بیمه کشاورزی،راه حل مقابله با پدیده ها و حوادث طبیعی است

بیمه کشاورزی،راه حل مقابله با پدیده ها و حوادث طبیعی است

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: توانگری یک شاخص مهم در صنعت بیمه است و با استفاده از ظرفیت های فکری، تحقیقاتی و روش های مبتنی بر فن آوری می توان تحرک و پیشرفت در نظام بیمه کشاورزی را افزایش داد.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 7:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی که صبح روز شنبه ۲۵ خرداد در آیین گرامیداشت  سی و پنجمین سالگرد تأسیس صندوق بیمه کشاورزی سخن می گفت، با اعلام مطلب فوق  به شکل گیری صندوق بیمه کشاورزی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرد و گفت: توجه به سازوکارها و نهادسازی برای بخش کشاورزی ایران در مقایسه با سایر کشورها به موقع انجام شده است.

خدارحمی با بیان اینکه تفکر حمایت قانونمند و هدفمند از بخش کشاورزی به عنوان یک بخش کلیدی کشور پس از انقلاب شکوهمند اسلامی قوت گرفت، خاطر نشان کرد: در سال هایی که از فعالیت بیمه کشاورزی می گذرد، نقش حمایت قانونمند و منطقی از فعالیت های کشاورزی روز افزون و مایه خرسندی است.

وی با یادآوری اینکه در سیل اخیر اولین نهادی که در عرصه حضور یافت و اثر وجودی خود را نشان داد صندوق بیمه کشاورزی بود، افزود؛ گرچه ابعاد این و خسارت ها زیاد بود اما حضور یک نهاد مسئول به رفع آلام مردم و امیدواری جامعه کمک می کند و اطمینان نسبی را برای مردم ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی ضمن تشریح مباحث بنیادین مدیریت ریسک و مخاطرات تصریح کرد: اینگونه مشکلات را باید از طریق سازوکارهایی مثل بیمه مدیریت کرد. خدارحمی به تغییرات اقلیمی که موجب بروز حوادث طبیعی و ایجاد تبعات منفی می شود اشاره و خاطر نشان کرد: راه حل مقابله با این پدیده ها و مدیریت خسارت ها وظیفه بیمه است.

مدیرعامل بانک کشاورزی، بیمه کشاورزی را نقطه اتکا و اطمینان برای کشاورز دانست و افزود: اگر نقش خود را به خوبی ایفا کنیم، مردم متوجه نیاز و ضرورت حفظ این گونه سازوکارها و نهادها خواهند شد.

خدارحمی، با تأکید بر ضرورت و لزوم گسترش فرهنگ بیمه خاطر نشان کرد: یکی از رسالت های جدی و مورد تأکید صندوق بیمه کشاورزی گسترش فرهنگ بیمه است تا از این طریق تمایل فعالان بخش کشاورزی برای بیمه محصولات، اموال و زیر ساخت های این بخش بیشتر شود.

وی افزایش ظرفیت های اجرایی، گسترش فعالیت های نهاد بیمه و همچنین متناسب سازی امکانات این صندوق با ظرفیت های بخش کشاورزی را از دیگر ضرورت های نظام بیمه کشاورزی بر شمرد و گفت: نگاه توسعه ای به بیمه کشاورزی باتوجه به امکانات، بودجه و برنامه ها به خوبی پیش می رود.

خدارحمی با بیان اینکه بیمه کشاورزی را تا حد امکان باید با اتکا به امکانات خود توسعه بدهیم و برنامه ها را پیش ببریم افزود: در این مسیر با همفکری و استفاده از توان متخصصان و محققان این عرصه می توان به سمت تنوع بخشی حرکت کرد و به سازوکارهای جدید، طرح های خودگردان و سودآور دست یافت.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید بر مشارکت بیشتر فعالان بخش کشاورزی در امر بیمه محصولات کشاورزی گفت: با استفاده از تجربه بانک کشاورزی در اصلاحات ساختاری می توان نظام بیمه کشاورزی را تغییر و به تبع آن توسعه داد.

خدارحمی، اصلاحات ساختاری بانک کشاورزی که حاصل تلاش درونی و پشتوانه سیاست های دولت و مجلس را دارد، تجربه خوبی برای بیمه کشاورزی دانست تا در ادامه تلاش های ارزشمند گذشته به یک نهاد توانگر در آینده تبدیل شود.

وی  با بیان اینکه بخش کشاورزی در شرایط خطیر کنونی نقطه اتکای جامعه و باعث دلگرمی مردم به لحاظ امنیت غذایی است اضافه کرد: این جایگاه بخش کشاورزی نتیجه تلاش کشاورزان وفعالان بخش، سیاستگذاری های دولت و مجلس و نهادهای حامی مثل بانک و بیمه کشاورزی است.

مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه شعار رونق تولید در بخش کشاورزی عینیت دارد و با تأکید مقام معظم رهبری باید این رونق را بیشتر کنیم افزود: با اتکا به شعار رونق تولید باید به سمت استفاده بیشتر از ظرفیت های کشور حرکت کنیم.

وی گفت: عملکرد سال گذشته نشان می دهد می توانیم دستاوردهای جدیدی  را برای کمک به رونق تولید به ثبت برسانیم  تا در این مسیر با استفاده از ظرفیت های جدید، همدلی، همراهی و همفکری و... بانک و بیمه کشاورزی بتوانند از عهده نیازهای بخش برآیند و اقدامات خوب و امیدآفرینی را برای جامعه انجام دهند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

ثبات و کنترل بازار ارز بدون از دست دادن ذخایر ارزی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: جلوگیری از خروج سرمایه و توجه به عوامل بنیادی شکل دهنده نرخ ارز دو راهبرد اصلی بانک مرکزی در مقابله با تحریم ها بوده است.

