تشریح سیاست‌گذاری بانک سپه درعرصه کلان اقتصاد

تشریح سیاست‌گذاری بانک سپه درعرصه کلان اقتصاد

مدیرعامل بانک سپه در دیدار با رئیس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس، سیاست گذاریهای مهم این بانک در عرصه کلان اقتصادی و توجه ویژه به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران را تشریح کرد.

شنبه 24 آبان 1399 ساعت 10:35

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی در مراسم دیدار و اهدای لوح سپاس توسط رئیس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی که با حضور وی در بانک سپه صورت گرفت، ضمن تشکر از نگاه و توجه مجلس و رئیس فراکسیون مذکور به بانک سپه، افزود: قبل از آغاز فرآیند ادغام، ۲۵ درصد از نیروی انسانی این بانک را اعضای خانواده معظم، شهدا و ایثارگران و جانبازان تشکیل می‌داد و اکنون نیز بانک سپه با تکیه به نیروهای ارزشی خود در تمام عرصه‌های نظام حضور فعال دارد.

وی ضمن تأکید بر حاکمیت انضباط اداری و مالی در بانک سپه تصریح کرد: این بانک به‌تناسب حجم فعالیت‌های خود یکی از کم حاشیه‌ترین و سالم‌ترین بانک‌های کشور است و در مراجع نظارتی کمترین پرونده تخلفات را دارد.

وی به حضور فعال اعضای بسیج بانک سپه در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: توجه ویژه به کارکنان عضو خانواده معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان و همچنین خدمات‌رسانی مطلوب به اعضای خانواده‌های معظم شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس جزو برنامه‌های اولویت‌دار بانک سپه است.

* سپه، بانک پیشرو در کمک به تحقق اهداف شعار سال

وی در مورد اقدامات بانک سپه برای تحقق اهداف شعار سال طی ۵ سال اخیر اظهار داشت: سال ۱۳۹۵ که مقام معظم رهبری شعار سال را حمایت از تولید اعلام کردند اردیبهشت‌ماه همان سال بانک سپه ۱۰ هزار میلیارد ریال برای حمایت از تولید اختصاص داد و بعد از بانک سپه سایر بانک‌ها نیز این اقدام را آغاز کردند.

مدیرعامل بانک سپه به نقش مؤثر این بانک در اجرای پروژه‌ها با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: با توجه به مقررات سخت‌گیرانه صندوق توسعه ملی و ریسک بالای استفاده از محل این صندوق، بانک‌ها برای بهره‌مندی از منابع آن رغبت چندانی نشان نمی‌دهند؛ اما بانک سپه با مسئولیت‌پذیری و برآورده کردن خواسته‌های صندوق، بخش قابل‌توجهی از منابع صندوق توسعه ملی را به اجرای پروژه‌های بزرگ و ملی اختصاص داده و در این زمینه جزو دو بانک اول کشور است.

* اختصاص ۱۰ میلیارد دلار به ۲۵ پروژه در حوزه نفت و گاز

مدیرعامل بانک با اشاره به اجرای بزرگ‌ترین طرح پالایش گاز خاورمیانه با حمایت بانک سپه اظهار داشت: پروژه پالایش گاز بیدبلند (۲) با راهبری بانک سپه به‌صورت مشارکت نامه سندیکایی به مبلغ ۲ میلیارد و ۲ میلیون دلار تأمین مالی شد و برای تأمین خوراک این پروژه قرار است یک میلیارد دلار دیگر به این پروژه تزریق شود.

وی یادآور شد: گازهای استخراجی از میدان‌های نفتی به محصولات ارزشمند تبدیل و از هدر رفتن منابع ملی جلوگیری می‌شود. مدیرعامل بانک سپه مجموع تأمین مالی پروژه‌های حوزه نفت و گاز توسط بانک سپه از سال ۱۳۹۴ تاکنون را ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.

چقازردی خاطرنشان کرد: بانک سپه با تأمین مالی ۲۵ پروژه راهبردی و ملی حدود ۱۰ میلیارد دلار قرارداد با صندوق توسعه ملی منعقد کرده است.

* در تمام مناطق مرزی و کم برخوردار پروژه داریم

وی تأکید کرد: در تمامی استان‌ها به‌ویژه در مناطق مرزی و کم برخوردار حداقل یک پروژه مهم و کلیدی با تأمین مالی بانک سپه عملیاتی شده که به بهبود و ارتقای معیشت بخشی از ساکنان این مناطق کمک کرده است.

