمایه نوین

بر اساس این گزارش، نماد شرکت‌های بانک انصار «وانصار» که در بازار اول – نرمال تالار شیشه ای حضور دارد در وضعیت تعلیق، بیمه پارسیان «پارسیان» که در بازار اول – نرمال حضور دارد به علت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده «در خصوص اصلاح اساسنامه»، بیمه ما «ما» که در بازار دوم – نرمال حضور دارد به علت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و تامین سرمایه نوین «تنوین» وابسته به بانک اقتصاد نوین که در بازار دوم – نرمال حضور دارد به علت برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه و فوق العاده «در خصوص تغییر سرمایه» در بورس متوقف شده است.

توقف به دلیل تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت

افزون بر این بررسی‌های ایبِنا نشان می‌دهد که نماد شرکت‌های کنتور سازی «آکنتور»، لامپ پارس «بشهاب»، پلاسکوکار «پلاسک»، پمپ سازی ایران «تپمپی»، حمل و نقل پتروشیمی «حپترو»، سازه پویش «خپویش»، فنرسازی زر «خزر»، داروسازی جابر ابن حیان «دجابر» و داروسازی زاگرس فارمد پارس «ددام» نیز با دلایلی همانند تغییرات بیش از ۵۰ درصد در ۱۵ روز متوالی، برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه، اصلاح اساسنامه و تغییر سرمایه تا پایان روز ۱۲ خرداد ماه ۹۸ در بورس متوقف شده است.

توقف به دلیل شفاف سازی

همچنین بر اساس لیست منتشره از سوی بورس تهران و ارزیابی های ایبِنا، نماد معاملاتی شرکت های داروسازی زهراوی «دزهراوی»، سبحان دارو «دسبحان»، دارویی لقمان «دلقما»، صنایع شیمیایی سینا «شسینا»، نفت پارس «شنفت»، پارس مینو «غپینو»، دشت مرغاب «غدشت»، شهد ایران «غشهد»، مس باهنر «فباهنر»، جام دارو «فجام»، غلتک سازی سپاهان «فساز»، لوله و ماشین سازی ایران «فلوله»، قند ثابت خراسان «قثابت» و معدنی و صنعتی چادرملو «کچاد» به دلیل شفاف سازی صورت های مالی و برگزاری مجامع عادی و فوق العاده به وضعیت ممنوع المعامله بودن تبدیل شده است.

افزون بر این، نماد شرکت‌های شیشه رازی «کرازی»، سایپا شیشه «کساپا»، کاشی الوند «کلوند»، توسعه معدنی و صنعتی صبا نور «کنور»، ارتباطات سیار ایران «همراه»، لیزینگ ایرانیان «وایران»، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی «وپترو» و لیزینگ ایرانیان «ولیز» که در بازارهای اول و دوم بورس تهران حاضر هستند با توقف معاملاتی مواجه شده اند.

لیست نمادهای متوقف شده

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۳ دلار نزدیک شد

قیمت سبد نفتی اوپک با ۲۸ سنت افزایش به مرز ۶۳ دلار رسید.

 • 6

نیازمند افرادی برای ایثار و آبروداری هستیم

مشهد - عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: در قشر وکلا نیازمند افراد ایثارگری هستیم که آبرو جمع کنند تا اشکلات دیده نشود.

 • 6

اهدای نشان برند مسئولیت‌پذیری اجتماع به بانک توسعه تعاون

بانک توسعه تعاون در دومین آیین تجلیل از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور، نشان برند مسئولیت‌پذیری اجتماعی را دریافت کرد.

 • 8

بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های تعاونی گیلان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون از طرح‌های تعاونی گیلان بازدید کرد.

 • 8

ضرب‌الاجل به نیازمندان برای استفاده از یارانه بیمه

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: نیازمندان فاقد بیمه ۶ ماه فرصت دارند برای استفاده از یارانه ای که دولت برای بیمه شدن آنها در نظر گرفته است ، در سامانه ثبت نام کنند.

 • 8

بانک تجارت با بخش انرژی کشور همکاری پایداری دارد

اجلاس مدیران عامل شرکت ها، هلدینگ ها و مجتمع‌های تولیدی پتروشیمی با حضور محمدی معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی و مدیرعامل بانک تجارت برگزار شد.

