تایید صورت های مالی سال 1395 بانک کشاورزی در مجمع عمومی

لوگوی بانک كشاورزي

مجمع عمومی عادی سالانه بانک کشاورزی روز شنبه 18 آذر برگزار و طی آن صورت های مالی منتهی به 29 اسفند 1395 این بانک تایید شد.

یکشنبه 19 آذر 1396 ساعت 5:35

به گزارش بینا و به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، در این نشست که با حضور دکتر مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی، مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، دکتر سید حمید پورمحمدی معاون امور توسعه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، دکتر عبدالمهدی بخشنده معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی،دکترعبدالرحمن ندیمی بوشهری معاون اموربانکی،بیمه و شرکت های وزارت امور اقتصادی ودارایی، دکتر فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، معاونان و نمایندگان وزارت صنعت ، معدن و تجارت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگان سازمان حسابرسی کل کشور و اعضای هیات مدیره، مدیران امور و رؤسای ادارات بانک کشاورزی برگزار شد، دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی  سند راهبردی و گزارش شاخص های عملکردی این بانک در سال 95 را ارائه کرد.

براساس این گزارش، دکتر مسعود کرباسیان ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته در بانک کشاورزی، به ضرورت جذب منابع صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی اشاره و خاطر نشان کرد: بانک کشاورزی با توجه به ارتباطی که با وزارت جهاد کشاورزی و مناطق روستایی دارد، از سایر موسسات مالی در این زمینه موفق تر عمل خواهد کرد.

وی روند اجرای قانون رفع موانع تولید توسط بانک کشاورزی را مثبت ارزیابی و بر رعایت موارد مربوط به نرخ کفایت سرمایه و دیگر اقدامات مورد نظر بانک مرکزی تأکید کرد.

وزیر امور اقتصادی ودارایی با اشاره به نقش واهمیت صندوق بیمه کشاورزی و همچنین ضرورت جداسازی آن از بانک کشاورزی گفت: باید منابع و امکانات کافی برای این صندوق در نظر گرفت.

مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز ضمن قدردانی از مدیر عامل و مجموعه کارکنان بانک کشاورزی که در چارچوب سیاست های دولت و بخش کشاورزی فعالیت کردند به افزایش ضریب مکانیزاسیون بخش کشاورزی اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بخش کشاورزی  نقش وسهم  موثری در فضای کسب وکار کشور دارد، افزایش منابع موردنیاز این بخش را خواستار شد و افزود: خرد بودن اراضی کشاورزی موجب غیر اقتصادی شدن واحدهای تولید شده است و می توان با اختصاص منابع موردنیاز برای راه اندازی کشت وصنعت های بزرگتر ، نقش موثری در افزایش بهره وری بخش کشاورزی ایفا کرد.

این گزارش می افزاید دکتر شهیدزاده پیش از سخنان وزاری امواقتصادی و داریی و جهاد کشاورزی ضمن برشمردن اولویت ها و اهداف راهبردی بانک کشاورزی که همسو با اولویت های راهبردی وزارت امور اقتصادی و دارایی تدوین شده است، میزان تحقق آن را در سال 1395  معادل 85.9 درصد اعلام کرد. وی با اشاره به الزامات قانونی پیاده سازی و اجرای مدیریت بهره وری، معرفی بانک کشاورزی به عنوان الگوی نظام بانکی در طراحی، پیاده سازی و اجرای مدیریت بهره وری از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی را ویژگی متمایزی برای این بانک دانست.

دکتر شهید زاده در ادامه ضمن تشریح  اقدامات و سیاست های بانک برای تحقق  پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد کشاورزی، روند اجرای آن را مثبت ارزیابی کرد و گفت: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش توسط بانک کشاورزی زمینه حفظ اشتغال موجود در بخش کشاورزی را فراهم آورده و از محل تسهیلات سرمایه ای پرداختی در سال 1395، تعداد 61 هزار شغل جدید ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد بهبود ضریب خود اتکایی مالی در سال های اخیر نشان دهنده بهبود انضباط مالی و رعایت منابع و مصارف در این بانک است.

دکتر شهیدزاده در خاتمه ضمن درخواست چاره اندیشی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، پیشنهادات خود را به مجمع عمومی بانک ارائه داد .

شایان ذکر است در پایان این نشست صورت های مالی بانک کشاورزی  در سال 1395 به تایید اعضای مجمع رسید.

ثبت نظر

ارسال

نمایش‌

تأثیر نظارت مستمر بر برنامه‌های عملیاتی

مدیرعامل پست‌بانک ایران با اشاره به اجرای موفق برنامه عملیاتی بانک در سال گذشته و دستیابی به سود ۱۳۹۸ میلیارد تومانی گفت: در سال جاری برنامه‌های عملیاتی را از نظر کمی و کیفی توسعه دادیم.