وی به مشارکت بانک سپه در تأمین برق موردنیاز کشور اشاره کرد و گفت: این بانک با تأمین مالی نیروگاه‌های نظیر هریس، ارومیه، منجیل، گیلان و امثال آنها به تولید ۲ هزار مگاوات برق در کشور کمک می‌کند که رقم قابل‌توجهی است.

مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: این بانک طی چند سال اخیر برای کمک به توسعه صنعت گردشگری ۱۶۵ طرح بزرگ در این بخش را تأمین کرده است.

* ۲۵۳ هزار بنگاه کوچک اقتصادی زیر چتر حمایتی بانک سپه

مدیرعامل بانک به توجه ویژه بانک سپه به بنگاه‌های کوچک اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: حدود ۲۵۳ هزار بنگاه کوچک اقتصادی زیر چتر حمایتی بانک سپه قرار دارند و برای تأمین سرمایه درگردش این واحدها حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌ایم.

مدیرعامل بانک سپه در مورد اقدامات این بانک برای کمک به اقشار و صنوف آسیب‌دیده ناشی از بیماری کرونا گفت: حدود ۶۰ درصد از اعتبار اختصاص‌یافته برای پرداخت به صنوف آسیب‌دیده و بیش از ۵۰ درصد اعتبار مربوط به ودیعه مسکن را پرداخت کرده‌ایم و بانک سپه در این زمینه از بانک‌های موفق محسوب می‌شود.

وی در مورد عملکرد بانک سپه در کمک به تسهیل ازدواج جوانان گفت: این بانک سالانه حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال منابع خود را بابت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج اختصاص می‌دهد و تسهیلات واجد شرایط در زمان اندک پرداخت می‌شود.

* بانک سپه همسو با سیاست‌های دولت حرکت می‌کند

چقازردی ضمن تأکید بر همسویی بانک سپه با سیاست اقتصادی دولت، اظهار داشت: این بانک درامهال تسهیلات بخش کشاورزی و کمک به آسیب دیدگان ناشی از سیل و زلزله و امثال آنها از بانک‌های پیشقدم و همراه دولت است.

مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: این بانک برای حمایت از صنعت خودروسازی به‌ویژه قطعه سازان کشورمان ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات در این بخش پرداخت کرده است. وی گفت: بانک سپه سال گذشته ۳۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای تأمین سرمایه درگردش واحدهای تولیدی پرداخت کرد.

* اتمام فرآیند ادغام سایر بانکها در آینده نزدیک

چقازردی ضمن اشاره به پروژه ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه گفت: در گام نخست اجرایی این طرح با ادغام بانک‌های مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان سابق به بانک سپه طی یک هفته ۹ هزار کارمند این بانک‌ها در بانک سپه جذب شدند و ظرف مدت ۴۸ ساعت تابلوی ۸۰۰ شعبه آنها تعویض شد.

وی از اتمام فرایندهای ادغام سایر بانکهای باقی مانده در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد با اتمام کامل پروژه ادغام، این بانک قدیمی کشور با همکاری بانک مرکزی، ستادکل نیروهای مسلح و وزارت امور اقتصادی و دارایی افتخار اجرای بزرگ‌ترین پروژه اصلاح ساختار نظام بانکی با عنایت خدای متعال نهایی می شود.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

توجه به خواسته‌های مشتریان بسیار مهم و حیاتی است

دکتربهزاد شیری مدیرعامل پست بانک ایران، گفت: توجه به خواسته‌های مشتریان و همسویی با ترجیحات آنها، برای جذب و نگهداری مشتریان وفادار بسیار مهم وحیاتی است.

 • 16

«همراه بام» به روز شد

نسخه اندروید اپلیکیشن همراه بام بانک ملی ایران به روزرسانی شد.

 • 18

رشد ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس در شروع هفته

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۸۰۹۲ واحدی معادل ۳.۲۲ درصد به یک میلیون و ۲۲۲ هزار و ۷۰ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۳۷ واحدی به ۱۸ هزار و ۴۴۷ واحد رسید.

 • 17

آمار تجارت خارجی به دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی سپرده شد

سخنگوی گمرک گفت: به دلیل اهمیت آمار تجارت خارجی، دفتر آمار و پردازش اطلاعات گمرکی از اول بهمن ماه، فعال شد.

