تمام پروسه‌های تخصیص ارز و رفع تعهد ارزی را انجام دادیم

تمام پروسه‌های تخصیص ارز و رفع تعهد ارزی را انجام دادیم

یک شرکت دارویی در پاسخ به نامه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور در خصوص تعیین تکلیف ارزهای دولتی، اعلام کرد: تمام پروسه‌های تخصیص ارز و رفع تعهد ارزی را انجام داده‌ایم.

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 21:15

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از درج گزارش« همتی اسامی متخلفان ارزی را به رئیس‌جمهور اعلام کرد» یکی از شرکت‌هایی که نام او در فهرست درج شده در نامه رئیس کل بانک مرکزی قرار داشته است، توضیحاتی را به خبرگزاری مهر ارسال کرده است:

پیرو مطلب درج شده در مورخ ۹۸/۵/۶ در آن سایت تحت عنوان « همتی اسامی متخلفان ارزی را به رئیس جمهور اعلام کرد» و ذکر نام شرکت داروسازی دانا در مطلب فوق ، به استحضار میرساند که کلیه پروسه های تخصیص ارز و رفع تعهدات ارزی این شرکت بصورت کامل تحت نظارت بانک مرکزی و ارگانهای ذیربط بوده و مطابق مدارک و مستندات و سوابق موجود و قابل ارائه در شرکت بیش از ۹۵ درصد کالاهایی که از بابت آنها ارز دولتی به شرکت تخصیص یافته ترخیص گردیده و یا در گمرک است و چند قلم محدود باقیمانده نیز در حال حمل است.

شایان ذکر است در شرایط فعلی کشور پروسه حواله ارز تخصیص یافته و وصول آن توسط بانک ذینفع ( بانک فروشنده کالا ) و حمل کالا با توجه به تحریم شرکتهای حمل و نقل و تشریفات گمرکی مربوط به ترخیص کالا بسیار زمانبر بوده و همچنین پروسه رفع تعهد که توسط بانکهای عامل باید انجام شود ، در اکثر اوقات طولانی و زمانبر است، لذا مبالغ اعلام شده در ارتباط با عدم رفع تعهد ارزی مربوط به عدم حمل کالا و عدم خرید نبوده و عمدتاً مربوط به تاخیر بانکهای عامل در رفع تعهد سایت بانک مرکزی است.

این مطلب در مصاحبه های متعددی که اخیراً توسط وزیر محترم اقتصاد جناب آقای دکتر دژپسند و سخنگوی محترم دولت جناب آقای دکتر ربیعی به انجام رسیده بصورت آشکار بیان گردیده و اعلام شده که هیچگونه تخلف ارزی و یا گمشدن ارز دولتی مطرح نبوده است.

در حال حاضر نیز با توجه به عدم وجود هرگونه رفع تعهد ارزی در شرکت دانا، تخصیص ارز به خریدهای این شرکت از طریق بانکهای عامل و بانک مرکزی بصورت کاملاً عادی در جریان بوده و تاکنون هیچگونه اخطار یا هشداری که نشان دهنده تاخیر یا تخلف این شرکت در رفع تعهدات باشد از طرف بانک مرکزی یا بانکهای عامل و یا سایر ارگانهای ذیربط به این شرکت واصل نگردیده است و در صورت مراجعه به سایت بانک مرکزی مشاهده میشود تقریباً قریب به اتفاق تعهدات ارزی شرکت دانا بصورت کامل انجام شده و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد فلذا به منظور شفاف سازی و جلوگیری از خدشه دار شدن اعتبار این شرکت که به عنوان یکی از معتبرترین شرکتهای داروسازی کشور نقش عمده ای در تأمین دارو و مواد اولیه داروئی کشور را به عهده دارد، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب تکذیب خبر در سایت آن رسانه منعکس گردد.

مهندس احمد خارزی

مدیرعامل

کد خبر 4687496
محبوبه فکوری

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

طرح فروش اقساطی سهام در بازار سرمایه

مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه بازار سرمایه تنش‌ها را پشت سر گذاشت، درباره فروش اقساطی برخی از سهام در بازار سرمایه گفت: این برنامه برای فروش دارایی‌های دولت مطرح شده است.

 • 22

ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستانها، مراکز درمانی و پایگاههای اورژانس

بانک رفاه به منزله بانک سلامت محور، در ساخت، تجهیز و توسعه بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس، در حیطه مسئولیت های اجتماعی، نقش بسزایی داشته است.

 • 24

ارکان برنامه راهبردی و مدل کسب و کار اگزیم بانک دیجیتال

بانک توسعه صادرات ایران استراتژی های متناسب با اهداف اگزیم بانک دیجیتال را در قالب برنامه توسعه بانکداری دیجیتال با رویکرد نوآوری باز و با همکاری شرکت های دانش بنیان را دردست اجرا دارد.

