تعیین تکلیف اموال مازاد بانک شهر تا شهریور

تعیین تکلیف اموال مازاد بانک شهر تا شهریور

معاون شعب و بازاریابی بانک شهر از فروش و تعیین تکلیف اموال مازاد این بانک تا شهریور ماه سال‌جاری خبر داد.

دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 ساعت 9:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

رحیم طاهری در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به اینکه بانک شهر در حال حاضر ۲۶۰ شعبه دارد که ۵۵ درصد شعب در تهران و ۴۵ درصد در شهرستان است، اظهار داشت: با دریافت مجوز از بانک مرکزی، سه شعبه جدید تا شهریور ماه سال جاری در تهران افتتاح خواهد شد که به این ترتیب تعداد شعب بانک تا پایان شش ماهه اول سال جاری به ۲۶۳ شعبه خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه اکنون منابع بانک ۶۲۰ هزار میلیارد ریال است، گفت: بانک شهر بین بیست بانک‌ بورسی با رتبه ششم جز چهار سپرده اصلی قرار دارد و در نظر داریم تا پایان سال ترکیب شعب اصلاح و رتبه بانک نیز ارتقا یابد.

معاون شعب و بازاریابی بانک شهر، ادامه داد: سرانه جذب منابع در هر شعبه بانک‌ها (بیست بانک بورسی) به صورت میانگین حدود ۱۷۰۰ میلیارد ریال است که سرانه جذب منابع بانک شهر با رتبه چهارم، میانگین ۲۴۰۰ میلیارد ریال است.

به گفته طاهری، این بانک حدود چهار درصد نقدینگی کل کشور را در اختیار دارد اما به دلیل سیاست‌گذاری‌های گذشته ۹۰ درصد سپرده‌ها هزینه‌زا و ۱۰ درصد غیر هزینه‌زا است، اما براساس چشم‌انداز پیش‌بینی شده، تا پایان سال هدف‌گذاری بر تغییر ترکیب منابع به صورت ۸۰ درصد سپرده‌های هزینه‌زا و ۲۰ درصد سپرده‌های غیر هزینه‌زا است.

تعیین تکلیف اموال مازاد بانک شهر

وی درباره اموال مازاد این بانک، گفت: یکی از شرایط‌ ما برای بهبود شرایط، رفع برخی چالش‌ها از جمله بالا بودن قیمت تمام شده پول، اموال مازاد و مطالبات معوق است که در صورت بهبود وضعیت این سه شاخص، به طور حتم هم بانک به سمت بهبود شرایط پیش خواهد رفت و هم منطبق با چارچوب‌های مدنظر بانک مرکزی خواهد شد به طوری که در ۴۵ روز اول سال ۹۸ کاهش قریب به ۴ درصد قیمت تمام شده پول در بانک و میزان مطالبات معوق را داشتیم.

به گفته معاون شعب و بازاریابی بانک شهر، در زمینه وصول مطالبات بانک نیز با استفاده از تیم‌ و سیاست‌گذاری‌های جدید اقدامات بهتری صورت گرفته و اکنون به ۵۵ هزار میلیارد ریال رسیده است.

طاهری با تاکید بر اینکه باید حجم اموال مازاد در بانک تعیین تکلیف شود، گفت: در سال جاری هدف‌گذاری بانک به سمت فروش اموال و دارایی‌های راکد که به ترازنامه بانک فشار آورده خواهد بود و باید تا شهریور ماه به طور قابل ملاحظه‌ای از اموال مازاد که در گذشته تاکنون در بانک بوده را آزاد کنیم.

۹۸ سال رونق تولید

وی با اشاره به شعار سال، توضیح داد: از آنجایی که اقتصاد ایران بانک محور است با آزادسازی دارایی راکد، می‌توان منابع مالی جدیدی برای تامین مالی فعالیت‌های اقتصادی و تزریق به بدنه تولید و صنعت کشور تامین کرد که کمک قابل توجهی به بنگاه‌های اقتصادی و سودآوری بانک خواهد داشت.

معاون شعب و بازاریابی بانک شهر درباره نسبت مصارف و منابع بانک، گفت: نسبت مصارف به منابع بانک شهر در حدود ۶۰ تا ۶۵ درصد است و این نسبت در بانک شهر نسبت منطقی و حرفه‌ای است، مضاف بر اینکه باید کوشش کنیم تا این نسبت را کاهش دهیم.

طاهری درباره تعداد پرسنل بانک، توضیح داد: تعداد پرسنل بانک‌های بورسی به صورت میانگین حدود ۶ هزار و ۵۰۰ نفر نیرو است اما از آنجایی که روند تمام فعالیت‌های ما به سمت الکترونیکی شدن است، بانک حدود ۴ هزار و ۲۰۰ نفر نیرو دارد.

وی افزود: حرکت تسهیلات بانک شهر به سمت تسهیلات خُرد در راستای رونق تولید داخلی خواهد بود که اکنون ۱۵ تا ۲۰ درصد تسهیلات بانک خُرد است که هدف‌گذاری بر افزایش این سهم به ۴۰ درصد است.

بانکداری الکترونیک نماد بانک شهر

طاهری در ادامه گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره بانکداری الکترونیک و هوشمندسازی خدمات در بانک شهر، اظهار داشت: پیش از این در سیستم بانکی بالا بودن تعداد شعب از جمله مزیت‌ها و نشانه‌های عملکرد خوب یک بانک بود اما به مرور با تغییر استانداردها و رویکردها، بانکداری الکترونیک گسترش یافت و همه بانک‌ها به دنبال کاهش شعب بودند.

