توضیحات بانک توسعه تعاون درباره یک خبر

توضیحات بانک توسعه تعاون درباره یک خبر

بانک توسعه تعاون درباره یک خبر توضیحاتی ارائه کرد.

سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 2:12

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از ایسنا 

، بانک توسعه تعاون درباره خبری مبنی بر "سهام‌فروشی یا مازندران‌فروشی؟ " توضیحاتی ارائه کرد که بدین شرح است:

" اتحادیه دامداران استان مازندران در تاریخ ۲۱/۸/۱۳۹۱ در قبال ارائه تضمینات مختلف مانند سفته و قرارداد لازم الجرا اقدام به دریافت تسهیلات از بانک توسعه تعاون نمود و به رغم معوق گردیدن اقساط تسهیلات اتحادیه مذکور، طی سه مرحله به ترتیب در تاریخ های ۱۹/۸/۱۳۹۲، ۲۵/۱۰/۱۳۹۲، ۱۴/۴/۱۳۹۳ در جهت مساعدت با هیات مدیره اتحادیه مورد اشاره امهال یا مهلت تمدید جهت تسویه بدهی داده شده است.

سرانجام پس از ارائه دادخواست از سوی بانک توسعه تعاون در مورخ ۱/۹/۱۳۹۳ شعبه هفتم دادگاه عمومی شهرستان ساری اقدام به صدور رای بدوی در تاریخ ۲۸/۱۱/۱۳۹۳ نمود و پس از صدور اجرائیه در ۲۰/۲/۱۳۹۴ و سپس توقیف سهام اتحادیه و همچنین ارزیابی سهام مزبور توسط اجرای احکام دادگاه نیابت تهران، النهایه برگزاری مزایده به تاریخ ۱۳/۵/۱۳۹۵ توسط همان دادگاه اعلام شد.

نظارت بر حسن هزینه کرد تسهیلات اعطایی و اهتمام به مطالبه دیون قانونی بویژه از طریق پیگیری حقوقی آن براساس ضوابط و مقررات قانونی یک اصل استاندارد و مهم در فعالیتهای بانکی تلقی می‌شود. لذا انتشار این گونه اخبار در وضعیت کنونی فضای اقتصاد کشور باعث ایجاد نگرانی برای مشتریان حقیقی وحقوقی بانکی می شود.

ارائه خدمات تخصصی و حمایت و پشتیبانی از فعالان تعاونی در بخش‌ها و زیر بخش‌های مختلف اقتصادی به ویژه بخش کشاورزی و دامداری با هدف ایجاد اشتغال همواره از اولویت‌های برنامه‌ای بانک توسعه تعاون بوده است لذا استفاده ناصحیح از واژگانی نظیر سهام فروشی یا مازندران فروشی، سرپوش گذاشتن بر عملکرد صادقانه و شفاف این بانک در جهت حمایت از تشکل های تعاونی و سایر فعالین اقتصادی است که بر همین اساس بانک توسعه تعاون صرفا به دلیل عمل نکردن هیات مدیره اتحادیه دامداران استان مازندران به تعهدات قانونی خود بویژه عدم پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی و معوق گردیدن آن، در چارچوب ضوابط و مقررات حقوقی و با استفاده از طرق قانونی اقدام به اجرا گذاشتن تضمینات مشتری فوق کرده است تا از این طریق امکان بازگشت مجدد تسهیلات به چرخه خدمات رسانی اقتصادی بخش تعاون فراهم شود".

انتهای پیام

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

باکنلون بانک چین: به همکاری با ایران ادامه می دهیم

تهران-ایرنا- باکنلون بانک چین اعلام کرد که به همکاری خود با بانکهای ایرانی غیرتحریمِی برای معاملات و پرداختهای مربوط به کالاهای غیرتحریمی ادامه خواهند داد.

 • 8

بار مالی ۲۰۰۰ میلیاردی رشد تعرفه‌های پزشکی برای بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه اعلام کردیم، افزایش تعرفه‌های سال ۱۳۹۸ موکول به تامین اعتبار است، گفت: افزایش ۱۰ درصدی تعرفه‌ها، حدود  ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیارد تومان بار مالی برایمان به همراه دارد.

 • 5

پروژه سیاسی یا نظریه اقتصادی؟

جیمز مکینتاش/ وال استریت ژورنال ...

 • 15

کمک ۳ میلیارد دلاری عربستان و امارات به سودان

در پی سقوط حکومت عمر البشیر در سودان که حدود ۳۰ سال قدرت را در اختیار داشت، عربستان و امارات امروز (یک‌شنبه) اعلام کردند که سه میلیارد دلار کمک مالی در اختیار این کشور می‌گذارند.

