تقدیر مدیرعامل صندوق نوآوری وشکوفایی کشور ازعملکرد بانک ملی ایران

تقدیر مدیرعامل صندوق نوآوری وشکوفایی کشور ازعملکرد بانک ملی ایران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: بانک ملی ایران «شیخ الشیوخ» بانک های کشور است، گفت.

دوشنبه 14 مهر 1399 ساعت 21:41

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران با بیان این که اقتصاد کشور بانک محور است و نمی توان این موضوع را انکار کرد، افزود: حمایت از تولید یک شعار نیست، بلکه راهی است که به خودکفایی کشور در بسیاری از بخش ها می انجامد، بنابراین همه ارکان کشور و در راس آنها نظام بانکی باید با همه توان از تولید حمایت کنند.

وی استان تهران را مصرف کننده بخش قابل توجهی از تسهیلات بانکی خواند و خاطرنشان کرد: حدود یک هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی مستقر در تهران بدون حمایت بانک ها نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون استاندار تهران بانک ملی ایران در حوزه حمایت از بنگاه های اقتصادی را سرلوحه نظام بانکی خواند و اظهار کرد: کمک بانک ها باید به موقع و به اندازه باشد تا تاثیر حداکثری را در به حرکت درآمدن چرخ تولید داشته باشد.

عسگری همچنین کاهش بروکراسی های اداری با رعایت قوانین و مقررات و نیز استفاده از همه ظرفیت ها در پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی را خواستار شد و گفت: افزایش تعامل میان دستگاه های تصمیم گیر به ویژه استانداری و بانک ها باعث حفظ اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید در همه حوزه های گردشگری، خدماتی، صنعتی و کشاورزی خواهد شد.

معاون شعب بانک ملی ایران نیز در این جلسه با بیان این که آمار عملکرد این بانک در حوزه کمک به تولیدکنندگان درخشان است، گفت: سیاست های کلان بانک ملی ایران همواره در حوزه حمایت از تولید و نیز تلاش برای افزایش اشتغال در کشور متمرکز بوده است.

حسن مونسان با تاکید بر این که تکالیف حاکمیتی بانک ملی ایران بسیار زیاد و منابع محدود است، اظهار کرد: با این حال محدودیت ها باعث نشده که فرایند پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی مختلف با اختلال رو به رو شود.

وی رویکرد این بانک را کمک به توسعه کشور در همه ابعاد خواند و خاطرنشان کرد: بانک ملی ایران در دایره آمار و ارقام محدود نمی ماند و از همه ظرفیت های قانونی خود برای کمک به پیشرفت کشور در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی استفاده خواهد کرد.

معاون شعب بانک ملی ایران با ارائه گزارشی از عملکرد این بانک در حوزه پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف، گفت: اگر چه تهران حجم زیادی از تسهیلات بانک ملی ایران را به خود اختصاص داده است، اما سایر استان ها نیز به تناسب فعالیت خود سهم تسهیلاتی قابل توجهی را دریافت کرده اند و از این رو عدالت در پرداخت تسهیلات رعایت می شود.

مونسان با تقدیر از خدمات کارکنان بانک ملی ایران که بدون وقفه در حال پیاده سازی سیاست های ابلاغی در حوزه رونق و جهش تولید هستند، خاطرنشان کرد: زنجیره پرداخت تسهیلات فقط در اختیار بانک ها نیست و دستگاه های دیگری نیز در این زمینه نقش دارند، بنابراین کم کاری برخی دستگاه ها را نباید به پای بانک ها نوشت.

در این جلسه همچنین مدیران امور شعب تهران و مستقل، روسای ادارات پنج گانه تهران و روسای تعدادی از شعب مستقل بانک ملی ایران به همراه جمعی از مسئولان استانی مطالبی را درباره نقش بانک ملی در تحقق شعار سال، چگونگی کمک به توسعه بنگاه های اقتصادی و نیز کاهش آثار منفی تحریم بر بازار مطرح کردند.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تمدید مهلت اظهارنامه صاحبان مشاغل تا ۱۵ تیر

رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور، از تمدید مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی و ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ خبر داد.

 • 1

حمایت بانک سپه از تولیدکنندگان و اقشار آسیب‌پذیر

بانک سپه همزمان با اجرای پروژه ملی ادغام، طی سه سال اخیر نقش محوری در حمایت از واحدهای تولیدی، اقشار آسیب‌دیده و آسیب‌پذیر، رونق تولید و ایجاد اشتغال در اقتصاد کشور ایفا کرد.

 • 7

حمایت بانک توسعه تعاون از اشتغال‌زایی در استان خوزستان

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: برای بررسی مشکلات اشتغال در استان خوزستان آماده همکاری با دستگاه‌های استانی هستیم.

