تمام پروسه‌های تخصیص ارز و رفع تعهد ارزی را انجام دادیم

تمام پروسه‌های تخصیص ارز و رفع تعهد ارزی را انجام دادیم

یک شرکت دارویی در پاسخ به نامه عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی به رئیس جمهور در خصوص تعیین تکلیف ارزهای دولتی، اعلام کرد: تمام پروسه‌های تخصیص ارز و رفع تعهد ارزی را انجام داده‌ایم.

شنبه 19 مرداد 1398 ساعت 21:15

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از مهر 

به گزارش خبرگزاری مهر، پس از درج گزارش« همتی اسامی متخلفان ارزی را به رئیس‌جمهور اعلام کرد» یکی از شرکت‌هایی که نام او در فهرست درج شده در نامه رئیس کل بانک مرکزی قرار داشته است، توضیحاتی را به خبرگزاری مهر ارسال کرده است:

پیرو مطلب درج شده در مورخ ۹۸/۵/۶ در آن سایت تحت عنوان « همتی اسامی متخلفان ارزی را به رئیس جمهور اعلام کرد» و ذکر نام شرکت داروسازی دانا در مطلب فوق ، به استحضار میرساند که کلیه پروسه های تخصیص ارز و رفع تعهدات ارزی این شرکت بصورت کامل تحت نظارت بانک مرکزی و ارگانهای ذیربط بوده و مطابق مدارک و مستندات و سوابق موجود و قابل ارائه در شرکت بیش از ۹۵ درصد کالاهایی که از بابت آنها ارز دولتی به شرکت تخصیص یافته ترخیص گردیده و یا در گمرک است و چند قلم محدود باقیمانده نیز در حال حمل است.

شایان ذکر است در شرایط فعلی کشور پروسه حواله ارز تخصیص یافته و وصول آن توسط بانک ذینفع ( بانک فروشنده کالا ) و حمل کالا با توجه به تحریم شرکتهای حمل و نقل و تشریفات گمرکی مربوط به ترخیص کالا بسیار زمانبر بوده و همچنین پروسه رفع تعهد که توسط بانکهای عامل باید انجام شود ، در اکثر اوقات طولانی و زمانبر است، لذا مبالغ اعلام شده در ارتباط با عدم رفع تعهد ارزی مربوط به عدم حمل کالا و عدم خرید نبوده و عمدتاً مربوط به تاخیر بانکهای عامل در رفع تعهد سایت بانک مرکزی است.

این مطلب در مصاحبه های متعددی که اخیراً توسط وزیر محترم اقتصاد جناب آقای دکتر دژپسند و سخنگوی محترم دولت جناب آقای دکتر ربیعی به انجام رسیده بصورت آشکار بیان گردیده و اعلام شده که هیچگونه تخلف ارزی و یا گمشدن ارز دولتی مطرح نبوده است.

در حال حاضر نیز با توجه به عدم وجود هرگونه رفع تعهد ارزی در شرکت دانا، تخصیص ارز به خریدهای این شرکت از طریق بانکهای عامل و بانک مرکزی بصورت کاملاً عادی در جریان بوده و تاکنون هیچگونه اخطار یا هشداری که نشان دهنده تاخیر یا تخلف این شرکت در رفع تعهدات باشد از طرف بانک مرکزی یا بانکهای عامل و یا سایر ارگانهای ذیربط به این شرکت واصل نگردیده است و در صورت مراجعه به سایت بانک مرکزی مشاهده میشود تقریباً قریب به اتفاق تعهدات ارزی شرکت دانا بصورت کامل انجام شده و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد فلذا به منظور شفاف سازی و جلوگیری از خدشه دار شدن اعتبار این شرکت که به عنوان یکی از معتبرترین شرکتهای داروسازی کشور نقش عمده ای در تأمین دارو و مواد اولیه داروئی کشور را به عهده دارد، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب تکذیب خبر در سایت آن رسانه منعکس گردد.

مهندس احمد خارزی

مدیرعامل

کد خبر 4687496
محبوبه فکوری

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

اخطار چین به آمریکا:جنگ تجاری را متوقف کن یا با پی آمدها روبرو شو

دولت چین روز شنبه ضمن ابراز مخالفت شدید با تصمیم واشنگتن برای تحمیل تعرفه های اضافی بر ۵۵۰ میلیارد دلار کالای وارداتی از چین، نسبت به پی آمدهای این اقدام به آمریکا هشدار داد.

 • 2

چه تعداد کارت بانکی بدون استفاده دست مردم است؟

شمار کارت‌های بانکی در تیرماه به بیش از ۳۴۱ میلیون و سه هزار کارت رسیده که تنها ۱۰۱ میلیون و ۲۵۳ هزار کارت دارای تراکنش بوده که نشان می‌دهد بیشتر کارت‌های صادره (معادل ۲۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار کارت) فاقد تراکنش و بدون استفاده مانده‌اند.

 • 6

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

گجت‌های پوشیدنی در صدر

حمید رفیعیان/ فعال استارت‌آپی ...

 • 4

صعود یک‌دست بازار سهام

دنیای اقتصاد : ...

 • 2

دژپسند: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم

وزیر اقتصاد گفت: سی‌سال بعد جنگ هنوز نتوانسته‌ایم نقش نفت را از اقتصاد حذف کنیم در حالیکه در همه برنامه‌ها به این مهم توجه شده است.

 • 6

دیپلماسی کیمچی یا اسپاگتی ایتالیایی/ تسلط کدام کشور در بشقاب غذایی جهان بیشتر است؟

آمریکا بزرگترین وارد کننده سیستم و مواد غذایی در جهان محسوب می‌شود و ایتالیا بزرگترین صادر کننده فرمول و مواد غذایی خوراکی در جهان است.

 • 6

حمایت باهنر از رئیس بازداشتی خصوصی سازی

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه فردی که می خواهد شرکت های دولتی را وگذار کند باید هم دست پاک باشد و هم اختیارات داشته باشد، گفت: پوری حسینی فرد عاقل و فهمیده ای است.

 • 7

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 5

افزایش سقف انتقال وجه درگاه‌های غیرحضوری

بانک سپه سقف برداشت از حساب برای انتقال وجه و خرید از طریق درگاه‌های غیرحضوری را افزایش داد.

 • 7

نماهنگ| اسیر نفتی

مروری بر بیانات ۲۰ سال گذشته رهبر انقلاب درباره متکی نبودن اقتصاد کشور به نفت که ایشان معتقدند ایران باید به روزی برسد که بتواند برای نفت خود در بازار خودش تصمیم بگیرد.

 • 129

مهلت زمان استفاده اجباری از رمز یکبار مصرف تا پایان مهر تمدید شد

مهلت زمان اجباری شدن استفاده از رمز پویا در تمامی تراکنش های مبتنی بر کارت در بانک ملت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شد.

 • 7

گرامیداشت روز پزشک در بانک ملی ایران

به مناسبت روز پزشک، مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی و رئیس و مسئولان اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران با حضور در بیمارستان بانک، از تلاش های تیم پزشکی بیمارستان بانک تقدیرکردند.

 • 7

قیمت سکه، طلا و ارز در روز شنبه

درحالی که قیمت طلا در بازار جهانی به مسیر رو به رشد خود ادامه می‌دهد، بازار طلا در ایران خلاف روند بازار جهانی پیش می‌رود و قیمت‌های در نخستین روز هفته‌جاری نسبت به روز مشابه هفته گذشته کاهش نسبی داشته است.

 • 7