 • 56

رئیس کل بانک مرکزی فردا به آذربایجان غربی سفر می کند

ارومیه - عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی فردا جمعه به آذربایجان غربی سفر می کند.

 • 61

ابلاغ مصوبات جدید بازارپایه فرابورس

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس از ابلاغ مصوبات جدید با موضوع بازار پایه فرابورس خبر داد.

 • 65

انجام عملیات تخصصی بانکداری در ۴۵۰ واحد بانکی

مدیرعامل بانک توسعه تعاون عنوان کرد: ۴۵۰ واحد بانکی در استان‌های سراسر کشور با انجام عملیات تخصصی بانکداری مجموعه فعالیت توسعه‌ای بانک توسعه تعاون را ساماندهی می‌کنند.

 • 63

برنامه جدید ایران و چین برای همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت

برنامه جدید ایران و چین برای گسترش همکاری‌های گمرکی و تسهیل تجارت در دیدار سفیر چین در تهران با رییس کل گمرک ایران بررسی و سفیر چین در تهران تاکید کرد که چین خواستار گسترش مناسبات تجاری است.

 • 45

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 54

تغییرات نرخ رسمی ۴۷ واحد پولی/ دلار ثابت ماند

بر اساس آخرین تغییرات نرخ رسمی ارز، نرخ ۲۸ ارز نسبت به روز گذشته افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت. نرخ دلار و ۹ ارز دیگر نیز ثابت ماند.

 • 46

برترین بانک‌های سوئیسی کدامند؟

سوئیس یکی از اصلی‌ترین قطب‌های بانکی جهان محسوب می‌شود. جایی که محل ذخیره‌سازی بسیاری از سرمایه‌های کلان است.

 • 57

تاکید سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران

سرپرست بیمه ایران بر حداکثر تلاش در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) تاکید کرد.

 • 58

آینه تعاملی برای تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی

یک شرکت تجاری آینه ای تعاملی تولید کرده که مجهز به نمایشگر ال سی دی است و برای مشاهده و برنامه ریزی تمرینات ورزشی و ارتباط با مربی قابل استفاده است.

 • 51

بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌ها صادره بانک توسعه تعاون مربوط به خوزستان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: بیشترین حجم ضمانت‌نامه‌های صادره بانک توسعه تعاون مربوط به استان خوزستان است.

 • 53

دلیل ثبات نرخ ارز در بازار از زبان همتی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: یکی از دلایلی که می‌بینید در بازار ارز ثبات نسبی فراهم شده است، برگشت ارز صادرکنندگان و سامانه نیما است امروز هم اعلام شد که ۱۹ میلیارد دلار در شش ماهه اول امسال ارز تخصیص داده‌ایم.

 • 49

ادغام بانک های نیروهای مسلح تا آذرماه نهایی می شود

رئیس کل بانک مرکزی در مورد ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح گفت: این امر روند خوبی دارد تا پایان آذرماه باید ادغام بانکها نهایی شود.

 • 57

افزایش منابع بانک،توان حمایت از رونق تولیدرا ارتقا می‌دهد

در شرایطی که فعالان اقتصادی انتظار دارندتا تسهیلات ریالی به تناسب افزایش نرخ ارز افزایش پیدا کند،لذا افزایش منابع بانک توسعه صادرات می‌تواند توان حمایتی بانک ازصادرکنندگان ورونق تولیدرا افزایش دهد.

 • 53

توافق روسیه و ترکیه برای حذف تدریجی دلار

مسکو و آنکارا بر سر جایگزین کردن دلار با روبل و لیر توافق کردند.

 • 52

اعطای تسهیلات ویژه بانک شهر به تمامی صنوف

بانک شهر با هدف حمایت از فعالیت های اقتصادی و بخش های اثرگذار در جامعه، تسهیلات ویژه ای در قالب طرح "شهریار" به فعالان بخش اقتصادی دو گروه پزشکی و غیر پزشکی ارائه می کند.

 • 53

قیمت خرید تضمینی گندم با توجه به شرایط اقتصادی کشور تعیین شد

وزیر جهاد کشاورزی گفت: شورای اقتصاد برای تعیین قیمت تضمینی گندم مسائل اقتصادی کنونی کشور را مد نظر قرار داده است.

 • 91

۳ کارگزاری بانکی در جمع برترین‌های بورس انرژی

آمارهای منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماهه نخست سال جاری، ۳ کارگزاری بانکی از نظر ارزش کل معاملات از مجموع ۷۰ شرکت کارگزاری بورس انرژی، در میان برترین کارگزاری‌ها قرار داشته‌اند.

 • 61

مکزیک و ویتنام بزرگترین برندگان جنگ تجاری آمریکا و چین

واردات آمریکا از بزرگترین تامین‌کننده خود، چین، بدلیل جنگ تجاری به شدت کاهش یافته است و فعلا مکزیک و ویتنام این جای خالی را با وارد کردن خیل عظیمی از کالا به آمریکا پر کرده‌اند.

 • 56

پولدارترین زنان جهان را بشناسید

۱۵زن ثروتمند آمریکایی در مجموع ۲۶۲.۴میلیارد دلار ثروت دارند.

 • 56