 • 4

ضرورت حمایت از معدن و صنایع معدنی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: حمایت از معدن و صنایع معدنی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید اجرایی شود.

 • 9

واکنش رئیس کل بانک مرکزی به نوسان نرخ ارز

رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به نوسان امروز نرخ ارز گفت: از نظر بانک مرکزی تغییر خاصی در متغیرهای کلیدی بازار نیفتاده است و این بانک با اقتدار به عنوان بازارساز در بازار ارز حضور فعال دارد.

 • 6

جزئیاتی از آخرین اتصال ابوبکر البغدادی به اینترنت

منابع خبری چهارشنبه جزئیاتی از اتصال سرکرده داعش به اینترنت در آخرین پناهگاه خود در شمال سوریه منتشر کرده‌اند.

 • 7

توضیحات بانک کشاورزی درباره خبر پاداش نجومی به هیات مدیره

پیرو انتشار خبرهایی مبنی بر پرداخت پاداش نجومی به هیات مدیره بانک کشاورزی اداره کل روابط عمومی این بانک توضیحاتی ارائه کرد.

 • 6

توضیحات بانک کشاورزی درباره خبر پاداش نجومی به هیات مدیره

پیرو انتشار خبرهایی مبنی بر پرداخت پاداش نجومی به هیات مدیره بانک کشاورزی اداره کل روابط عمومی این بانک توضیحاتی ارائه کرد.

 • 5

دفاتر پیشخوان متعهد به عدم افشای اطلاعات افراد هستند

مدیرکل حراست سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه دفاتر پیشخوان متعهد به عدم افشای اطلاعات افراد هستندگفت: اگر مشخص شود افشای اطلاعات انجام شده، علیه آن دفتر اقدام قضایی می‌شود.

 • 6

دلهره مشتریان و سکوت مراجع بانکی!

اخبار متناقض درباره هک شدن حساب‌های بانکی یا برداشت‌هایی که از حساب‌ مشتریان انجام و کلاهبرداری شده موجب شده مشتریان بانکی در نگرانی و اضطراب باشند. در این بین بانک مرکزی هنوز موضع مشخصی نشان نداده تا بتواند فضای موجود را تا حدی آرام کند.

 • 6

موافقت مجلس با مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن تشکر از نمایندگان بابت موافقت با بررسی اولویت‌دار طرح مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام گفت: مصوبه مجلس کمک قابل توجهی به گردش نقدینگی ما می کند.

 • 6

افزایش ۴۳۹ واحدی شاخص تالار شیشه‌ای

شاخص بورس روز جاری با رشد ۴۳۹ واحدی در پایان معاملات به ۳۰۷ هزار و ۹۴ واحد رسید.

 • 4

تداوم روند کاهشی شاخص بورس در هفته‌های پیش رو

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند شاخص بورس در هفته‌های پیش رو، روند کاهشی را دنبال خواهد کرد، گفت: پیش‌بینی می‌شود که رونق بورس از دیماه ۹۸ آغاز شده و در سال ۹۹ هم ادامه یابد.

 • 5

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/کاهش قیمت یورو و پوند

نرخ ۲۷ ارز مانند یورو و پوند امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸، نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت۱۰ واحد پولی افزایش یافت.

 • 8

جزئیات نرخ رسمی انواع ارز/کاهش قیمت یورو و پوند

نرخ ۲۷ ارز مانند یورو و پوند امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۹۸، نسبت به روز گذشته کاهش و قیمت۱۰ واحد پولی افزایش یافت.

 • 7

خبر خوش بانکی برای تولیدکنندگان

کلیات طرح گواهی اعتبار مولد (گام) که با هدف ابزارسازی برای تأمین اعتبار واحدهای تولیدی در قالب زنجیره تأمین از سوی بانک مرکزی پیشنهاد شده است، عصر دیروز در شورای پول و اعتبار مورد تایید قرار گرفت.

 • 8

بانک‌ها نباید برای رمز دوم از مردم هزینه‌ای بگیرند

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک‌ها نباید برای اعطای رمز دوم یک بار مصرف از مردم هزینه ای دریافت کنند.

 • 3