 • 24

۹۰ میلیارد دلار اندازه بازار اسباب‌بازی جهان

پژوهش‌های متعدد شاخص‌های مختلفی را برای انتخاب یک اسباب‌بازی خوب بیان کرده‌اند که در این گزارش به چند شاخص برای انتخاب اسباب‌بازی اشاره می‌شود.

 • 33

دعوت به شرکت در مراسم تشییع سردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در بانک سپه و بانک‌های ادغامی را به شرکت پرشور در مراسم تشییع و وداع با سردار محبوب اسلام دعوت کرد.

 • 12

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد جهت تسهیل استفاده از رمز دوم پویا، امکان دریافت این رمز از طریق پیامک را برای کاربران بانکی فراهم کرده است.

 • 14

راه‌اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک

بانک مرکزی اعلام کرد از سه‌شنبه این امکان فراهم می‌شود تا مشتریان بانکی‌ در زمان خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.

 • 51

انتصاب اعضای هیات عامل بانک صنعت ومعدن درراستای اجرا حاکمیت شرکتی

دو تن از اعضای هیات عامل بانک صنعت و معدن در راستای اجرای حاکمیت شرکتی با احکامی از سوی مدیرعامل این بانک منصوب شدند.

 • 52

اعلام اسامی شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران در روز دوشنبه ۱۶

شعب کشیک بانک کارآفرین در شهر تهران، در روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آماده خدمت‌رسانی به مشتریان هستند.

 • 96

قیمت سکه طرح جدید ۱۵ دی ۹۸ به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در معاملات بازار آزاد تهران به ۴ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 19

دعوت چقازردی به شرکت همکاران درمراسم تشییع ووداع باسردار سلیمانی

مدیرعامل بانک سپه همه همکاران خود در این بانک و بانکهای ادغامی را به حضور پر شور در مراسم تشییع و وداع با پیکر سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی و دیگر هم رزمان آن شهید دعوت کرد.

 • 13

حضور مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه در منزل شهید زمانی نیا

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بانک سپه با حضور در منزل پاسدار شهید مدافع حرم وحید زمانی نیا، همراه و همرزم سردار  شهید قاسم سلیمانی، شهادت وی را  به خانواده اش تبریک و تسلیت گفتند.

 • 13

تقاضای القایی منجر به چالش‌اقتصادی در نظام‌ بیمه ای می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران گفت: پدیده تقاضای القایی یکی از چالش‌های نظام سلامت همه کشورها است که باعث افزایش سهم مردم از هزینه‌های سلامت می‌شود.

 • 41

حقوقی‌های بورس ۴ هزار میلیارد تومان از سهام حقیقی‌ها را خریدند

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس، از خرید ۴هزارمیلیارد تومان سهام متعلق به سهامداران حقیقی از سوی شرکت‌های حقوقی خبر داد و گفت:صندوق‌های«تثبیت بازار»و«توسعه بازار» پای کار آمدند.

 • 44

هموارسازی محیط کسب و کار با تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران

تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران فرصتی ارزشمند برای اشخاص حقیقی و حقوقی است تا سرمایه مورد نیاز خود را جهت توسعه و رونق کسب و کار و تجارت شان تامین کنند.

 • 50

رونمایی از نمایشگر قدرتمند بازی‌های ویدئویی

یک شرکت تجاری از عرضه نمایشگری جدید و قدرتمند برای اجرای بازی‌های ویدئویی با نرخ تازه سازی صفحه ۲۴۰ هرتز خبر داده است.

 • 14

افزایش پوشش بیمه‌ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود

مشاور سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط اقتصادی موجود، افزایش پوشش بیمه ای با همکاری و تدبیر پزشکان محقق می‌شود.

 • 45

کاهش حقوق تیم کوک به علت ضعف عملکرد اپل

حقوق دریافتی تیم کوک مدیرعامل اپل در سال جاری میلادی در مقایسه با سال ۲۰۱۸ کاهش می‌یابد و علت این امر کاهش درآمد اپل است.

 • 15

کارت هایتان را به راحتی در اپلیکیشن ۶۰ اضافه کنید

مشتریان بانک ملی ایران می توانند به راحتی کارت های بانکی خود را در سامانه رمز یکبار مصرف حذف یا اضافه کنند.

 • 40

قیمت دلار کاهش یافت/نرخ به ۱۳۳۳۰ تومان رسید

قیمت دلار آمریکا(اسکناس)، امروز یکشنبه ۱۵ دی ۹۸ در صرافی‌های بانکی با ۵۰ تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۳۳۳۰ تومان رسید.

 • 38