توقف نماد معاملاتی دو بانک در بورس

توقف نماد معاملاتی دو بانک در بورس

آخرین آمارهای اعلام شده نشان می‌دهد که در بین ۲۷ نماد معاملاتی ممنوع المعامله در بازار سهام نماد معاملاتی دو بانک نیز وجود دارد.

دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 ساعت 13:52

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به گزارش ‌ایبِنا، تازه ترین لیست نمادهای معاملاتی متوقف شده که از سوی بورس اوراق بهادار تهران منتشر شده نشان می دهد که نماد معاملاتی دو بانک «انصار و خاورمیانه» در بین نمادهای متوقف شده ۲۷ شرکت دیگر قرار دارد.

علت توقف نماد بانک انصار و خاورمیانه

بر اساس این گزارش، بانک انصار که با نماد معاملاتی «وانصار» در بازار اول حاضر است از ۶ مرداد ماه ۹۷ به علت تعلیق و بانک خاورمیانه که با نماد معاملاتی «وخاور» در بازار دوم حضور دارد از ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۸ به علت برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده «انتخاب اعضا» متوقف شده است.

توقف نماد یک شرکت از سال ۹۵

بررسی اطلاعات منتشر شده از سوی ‌ایبِنا مشخص می کند که شرکت کنتورسازی که با نماد معاملاتی «آکنتور» در بازار اول بورس تهران حضور دارد از ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۵ تا به امروز ممنوع المعامله شده که قدیمی ترین نماد متوقف شده در تالار شیشه ای است.

جزییات توقف معاملات ۲۴ شرکت

به گزارش ‌ایبِنا، نمادهای معاملاتی شرکت های «درخشان تهران، صنایع لاستیک سهند، صنایع کاغذسازی کاوه، حمل و نقل توکا، لنت ترمز ایران، تولید مواد اولیه داروپخش، داروسازی زاگرس فارمد پارس، ایران دارو و خدمات انفورماتیک» نیز به دلیل «برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه، تغییرات بیش از ۵۰ درصد در ۱۵ روز متوالی، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده با دستور جلسه انتخاب اعضا و اصلاح اساسنامه» متوقف شده است.

چالش های شفاف سازی

این گزارش می افزاید: شرکت های «سیمان ارومیه، سیمان دورود، سیمان فارس، سیمان سفید نی ریز، فارس نو، نفت بهران، دوده صنعتی پارس، نفت سپاهان، نفت پارس و پگاه آذربایجان» نیز که در بازارهای اول و دوم بورس اوراق بهادار تهران فعالیت می کنند بنا به دلایلی همانند «برگزاری مجمع و شفاف سازی اطلاعات مالی» دچار توقف نماد شده اند.

افزون بر این، اطلاعات منتشر شده و بررسی های ‌ایبِنا حاکی از آن است که ۶ نماد شرکت های «غلتک سازی سپاهان، قند نیشابور، گروه صنعتی بوتان، پتروشیمی مبین و ارتباطات سیار ایران» نیز به علت « افشای اطلاعات با اهمیت، برگزاری مجمع و تغییرات بیش از ۵۰ درصد در ۱۵ روز متوالی» دچار توقف و ممنوع المعامله شدن در تالار شیشه ای شده اند.

جدول توقف نمادها

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

کسری تجاری آمریکا در ماه آگوست رکورد زد

کسری تجاری کالای آمریکا در ماه آگوست ۳.۵ درصد جهش کرد و به رکورد ۸۲.۹ میلیارد دلار رسید که این نشان‌دهنده بازگشت کُند صادرات این کشور است که می‌تواند بر ریکاوری اقتصادی آمریکا سنگینی کند.

 • 10

ارائه گزارش وضعیت تخصیص ارز کالاهای اساسی به معاون اول

گزارش آخرین وضعیت ثبت سفارش کالاهای اساسی و میزان تخصیص و تامین ارز مورد نیاز، در جلسه بررسی نحوه تامین کالاهای اساسی و دارو به معاون اول رییس جمهور ارائه شد.

 • 10

بانک پارسیان محصول جدید خود تحت عنوان "معین کارت " را عرضه کرد

در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی، جذب کمک هـای مردمی بـه نفـع سازمــان هـای خیریـه و تکمیل زنجیره ارزش خدمات بانک پارسیان با مشارکت شرکت تاپ و سازمان زندان ها، نسبت به ارایه محصول جدید خود اقدام کرد.

 • 20

صدور مجوز افزایش سرمایه ۱۱۶ شرکت در ۶ ماه

سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: در طی ۶ ماهه ابتدای سال ۹۹ مجوز انجام افزایش سرمایه ۱۶۶ شرکت را صادر کرده است.

