توضیح 2 بانک درباره تخلف و کلاهبرداری مالی در کرمان و کرج

توضیح 2 بانک درباره تخلف و کلاهبرداری مالی در کرمان و کرج

تهران- ایرنا- بانک تجارت و پست بانک ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه درباره یک پرونده تخلف و یک مورد کلاهبرداری در شهرهای کرمان و کرج توضیحاتی دادند.

جمعه 7 دی 1397 ساعت 7:20

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایرنا 

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا، بانک تجارت عصر چهارشنبه به تخلف صورت گرفته در استان کرمان در سال 1392 مبنی بر صدور چک ‌های بین بانکی و ضمانتنامه جعلی و صوری اشاره کرد.
در اطلاعیه این بانک آمده است: سوء جریان صورت گرفته در نیمه دوم سال 1392 با همکاری و همراهی مراجع امنیتی و نظارتی کشف شد و بلافاصله بانک تجارت نسبت به طرح شکایت اقدام کرد.
طبق این اطلاعیه، بازپرس پرونده پس از احضار متهمان پرونده و انجام تحقیقات لازم نسبت به صدور قرار بازداشت اقدام کرد و اکنون «علی اکبر عمارت ساز» متهم اصلی پرونده در بازداشت است و سوم دی ماه 1397 جلسه رسیدگی به شکایت در شعبه چهار دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی برگزار شد.

**پست بانک: کلاهبردار کارمند ما نیست
پست بانک ایران نیز عصر چهارشنبه درباره خبری به نقل از دادستان البرز با موضوع «دستگیری کارمند پست بانک در کرج» اعلام کرد: فرد دستگیر شده هیچگونه رابطه استخدامی با این بانک نداشته و کارمند بانک نیست.
طبق اطلاعیه پست بانک، «فرد متخلف خارج از سیستم بانک با جعل اوراق دولتی وجوهی از مردم می گرفت که تخلف نامبرده از سوی واحدهای نظارتی بانک کشف و پیگیری شد و فرد خاطی نیز با هماهنگی مقام قضایی بازداشت شده است».
در این اطلاعیه آمده است: بخشی از این وجوه مسترد و وثایق ملکی و تضامین کافی از متخلف برای جبران خسارت وارد اخذ شده است که با هماهنگی مقام قضایی اقدام لازم صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا، دادستان عمومی و انقلاب کرج امروز از بازداشت کارگزار پست بانک خبر داد و اعلام کرد این فرد حدود سه میلیارد تومان از مشتریان کلاهبرداری کرده است.
به گفته حاجی رضا شاکرمی، کارگزار پست بانک که اقدامات مربوط به افتتاح حساب افراد را انجام می‌ داد هنگام انجام مراحل افتتاح حساب 2 فیش به مشتریان ارائه می‌کرد؛ یکی از این فیش‌ها، مربوط به واریز و دیگری برداشت بود که برخی افراد فیش برداشت را امضا کرده اند.
این کارگزار با این شیوه حدود سه میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود.
این فرد اکنون در بازداشت به سر می‌برد.

اقتصام*6984*1961*

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

بررسی عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۹۷ نشان می‌دهد که سهم وام ازدواج از این تسهیلات ۵۵ درصد کل بوده و تا نیمه دی ماه سال‌جاری، ۸۳۹ هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند.

 • 2

حجم روابط تجاری روسیه-ژاپن به رکورد ۲۰ میلیارد دلار رسید

وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: حجم روابط تجاری مسکو-توکیو در سال گذشته میلادی با ۲۰ درصد افزایش به ۲۰ میلیارد دلار رسید.

 • 2

وزیر نفت: چاه اکتشافی جزیره مینو به نفت رسید

وزیر نفت گفت: در چاه اکتشافی جزیره مینو در عمق 3 هزار و 770 متری به نفت رسیدیم.

 • 2

آنر وی ۲۰ موسکینو ادیشن رونمایی شد

آنر V20 موسکینو ادیشن به‌عنوان مدل ویژه‌ی گوشی پرچم‌دار آنر V20،‌ در جریان برگزاری رویداد ویژه‌ی آنر در شهر پاریس رونمایی شد.

 • 2

۷۰۰ میلیارد تومان وام تهیه کننده «شهرزاد» از بانک سرمایه!

رییس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره نقش تهیه‌کننده سریال شهرزاد در پرونده بانک سرمایه توضیحاتی داد.

 • 2

کاهش بدهی های خارجی روسیه

بدهی روسیه تا ابتدای سال جاری میلادی ۱۲.۴ درصد کاهش یافته است.

 • 2

کاهش بدهی‌های خارجی روسیه

بدهی روسیه تا ابتدای سال جاری میلادی ۱۲.۴ درصد کاهش یافته است.

 • 2

بدبینی وزیر جدید به برنامه نفتی ۵۰۰ میلیارد دلاری کویت

وزیر نفت کویت در خصوص ضرورت و توانایی شرکت نفتی دولتی برای صرف ۵۰۰ میلیارد دلار روی یک برنامه توسعه تا سال ۲۰۴۰، بدبین است.

 • 2

برنامه بانک مرکزی برای تغییر و تحول جدی در صنعت پرداخت

مدیراداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از برنامه جدی این بانک برای تغییر و تحول در صنعت پرداخت خبر داد و گفت: دیگر بانک‌ها و psp ها قادر به تامین تمام نیازهای این بخش نیستند.

 • 2

طرح ایجاد سامانه بورس بنزین/ تخصیص روزانه بنزین به هر ایرانی

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار طرح گروهی از نمایندگان درباره سهمیه‌بندی بنزین، از پیشنهاد ایجاد سامانه بورس الکترونیک معاملات بنزین سهمیه‌بندی و اختصاص یک لیتر بنزین به هر ایرانی در روز خبر داد.

 • 0

این همه بانک یعنی این همه رباخواری

یک مرجع تقلید گفت: قدیم الایام کلا 4 بانک بود؛ این همه بانک یعنی این همه رباخواری! این نوع عملکرد ما سبب می‌شود که باران رحمت کمتر بیاید، آیا شجاعت ندارید این‌ها را پشت تریبون مجلس بیان کنید؟

 • 2

وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

یک مرجع تقلید گفت: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است؛ ما گفتیم 4 درصد بابت کارمزد بگیرید، اما یکبار نه هر سال!

 • 2

پزشکان در کدام کشورها بیشترین درآمد را دارند؟

در بیشتر کشورهای جهان پزشکان به دلیل ماهیت چالش برانگیز شغل خود و مسئولیتی که در برابر سلامت عمومی مردم دارند، بیشترین درآمدها را ‌کسب می‌کنند.

 • 3

مثلث خطای فردی

امین کریمی پژوهشگر اقتصاد رفتاری ...

 • 3

وقت «اشباع» در بازارها؟

دنیای اقتصاد : ...

 • 3

نقاط پرمعامله بورس در پاییز

فاطمه اسماعیلی‌ ...

 • 3

پرداخت وام‌ های قرض الحسنه به شیوه فعلی رباخواری آشکار است

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: این نوع قرض الحسنه ای که در بانک‌ها داده می‌شود، به طور حتم خلاف شرع و حرام است و نوعی رباخواری آشکار محسوب می‌شود.

 • 3