 • 16

تسویه کامل سود سهام عدالت همه مشمولان تا چند روز دیگر

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:‌ پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال ۹۶ مشمولان سهام عدالت طی روزهای جاری خاتمه می یابد.

 • 19

کمک مالی عربستان و امارات به سودان با وجود مخالفت انقلابیون

خبرگزاری رسمی عربستان از بسته کمک مالی این کشور و امارات به سودان به ارزش ۳ میلیارد دلار خبر داد.

 • 16

تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار، محقق کننده شعار سال است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت ایران گفت: حمایت‌های دولت و همکاری نهادهای بانکی، مالیاتی و بیمه‌ای برای عبور از موانع تولید و تسهیل قوانین و مقررات کسب وکار می تواند بخش مهمی از محدودیت های تولید را کاهش دهد و مسیر دستیابی به شعار سال را تسهیل کند.

 • 6

افزایش نرخ تورم ژاپن

هر چند تورم سومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه مارس افزایش یافت اما کماکان نسبت به سطح هدف‌گذاری شده توسط بانک مرکزی این کشور فاصله دارد.

 • 22

زور دلالان از دلار هم بیشتر است

افزایش قیمت برخی اقلام اساسی در کشور که تولید آنها کمترین ارتباط را با قیمت ارز دارد مساله‌ای است که درماه‌های گذشته باعث ایجاد سختی‌هایی در تامین معاش مردم شده است؛ امری که به نظر می‌رسد برای بررسی آن باید به عملکرد دستگاه‌های داخلی پرداخته شود.

 • 17

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 16

ارزش صادرات گیاهان دارویی به 520 میلیون دلار رسید

تهران- ایرنا- مجری طرح گیاهان دارویی کشور، گفت: بر اساس آمار 11 ماهه (از فروردین تا بهمن ماه) سال 97، 336 هزار و 836 تن انواع گیاهان دارویی به ارزش 520 میلیون دلار به کشورهای مختلف دنیا صادر شده است.

 • 17

چگونه دوبی از فرایند نرخ گذاری دلار تهران حذف می‌شود؟

کارشناسان اقتصادی کشور معتقدند بازار متشکل ارزی به تدریج نرخ گذاری دلار تهران را از دوبی به داخل کشور منتقل می‌کند.

 • 21

مهار نوسان های نرخ ارز با راه اندازی بازار متشکل ارزی

تهران- ایرنا- یک کارشناس امور بانکی با بیان اینکه بازار متشکل ارزی می‌تواند التهاب و نوسان نرخ ارز را کاهش دهد، گفت: به دلیل اینکه معاملات این بازار، شفاف است و خریداران و فروشندگان می توانند در شرایط رقابتی درخواست‌های خود را ارائه کنند، نوسان های آن نسبت به بازار غیرشفاف کمتر خواهد بود.

 • 20

تبانی بزرگترین بانک ایتالیابرای اخلال در بازار اوراق قرضه اروپایی

کمیسیون اروپا اعلام کرد که بزرگترین بانک ایتالیا به علت نقش مهم خود در تبانی ۸ بانک برای از بین بردن رقابت‌پذیری در خرید و فروش اوراق قرضه اروپایی، احتمالا با جریمه‌ای سنگین روبرو خواهد شد.

 • 23

اهدا۲۰هزاربسته آموزشی بهداشتی به سیل زدگان لرستان توسط بانک آینده

تهران- بانک آینده با همکاری جمعیت هلال احمر ۲۰هزار بسته کمک آموزشی و بهداشتی به دانش ‌آموزان سیل‌ زده لرستان اهدا کرد .

 • 25

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 17

نقره داغ شدن فدراسیون فوتبال ایران، ذوب‌آهن، سایپا و اوکتاویو توسط AFC

فدراسیون فوتبال ایران، دو باشگاه ذوب‌آهن و سایپا و سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران، توسط بالاترین نهاد فوتبال در قاره آسیا نقره‌داغ شدند.

 • 16

حمایت مالی حفتر توسط عربستان تا چه زمان ادامه خواهد داشت

تهران- ایرنا- نیروهای نظامی حفتر بدون برخورداری از پشتیبانی مالی واقتصادی روز به روز رو به ضعف خواهند گذاشت و این واقعیت وابستگی حفتر به پشتیبانی وکمک های خارجی بویژه عربستان را نشان می دهد.

 • 21

بازار متشکل ارزی چیست؟ چه نفعی برای صرافی‌ها دارد؟

بازار متشکل ارزی به اعتقاد کارشناسان می‌تواند منجر به سامان یافتن بازار ارز کشور شود. دکتر مجید شاکری، تحلیلگر اقتصادی در گفتگو با مهر درباره نحوه کار این بازار توضیح داده است.

 • 19