 • 16

افزایش ۱۰۴۷۲ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری بعد از چند روز ریزش و نوسان شدید بالاخره با رشد بیش از ۱۰۴۰۰ واحدی به یک میلیون و ۵۰۳ هزار و ۴۱۳ واحد رسید تا سهامداران بعد از مدت‌ها اندکی امیدوار شوند.

 • 13

رفع تعهد ارزی صادرکنندگان سراسر کشور توسط بانک توسعه صادرات

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از ارائه خدمت رفع تعهد ارزی به تمامی صادرکنندگان خبر داد و گفت: ارائه خدمت رفع تعهد ارزی منحصر به مشتریان بانک نیست.

 • 13

پذیرش دو کالا در بازار فرعی بورس کالا

بورس کالا با صدور اطلاعیه‌ای از پذیرش کالای دوده صنعتی و ظروف پلی پروپیلن دو شرکت در بازار فرعی خبر داد.

 • 11

ثبت تراز مثبت ۵۰ درصدی بانک تجارت در شهریور ماه

بانک تجارت با انتشار یک گزارش شفاف‌سازی مالی اعلام کرد در پایان شهریورماه سال جاری تراز مثبت ۵۰ درصد را به ثبت رسانده است.

 • 13

حضور مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در رویداد فیناپ

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سیزدهمین رویداد فیناپ با موضوع احراز هویت دیجیتال، به‌عنوان یکی از اعضای پنل گفت‌وگو حضور می‌یابد.

 • 13

اعلام زمان گشایش نماد دو شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

بورس اوراق بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای زمان گشایش نماد دو شرکت سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت را اعلام کرد.

 • 12

موافقت مجلس با اصلاح طرح واگذاری سهام مازاد بانک رفاه کارگران

نمایندگان مردم در خانه ملت با اصلاح طرح مربوط به واگذاری سهام مازاد بانک رفاه کارگران موافقت کردند.

 • 14

تلاش مجموعه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران قابل تقدیر است

مجموعه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با تلاش‌های جدی خود ارقامی شایسته تشکر را برای سهامداران به ارمغان آوردند.

 • 21

سه طرح منتخب سومین رویداد استارت آپی بانک کشاورزی معرفی شدند

آیین اختتامیه سومین رویداد استارت آپی و دومین جشنواره FintechFarm بانک کشاورزی روز هشتم مهرماه با پخش زنده روند داوری نهایی برگزار و در آن ۳ طرح منتخب نهایی، معرفی شدند.

 • 13

حمایت از فین تک‌های مالی و کشاورزی برای تکمیل زنجیره خدمات بانکی

مدیرعامل بانک کشاورزی بر اهمیت فین تک‌ها در عرصه هوشمندسازی و ارتقای فناوری در بخش کشاورزی و بخش مالی و نیز تمرکز بر توسعه کسب و کارها و استارتاپ‌ها در تکمیل زنجیره خدمات بانکی تاکید کرد.

 • 11

ایفای ۷۰ درصدی تعهد ارزی بیش از ۶۵ درصد مشتریان بانک توسعه صادرات

۶۵ درصد مشتریان این بانک بالغ بر ۷۰ درصد تعهد صادراتی خود را ایفا کرده، ضمن اینکه نیمی از این تعداد، ۱۰۰ درصد ارز صادراتی خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانده اند.

 • 11

راه‌حل برون‌رفت از جنگ اقتصادی مدیریت علمی و عمل گرایی است

مدیرعامل پست‌ بانک‌ ایران تاکید کرد: راه‌حل برون رفت پیروزمندانه از جنگ اقتصادی در مدیریت علمی، تخصصی و اتخاذ راهبرد عمل‌گرایی است.

 • 13

اعلام سقف تراکنش‌های غیرحضوری برای مشتریان زیر ۱۸ سال

بانک ملی ایران اعلام کرد که سقف تراکنش‌های غیرحضوری برداشت از حساب را برای مشتریان زیر ۱۸ سال محدود کرده است.

 • 18

شفاف‌سازی تراز عملیاتی شهریور ماه ۹۹ بانک ملت

بانک ملت با انتشار صورت‌های مالی دوره یک ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری از مثبت شدن تراز عملیاتی خبر داد.

 • 13

انتشار اوراق اختیار فروش تبعی در ۲۲ نماد

معاون بازار بورس تهران اعلام کرد: در ماه اخیر اوراق اختیار فروش تبعی به منظور حمایت از بازار در بورس در ۲۲ نماد و با ارزش اعمال بیش از ۳۶۰۰ میلیارد تومان منتشر شده است.

 • 11

بازدید معاون شعب بانک ملی ایران از شعبه مستقل میرداماد

حسن مونسان معاون شعب بانک ملی ایران و حمید مومنی مدیر امور شعب مستقل از شعبه مستقل میرداماد بازدید و با کارکنان آن دیدار کردند.

 • 10