 • 4

تبیین چگونگی به سرانجام رسیدن ابر پروژه و ماموریت ملی ادغام

جلسه بررسی ابعاد و آخرین اقدامات بانک سپه در پروژه ملی ادغام بانک‌های نیروهای مسلح با حضور اعضای کمیسیون اقتصادی و مرکز پژوهش‌های مجلس و مدیرعامل بانک سپه برگزار شد.

 • 18

حرکت به سمت بانکداری دیجیتال بان توسعه صادرات ایران

مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ایران و مدیرعامل شرکت توسعه فناوری اطلاعات آرمان در خصوص محورهای عملیاتی بانک جهت اتصال مکانیزه بازار پول و سرمایه بر بستر بانکداری باز گفتگو کردند.

 • 12

یارانه‌های رانتی باید از اقتصاد حذف شود

یک نماینده مجلس با بیان اینکه دولت یارانه کلانی را به نام اقشار مستحق اما به کام برخی رانت‌خواران پرداخت می‌کند، گفت: اقتصاد باید به معنای واقعی آزاد باشد و ارز تک نرخی شود.

 • 8

اصلاح بودجه به شاکله لایحه آسیبی وارد نخواهد کرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند که اصلاحات لازم در لایحه بودجه صورت گیرد، بدون آن که به شاکله اصلی لایحه آسیبی وارد شود.

 • 18

نبود سامانه نظارت عامل گرانی کالاها است

یک استاد دانشگاه گفت: نبود سامانه نظارت و سیستم جامع تجارت که همان شبکه توزیع در کشور است، عامل اصلی گرانی کالاها با ارز ترجیحی است.

 • 11

احراز هویت در سامانه های بین بانکی اجرا می شود

بانک مرکزی اعلام کرد از روز یکشنبه ۵ بهمن ماه هیچ تراکنش بانکی بدون کد ملی یا شناسه ملی انجام نمی شود. این قانون بلافاصله در سامانه‌های بین بانکی و درون بانکی اجرا می شود.

 • 40

ادامه روند نزولی دلار

بانک مرکزی اروپا در پایان نشست خود اعلام کرد قرار نیست نرخ بهره تغییری پیدا کند. روند نزولی دلار برای سومین روز متوالی ادامه یافت.

 • 38

محدودیت های کرونایی در چین قیمت نفت را کاهش داد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۱ سنت معادل ۱.۰۹ درصد افت به ۵۵ دلار و ۴۹ سنت رسید.

 • 20

تبیین چشم‌انداز همکاری مشترک صندوق قرض‌الحسنه شاهد و بانک رسالت

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه شاهد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت، مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ و جمعی از مدیران شاهد و بانک در نشست مشترکی پیرامون ارائه خدمات مطلوب و در خور شان ایثارگران گفتگو کردند.

 • 68

محرومیت‌های صادرکنندگان چک برگشتی در بانک رفاه کارگران اعلام شد

با اجرایی شدن قانون جدید صدور چک، بانک رفاه کارگران محرومیت های صادرکنندگان چک برگشتی را اعلام کرد.

 • 39

فعالیت مرکز نوآوری و توسعه تعاون برای تسهیل خدمات به تعاونگران

مدیرعامل بانک توسعه تعاون شکل‌گیری منتا (مرکز نوآوری و توسعه تعاون) را در راستای تسهیل خدمات به تعاون گران عنوان نمود.

 • 72

قیمت نفت به بالای ۵۶ دلار رسید

امید به افزایش حمایت مالی کرونایی با آمدن جو بایدن، کاهش تولید اوپک و پیش بینی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا، قیمت نفت را به ۵۶.۳۴ دلار رساند.

 • 57

برنامه‌ریزی‌ برای تامین کالاهای اساسی ایام عید و ماه رمضان

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین دارو و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به ویژه در ایام پایانی سال و شب عید تاکید کرد.

 • 59

شاخص بورس در آخرین روز هفته مثبت شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۳۳۲۳۰ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۴۷۹ واحدی به ۱۸ هزار و ۱۰ واحد رسید.

 • 67

سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات بانکی

مدیر امور شعبه مستقل تهران مرکزی بانک صنعت و معدن گفت: سرعت در انجام عملیات و ارتقاء کیفیت خدمات با رویکرد بانکداری شرکتی و دیجیتال عامل مهمی در جذب مشتریان جدید است.

 • 30

«وگردش» بانکی با تمرکز بر گردشگری

بانک گردشگری به‌عنوان یکی از بانک‌های نسبتا جوان در حوزه بانکداری کشور فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد.

 • 29