تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

چهارشنبه 16 مهر 1399 ساعت 9:40

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک تجارت، همایش «ترویج و تثبیت فرهنگ حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در نظام بانکی» با حضور محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مدیران عامل بانک‌ها و مدیران چند شرکت برتر مورد حمایت این صندوق برگزار شد.

در این همایش ضمن قدردانی از تلاش و همکاری بانک تجارت با صندوق نوآوری و شکوفایی قدردانی، به دلیل سهم قابل توجه بانک تجارت در صدور انواع ضمانتنامه و اعطای تسهیلات به شرکت‌های معرفی شده از سوی این صندوق با اهدای لوح تقدیر به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به دولت‌آبادی مدیرعامل بانک تجارت اعطا شد.

برنامه‌های جدید بانک تجارت برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان

رضا دولت آبادی مدیر عامل بانک تجارت در سخنرانی خود در این همایش در مورد عملکرد این بانک در ارائه خدمات مالی و اعتباری به شرکت‌های دانش بنیان گفت: همکاری بانک تجارت با صندوق نوآوری از ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۸ طی یک تفاهمنامه برای ارائه خدمات به اکوسیستم نوآوری کشور آغاز شده است که به موجب این تفاهمنامه، بانک خدمات ضمانت نامه، سرمایه در گردش، اعتبار اسنادی داخلی، خرید محل کار، لیزینگ و خرید دین به شرکت‌های دانش بنیان ارائه می‌دهد.

دولت‌آبادی در مورد میزان پرداختی‌های بانک تجارت در این مدت گفت: تاکنون بانک در زمینه تسهیلات، ۵۷ فقره تسهیلات برای ۱۱ استان کشور و بالغ بر ۵۹۰۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. همچنین در زمینه صدور ضمانت نامه نیز تاکنون ۴۴۵ فقره برای ۸ استان کشور بالغ بر ۱۳۵۰۰ میلیارد ریال صادر شده است.

مدیرعامل بانک تجارت با تقدیر از تلاش‌های دکتر وحدت و همه همکارانش که در این کار مهم، موانع بزرگ را از سرراه برداشتند گفت: ابتدای امر که قرار شد این پروژه بزرگ را آغاز کنیم از آنجا که شرکت‌های دانش بنیان پرریسک به نظر می‌آمدند، اما با این وجود جلسات مستمری برگزار کردیم و با دعوت از کارشناسان این حوزه، توانستیم این راه را هموار کرده و امروز شاهد موفقیت‌های شرکت‌ها باشیم.

مدیرعامل بانک تجارت عنوان کرد: عملکرد موفق این طرح‌ها به ما ثابت کرد که به جوان‌ها و دانش بومی و توان علمی و پژوهش داخلی می‌توان اعتماد کرد. تسهیلات و ضمانتنامه‌های زیادی را ما پرداخت کردیم. ۱۳ هزار میلیارد ریال ضمانتنامه و ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات تنها از سوی بانک تجارت پرداخت شده و به رغم مشکلات موجود در سیستم بانکی، مانده مطالبات آن صفر است که این امر نشانگر کیفیت بالای همکاری با این شرکت‌ها است. وی افزود: با توجه به شرایط بد اقتصادی و شیوع ویروس کرونا در ابتدای سال ما شاهد افزایش بدهی اکثر شرکت‌ها بودیم و با اعتمادی که به جوان‌های کشور کردیم امروز شاهد ریسک بسیار ضعیف این حوزه هستیم.

دولت‌آبادی با بیان اینکه پروژه جدیدی را با صندوق در دست اقدام داریم تا به‌وسیله آن مدل‌های مختلف تسهیلاتی، ضمانت‌نامه ای و ال سی داخلی را طراحی کنیم افزود: یکی از خدمات متناسب با نیاز این شرکت‌ها که می‌توان به آن اشاره کرد، ال سی داخلی با قابلیت تنزیل برای شرکت‌های دانش بنیان که قصد خرید مواد اولیه دارند و همچنین شرکت‌هایی که قصد خرید از این شرکت‌های دانش بنیان را دارند، است. بر اساس این طرح شرکت‌های دانش بنیان که قصد خرید مواد اولیه از خارج از کشور را نیز داشته باشند قابلیت تنزیل با قابلیت تامین نقدینگی پیش بینی شده است.

ایجاد اشتغال برای ۱۲۸ نفر، حفظ و تثبیت اشتغال برای ۶۵۱۹ نفر، صرفه‌جویی ارزی به میزان ۵۰۳ میلیون دلار و کمک به فروش ۷۵۰۴۹ میلیارد ریال محصولات دانش بنیان از جمله اقدامات بانک تجارت در همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری تمدید شد

سازمان بورس اوراق بهادار با صدور یک مجوز مهلت استفاده از حق تقدم خرید سهام بانک گردشگری را تمدید کرد.

 • 251

نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی

گزارش کارشناسی نقش پذیرش دیجیتال در ارتباط توسعه صنعت پرداخت و رشد اقتصادی از سوی پژوهشکده پولی و بانکی منتشر شد.

 • 84

سامانه یکپارچه اطلاعاتی قدرت نظارتی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نیازمند سامانه یکپارچه اطلاعاتی مشتریان بانکی هستیم واین اقدام تاحدود زیادی با رصد بانک‌ها امکان‌پذیر است چرا که امروزه بیش از ۹۸درصد نقدینگی در حساب‌های بانکی مبادله می‌شود.

