بیمه کشاورزی،راه حل مقابله با پدیده ها و حوادث طبیعی است

بیمه کشاورزی،راه حل مقابله با پدیده ها و حوادث طبیعی است

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: توانگری یک شاخص مهم در صنعت بیمه است و با استفاده از ظرفیت های فکری، تحقیقاتی و روش های مبتنی بر فن آوری می توان تحرک و پیشرفت در نظام بیمه کشاورزی را افزایش داد.

چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 7:11

به گزارش شبکه خبری بانک و بیمه "بینا" به نقل از شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران 

به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، روح اله خدارحمی که صبح روز شنبه ۲۵ خرداد در آیین گرامیداشت  سی و پنجمین سالگرد تأسیس صندوق بیمه کشاورزی سخن می گفت، با اعلام مطلب فوق  به شکل گیری صندوق بیمه کشاورزی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی اشاره کرد و گفت: توجه به سازوکارها و نهادسازی برای بخش کشاورزی ایران در مقایسه با سایر کشورها به موقع انجام شده است.

خدارحمی با بیان اینکه تفکر حمایت قانونمند و هدفمند از بخش کشاورزی به عنوان یک بخش کلیدی کشور پس از انقلاب شکوهمند اسلامی قوت گرفت، خاطر نشان کرد: در سال هایی که از فعالیت بیمه کشاورزی می گذرد، نقش حمایت قانونمند و منطقی از فعالیت های کشاورزی روز افزون و مایه خرسندی است.

وی با یادآوری اینکه در سیل اخیر اولین نهادی که در عرصه حضور یافت و اثر وجودی خود را نشان داد صندوق بیمه کشاورزی بود، افزود؛ گرچه ابعاد این و خسارت ها زیاد بود اما حضور یک نهاد مسئول به رفع آلام مردم و امیدواری جامعه کمک می کند و اطمینان نسبی را برای مردم ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل بانک کشاورزی ضمن تشریح مباحث بنیادین مدیریت ریسک و مخاطرات تصریح کرد: اینگونه مشکلات را باید از طریق سازوکارهایی مثل بیمه مدیریت کرد. خدارحمی به تغییرات اقلیمی که موجب بروز حوادث طبیعی و ایجاد تبعات منفی می شود اشاره و خاطر نشان کرد: راه حل مقابله با این پدیده ها و مدیریت خسارت ها وظیفه بیمه است.

مدیرعامل بانک کشاورزی، بیمه کشاورزی را نقطه اتکا و اطمینان برای کشاورز دانست و افزود: اگر نقش خود را به خوبی ایفا کنیم، مردم متوجه نیاز و ضرورت حفظ این گونه سازوکارها و نهادها خواهند شد.

خدارحمی، با تأکید بر ضرورت و لزوم گسترش فرهنگ بیمه خاطر نشان کرد: یکی از رسالت های جدی و مورد تأکید صندوق بیمه کشاورزی گسترش فرهنگ بیمه است تا از این طریق تمایل فعالان بخش کشاورزی برای بیمه محصولات، اموال و زیر ساخت های این بخش بیشتر شود.

وی افزایش ظرفیت های اجرایی، گسترش فعالیت های نهاد بیمه و همچنین متناسب سازی امکانات این صندوق با ظرفیت های بخش کشاورزی را از دیگر ضرورت های نظام بیمه کشاورزی بر شمرد و گفت: نگاه توسعه ای به بیمه کشاورزی باتوجه به امکانات، بودجه و برنامه ها به خوبی پیش می رود.

خدارحمی با بیان اینکه بیمه کشاورزی را تا حد امکان باید با اتکا به امکانات خود توسعه بدهیم و برنامه ها را پیش ببریم افزود: در این مسیر با همفکری و استفاده از توان متخصصان و محققان این عرصه می توان به سمت تنوع بخشی حرکت کرد و به سازوکارهای جدید، طرح های خودگردان و سودآور دست یافت.