 • 7

بدون ضامن هم می‌توانید وام بگیرید

با خدمات جدید بانک مهر ایران، برای دریافت تسهیلات نیازی به ضامن ندارید.

 • 9

افت ۲ هزار واحدی بورس آخرین روز کاری هفته

بورس تهران با افت ۲ هزار واحدی شاخص کل، معاملات هفتگی خود را به پایان رساند.

 • 6

تسهیل ایفای تعهدات ارزی

رئیس کمیته اقدام ارزی، از تسهیل ایفای تعهدات ارزی در بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات خبر داد.

 • 4

سقف تراکنش‌های بانک مسکن افزایش یافت

بانک مسکن اعلام کرد که سقف مجموع انتقال وجوه( با مبدا حساب) بانک مسکن با بهره‌گیری از رمز یک بار مصرف تا ۱۰۰ میلیون تومان(یک میلیارد ریال) افزایش یافته است.

 • 4

واریز ۷۶ هزار میلیارد ریال سهم آورده متقاضیان مسکن ملی

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۶ هزار میلیارد ریال از سهم آورده متقاضیان مسکن ملی واریز شده است، گفت: نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد ریال از این منابع مردم به پروژه‌ها اختصاص یافته است.

 • 3

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با اولویت زنان سرپرست خانوار

عضو هیات مدیره بانک مسکن از پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار خبر داد.

 • 5

رشد ۱۱۳ درصدی اوراق بدهی دولتی در سال ۹۹

بر اساس آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی به عنوان یکی از راهکارهای جذب منابع و مدیریت نقدینگی در سال گذشته افزایش یافته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است.

 • 2

رشد ۱۱۳ درصدی انتشار اوراق بدهی دولتی در سال ۹۹

بر اساس آمار، عرضه اوراق بدهی دولتی به عنوان یکی از راهکارهای جذب منابع و مدیریت نقدینگی در سال گذشته افزایش یافته و عرضه سایر اوراق مالی اسلامی با نوسان همراه بوده است.

 • 2

حمایت بانک کشاورزی از پرورش گل

نگاه ویژه و حمایت از پرورش گل ، به مثابه یکی از روش های افزایش درآمد های غیر نفتی و رونق اقتصادی کشور، همواره در دستور کار بانک کشاورزی قرار دارد.

 • 3

بازگشت۸۰۰ طرح راکد به چرخه تولید باحمایت بانک کشاورزی

با استفاده از حمایت‌های مالی و تمهیدات بانک کشاورزی، حدود ۸۰۰ طرح راکد و بلاتکلیف به ارزش بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال در فاصله سال‌های ۹۶ تا ۹۹ به چرخه تسهیلات و تولید بازگشته است.

 • 3

اعطای تسهیلات ارزان قیمت به کارگران نمونه استان‌های کشور

بانک رفاه کارگران در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها " و با هدف تکریم و تجلیل از اقشار مختلف جامعه کارگری کشور، به کارگران نمونه استان‌های کشور تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌کند.

 • 8

رفت و برگشت شاخص بورس

شاخص کل بورس پس از افت ۴۴ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحدی قرار گرفت.

 • 6

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار

نائب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ شاهد افزایش قیمت سکه و دلار در بازار بودیم.

 • 8

حذف تدریجی پول کاغذی در مبادلات/ دوران اسکناس به پایان می‌رسد

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به کمرنگ شدن نقش پول کاغذی در برخی کشورهای جهان، معتقد است: رمزارزها چرخه نابودی پول کاغذی را تسریع می‌کنند.

 • 7

تعبیر «حباب» برای بورس اشتباه است

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: زمانی که در مورد بورس و قیمت دارایی‌ها صحبت می‌شود در مورد متغیر اسمی صحبت می‌شود، در نتیجه مقایسه یک متغیر اسمی با متغیر واقعی بسیار مقایسه نادرستی است.

 • 6

پیش‌بینی رشد اقتصادی بیش از دو درصد در سال ۱۴۰۰

رئیس اتاق بازرگانی با تاکید بر اینکه مهم‌ترین مساله دولت بعدی مسائل اقتصادی است، اظهار کرد: براساس پیش‌بینی بانک جهانی نیز، امسال رشد اقتصادی ایران بالاتر از دو درصد خواهد بود.

 • 3

نرخ رسمی۲۱ ارز افزایش یافت

بانک مرکزی نرخ رسمی ۴۶ ارز را برای امروز اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۲۱ ارز کاهش و ۱۶ ارز افزایش یافت. همچنین نرخ ۹ ارز هم بدون تغییر باقی ماند.

 • 7