 • 17

تقدیر دکترشیری از اعضای هیات مدیره،معاونین،مشاوران ومدیران بانک

به مناسبت میلاد حضرت علی (ع) دکتر شیری از زحمات و تلاشهای اعضای هیات مدیره، معاونین، مدیران امور، مشاوران و روسای ادارات کل ستادی و مناطق تهران با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تقدیر به عمل آورد.

 • 17

اعطای۳۹۰۰میلیاردریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال

رئیس شعبه کرمان بانک توسعه صادرات ایران، از هدف گذاری برای عبور از اعطای ۳۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به صادرکنندگان تا پایان سال خبر داد.

 • 17

افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده بانک تجارت

بانک تجارت از افزایش بیش از ۳۷ درصدی جذب سپرده‌های ریالی در مقطع پایان آذرماه سال جاری نسبت به پایان اسفندماه سال ۱۳۹۸ خبر داد.

 • 18

واریز به خزانه کل کشور از درآمدهای بیمه‌ شخص‌ثالث

نمایندگان مجلس تعیین کردند که مبلغی از درآمدهای ناشی از حق بیمه شخص ثالث شرکت‌های بیمه‌ای به خزانه کل کشور واریز شود.

 • 19

دیدار مدیرعامل بانک رفاه کارگران با وزیر صنعت، معدن و تجارت

اسماعیل لله گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران با علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در دفتر وزیر دیدار و در خصوص موضوعات مختلف کاری به گفت و گو پرداختند.

 • 29

پیام تبریک مدیرعامل بانک رفاه کارگران به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیر عامل بانک رفاه کارگران در پیامی، سالروز ولادت با سعادت حضرت علی(ع) و روز پدر را تبریک گفت.

 • 31

پیام مدیرعامل بانک صنعت و معدن به مناسبت ولادت حضرت علی(ع)

مدیرعامل بانک صنعت و معدن، به مناسبت فرارسیدن ۱۳ رجب سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر پیام تبریکی صادر نمود.

 • 65

افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کردند.

 • 80

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه کارگران در ده ماهه نخست سال

گزارش تسهیلات اعطایی بانک رفاه در ده ماهه نخست سال در بخش های مختلف اقتصادی، بنگاه‌های کوچک و متوسط، ضمانتنامه های صادره ریالی، قرض الحسنه ازدواج و تهیه جهیزیه، اشتغالزایی و اشتغال اعلام شد.

 • 61

کاهش ۵ هزار واحدی شاخص بورس در بازار سهام امروز

بازار سهام امروز با کاهش ۵ هزار و ۹۱۵ واحدی شاخص کل بورس معادل ۰.۴۹ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۷۲۷ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۱۰۵ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۱۵ واحد رسید.

 • 48

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون مشکل کاربران IOSرا رفع کرد

سامانه بانکداری مجازی بانک توسعه تعاون علاوه بر ارائه طیف وسیعی از خدمات بانکداری مدرن، امکان استفاده بدون محدودیت برای کاربران ios را فراهم کرده است.

 • 68

تداوم حمایت بانک تجارت از تولید کالای ایرانی در سال جهش تولید

تفاهم‌نامه سه جانبه همکاری بانک تجارت، شرکت پاکشوما و سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح امضا شد.

 • 41

۳۳ رئیس شعبه بانک سپه جزء برترین های بانکی

در یازدهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌های کشور از ۳۳ نفر از روسای شعب بانک سپه تقدیر شد.

 • 53

نحوه محاسبه حقوق گمرکی کالاها به کمیسیون تلفیق ارجاع شد

نمایندگان مجلس با ارجاع بند الحاقی مربوط به نحوه محاسبه حقوق ورودی کالاها به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه به منظور اصلاح موافقت کردند.

 • 27

ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی

با تکمیل فرآیندهای مربوطه، بانک سیاریا اندونزی به بزرگترین بانک اسلامی این کشور تبدیل خواهد شد ادغام سه بانک اسلامی دولتی در اندونزی با امضای توافقنامه ادغام مشروط در هفته‌های گذشته آغاز شده است.

 • 23

مشارکت بانک رفاه کارگران در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران

بانک رفاه کارگران در راستای ایفای نقش فعالانه در حوزه مسئولیت اجتماعی، در تجهیز دانشگاه علوم پزشکی تهران مشارکت کرد.

 • 15

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام بانک رفاه

فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار ویژه سرمایه گذاری عام در شعب بانک رفاه کارگران آغاز شد.

 • 13

بازدید مدیرعامل پست بانک از بیست ویکمین نمایشگاه تلکام

مدیرعامل پست بانک ایران به همراه طهمورث الیاسی بختیاری و فرهاد بهمنی اعضای هیات مدیره، ازبیست و یکمین نمایشگاه بین المللی تلکام بازدید کرد.

 • 19

پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی

مدیر عامل بانک توسعه تعاون از پرداخت ۳۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک توسعه تعاون در خراسان جنوبی خبر داد.

 • 18