مدیرعامل بانک کشاورزی با تأکید بر مشارکت بیشتر فعالان بخش کشاورزی در امر بیمه محصولات کشاورزی گفت: با استفاده از تجربه بانک کشاورزی در اصلاحات ساختاری می توان نظام بیمه کشاورزی را تغییر و به تبع آن توسعه داد.

خدارحمی، اصلاحات ساختاری بانک کشاورزی که حاصل تلاش درونی و پشتوانه سیاست های دولت و مجلس را دارد، تجربه خوبی برای بیمه کشاورزی دانست تا در ادامه تلاش های ارزشمند گذشته به یک نهاد توانگر در آینده تبدیل شود.

وی  با بیان اینکه بخش کشاورزی در شرایط خطیر کنونی نقطه اتکای جامعه و باعث دلگرمی مردم به لحاظ امنیت غذایی است اضافه کرد: این جایگاه بخش کشاورزی نتیجه تلاش کشاورزان وفعالان بخش، سیاستگذاری های دولت و مجلس و نهادهای حامی مثل بانک و بیمه کشاورزی است.

مدیرعامل بانک کشاورزی با بیان اینکه شعار رونق تولید در بخش کشاورزی عینیت دارد و با تأکید مقام معظم رهبری باید این رونق را بیشتر کنیم افزود: با اتکا به شعار رونق تولید باید به سمت استفاده بیشتر از ظرفیت های کشور حرکت کنیم.

وی گفت: عملکرد سال گذشته نشان می دهد می توانیم دستاوردهای جدیدی  را برای کمک به رونق تولید به ثبت برسانیم  تا در این مسیر با استفاده از ظرفیت های جدید، همدلی، همراهی و همفکری و... بانک و بیمه کشاورزی بتوانند از عهده نیازهای بخش برآیند و اقدامات خوب و امیدآفرینی را برای جامعه انجام دهند.

ثبت نظر

ارسال

تبلیغات‌

نظارت کافی بانک مرکزی بر شبکه بانکی/شرایط بانک ها رو به بهبود است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: خوشبختانه به سمت بهبود در حرکت هستیم و شرایط بانک ها باثبات تر شده است و بانک مرکزی نیز نظارت و کنترل لازم را بر این نهادهای پولی اعمال می‌کند.

 • 2

150 نفر 4میلیارد دلار ارز به کشور برنگردانده اند اما آدرسی هم ندارند

عبدالناصرهمتی گفت: بانک مرکزی فهرست ۱۵۰ نفری از صادرکنندگانی که در مجموع حدود ۴ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات داشته اند و به کشور بازنگرداندند را به قوه قضاییه ارسال کرده است البته متاسفانه هیچ نشانی از این افراد به صورت صحیح موجود نیست.

 • 4

سومین افت سنگین بورس در سال ۹۸

شاخص کل بورس تهران امروز با ثبت بیشترین میزان افت از ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری مواجه شد و با کاهش ۷۰۳۵ واحدی (معادل ۲.۸ درصد) به کانال ۲۴۶ هزار واحدی سقوط کرد.

 • 4

قیمت سکه، طلا و ارز در روز سه‌شنبه

قیمت دلار در حالی امروز در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید که قیمت‌ طلا، سکه و ارز هم مثل روز گذشته روند کاهشی طی کرد.

 • 9

افتتاح هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران در شیراز

هفتمین شعبه کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیر عامل کارگزاری، عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، جمعی از مدیران بیمه ایران استان فارس و رئیس انجمن صنفی استان، افتتاح شد.

 • 8

قیمت سکه امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ وارد کانال ۳ میلیون تومانی شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید بعد از ظهر امروز ۲۵ تیر ۹۸ به قیمت ۳ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

 • 4

تحقق کارآفرینی اجتماعی با بهره ­مندی از ظرفیت قرض ­الحسنه و همیار

مدیرعامل بانک قرض­ الحسنه رسالت گفت: با بهره­ مندی از ظرفیت قرض­ الحسنه و همیاری اجتماعی می­ توان کارآفرینی اجتماعی را محقق کرد.