وی درباره برنامه این بانک برای افزایش شعب، توضیح داد: بانک شهر برای تنظیم شبکه اقدام به تاسیس سه شعبه جدید در تهران خواهد کرد که این به دلیل کم بودن تعداد شعب بانک در مقابل سایر بانک‌ها است.

معاون شعب بازاریابی بانک شهر، ‌گفت: یکی از مهم ترین نمادها برای حرکت بانک شهر به سمت بانکداری الکترونیک، تاسیس و گسترش شهرنت‌ها به عنوان شعبه‌ای کوچک برای ارائه خدمات به صورت الکترونیکی است. اما از آنجایی که قدمت بانک ۱۰ سال است، خوشبختانه در زمینه بانکداری الکترونیک توانسته عملکرد قابل توجهی داشته باشد.

طاهری گفت: در بانکداری سنتی ارائه خدمات به گونه‌ای است که مشتری را مجبور به دریافت نوعی خاص از خدمات می کند در حالی که با بانکداری الکترونیک می توان دایره انتخاب مشتری را گسترش داد.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه

رئیس پژوهشکده صنعت بیمه از راه اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه صنعت در پژوهشکده بیمه خبر داد و گفت: رئیس کل بیمه مرکزی دستور داده تا رابطه پژوهشی این نهاد با صنعت بیمه برقرار شود.

 • 10

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.

 • 5

افزایش سرمایه بانک‌ها شتاب‌دهنده رونق تولید است

رییس هیات مدیره بانک دی در بازدید از هلدینگ توربو کمپرسور نفت (OTC) بر تامین مالی هدفمند و اعطای تسهیلات بانکی مناسب به پروژه‌های کلان ملی و صنایع اشتغال‌زا تاکید کرد.

 • 2

عملکرد بانک صادرات زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرد

نایب رییس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عملکرد مثبت بانک صادرات اشاره کرد و گفت: عملکرد مالی این بانک با ارتقای قابل توجهی مواجه شده و زمینه را برای تحقق جهش بزرگ آماده‌تر کرده است.

 • 7

طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی اصلاح شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، جهت تأمین نظر شورای نگهبان طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی را اصلاح کردند.

 • 8

درآمد اپ استور و گوگل پلی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسید

گزارش جدیدی نشان می دهد درآمد جهانی اپ استور و گوگل پلی در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی به ۳۹.۷ میلیارد دلار رسیده است.

 • 2

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 3

فرار مالیاتی یکی از مصادیق پولشویی است

در شرایط تحریم یکی از راه های جبران درآمد دولت، تسهیل خدمات عمومی و رفع کسری بودجه از طریق اخذ کامل و مطابق با قوانین مالیاتها است و بر این اساس، فرار مالیاتی جزء جرایم بسیار مهم در کشور محسوب می شود.

 • 3

نخستین‌ مجمع سیستم بانکی برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالانه بانک قرض الحسنه مهرایران درسومین سال متوالی به عنوان نخستین بانک در شبکه بانکی کشور با حضور نمایندگان صاحبان سهام، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره و نمایندگان وزارت اقتصاد برگزار شد.

 • 4

گزارش اقدامات بانک قرض الحسنه مهر ایران طی سال ۱۳۹۷ در مجمع عمومی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مجمع عمومی سالانه بانک که امروز در ستاد مرکزی بانک برگزار شد، عملکرد، اقدامات و دستاوردهای سال ۱۳۹۷ بانک را تشریح کرد.

 • 7

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 4

بانکها همچنان قانون جدید چک را اجرا نمی‌کنند

۹ ماه از اجرای قانون جدید چک می‌گذرد و بانکها همچنان از اجرای کامل آن سر باز زده و حتی برخی کارمندان هم از مفاد آن اطلاع دقیق ندارند؛ پس قوه قضاییه باید برای مدیران متخلف پرونده تشکیل دهد.

 • 3

قیمت سکه طرح جدید ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید

قیمت سکه طرح جدید در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۹۵ هزار تومان رسید.

 • 3

افزایش بیش از حد انتظار ذخایر ارزی چین

در شرایطی که چین در جنگ تجاری سختی با آمریکا قرار دارد، افزایش میزان ذخایر ارزی این کشور ناظران را شگفت زده کرد.

 • 6

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

گواهی سپرده طلای آب شده در راه بورس کالا

مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: بازار گواهی سپرده طلای آب شده بزودی در تالار نقره ای راه‌اندازی می‌شود.

 • 4

اطلاعیه بانک ملی برای معرفی شدگان مصاحبه آزمون استخدام پیمانی

اطلاعیه دوم بانک ملی ایران درخصوص معرفی شدگان مرحله تکمیلی مصاحبه آزمون استخدام پیمانی این بانک منتشر شد.

 • 5

مخالفت بانک مرکزی با رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی

نایب‌ رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران از برنامه‌ریزی برای رونمایی از نخستین ارز رمزگذاری شده ایرانی در آینده نزدیک خبر داد که البته با مخالفت بانک مرکزی مواجه شد.

 • 8

امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بانک صنعت ومعدن و خراسان شمالی

مدیرعامل بانک صنعت و معدن و استاندار خراسان شمالی در حضور رئیس جمهور، تفاهمنامه ای به منظور حمایت از سرمایه گذاری و تامین مالی طرح های صنعتی، معدنی امضا کردند.

 • 4