 • 246

افزایش سقف انتقال وجه در همراه بانک کشاورزی

بانک کشاورزی سقف انتقال وجه در همراه بانک نسخه اندروید را افزایش داد.

 • 277

مجلس آماده برطرف کردن خلاء قانونی بازگشت ارزهای صادراتی

نماینده مجلس با اشاره به آمادگی مجلس برای رفع خلاء‌های قانونی بازگشت ارز،‌ افزود: باید با آن دسته از افرادی که با همه تشویق‌هایی که شده باز هم حاضر به بازگردادن ارزهای صادراتی نیستند، برخورد قاطع شود.

 • 242

تقدیر از بانک تجارت در همایش ترویج فرهنگ حمایت از دانش بنیان‌ها

لوح تقدیر صندوق نوآوری و شکوفایی به واسطه سهم ویژه بانک تجارت در صدور ضمانتنامه برای شرکت‌های دانش بنیان معرفی شده از سوی این صندوق به مدیرعامل این بانک اعطا شد.

 • 107

برگزاری مجمع سهامداران بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸

مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده نوبت بانک سرمایه برای سال مالی ۱۳۹۸ برگزار و صورت‌های مالی مربوطه به تصویب سهامداران این بانک رسید.

 • 104

مشارکت بانک رفاه در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند

در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، بانک رفاه کارگران در طرح های عمرانی دانشگاه بیرجند مشارکت کرد.

 • 106

تحقق اولین بستر بانکداری شرکتی باز در سیستم بانکی کشور

معاون فناوری و برنامه‌ریزی بانک صنعت و معدن در نشستی که به منظور تبیین ۴ سامانه و محصولات جدید این بانک سخن می‌گفت به تشریح خصوصیات فنی این سامانه‌ها پرداخت.

 • 113

گام‌های مؤثر بانک مهر ایران برای توسعه روستاها

مدیرعامل بانک مهر ایران با توجه به اهمیت نقش روستاها در توسعه اقتصادی گفت: توسعه روستایی تنها از طریق توجه به زیرساخت‌های عمرانی محقق نمی‌شود، بلکه نیازمند اشتغال‌زایی پایدار برای روستاییان است.

 • 120

رشد ۲۴۵۲۵ واحدی شاخص بورس

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری با رشد بیش از ۲۴۵۰۰ واحدی باعث شد تا نماگر اصلی بازار به یک میلیون و ۵۱۴ هزار و ۶۹۹ واحد برسد.

 • 108

بانک توسعه صادرات کمترین عدم رفع تعهد ارزی را درنظام بانکی داراست

مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: تنها ۲.۳۴ درصد از مشتریان این بانک تعهد ارزی خود را ایفا نکرده اند و این بانک با پایش مستمر ایفای تعهدات مشتریان از بانکهای دارای کمترین عدم رفع تعهد است.

 • 97

صورت‌های مالی بانک توسعه صادرات ایران تصویب شد

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک توسعه صادرات ایران با حضور اعضای مجمع این بانک برگزار و صورت‌های مالی سال ۹۸ به تصویب رسید.

 • 98

لزوم استفاده مشتریان پست‌ بانک‌ از درگاه‌های الکترونیکی

با توجه به افزایش شیوع کرونا و تشدید محدودیت ها، پست‌بانک‌ از مشتریان و سایر هموطنان درخواست کرد برای انجام عملیات بانکی حتماً ازدرگاه‌های الکترونیکی این بانک استفاده نمایند.

 • 95

کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای تعهدی برای بازگشت ارز ندارند

رییس سابق سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در سال‌های اخیر با پدیده جدیدی به نام «کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای» مواجه‌ایم که هویت تجاری واقعی ندارند و تعهدی نیز در برابر بازگشت ارز صادراتی خود ندارند.

 • 104

چگونه ارزش ریال را برگردانیم؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: انتظارات غیرمنطقی که یک سری عنوان می‌کنند بانک مرکزی مسئول افزایش نرخ ارز است و یا بانک مرکزی باید نرخ ارز را پایین بیاورد، اصولا مطالبی بی‌پایه و اساس است.

 • 116

هشدار بورس تهران به ۳ کارگزاری برای لغو مجوز معاملات آنلاین

بورس اوراق و بهادار تهران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برخی از مجوزهای فعالیت شرکت‌های کارگزاری، در صورتی که تا مهلت مقرر موفق به تجمیع مجوزهای خود نشوند لغو می‌شود.

 • 99

محدودیتی برای پرداخت تسهیلات گلخانه ها نداریم

مدیرعامل بانک کشاورزی  با اشاره به اینکه توسعه کشت گلخانه‌ای یکی از اولویت‌های دولت است و ما مکلفیم از این قشر حمایت کنیم  گفت: محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در بخش گلخانه نداریم.

 • 103

همکاری بانک قوامین با سازمان امور مالیاتی

معاون مالی بانک قوامین ضمن اعلام همکاری کامل و همه جانبه این بانک با مراجع، نهادها و سازمان‌های مربوطه به خصوص سازمان مالیاتی تصریح کرد: این بانک همکاری لازم با سازمان مالیاتی را داشته است.

 • 102

رونمایی از جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی

مدیر عامل بانک کشاورزی از رونمایی جشنواره یاقوت سرخ همزمان با سفر وزیر جهاد کشاورزی به استان خراسان جنوبی خبر داد.

 • 102