 • 5

پایداری فعالیت توام با توسعه پایدار

بررسی ترازنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران در ماههای اخیر نشان میدهد که این بانک در سالهای گذشته نه تنها توانست بحران اقتصادی و التهابات بانکها رامدیریت کند بلکه به نحو چشمگیری فعالیتهای خود را بسط داد.

 • 7

نسخه نویسی الکترونیک، خطای دارویی را کاهش می دهد

مازندران- مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: نسخه نویسی الکترونیک خطاهای دارویی را کاهش می دهد.

 • 3

عضویت درطرح خریدآنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد

تولیدکنندگان بزرگ و فروشگاه‌های آنلاین معتبر با عضویت در طرح خلاقانه‌ی «خرید آنلاین اقساطی بانک‌پاسارگاد» می‌توانند تولیدات و محصولات خود را با تضمین و بدون ریسک به فروش برسانند.

 • 9

ادامه روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز

مردم با کاهش ارز توقع کاهش قیمت را دارند، دیگر دلال‌ها و اتفاقات نابسامان سیاسی نیز تأثیر بر قیمت ارز ندارد، تنها بانک مرکزی سیاست‌گذار اصلی ارز می‌باشد.

 • 2

رونق تولید داخلی از مسیر ارزش آفرینی و تولید ثروت

مدیرعامل گروه اقتصادی کرمان خودرو با اشاره به ظرفیت های قابل توجه بازار سرمایه از برنامه ریزی برای بهره گیری از پتانسیل این بازار در راستای ایجاد ارزش و تولید ثروت خبرداد.

 • 2

قیمت سکه طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۱۳۹۸ به ۴میلیون و ۴۰هزارتومان رسید

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۲۵ تیر ۹۸ به مرز ۴ میلیون تومان رسید و به نرخ ۴ میلیون و ۴۰ هزار تومان معامله شد.

 • 4

روایتی از نرخ‌گذاری‌های عجیب در بازار کاغذ

یک مقام مسئول گفت: نرخ کاغذ با دلار ۱۳ هزار تومانی اکنون با احتساب همه هزینه‌ها ۳۳۰ هزار تومان است، در حالیکه با دلار ۴۲۰۰ تومانی به نرخ ۵۵۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد.

 • 3

ریزش ۷۰۰۰ واحدی شاخص بورس

معاملات تالار شیشه‌ای روز جاری با ریزش بیش از ۷۰۰۰ واحدی شاخص کل بورس و رسیدن این متغیر به ۲۴۶ هزار و ۲۷۰ واحد به پایان رسید.

 • 4

بیمه ملت به ازای هر سهم ۲۵۰ ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بیمه ملت برگزار شد و طی آن تقسیم سود ۲۵۰ ریالی بین سهامداران به تصویب رسید.

 • 4

دلار به کانال ۱۱,۰۰۰ تومان برگشت

قیمت دلار در بانک و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی کاهش یافت و به زیر ۱۲ هزار تومان رسید.

 • 6

حمایت از رونق تولید و مدیریت نقدینگی اهداف اصلی بانک مرکزی است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: کنترل نقدینگی امسال همچون سال گذشته از اهداف اصلی این بانک است و با این سیاست امیدواریم شاهد کاهش آثار تورمی و کنترل نوسان نرخ ارز باشیم

 • 4

پیام مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران خطاب به همکاران

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران طی پیامی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های همکاران در سال ۱۳۹۷، بر استمرار حرکت جمعی همکاران به منظور تحقق اهداف سال جاری تاکید کرد.

 • 5

سقوط آزاد ارزش پول انگلیس

پوند انگلیس از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۹ درصد ارزش خود را از دست داده است.

 • 7